Musical Rejoice trekt volle zalen Oppositie: teveel naar binnen gericht akkoord Eerste paal Rijnlandstraat Brandbrief voor stichting vonk Rommelmarkt 'De Rank' Kort nieuws WADDINXVEEN Waddinxveen mag trots zijn op zo'n (semi)professionele musicalgroep. De kinderen en jongeren van Rejoice zette afgelopen weekend met grote overtuigingskracht de musical 'Maskers af' op de planken. Gereedschap voor Tanzania WADDINXVEEN INGEZONDEN BERICHT WADDINXVEEN Seniorenreis Bomenwijk in bloei Op zaterdag 24 april hebben leden van de bewonerscom missie perkplantjes uitge deeld aan de huurders in de Bomenwijk De perkplantjes konden door inlevering van een waardebon worden om gewisseld. Deze waardebon is eerder in de week door de commissieleden aan elke huurder van de wijk in de brievenbus gestopt. WADDINXVEEN De chachrijnige juf Van Maastrigt had het niet makkelijk met deze drie pestkoppen. Foto: PR. Door Carina Bergman i Door Richard Avontuur Door Ruud Groot Op 8 mei vindt voor de 12e keer de jaarlijkse Rommelmarkt van de PKN wijkgemeente de Rank plaats op het schoolplein van het Coenecoopcollege aan de Dreef 2 te Waddinxveen. Dit schoolplein zal op deze dag zijn omgetoverd tot een gezellige marktplaats waar van alles te koop wordt aangeboden. Wat is er zoal te koop op deze feestelijke markt op de zaterdag voor Moederdag? Een ruime sortering 2e hands boeken, vi deo’s, speelgoed, puzzels. Aller lei, elektra, huishoud, glas en ui teraard Curiosa. Ook een groot aanbod van bloemen om een ander of moeder eens in het zonnetje te zetten en daarnaast derhandelingen zijn,” stelt Grooten. Als het aan hem ligt, kijkt Waddinxveen eerst wat daar uit te halen valt. „Wij zijn de aantrekkelijke partner voor Gouda, niet andersom. Wij kun nen eisen stellen.” Naast de kritiek op het aange- kondigde standpunt ten opzich te van Gouda, zijn de drie op- positievoerende partijen ook niet blij met de manier waarop het onderwerp financiën aan bod komt. Hoewel sober en so lide schieten de bezuinigingen volgens de drie partijen tekort. Peters: Er is geen gedetailleer de informatie en bovendien is de twee miljoen die wordt ge noemd te weinig. Alle ministe ries moeten rekening houden met een bezuiniging van twin tig procent en dan zou Wad dinxveen er vanaf komen met tien procent?" Volgens Peters is een bezuiniging van drie a vier miljoen euro beter. Ten Zijthoff en Grooten wijzen beiden bovendien naar de moge lijkheid voor lokale lastenverho ging die volgens het akkoord niet uitgesloten is. „Bij ons heerst de Vrijwilligers van Stichting Gered Gereedschap hebben met elkaar twintig kisten vol naaimachines afgeleverd voor verscheping naar het project Tanzania Albino So ciety dat is opgericht om een brug te slaan tussen albino's en niet-albino's. het samenkomen met gelijk gestemden om plezier te be leven aan je hobby; een op beurend woord te horen, als je het even niet meer ziet zit ten; het is vaak "de stok ach ter de deur” om toch maar weer naar de les te gaan, ook als je in een rouwproces zit; steun te krijgen als er sprake is van een ernstige ziekte; maar ook even gezellig bij te kletsen voor het begin van de les. Kortom, voor velen onder ons zou het leven veel moeilijker worden als de ac tiviteiten van de Stichting Vonk stoppen. Namens de cursisten Jetje Hendriks en Dinekejens- ma Al enige maanden lang wordt er in de gemeenteraad van Wad dinxveen discussie gevoerd over de bezuinigingen op de gesubsi dieerde kunstinstellingen. Daar van dreigt ook de Stichting Vonk en met name onze cursus, de teken- en schildercursus van Aleid Abels, het slachtoffer te worden. Dat zou in meerdere opzichten een regelrechte ramp betekenen. Voor