Gemeen Nieuws week Verkeers- besluiten Gemeente Waddinxveen Vrijwilliger Rampen Taalcoach Webwinkel Bewonersbijee nkomst Weids Bloemendaal Ruimtelijke ordening OVEREENKOMST Bezwaar Bouwzaken 'Groene* post Op afspraak Bijzondere bijstand 'Bewijs van Goede Dienst' voor ondernemers RubriekGemeentenieuws uit Waddinxveen BINNENGEKOMEN SLOOPAANVRAAG VERLEENDE SLOOPVERGUNNING De volgende sloopvergunning is verzonden op de tussen haakjes vermelde datum: 20100025 Noordstaring 11, het slopen van bedrijfshal len 20-04-2010). PARKEERVERBODZONE SOUBURGH AFVALBRENGSTATION Zuidelijke Rondweg 250. Ope ningstijden: op werkdagen van 13:00 tot 16:00 uur, zaterdag van 09:00 tot 12:00 uur. Afvalinzame ling en ophalen grofvuil 547 500. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN REGELS CONCEPTBESLUIT 30 KM DORPSTRAAT SPREEKUREN ART. 6.24 WRO BINNENGEKOMEN BOUWAANVRAGEN De volgende bouwaanvragen zijn ontvangen op de tussen haalqes vermelde datum: 20100070 Noordeinde 79, het plaatsen van een dak kapel op het voordak- vlak (09-04-2010); CONTACT VERGUNNINGENLOKET Hebt u een vraag over een ver gunning, dan kunt u alleen op werkdagen tussen 8:30 en 12:30 uur contact opnemen met het Vergunningenloket. Als u (uitge breid) wilt praten over een ver gunning of een aanvraag wilt in zien, dan kunt u alleen terecht als u daarvoor een afspraak heeft gemaakt met één van de mede werkers van het Vergunningen loket. U hoeft dan niet te wach ten en de medewerkers kunnen zich voorbereiden op uw be zoek Vóór vragen of het maken van een afspraak kunt u bellen met tel. 624 500. DIGITAAL AANVRAGEN Iets voor u? Kijkt u dan eens op onze website. Onder de kop "di gitale balie’’ klikt u "formulie ren" aan. U vindt de formulieren "aanvraag bijzondere bijstand’’ onder het kopje “Inkomen en verstrekkingen (sociale zaken)”. U vindt de formulieren ook on deraan deze pagina. Voordat u het formulier kunt invullen moet u inloggen met uw DigiD code. Als u het formulier heeft ingevuld komt het aanvraagfor mulier digitaal bij ons binnen en gaan wij met uw aanvraag aan PUBLIEKSBALIE voeding, huur en energie moet u in principe uit uw eigen inko men betalen.'Deze regels kun nen wij niet makkelijker maken. Wat wij wel makkelijker kun nen maken is de manier van aanvragen. Vanaf 1 september 2009 kunt u, ongeacht of u een uitkering van de gemeente heeft, een aan vraag voor bijzondere bijstand digitaal indienen. VNO-NCW, MKB-Nederland en de VNG. voorkeur uitspreken voor een man of vrouw. Dan gaat de in stantie een passende inburgeraar zoeken om te helpen en begelei den. Een taalkoppel bent u voor een periode van een halfjaar tot een jaar. Ook taalcoach worden of meer weten? Kijk dan op www.hetbegintmettaal.nl of stuur een mail aan Carla Melies- te (c.melieste@vwzhm.nl). gen zijn verzonden op de tussen haakjes vermelde datum: 20100049 Anna van Hannover- straat 5, het plaatsen van een dakkapel op het voor- en achter- dakvlak (14-04-2010); 20100059 Zuidplaslaan 575, het plaatsen van een aan bouw aan de zijgevel (20-04-2010). Kerkweg West en de Beethoven laan was nog niet bij die zone be trokken. Gezien de functie, het ge bruik en de inrichting van de weg is het wenselijk de Dorpstraat in het geheel als 30 km/u-zone te be stempelen. Het verkeersbesluit voor de Dorpstraat is een concept besluit, waarvoor in de eerste ron de zienswijzen kunnen worden in gediend. Na de zienswijzenproce dure wordt het verkeersbesluit in dien nodig aangepast, waarna een definitief besluit plaatsvindt Bezoekadres: Raadhuisplein 1, 2741 HR. Postadres: Postbus 400, 2740 AK. Telefoon: 0182 - 624 624. E-mail: gemeente@waddinxveen.nl. Website: www.waddinxveen.nl. De volgende sloopaanvraag is ontvangen op de tussen haakjes vermelde datum: 20100071 Noordkade 20, het slopen van een schuur (14-04-2010). Tegen bovenstaande besluiten kunt u bezwaar aantekenen (zie BEZWAAR). Met het indienen van een bezwaarschrift wordt de aanvang van de bouw/sloop niet tegengehouden. Om dat te voorkomen kunt u een verzoek om een voorlopige voorziening indienen bij de Rechtbank ‘s- Gravenhage, Postbus 20302, 2500 EH Den Haag. De rechter beziet dan of met de bouw/ sloop, mag worden begonnen. Aan het indienen van zo’n ver zoek zijn kosten verbonden. Op de voorrijdstraat van zorg centrum