I Zuid Klaar voor de Giro d'ltalia 2010! Wat is er te doen? Europees Jeugdparlement in het Provinciehuis Water, agrariërs en Europa Geniet van Waterrijk Zuid-Holland! L A A A A A A AAAA^ a A A AA -f \iL I L r B Bevertochten in de Biesbosch Het Groene Hart van Europa Bezoek een molen In Vlaardingen kunt u een werkende molen bezichtigen op zaterdag 29 mei. Maïsmeel malen, ijzerkoekjes maken? De molenaar vertelt u alles over de werking van de molen, www.aeolus.nl My Stage! Provincie Zuid-Holland, afdeling Communicatie, Postbus 90602, 2509 LP Den Haag, telefoon: 070 441 66 22, e-mail: zuidholland@pzh.nl Mei 2010 SC.I’ 7 'Europa speelt op diverse terreinen een belang rijke rol. Ze legt alle lidstaten maatregelen op om te zorgen voor de gewenste kwaliteit van het water, tijdige waterafvoer en waterberging om overstromingen te voorkomen. Daarnaast heeft Europa met zijn gemeenschappelijk land bouwbeleid lange tijd waar nodig financiële bijdragen geleverd aan de agrarische sector. Dat laatste lijkt langzaam te verdwijnen. Vraag is of er, als het gaat om het behoud van het open landschap, nog een andere taak voor Europa weggelegd is.' Aan het woord is Jantien Fröling, Statenlid namens de ChristenUnie-SGP. Wilt u meer weten over onderwerpen in deze advertentie, kijk op www.zuid-holland.nl De Giro is, na de ronde van Frankrijk en de ronde van Spanje, een van de belangrijkste wielerkoersen van de wereld. De derde etappe start dit jaar op 10 mei rond 11.00 uur in Amsterdam en finisht rond 16.30 uur in Middelburg. Het parcours loopt dan ook over de provinciale wegen in Zuid-Holland. Wat de provincie betreft zijn de voorbereidin gen getroffen en kan de Giro van start! onnodige files en stremmingen te veroorzaken. Twee uur voorafgaand aan het moment waarop de renners langskomen, worden de wegen afgezet. Ook het schema voor openstelling van de bruggen is dan aangepast. Verder geven Dynamische Route Informatiepanelen (DRIPS) het verkeer langs en boven de weg informatie over de alternatieve routes. De verwachting is dat de maatregelen in Zuid-Holland voor de avondspits weer opgeheven zijn. De provincie adviseert die dag zoveel mogelijk per fiets of OV te reizen. Weggebruikers dienen rekening te houden met extra reistijd! Actuele informatie voor het doorgaande verkeer staat op: www.zuid-holland.nl en op www.vanAnaarBeter.nl Meer informatie over de Giro D'ltalia: www.giromiddelburg.nl De provincie Zuid-Holland wil voor haar inwoners een gezonde, veilige en aantrekke lijke omgeving om in te leven, te werken en te recreëren. Zuid-Holland bestaat voor een zesde deel uit water en is daarmee de meest water rijke provincie van Nederland. Dat water biedt onder meer kansen voor natuur en recreatie - waarbij groen en water onlosmakelijk met elkaar verbonden zijn - maar water kent ook bedreigingen. Water wordt op verschillende manieren gebruikt: als drinkwater, water voor land- en tuinbouw, water voor de industrie, water voor de natuur, water voor recreatie en water om op te varen voor transport en pleziervaart. Ook dit jaar vond het Europees Jeugdparlement Zuid- Holland (EJPZ) plaats in het Provinciehuis. De provincie wil burgers bij Europa betrekken en opende daarom op donderdag 15 en vrijdag 16 april haar deuren om jongeren te laten debateren over Europese kwesties. Zo'n 100 leer lingen van 10 Zuid-Hollandse scholen deden mee. Het doel van het EJPZ is om de scholieren bekend te maken met politiek en besluitvorming in het Europese Parlement. Tijdens het EJPZ bootsten jongeren debatten in het Europese Parlement na. Scholieren kropen in de rol van een bij de Europese Unie aangesloten land. Ze bogen zich over onderwerpen als de vergrijzing en de gevolgen voor onze pensioenen, de privacy van internetgebruikers en natuurlijk de economische crisis. Dit gebeurde door het uitwisselen van argumenten, het afwegen van veel verschillende belangen en het zoeken en vinden van steun voor