Floreant A1 I Sport I kampioen WSE viert laatste kampioenschap I I I I Bedrijfsvoetbal Drie bekers Goede reeks Jeu de boules Afgelast Nacompetitie i i- i i BOSKOOP WADDINXVEEN BOSKOOP WADDINXVEEN WADDINXVEEN In de afdelingscompetitie vier tegen vier gooien de drie deelnemende teams van de Jeu de Boulesvereniging Waddinxveen een aardig bal- letje mee, waar het om het kampioenschap in de diverse klassen gaat. In de eerste klasse A gaat Waddinxveen 1 na twee wedstrijddagen aan kop met 4 punten, gevolgd door L’Esprit 1 uit Schiedam. In de derde klasse B is Wad dinxveen 2 in een hevige strijd verwikkeld met L’Esp rit 6. Beide teams gaan aan kop met 4 punten. Floreant A1 is afgelopen zaterdag op overtuigende wijze kampioen gewor- i den in de thuiswedstrijd tegen Jodan Boys. Hoewel er goed werd gevoet bald, ging het team maar met 1-0 de rust in. BOSKOOP BOSKOOP WADDINXVEEN WADDINXVEEN Door Ton van Bemmel deed het in zijn afscheids- Door Ton van Bemmel de pingel stoppen. Bij een standers. J» werkstelligd door keeper Den nis Verboom, de achterhoede- spelers Tom Radder, Bob Gul denmond, Wouter van der Burg, Faissel Achtatou, Tony Warmerdam, Ward van den Hoogen en Thomas de Bruin, de middenvelders Frank de Bruijn, Martijn Kok, Martijn en Bart Houdijk en de voor hoedespelers Mo Zeriouh, Erik van Zoest, Michiel Bom en Bryan de Bruin. vanwege de fusie met WSE. De nieuwe dub zal als ASW door het leven gaan. toe te voegen. Het bestuur van Floreant en de ouders zetten de kampioe nen na de imponerende zege in de bloemen. Die hoefden geen water te krijgen, want Vanaf volgende week woensdag, 12 mei, is er be drijfsvoetbal op de velden van Floreant. Aan het 43e toernooi nemen twaalf dubs deel. Het zijn de teams die ook vorig jaar in actie kwa men. Titelverdediger is RKC/M’n Schoonouders dat vorig jaar verrassend de titel pakte ten koste van het favo riete BAB. De dub van de Boskoopse Aannemers Be drijven, die altijd wel tot de favorieten behoort, viert dit jaar zijn 35-jarig bestaan. VosholBooys dat de titel in 2006 pakte, komt eveneens voor de 35e keer in actie. Grafie United doet voor de 40e keer mee. De dub van de grafid en de Gouwe Koe rier won vier keer de Bos koopse cup. De eerste wed strijden beginnen om 19.30 uur, de tweede speelronde trapt 20.15 uur af. RKC be gint met de wedstrijd tegen LFC, de zevenvoudige toer- nooiwinnaar die vorig jaar in de poulewedstrijd geen pot ten kon breken en nu onge twijfeld op eerherstel uit is. Be Fair speelt zaterdag de heen wedstrijd voor het nacompetitie- treffen met Kagia. Een week la- ter ontvangt de ploeg diezelfde tegenstander op het eigen sport park 't Suyt voor de terugwed strijd. De Waddinxveners zetten in het tweede gedeelte van de competitie een goede reeks neer en pakten zo de tweede periode. Van een derde periode was ove rigens geen sprake gezien de straf die Schiebroek kreeg. Die ploeg werd vanwege een flinke vechtpartij (in de wedstrijd te gen WDS) uit de competitie ge haald en degradeerde zo auto matisch. De uitslagen van Schie broek werden geschrapt en de overgebleven twintig wedstrij den werden over twee periodes verdeeld. Be Fair bleek de beste in de ‘nieuwe* tweede periode. Mocht Be Fair de dubbele ontmoeting met Kagia winnend afsluiten, dan treffen de Waddinxveners nog een tegenstander. In op nieuw een dubbel duel kan Be Fair dan promotie naar de twee de klasse realiseren. Mocht dat tegen de tweede ploeg (nog) niet lukken, krijgen de Waddinx veners een herkansing. Alleen wanneer dit ene herkansingsdu- el wel gewonnen wordt, blijft de kans op promotie aanwezig en staat er nóg één duel