H II 1 n II II Gastouders vakantie- kinderen gezocht HVB-bestuurders van I het eerste uur stoppen Verrassende stilte van Zuid-Holland Hoogheemraadschap houdt open dag ■I zwemwater Bescheiden Activiteiten meivakantie REGIO REGIO Dienst in Dorpskerk BOSKOOP Stikstof Expositie over oorlog WADDINXVEEN Wateroverlast REGIO REGIO I Toezicht i REGIO Activiteiten Fietstochten senioren WADDINXVEEN i Cees Bakker en Tineke Verbakel, bestuursleden vanaf de oprichting, hebben maandagavond tijdens een goed bezochte ledenvergadering 'afscheid' genomen van de Historische Vereniging Boskoop. BOSKOOP cr ch Door Sjaak Blaazer veen en Zwaanshoek. zwemwaterlocaties in Zuid-Hol- dële startdatum van het zwem- richtlijnen voor de zwemwater- kwaliteit en het omgaan met blauwalg. ook vicevoorzitter van de HVB. Cees Bakker wordt in Boskoop meer gezien als schrijver van Paktijd, dan als bestuurslid. Toch was Bakker bestuurder van het eerste uur. Hij kan de inspirator achter het ontstaan van de HVB worden genoemd. Hij organiseerde de allereerste gesprekken om te onderzoeken of er een mogelijkheid was een historische vereniging op te rich ten betrokken. Het eerste oriën terende gesprek vond al in okto ber 1995 plaats. Bij dit gesprek, bij Bakker thuis, waren aanwe- RUSt Zuid-Holland kent zestien offi ciële stiltegebieden verspreid over de provincie. In het dicht bevolkte en bedrijvige Zuid-Hol- land bieden stiltegebieden bur gers en bezoekers de gelegen heid om hier veelal fietsend, wandelend of varend te genie ten van de rust, het groen en de weidsheid van het landschap. Door zijn werk bij de Gouwe Koerier had de HVB in de be ginjaren niet over media-aan- dacht te klagen. Blok: "In het be stuur speelde Cees een beschei den rol. Zodra het over Paktijd ging, veerde Bakker op. Hij pleitte voor een zo’n groot mo gelijke vrijheid voor de redactie en minimale bestuursbemoeien- is. Door zijn inbreng is Paktijd geworden wat het nu is. Ook omdat Bakker altijd wel wist hoe hij aan films, foto’s en ar chiefmateriaal kon komen.” Verbakel en Bakker werden door voorzitter Blok verrast met een cadeaubon en een bos bloe men. Het bezoekerscentrum van Na tuurmonumenten aan de Nieuwkoopse Plassen nodigt al le kinderen uit om in de meiva kantie langs te komen. Naast de Europa Kinderhulp is op zoek naar gastouders. Nog vier kinde ren in Parijs, drie in Lille, twee in Duinkerken, acht in Bosnië, vijf in Berlijn en zes kinderen in Hannover zitten met spanning te wachten of ze dit jaar op va kantie kunnen naar Nederland. Vakantie is voor deze kinderen: gewoon meedraaien in een ge zin waar aandacht, liefde en re gelmaat de gewoonste zaken van de wereld zijn, aldus Europa Kinderhulp. Het gaat om jon gens en meisjes tussen de 5 en 12 jaar oud. Gastouders betalen alleen de verblijfkosten van hun vakantieland, het vakantieland kan uitsluitend voor de volledi ge periode uitgenodigd worden en ook alleenstaanden kun nen een kind uitnodigen. Het kind is verzekerd tegen dokters- en ziekenhuiskos ten, het kind mag binnen Ne derland mee op vakantie met de gastouders en tijdens de verblijfsperiode is er 24-uurs begeleiding voor gastouders vanuit de organisatie. Voor meer informatie: www.euro- pakinderhulp.nl. Aanmelden kan via info@europakinder- hulp.nl. Voor telefonische in- maar ook om wie zij is en was. “Een steunpilaar van de HVB, een wijze vrouw die de kunst verstaat van relativeren, de din gen bij name noemt en daarbij dan altijd vriendelijk blijft glimla chen.” Blok verhulde niet dat Verbakel door haar functie op het gemeentehuis wel eens voor bepaalde dilemma’s had gestaan. Want wat kon en mocht zij wel vertellen, en wat beslist niet. Naar het idee van het bestuur van de HvB is zij hier altijd heel integer mee omgegaan. Tineke Verbakel was naast bestuurslid In de Dorpskerk in Boskoop wordt zondag 9 mei om 18.30 uur een Lofprijzingsdienst ge houden. Het thema van deze dienst is 'samenleven als li chaam'. Dominee Westrik zal in deze dienst voorgaan. De gebe den worden voor aanvang van de dienst