het merendeel van ons bieden de wekelijkse bij eenkomsten een onmisbare kans om onder zeer professionele en inspirerende leiding de soms verborgen, maar wel degelijk aanwezige talenten te ontwikke len. Maar het heeft ook nog een ander belangrijk aspect, namelijk eind vermaakt door de zeer uit gebreide cast (44 acteurs in to taal!), en er ook regelmatig bij betrokken, wat het plezier alleen maar verhoogde. In het stuk was was alle ruimte voor humor, ondanks de serieu ze boodschap. Dit tot groot ver- angst dat er straks bovenop de lan delijke lastenverhoging ook nog een lokale volgt,” meldt Grooten. Nog een gemeenschappelijke ir ritatie in de oppositie is de zon dagsrust, die door het college wordt voorgeschreven. Ten Zijthoff: „De christelijk/joodse traditie wordt wel erg naar vo ren geschoven, terwijl er meer stromingen binnen Waddinx veen zijn. Van mij hoeven niet per se alle winkels open, maar complete rust gaat te ver.” Overigens ziet Dóó’er Grooten ook nog wel iets positiefs in het akkoord. „De opener bestuurs stijl vinden wij goed.” Ook de PvdA is gematigd posi tief over het voornemen om, naast de coalitie, ook burgers en de oppositie de kans te ge ven mee te denken. Al plaatst Ten Zijthoff daar wel een kant tekening bij: „Want de sfeer die ik proef is ook een beetje: 'We gaan het met z’n allen doen,’ en daar zit ik niet voor in de oppo sitie. Wij zullen overeenkom sten sluiten waar het kan, maar hebben ook een eigen program ma." perk planten, geraniums of andere vaste planten om tuin of balkon te verfraaien. Tevens is er een groot gezel lig terras aanwezig om de in wendige mens te versterken door het nuttigen van een kop koffie/thee, limo, brood jes met fiikandel of hambur ger, patat. De kinderen kun nen iets voor Moederdag maken. De opbrengst is gedeeltelijk bestemd voor het eigen jeugdwerk en daarnaast voor het pas geopende Inloophuis van Care for family in Wad dinxveen, World Vision/Zip your Lip, een project in Bos nië en EO Metterdaad pro ject Ruanda. Vorige week is officieel de eer ste paal geslagen van het appar tementencomplex van Woon- partners aan de Rijnlandstraat. De bouw, die eigenlijk eind vo rig jaar al was gestart, moest eni ge maanden worden onderbro ken, omdat buurtbewoners be zwaar hadden aangetekend te gen het bouwplan. Directeur van Woonpartners René Masd- ni, was blij dat de juridische ge schillen met de omwonenden tot een goed einde waren geko men. “Ze hebben invloed gehad op de vormgeving van tementen en ik ben ingenomen met de offidële start van de WADDINXVEEN m n een afgeladen zaal - vrij- I dagavond was de zaal uit- I verkocht - speelde Rejoice I de eerste voorstelling van de musical 'Maskers af, geschre ven door Esther Tromp. Naast familie en vrienden waren er ook veel belangstellenden op de voorstelling afgekomen. Het verhaal, uitgewerkt in ne gen taferelen, ging over een kostschool waar een paar leer lingen en ook een leerkracht zich anders voordeden dan ze waren. Dat leidde tot onbegrip en vervelend gedrag van som mige leerlingen. Het Comité Seniorenreis Waddinxveen houdt op woensdag 2 juni weer een busreis voor de ouderen .in Waddinxveen. „Wij verrekken rond half negen uit Waddinxveen en stoppen voor koffie met ge bak in Zwijndrecht”, ver telt de secretaris Mia de Rijk. „Dan rijden we over de eilanden via een mooie route naar Ouwerkerk, waar we een bezoek bren gen aan het Watemoodmu- seum. Dit nieuwe museum is in 2009 geopend met on der andere twintig panora ma schilderijen van de wa tersnoodramp in 1953 met als thema: De strijd tegen het water. Na de lunch rij den we langs de Zeeuwse kust en komen aan het eind van de middag aan in