op het pro gramma. In een ‘verliezersfinale’ kan dan alsnog promotie gereali seerd worden. de routinier teenlengte te kort. RVC liet zich daarna ook niet onbetuigd. Dankzij keeper Jordi Groen, die een in één keer op doel gescho ten vrije trap stopte, stond het bij rust nog 0-0. Na de thee verschenen de geel zwarten in nieuwe tenues omdat de shirts van voor de pauze zeiknat waren gewor den. Ze bleven de Reeuwij kers partij geven, maar kre gen toch het deksel op de neus. Nadat Blom een bal verspeelde en de sterk spe lende A-junior Wesley Tol uitgleed op de natte piste, kreeg CVC-spits Van Zoest vrij baan en was het bingo. Een stift over poortwachter Groen en het stond, 0-1. Een tegenvaller voor De Bruin c.s. Terwijl de Reeuwijkers achterover gingen leunen, moesten ‘de jongens van de Bruin’ aan de bak om de zaak weer te egaliseren. De mogelijkheden daartoe kwa men er. Ze bleven zonder succes. Eerst schoot Bruins hard en laag in waarbij de keeper met de voet kon red den, vervolgens lukte het Henos Michael niet uit een soortgelijke situatie te sco ren. Met nog enkele minuten op de klok haalde Edwin de Bruin Alfons Scheurwater en Richard de Jeu naar de kant. Een dubbele publiekswissel omdat het voor beide spelers hun laatste thuiswedstrijd in het eerste was. Volgend sei zoen spelen ze een treetje la ger. Omdat Waddinxveen deze keer geen lekker slot- offensief in huis had, gingen de drie punten mee naar Kaagjesland. Volgende week zondag speelt w Waddinx veen in Gouda zijn laatste competitiewedstrijd van het seizoen. Tegenstander in de stad is GSV. Saillant detail hierbij is dat het de laatste wedstrijd ooit van het eerste van w Waddinxveen zal zijn bord prijkte. Een venijnig schot van Samuel Haarmans zorgde ervoor dat WSE de lei ding nam en deze niet meer uit handen gaf. Ook het vierde doelpunt van Haarmans en een paar uitstekende reddin gen van de sluitpost van WSE, Dylan Vogelaar, deed het ver trouwen groeien. Dit alles re sulteerde in een overwinning van de voetbalvereniging uit Waddinxveen. De uitwedstrijd van Floreant bij Altior is afgelopen zondag afge last vanwege de aanhoudende regenval. De afgelasting was een verrassing voor het elftal van trainer Ad Hoogerbrug. De Bos kopers zaten al in de wedstrijd- bespreking toen het fatale tele foontje uit Langeraar kwam. Komende zondag staat een thuiswedstrijd voor Floreant op het programma. De nummer dertien van de vierde klasse B ontvangt dan hekkensluiter DSO. De Zoetermeerders sprokkelden dit seizoen pas vier punten bij elkaar. Floreant be schikt over drie punten meer en een beter doelsaldo dan DSO. Onlangs speelden de ploegen ook al tegen elkaar. In Zoeter- meer verloor Floreant met liefst 4-1. afloop kwam de regen met bakken naar beneden. Foto: Cicero Tijdens de huldiging na grond werd getrokken en Ri- rliarrl rip Iah van plf mnrpr chard de Jeu van elf meter mocht aanleggen. De deze middag afzwaaiende spits deed het in zijn afscheids- wedstrijd echter niet goed genoeg. De RVC-goalie kon de pingel stoppen. Bij een volgende grote kans kwam In het nieuwe sportcomplex T-Kwadraat in Tilburg werd afgelopen weekend het karh- pioenschap in het landelijke Junior Master circuit ge speeld. Marlies en Koen Baan, spelend bij eredivisie club Invictus in Waddinx veen en de Badminton Aca- demy Zuid-Holland, deden ook mee. Marlies wist dit keer drie bekers mee naar huis te nemen. Zeker in het enkelspel bleek ze duidelijk te sterk voor haar tegenstan ders. Ze werd overtuigend kampioen door met 21-13 21-9 van haar dubbelpartner, Alyssa Tirtosentono, te win nen. Ook met mixpartner Kevin te Waal won ze