verzameld, zodat de gebeden geprojecteerd kunnen worden op de beamer. Bij bin nenkomst in de kerk heeft men de mogelijkheid om de gebeden in te brengen. Naast het gebed is er ook veel ruimte voor samenzang, onder steund door een gelegenheids- band van zangers en instrumen talisten onder leiding van Den nis de Bruijn. De songteksten worden geprojecteerd, dus ie dereen kan meezingen. standaard activiteiten worden er op verschillende dagen in de va kantie ook speciale activiteiten georganiseerd. Zo wordt op donderdag 6 mei een 'Kikker- middagf gehouden. Aan de hand van spelletjes, verhalen en knut selen leren de kinderen alles over kikkers. Deze middag is speciaal voor jongens en meisjes van 4 tot 6 jaar. Vanaf mei vertrekt iedere woensdagmiddag een rond vaartboot speciaal voor kinde ren. Mei en juni staan in het te ken van de watersafari. De schipper neemt de kinderen mee naar de verlaten gebieden van de plas. Met een schepnet speu ren de deelnemers de sloten af naar alles wat daar leeft. Kleine diertjes kunnen aan de hand van een speurkaart en een vergroot glas onderzocht worden. Deze rondvaart is speciaal voor jon gens en meisjes vanaf 8 jaar. Woensdag 12 mei om 10.30 uur kunnen kinderen meevaren naar het eiland waar ze het spel van 'Kareltje Karekiet' spelen. Deze activiteit is speciaal voor jongens en meisjes vanaf 6 jaar. Naast de kinderen zijn uiteraard ook ou ders en verzorgers welkom bij de activiteiten. Het bezoekerscentrum is te vinden aan de Dorpsstraat 116 in Nieuwkoop. Voor meer in formatie over aanmelden en kosten: www.natuurmonu- menten.nl/bcnieuwkoopse- plassen. Tijdens de open dag zijn vijf af valwaterzuiveringsinstallaties en vier (boezem)gemalen geopend. Afvalwaterzuiveringsinstallaties (awzi’s) zorgen voor schoon wa ter. Zij verwijderen vervuilende stoffen zoals stikstof, fosfaat, zware metalen, bestrijdingsmid delen en medidjnresten uit ri ool- en afvalwater. Naast awzi Haarlem kunnen bezoekers tij dens de open dag een kijkje ne men op awzi Leiden Zuid-West, Lisse, Randenburg in Waddinx- voor- Ter gelegenheid van de 65 ste herdenking van de bevrijding zal van zaterdag 1 mei tot en met woensdag 30 juni 2010 in de bi bliotheek in Waddinxveen een expositie te zien zijn van voor werpen, die herinneren aan de Tweede Wereldoorlog en de herwonnen vrijheid in 1945. Hans Geel, die gedurende veer tig jaar zijn medewerking ver leende aan de 4 mei-herdenking bij het monument aan het Sa- tionsplein, heeft tal van voor werpen uit de periode 1940-1945 verzameld. Uit zijn collectie worden onder andere alledaagse dingen uit die tijd getoond, maar ook lectuur van zowel de bezetter als uit de kringen van het verzet, herden- kingsborden die betrekking heb ben op belangrijke data uit ‘40- ’45, zaken over het Koninklijk Huis in bezettingstijd, feestarti kelen voor 5 mei 1945, affiches en een enkel stuk uit de Wad- dinxveense oorlogstijd. Gemalen zorgen voor droge voeten en voldoende water. Bij een te hoog waterpeil ontstaat wateroverlast, bij een te laag peil bestaat de kans dat de grond verdroogt en verzakt. Al eeuwenlang zorgt Rijnland met hulp van gemalen dat het water op het juiste peil gehouden wordt. Naast gemaal Lynden en gemaal De Antagonist zijn boezemgemaal Gouda en Molenviergang Aarlander- veen open. Molenviergang Aarlanderveen bemaalt de Drooggemaakte Polder aan de westzijde van Aarlander veen en is de enige molen gang in de wereld die dit zonder mechanische hulp doet. Voor meer informatie en adressen van de te bezoeken afvalwaterzuiveringsinstalla ties en gemalen: www.rijnland.net. zig Gé Vaartjes, Ton van Bem- mel, Sjaak Blaazer en Jan Jon kers. Op 4 januari 1996 was er een grotere groep mensen uitge nodigd. Tijdens deze vergade ring in de bestuurskamer van Floreant werd een voorberei dende werkgroep in het leven geroepen. Dit alles leidde tot de officiële oprichting van de Histo rische Vereniging Boskoop in ja nuari 1997. En ook daar was Cees Bakker bij. Tachtig mensen schreven zich meteen in als lid. Bijna op hetzelfde