Souburgh aan de Prins Bemhardlaan wordt regelmatig buiten de vakken geparkeerd. Dat gebeurt ook op de keerlus voor de toegang van het zorg centrum. Dat zorgt voor ver minderde bereikbaarheid voor hulpdiensten. Door het instellen van een parkeerverbodzone worden automobilisten ver plicht in de vakken te parkeren en kan de bereikbaarheid van het zorgcentrum beter worden gegarandeerd. Tegen boven staande besluit kunt u bezwaar aantekenen (zie BEZWAAR). Als u een bezwaarschrift heeft ingediend, kunt u een voorlopi ge voorziening aanvragen bij de Rechtbank ‘s-Gravenhage, Post bus 20302, 2500 EH Den Haag, tel. 070-3813815). Aan het indie nen van zo’n verzoek zijn kos ten verbonden. De volgende bouwvergunnin- Uiteraard gelden er voor toe kenning van bijzondere bij stand diverse regels. Zo zal de gemeente beoordelen of u de kosten nergens ander ver goed kunt krijgen en of het echt wel 'bijzondere' kosten zijn. Immers kosten zoals De omgeving van de Dorpstraat is al jaren onderdeel van een 30 km/u-zone die wordt begrensd door de Sniepweg Chopinlaan en de Beethovenlaan. Het noordelijk deel van de Dorpstraat tussen de De burgemeester en de wethou ders houden spreekuur op maandag van 16:00 tot 17:00 uur. Voor een soepel verloop is het nodig om vooraf een af spraak maken via 624 600. Vrijwilligers zijn van onschatba re waarde voor Waddinxveen. Er zijn dingen die u bij elke ramp kunt doen. Kort gezegd is een ramp of crisis een ernstig in cident dat veel maatschappelijke onrust tot gevolg heeft, al dan De Nederlandse taal, voor de meesten van ons is dit niet iets waar we bewust bij stilstaan. Het is normaal om Nederlands te spreken en te schrijven en je denkt er verder niet bij na. Hoe anders is dit voor een inburge raar. Voor hem of haar is de Ne derlandse taal helemaal niet van zelfsprekend. Gelukkig zijn er dan taalcoaches om een koppel mee te vormen. Iedereen kan taalcoach worden. U kunt zich opgeven op www.het- begintmettaal.nl ofbij Stichting Vluchtelingenwerk Daarna wordt u uitgenodigd voor een korte trai ning, waarbij verteld wordt hoe het allemaal in zijn werk gaat en wat er van u verwacht wordt. U kunt uw interesse voor iemand uit een bepaald land aangeven, of een - Uittreksel nodig? - Bijzondere bijstand aanvragen? - Verhuizing melden? - Gehandicaptenparkeerkaart aanvragen? In onze webwinkel kunt u 24 uur per dag terecht. Ga naar www.waddinxveen.nl digitale balie webwinkel. In vervolg op de Startbijeenkomst ontwikkeling Weids Bloemendaal organiseerde de gemeente Wad dinxveen met medewerking van gemeente Gouda een consultatier onde. De ronde is bedoeld om de gezamenlijke aanpak van de duur zame ontwikkeling van Polder Bloemendaal verder vorm te ge ven. Hiertoe worden bijeenkomsten georganiseerd met verschillende belangengroepen: bewoners, be drijven en natuurorganisaties. Donderdagavond 22 april werd de eerste bijeenkomst gehouden voor bewoners. Mocht u ook geïnteresseerd zijn in gemeente lijk nieuws over de ontwikkelin gen, geeft u dat dan door. Aan melden voor de nieuwsbrief kan bij mw. A. Thomassen, tel. 624638, of per e-mail: a.thomas- sen@waddinxveen.nl. B&W hebben een overeen komst afgesloten als bedoeld in artikel 6.24 Wet ruimtelijke or dening voor de sloop en nieuw bouw van het kantoorpand op het perceel Kanaalstraat 9. Een zakelijke opgave van de inhoud van de overeenkomst met bijbe horende stukken ligt, conform artikel 6.2.12 Besluit ruimtelijke ordening, met ingang van don derdag 22 april 2010 gedurende zes weken tijdens openingsuren ter inzage bij de Publieksbalie. B&W hebben twee verkeersbe- sluiten genomen: het instellen van 30 km/u op de gehele Dorpstraat en het instellen van een parkeerverbodzone op de voorrijdstraat van zorgcentrum Souburgh aan de Prins Bem hardlaan. Daarom organiseert Stichting Vrijwilligerswerk Waddinxveen namens de gemeente Waddinx veen op 28 mei een feestelijke bijeenkomst voor een aantal vrijwilligers. Deze vrijwilligers krijgen als blijk van waardering voor hun vrijwillige inzet een volledig ver zorgde feestelijke avond aange boden. Wanneer u vindt dat uw direc te belangen worden geschaad door de verlening van een - hiervoor genoemde - verleende vergunning/beschikking, kunt u binnen zes weken na de ver- zenddatum van de beschikking een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij het college van B&W (tenzij in de publi catie een andere procedure is vermeld). 