Stel lendam. Daar staat een uit gebreid diner klaar. Rond half negen in de avond ho pen we terug te zijn in Waddinxveen.” De kosten van deze com pleet verzorgde dagtocht zijn 35 euro per persoon. Voor meer informatie over deze reis kunt u bellen met de heer Heemskerk, tel. 06- 54371991. Inschrijven voor de busreis kan op woensdag 5 mei in het Anne Frank Centrum, in de foyer. Op donderdag 8 mei in Zorgcentrum Sou- burgh in de hal en op woensdag 12 mei wederom in de foyer van het Anne Frankcentrum. Alle dagen van negen uur tot half twaalf. Vanaf 9.00 uur was het een komen en gaan van huurders op het pleintje van Wijk - en Speeltuinvereniging “De Paddestoel”. De aanwezige huurders waren vol lof over de actie van de bewoners commissie. Deze actie is een stimulans voor de huurders uit de wijk om de tuin of bal kon er weer fleurig uit te la ten zien. De actie is tot stand gekomen in samenwerking met Woonpartners Midden Holland en gefinancierd uit het leefbaarheidbudget. De bewonerscommissie kijk terug op een geslaagde dag en zal de huurders, maar ook de koopwoningen blijven sti muleren om de leefbaarheid in de wijk te bevorderen. bouw. Bovendien kunnen we nu echt beginnen met het opvullen van een van de vele lege plekken in Wad dinxveen. "Burgemeester Bert Cremers zei: "Het ge meentebestuur heeft de am bitie dit jaar voor nog 4 pro jecten de eerste paal te slaan en daarom is deze eerste paal van dit complex van symbo lische betekenis voor de reali satie van deze ambitieuze doelstelling.” Aannemer Peter Bol riep buurtbewoners op om direct te reageren als tijdens de bouw overlast ontstaat. Naar de appar- verwachting wordt het ap- partementcomplex volgend jaar mei opgeleverd. De boodschap die werd meege geven was: Wees jezelf, zoals God je bedoeld heeft.' Dit verhaal werd op overtui gende wijze verbeeld door de kinderen en jongeren van Re joice. Grote indruk maakten de hoofdrolspelers Mariah Al- blas en Martijn Bos, beide met maak van publiek en acteurs, hun solo-zang, op het publiek dat hun bewondering dan ook niet onder stoelen of banken stak. Ook over de dans was goed na gedacht en deze werd erg goed gechoreografeerd. Met name bij de dans van de koks werden muziek en beweging mooi met elkaar verweven. Het publiek werd van begin tot e één noemt het een kwalijke zaak,’ de an- der niet slim.’ Vol- gens de drie opposi tiepartijen, PvdA, D66 en We- Wa, is de komende coalitie, be staande uit PCW, CDA en VVD, teveel naar binnen ge richt. Het voorgenomen stand punt om een zelfstandig Wad dinxveen te behouden en bij voorbaat af te zien van een fusie wordt door de drie partijen afge wezen. Bovendien blinkt het ak koord ‘Gaan voor Waddinx veen,’ zo stelt WeWa-fractiè- voorzitter Stephan Peters, uit 'in vaagheden.’ „Als het college dit wil, dan verdienen wij niet beter dan zo snel mogelijk bij Gouda gevoegd te worden door de pro vincie,” aldus Peters. Volgens D66-ftactievoorzitter Albert Grooten zet het aanko mende college zich te snel af te gen Gouda. „Met als argument dat de eigen identiteit behouden moet blijven. Maar dat moet juist een onderwerp van de on- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I -i y Woensdag 28 april 2010 I 1 Terecht was er voor alle betrok ken vrijwilligers een boeket als blijk van waardering voor hun inzet. Schrijfster Esther Tromp, die in de afgelopen vijf maanden tij dens de repetities bewust af stand had genomen van haar stuk, liep de hele avond te stra len. "In één woord: geweldig!" En dat was het ook. .<15 Burgemeester Cremers en wethouder Dijksterhuis sloegen de eerste paal. Foto: Ronald Stam.

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 11