moment ver scheen het eerste nummer van Paktijd. Met artikelen van Cees Bakker, die in bijna elke volgen de Paktijd met ren bijdrage aan wezig was. Het aantal pagina’s dat hij voor Paktijd heeft ge schreven, loopt in de honder den. Het Hoogheemraadschap van Rijnland houdt zaterdag 8 mei een open dag. Bezoekers kun nen van 10.00 tot 16.00 uur een kijkje nemen op gemalen en af valwaterzuiveringsinstallaties in onder meer Aarlanderveen, Gouda, Leiden, Leidschendam en Waddinxveen. Rijnland laat bezoekers tijdens de open dag zien hoe zij al sinds de twaalfde eeuw zorgt voor droge voeten en voldoende en schoon water. richting de Reeuwijkse Plassen en is ongeveer 23 kilometer lang. Kosten voor de fietstocht bedragen 2,50 euro inclusief twee koffie/thee. Alle enthou siaste fietsers van 50 jaar en ou der zijn welkom. De tocht gaat alleen door bij goed fietsweer. Voor informatie daarover kunnen deelnemers die dag vanaf 9.00 uur bellen met het Seniorenwerk Wad dinxveen op tel.: 0182-631932. De volgende korte fietstocht staat gepland op 1 juni. 'Beleef de verrassende stilte van Zuid-Holland'. Met deze slogan start de provincie Zuid-Holland vandaag, woensdag 28 april, een publiekscampagne. De campagne duurt tot het ein de van 2010 en heeft tot doel dat de inwoners van de provincie stiltegebieden leren kennen en beleven. In deze gebieden kan men zich ontspannen en ont snappen aan de drukte van alle dag. Het beleven van de stiltege bieden staat daarom centraal in de campagne waarin alle zestien stiltegebieden onder de aan dacht worden gebracht. formatie of aanmelding fam. Schilstra, tel.: 0181-642550, fam. Groothuis, tel.: 0252- 373493, Connie Nieuwen- daal, tel.: 010-5927176, e- mail: nieuwendaal@zon- net.nl. Afscheid HVB bestuurders Cees Bakker (links) en Tineke Verbakel. In het midden Aad Blok, zitter HVB. Foto: Sjaak Blaazer Ook dit jaar zal de provincie "7,>4_r4,,il„4 ,4. Van woensdag 28 april tot en met zaterdag 8 mei vinden in de hele provincie activiteiten plaats in stiltegebieden en op andere stille plekken. Het gaat om bijvoorbeeld vaar tochten of een stiltewande- ling bij de Nieuwkoopse Plassen, met een fluisterboot over de Reeuwijkse Plassen of op een step door de Krim- penerwaard. Een uitgebreider overzicht is vanaf vandaag, woensdag 28 april te vinden op www.beleefdestilte.nl. Ze bieden de mogelijkheid om te ontspannen en te ont snappen aan de drukte van het alledaagse bestaan en dragen in belangrijke mate bij aan de leefomgevings- kwaliteit in Zuid-Holland, meent de provincie. Bij de waardering van die leefomgeving speelt het bele ven van stilte een belangrijke rol. Zuid-Holland toezicht houden op de waterkwaliteit en veilig- heid van de in totaal 110 open zwemwaterlocaties in Zuid-Hcl i land. Het jaar 2010 wordt een bijzonder jaar, stelt de provincie. Vanaf zaterdag 1 mei - de offi- dële startdatum van het zwem- waterseizoen - gaat de provincie werken met nieuwe landelijke richtlijnen voor de zwemwater- Het Seniorenwerk Waddinx- veen van de Stichting Vonk houdt met grote regelmaat acti- viteiten die senioren de moge- lijkheid bieden in beweging te komen of om gezellig te genie- ten van de mooie omgeving. Op de eerste dinsdag van de maand wordt er een korte fietstocht van twintig kilometer gehou den. Deze afstand start om 11.00 uur. Vanaf 10.15 uur kunnen deelne- j mers zich inschrijven in het An ne Frank-activiteitencentrum aan het Jan van Bijnenpad in Waddinxveen en een kopje kof- fie of thee drinken. De korte fietstocht op dinsdag 4 mei gaat WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEWGOUWE KOERIER I -}-7 Woensdag 28 april 2010 I Scheid staat niet voor niets tussen aanhalingstekens, «k want Cees Bakker en Tineke Verbakel blijven werk voor de Historische Vereniging i Boskoop (HVB) verrichten. Zij zijn alleen gestopt met hun be- stuurlijke activiteiten. Voorzitter van de HVB Aad Blok prees Tineke Verbakel, een geboren en getogen Boskoopse, vanwege haar enorme kennis,

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 27