20100072 Ernst Casimirlaan 26, het vergroten van een woning (15-04-2010). 20100073 Noordkade 68A, het veranderen van een bestaande loods met daarin een bewaar plaats, bufferbewaar- plaats en een verkoop ruimte voor het op slaan en verkopen van consumentenvuur werk (15-04-2010). De gemeente Waddinxveen heeft een overeenkomst geslo ten met TNT Post om haar post CO2-neutraal te verspreiden. Beide partijen leveren een bij drage en investeren in duurza me energie. TNT Post onder neemt zelf veel om de uitstoot van CO2 terug te dringen en te compenseren. Zakelijke klanten, zoals de gemeente krijgen de mogelijkheid om via een bepaal de berekeningsmethode uitstoot te compenseren. Kijk op www.groenepost.nl voor meer informatie. Het is mogelijk om via de ge meentelijke website een af spraak te maken met de Pu blieksbalie. Dit geldt voor ver schillende producten. Denk er aan: u moet per persoon én per product een afspraak maken. U kunt dus niet met een afspraak voor een uittreksel, meteen maar een nieuw paspoort aan vragen. Een afspraak maakt u minimaal één dag van te voren, maar u kunt ook tot maximaal twee maanden vooruit een af spraak plannen. Het is meteen niet met veel slachtoffers en/of grote schade. Deze gevolgen zijn zo groot dat de hulpdien sten met de normale middelen en de normale organisatiestruc tuur het incident niet kunnen af handelen. Er moeten extra mid delen worden ingezet en voor de gecoördineerde aanpak wordt een speciale organisatie structuur opgezet. Op de website www.denkvoor- uit.nl vindt uil rampscenario's met daarbij uitleg over hoe u moet handelen bij een bepaalde ramp. De algemene rampenwijzer ver telt u precies wat u moet doen bij welke ramp. Bewaar deze kaart op een makkelijke plek in huis, zoals de meterkast. De kaart staat in de gemeentegids. de slag. Wij beloven binnen zes weken een besluit te nemen op uw aanvraag. Lukt ons dat niet? Dan krijgt u van ons een ca deaubon van 5,00. te zien welke tijden er beschik baar zijn. De afspraak zorgt ervoor dat u gegarandeerd binnen vijf minu ten wordt geholpen. U kunt een afspraak maken binnen de ope ningstijden van Publiekszaken, dus op werkdagen van 08:30 uur tot 12:30 uur en op de donder dagavond van 17:00 uur en 21:00 uur. U kunt een afspraak maken voor de volgende pro ducten: paspoort, identiteits kaart, rijbewijs, afhalen pas poort, rijbewijs of identiteitsbe wijs, GBA uittreksel, Burgerlijke stand (afschrift), verklaring om trent het gedrag, Gehandicaptenparkeerkaart, verhuizing en eerste inschrijving buitenland. Heeft u niet zo’n hoog inko men en moet u kosten beta len waar u niet omheen kunt? Bijvoorbeeld: u heeft een nieuwe bril nodig of nieuwe speciale schoenen; of de gepeperde nota van uw tandarts of advocaat valt bij u op de deurmat. Wellicht kan de gemeente u dan helpen met deze (onverwachte) ho ge kosten. Als u namelijk aan de voorwaarden voldoet, dan is een vergoeding in de vorm van bijzondere bijstand mo gelijk Om de kwaliteit van dienstverle ning aan bedrijvén in beeld te brengen en waar mogelijk te verbeteren, loopt sinds begin april het project ‘Normenkader voor Bedrijven’ bij de gemeente Waddinxveen. Tijdens dit pro ject wordt de dienstverlening aan ondernemers onderzocht. Dit gebeurt zowel in ‘dossiers’ als via een telefonische enquête onder Waddinxveense onderne mers. Hierdoor wordt duidelijk hoe de gemeente scoort op bij voorbeeld termijnen, professio naliteit, deskundigheid, ondeme- mersgerichtheid en betrouw baarheid. De resultaten worden verwerkt in een verbeterplan, dat vervolgens wordt uitge voerd. Het project moet uitein- delijk leiden tot een 'Bewijs van Goede Dienst’, dat aan toont dat de gemeente haar dienstverle ning aan bedrijven adequaat uit voert. Het onderzoek wordt door een onafhankelijk bureau uitgevoerd vanaf april en is gebaseerd op een ‘meetlat’ opgesteld door Openingstijden: maandag tot en met vrijdag 08:30 - 12:30 uur,’ donderdagavond 17:00 - 21:00 uur. Informatie, vragen en klachten: 624 500. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I -7 Woensdag 28 april 2010 I

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 7