alle wedstrijden en behaalde ze veld ging zelfs gepaard met een heuse wolkbreuk. Voor de gelegenheid mochten de Flore- ant-beloften daarna een biertje drinken om te proosten op het succes. De opzienbarende zege stond niet op zithzelf. Floreant Al won meer wedstrijden met gro te cijfers. De enige serieuze con current, die in het spoor bleef van de Boskopers was Waddinx veen Al. Maar in de twee prach tige wedstrijden tegen de Wad- dinxveense buren trok Floreant aan het langste eind, waarna het Schreuder, Christiaan Vermeer een kwestie was van blijven winnen tegen de iets minder goede tegenstanders. Dit is dus gelukt waardoor de aanstormen- het hier om een echte kam pioenswedstrijd ging, bleek uit de overweldigende belangstel ling van zowel de thuis- als uit spelende ploeg. In de eerste helft scoorden de oranje-zwar- ten uit Waddinxveen, met doelpunten van Timo Mourits en Samuel Haarmans. De spanning kwam in de tweede helft duidelijk terug toén de thuisploeg gelijk scoorde en 2-2 op het score- de Boskoopse talenten het vol gend seizoen sinds lange tijd weer in de eerste klasse mogen proberen. Deze uitstekende prestatie in het afgelopen seizoen werd be- werkstelligd door keeper Den- Door Ton van as daarna werd de stampvolle tribune ge- trakteerd op meer goals: bij elkaar een half dozijn: 6-0. Ruim voldoende om de nog benodigde overwin ning aan de toch al zo opzienba- Horeant-zaterdag speelt zater dag 8 mei zijn eerste wedstrijd voor de nacompetitie in Oegst- geest tegen de dub van die naam. Een sterke tegenstander die in de derde klasse A op de derde plaats eindigde. Een week later komt Oegstgeest naar Bos koop. De dub is geen onbeken de voor Floreant. In het seizoen 2006-2007 verloor Floreant van deze dub voor de competitie uit met 3-1 en thuis met 1-2. Ook in de jaren zeventig en tachtig wa ren de dubs al eens met elkaar in competitie. De laatste thuiswedstrijd in het bestaan van w Waddinx veen was er een in de stro mende regen. Een derby te- gen de nummer drie 3 van de ranglijst RVC '33 die met Illllg ddll CIC LUCI1 dl ZXJ UpXólCIlU dat kwam zaterdagmorgen bij bakken uit de hemel. De huldi- ging direct na afloop op het wedstrijden en behaalde ze de eerste plaats. Met het dub- belspel had ze alle kansen om de derde gouden beker te winnen. Haar partner Alyssa raakte echter gebles- seers. Hierdoor konden zij niet de damesdubbel finale- partij spelen. Koen had het iets zwaarder. Hij wist met het herendub belspel in ieder geval de hal ve finale te halen. Met zijn partner, Alex Terpstra, moest hij het opnemen te gen Johan Quartero en Daan Kusters. In een spannende strijd werd het uiteindelijk 17-21 en 22-20 voor de tegen- i p het terrein van de Lansbrekers werd afgelopen zaterdag het laatste kam- pioenschap gevierd van voet- balvereniging WSE. Door de overwinning van vorige week zaterdag uit bij nummer twee Olympia, werd het kampioen- schap van de Dl, onder leiding van oefenmeester Marty van der Meer, veiliggesteld. En dat WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/GOUWE KOERIER j -)r- Dinsdag 4 mei 2010 I 1-0 verloren ging. De Reeuwijkers van Kaagjesland blijven daardoor in de race voor directe promotie. Wad- dinxveen begon gehavend. Maar liefst vijf basisspelers ontbraken op het appel. Aan het veldspel was dat overi- gens niet te zien. De geel- zwarten startten fel en dic teerden het spel. RVC had daar aanvankelijk geen ant- woord op. Na een kwartier hadden de Edwin de Bruin-boys al aan de leiding kunnen komen toen Dennis Faber op drie meter van het doel naar de

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 25