Landwind CV9 sterker terug I i Prins Bernhard in Mille Miglia Ford: 'ethisch bedrijf Touareg V6 Porsche Classic n I I S U 41 I .1 Prijskaartje voor Ibiza ST f 'Ramkraak' met Dacia Duster I .jr cbr ct *1 sche-museum in Stuttgart. Bij de Porsche Classic Chal lenge draait het niet om snel heid. Het wedstrijdelement zit hem in de bijzondere proeven. www.porsche.nl/classicchal- lenge De vormgeving is in orde en dat geldt zowel voor de buitenkant als het interieur. Ook qua mate riaalgebruik valt de Landwind in positieve zin op. De kunststoffen zien er goed uit en zien lang niet overal keihard. De stoelen vragen nog wel om wat verbetering, vooral onder in de rug is de druk te groot. De been- en hoofdruimte op de menig automobilist weten te overtuigen. Jammer alleen dat de motor vanaf zo'n 120 km/ u nadrukkelijk hoorbaar wordt, zodat je eigenlijk een zesde ver snelling mist. Grappig dat Land winde een LPG-installatie af fa briek gaat leveren alsmede de trekhaak. Alleen de losse koppe ling moet in eigen land worden gemonteerd. Volkswagen levert de nieuwe Touareg in Nederland uitslui tend met zesdlnder motoren. De Touareg wordt ook gepro duceerd met een V8 TDI- krachtbron, maar die komt in het Nederlandse leveringsgam- ma niet voor. De nieuwe mo dellen zijn tot 25 procent zuini ger dan hun voorgangers. De SUV is er vanaf 73.090 euro. De nieuwe Touareg is lichter (tot 222 kg) en meer gestroomlijnd dan zijn voorganger. Bovendien te creëren, doen het bedrijf uit blinken in de bedrijfstak en laten zien dat er bij het bedrijf een goed begrip bestaat dat het nale ven van de hoogste normen op het gebied van ethisch handelen verder gaat dan goodwill en loze beloftes, maar dat dit onlosma kelijk is verbonden aan prestaties en winstgevendheid," zegt Alex Brigham, executive director van het Ethisphere Institute. Jort Kelder heeft met de nieuwe Dada Duster een 'ramkraak' ge pleegd in een winkelpand aan Amsterdamse Van Baerlestraat. Hij reed onherkenbaar, met een panty over zijn hoofd, met de Duster de nieuwe ‘Dada Guer rilla Store’ binnen. Daar is de nieuwe Dada Duster nu al te bewonderen. Porsche Nederland houdt van 24 tot en met 26 juni de eerste Por sche Classic Challenge. De rally staat open voor luchtge- koelde Porsche-modellen en loopt over een prachtige route, die start bij Kasteel Ophemert en eindigt bij het nieuwe Por- tweede zitrij zijn enorm en de twee opklapbare zitplaatsen he lemaal achterin zijn zoals gebrui kelijk alleen geschikt voor kinde ren. De 1.6 liter motor, die is ontwikkeld in Duitsland, zorgt met een vermogen van 97 pk voor redelijke prestaties. Ver wacht qua rijgedrag natuurlijk geen enorme verfijning, maar ook op dit vlak zal de Landwind zijn alle in Nederland lever bare modellen standaard uit gevoerd met een Start-Stop- systeem. Dat draagt bij aan een lager gemiddeld brand stofverbruik ten opzichte van de voorgangermodellen. De Touareg V6 FSI BlueMotion- Technology (280 pk) laat 9,9 1/100 km noteren (2,51/100 km minder dan zijn voorgan ger). De Touareg Hybrid (380 pk) heeft een gemiddeld verbruik van 8,21/100 km. gelijknamige vroegere wegrace door Italië, van Bresda naar Rome en via een andere route weer terug naar Bresda. De Mille Miglia ‘Stori- ca’ wordt in twee volle dagen plus één avond gereden op basis van regelmatigheid. Aan de 2010 editie doen meerdere oude Alfa’s mee. Seat prijst de Ibiza ST vanaf 14.395 euro. De stationwagon I van het compacte model staat eind juni in de showroom van de Nederlandse Seat-dealers. Er zijn drie uitrustingsni veaus en zes motoren, waaronder de nieuwe 1.2 TDI Eco- motive. Die is er als Reference vanaf 16.795 euro. Alle va rianten vallen in de voordelige 14 en 20 procent bijtellingsta- rieven. De 1.2 TSI met optionele zeventraps DSG-transmis- sie volgt later dit jaar. De Ibiza ST is achttien centimeter lan ger dan de Ibiza vijfdeurs. Die extra lengte zorgt voor een bagageruimte van 430 liter en die is in verschillende stappen verder te vergroten. landen en 36 bedrijfstakken. Ford is de enige autofabrikant die in 2010 deze eervolle vermel ding mocht ontvangen. Het re sultaat is gebaseerd op een diep gaand onderzoek naar de inspan ningen van bedrijven op het ge bied van sociale verantwoorde lijkheid, corporate governance en bedrijfspraktijken. “De in spanningen van Ford om een et hisch verantwoorde omgeving m et is al weer bijna vier jaar geleden dat we op de tweejaar- I lijkse salon van Parijs oog in oog stonden met een mi- di-ruimtewagen van het Chinese merk Landwind. Het merk had net een vernietigende crashtest van de reeds leverbare SUV op z'n bordje gekregen. Chinese au to’s op Europese markt leken verder weg dan ooit! Inmiddels maakt Landwind zich op voor een herintroductie die veel beter is voorbereid. Het eerste model is de destijds in Pa rijs getoonde ruimtewagen, om gedoopt tot de CV9. De vier- of zeszitter (er zit geen gordel in het midden van de achterbank) heeft de nodige vergaande ver anderingen ondergaan om aan de Europese eisen te kunnen voldoen. De auto heeft inmid dels een officiële typegoedkeu ring voor 27 landen en zal bin nenkort aan een EuroNCAP crashtest worden onderworpen. Naar verwachting zal dat drie sterren volgens de nieuwe, strengere normen opleveren.Vrijwel alle wijzigin gen, ook op technisch vlak, zijn in Europa tot stand gekomen. En wie met de nodige scepsis de CV9 bekijkt en instapt, wordt niet eens onaangenaam verrast. We moeten immers bedenken dat deze ruim bemeten auto vanaf 14.495 euro verkrijgbaar wordt aan het einde van de zo mer. Scherp? Maar daarvoor wordt wel een zeer kale uitvoe ring geleverd. Wie wat beter in de spullen wil zitten is al snel 16.995 euro kwijt en dan wordt de afstand tot een Europese auto weer kleiner. Met een rode 8C2300 ‘Lungo’ uit de collectie van het Alfa Romeo-fabrieksmuseum gaan Prins Bernhard van Oranje en Allard Kalft deel nemen aan de Mille Miglia 2010. Daarmee wordt onderstreept dat Alfa Romeo 100 jaar be staat. De Mille Miglia is een eerbetoon aan de ord Motor Company is door het Ethisphere In stitute uitgeroepen tot een van 's werelds meest ethische bedrijven. Ethisp here is een van de meest voor aanstaande denktanks op het ge bied van bedrijfsethiek. Ford be hoort hierbij tot de groep van honderd internationale bedrij ven die zijn gekozen uit duizen den bedrijven in meer dan 100 WEEKBLAD VOOR WADDiNXVEEN/GOUWE KOERIER Woensdag 28 april 2010 l 18 L;-

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 35