amendementen. Het ging niet alleen over de onderwerpen, maar ook over de procedures. Zo maakten de leerlingen kennis met de politieke dynamiek in en rondom het Europese Parlement. Meer weten over de debatten? De webcast is nog te zien op: www.zuid-holland.nl Meer informatie staat op: www.ejpz.nl gezet zijn het besparen op het gebruik van zoetwater en het vergroten van efficiënt zoet- watergebruik, zodat we minder afhankelijk zijn van het rivierwater. Zo ziet de provincie erop toe dat in de Bollen streek, polders Nieuwkoop en Vierambacht en in de regio tussen Rotterdam/Zoetermeer/ Gouda de vraag naar zoet water niet toeneemt. Bijvoorbeeld door goed in de gaten te houden of dit het geval is bij geplande ontwikkelingen in de landbouw, glastuinbouw of natuur. Hoe behouden we Hollands landschap? 'De agrarische sector wordt maatschappelijk gezien bijzonder gewaardeerd als producent van voedsel voor de interne markt en de export, maar ook als de 'hoedster van het zo typische Hollandse landschap'. De sectoris ondernemend en heeft hart voor de zaak. Door andere producten te leveren zoekt ze naar extra inkomstenbronnen. De ChristenUnie-SGP is van mening dat we daar, voor zover passend binnen het gebied, ook ruimte voor moeten bieden. Het gevolg daarvan kan zijn dat het onderhoud van het landschap niet meer het automatische gevolg is van de bedrijfsvoering. Agrarisch en particulier beheer van gronden met een agrarische of natuurbestemming zou wel eens 5 in toenemende mate een dienst kunnen zijn waarvoor binnen Europa, maar ook op natio naal niveau, geld beschikbaar moet zijn om ons zo gewaardeerde typisch Hollandse landschap te kunnen bewaren.' Veilig rijden De provincie heeft hierin samengewerkt met verschillende partijen zoals het ministerie van Binnenlandse Zaken, de veiligheidsregio Hol lands Midden en Haaglanden, Rijkswaterstaat en de betrokken gemeenten. Zij hebben een gemeenschappelijk verkeersplan opgesteld. Het belangrijkste doel is de renners veilig over de provinciale wegen te laten rijden zonder Publieksdebat 'Op donderdag 20 mei organiseert de werk groep Europa van de provincie Zuid-Holland een publieksdebat over de landbouw en de relatie die deze heeft met Europa. De bijeen komst vindt plaats in de Vliethoeve in Bodegraven vanaf 19.30 uur. Ik hoop u tijdens dit debat te mogen ontmoeten.' Op de toekomst voorbereid Naast alle voordelen van water, zorgt water ook voor nadelen. Problemen ontstaan bij extreme weersomstandigheden zoals wateroverlast bij hevige neerslag of watertekort in enorme droge zomers. Door klimaatverandering stijgt de zeespiegel, worden de winters natter en de zomers heter en droger. Dit kan zorgen voor een teveel aan water, maar ook voor een tekort aan goed en schoon (zoet) water. We willen ons daarom nu voorbereiden om in Zuid-Holland ook in de toekomst voldoende zoet water te hebben. Maatregelen die nu al in gang worden Op 8 mei organiseert het Biesboschcentrum Dordrecht bevertochten door de Biesbosch in de schemering. Dan is de kans het grootst om bevers te zien. U gaat op ontdekking met een open fluisterboot, www.hollandsebiesbosch.nl Wat betekent het Europese landbouwbeleid voor u? In 'zaaimaand' mei organiseert Provinciale Staten een debat voor de bewoners van het Groene Hart met politici uit Europa, de Tweede Kamer en de Provincie. We horen graag hoe u denkt over de toekomst van de landbouw in het groene hart. Het debat is op 20 mei in Gasterie de Vliet hoeve te Bodegraven, www.zuid-holland.nl Op 21 mei organiseren leerlingen van het CSG Willem van Oranje in Oud-Beijerland een open podium in Alcazar voor alle jongeren tussen de 14 en 20 jaar uit de regio Hoeksche Waard. Met My Stage!, een project van Kunstgebouw in opdracht van de provincie Zuid-Holland, geven zij hun maatschappelijke stage een culturele invulling, www.mystage.nu ct- tE Zicht op Zuid-Holland liotoxorn

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 19