Zevenhuizen Colofon I I Op inspectietour in Oeganda Avondvierdaagse I Zevenhuizen r k Aldus Olieman I Een moddergevecht met Jan Franssen Kort nieuws Middag varen eindigt in drama I I i i Live band in studio RTW WADDINXVEEN Donderdagavond 20 mei in het Nederbeat programma van Genie Schouten, als on derdeel van The Long Hard Ride, komt de Haagse band The Incrowd naar de RTW studio aan de Tollenslaan. Van 22.00 tot 24.00 uur le gendarische klanken van de band die in de jaren 60 furore maakte en in menig voorpro gramma stond van al even legendarische bands. Inter views en een live optreden kunt u meemaken in de stu dio, of thuis via de ether 105.8 Fm, Kabel 103.4 Fm, en voor alle fans en liefheb bers op de aardbol www.rtw.nl. BADHOEVEDORP Snuffel/ rommelmarkt WADDINXVEEN Een week lang trok Waddinxvener Amoud de Jong (14) langs ontwikke lingsprojecten in Oeganda. Samen met twee schoolgenoten van het Drie star College bezocht hij projecten van ZOA Vluchtelingenzorg. Verkeersproef WADDINXVEEN WADDINXVEEN ZEVENHUIZEN it jaar bestaat de Avondvierdaagse Ze- venhuizen 25 jaar. Dit wil de organisatie niet onopgemerkt voorbij laten gaan. Men is dan ook al druk be zig met alle voorbereidingen voor deze feestelijke gebeurte nis. Dit jaar wordt de Zevenhui- zense Avondvierdaagse gehou den van maandag 7 juni tot en met vrijdag 11 juni 2010 met als thema “clowns”. cb Door Richard Avontuur <1 l' 4 K bovenwater. De jongeren probeerden in eerste instan tie zelf om hun maat naar boven te krijgen, maar dat lukte niet. Duikers van de brandweer brachten de jon gen na 15 minuten op de kant. Ze vonden hem op de bodem van de Ringvaart, diep in de modder. Het mo biel medisch team uit Am sterdam begon direct met reanimeren. De jongen is overgebracht naar een zie kenhuis. Zijn toestand was maandag nog zeer zorg wekkend. Amoud de Jong (1.) interviewt lokale bewoners in Oeganda over één van de projecten van ZOA. Foto: Bert Koster. gen, net als de andere wande laars, een medaille. Op vrijdagavond om 20.00 uur is de intocht van de wandelaars op het dorpsplein, ondersteund door live muziek Omdat dit de laatste avond is en omdat het traditie is, zullen de meeste wandelaars dan verkleed zijn. Hiermee zijn door de deelne mers prijzen te verdienen. De voorinschrijving voor de avondvierdaagse vindt plaats op zaterdag 5 juni 2010 van 10.00- 13.00 uur op het dorpsplein, waar men een införmatieboekje ontvangt met daarin de routes en de stempelkaart. De kosten voor deelname aan de avondvierdaagse zijn tijdens de voorverkoop 3,50 p.p. De kosten van de inschrijving tij dens de vierdaagse zelf is 4,00 p.p. Voor puppy’s zijn de kos ten voor deelname aan de vier daagse 2,00 p.p. Kantoor Oranjelaan 9, Waddinxveen Redactie Carina Bergman. Telefoon 0182-638288, fax 0182-631088 E-mail weekbladvoorwaddinxveen@mgnieuwsbladen.nl Kopij kan tot maandag 12.00 uur worden aangeleverd, bij voorkeur per e-mail. Advertenties Telefoon 0182-636381 of0182-620626. Fax 0182-631088 E-mail verkoopgkw@mgnieuwsbladen.nl Advertenties kunnen tot maandag 17.00 uur worden opgegeven. Uitgever Regionale Nieuwsbladen Groep (RNG) Alphen aan den Rijn Door de nieuwe program mering die deze maand van start ging, vanaf20.00 uur al genieten van de Rock Roll Show, presentatie Jan Spoel. Vanaf 21.00 uur vast sfeer proeven met een uur de 'live' band van de week in Long Hard Ride 'live'. Volgende week 27 mei weer het Blues Café met Blues Man Henk Reacties tijdens de uitzen ding naar studio@rtw.nl volking helpt ook zeker mee.” Naast projecten bezoeken, ont dekte De Jong ook dat Oeganda 'een ontzettend mooi land is.’ Als afsluiting van de reis ging hij op safari in één van de wildpar ken die Oeganda rijk is. „We kwamen er bijvoorbeeld buffels, giraffen, krokodillen en een leeuw tegen, ’s Nachts sliepen we in een zogenaamde Banga, een heel klein hutje. Ondertus sen graasden verderop de nijl paarden in het gras.” Niet alleen was de reis van Am oud de Jong bedoeld als bedank je voor zijn knappe inzamelings- werk, ook is hij vanaf nu ambas sadeur van ZOA. „In de aanloop naar de volgende ZOA-nacht, op de laatste donderdag voor de herfstvakantie, ga ik presentaties geven over het werk van ZOA. Dan hebben de deelnemers van de ZOA-nacht een beeld waar voor ze het doen.” I waterputten gezien en hebben een kijkje genomen bij het aan leggen van een weg door ZOA. We hebben ook bewoners geïn terviewd en, ondanks hun belab berde Engelse uitspraak, be greep ik dat die mensen heel blij zijn met de hulp.” Tijdens zijn reis, waarbij ook een HIV Aids-actie bezocht werd, zag Amoud veel van Oe ganda. „We hebben in totaal zo’n 24 uur in de auto gezeten om van plaats naar plaats te rei zen. We zijn gestart in Kampala, de hoofdstad, en hebben we zo’n beetje het hele land ge zien.” Doel van ZOA in Oeganda is om niet alleen hulp te bieden in de vorm van nieuwbouw, merk te Amoud. „Al het werk dat lo kale bevolking kan, wordt aan hen overgelaten. ZOA betaalt de rekeningen en coördineert de werkzaamheden, maar de be- Op het Nieuwe Meer bij Bad- hoevedorp is zaterdag 15 mei omstreeks 14.00 uur een Wad- dinxveense jongen vastgeraakt in de modder op de bodem van de Ringvaart. Een groep jongeren was aan het varen op het open water. Het groepje besloot om op een boei te klimmen. Een van de jongens sprong van de boei en daardoor kantelde het gevaarte. Vijf per sonen belandden in de Ring vaart. Een persoon van de groep, een 17-jarige jongen uit Waddinxveen, kwam niet meer Op zaterdag 29 mei wordt er bij buurtcentrum ‘De Boog’ aan de C. Huygenslaan 2 weer een snuffel/rommel markt georganiseerd van 10.00 - 15.00 uur. Komt u eens langs wellicht is er iets leuks voor u bij of gewoon voor de gezelligheid. Voor meer informatie en het reser veren van een tafeltje kunt u contact opnemen met me vrouw C. Verbeij, telefoon (0182) - 610469 b.g.g. 06 - 22 68 10 97. Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij Regionale Nieuwsbladen Groep (RNG) c.q. de betreffende auteur. Weekblad voor Waddinxveen is een onafhankelijk weekblad, dat in een oplage van 15.900 exemplaren wordt uitgegeven en verspreid in Waddinxveen, Moerkapelle en Zevenhuizen. Weekblad voor Waddinxveen verschijnt op woensdag. Bezorging Geen krant ontvangen? Bel 088-0131831. jaar, tijdens de 25e editie, een re cordaantal mensen mee loopt. Uniek is dat de wandelaars die de 7,5 km lopen op de dinsdag de Rotte overvaren met roeibo ten. Dit gebeurt nabij het Koommolengat te Zevenhuizen en er wordt overgevaren naar de kant van Bleiswijk Vanaf daar wordt de route weer per wandelend vervolgd. De bewoners van zorgcentrum de Zevenster zijn ook dit jaar weer van de partij. Ze doen mee op de woensdag- en de vrijdag avond. Zij zullen door een vrij williger worden geduwd als men in een rolstoel zit. Ook aan de jonge kinderen (tot 4 jaar) is gedacht en is er een speciale "puppy” avond georga niseerd, waarop de jongere kin deren op vrijdagavond mee kun nen lopen (of in buggy zitten). De afstand voor deze kinderen is 5 kilometer. Deze kinderen krij- Voor de 24ste maal zal er door WN afdeling Wad dinxveen de praktische ver- keersproef voor de groep 7/8 leerlingen van de basisscho len in Waddinxveen worden georganiseerd. Dit vindt plaats op de ochtend van 1 en 2 juni. Er zijn dit jaar 298 leerlingen die aan de proef meedoen, de basisschool verlaten en veelal per fiets grotere afstan den naar het voortgezet on derwijs gaan afleggen, een groter risico in het verkeer dus. WN vindt het daarom heel belangrijk om de jeugd middels deze proef nog eens op het belang van verkeers veilig gedrag te wijzen. Er wordt gestart vanaf het parkeerterrein achter het poli tiebureau, nadat de fietsen door de Politie zijn gekeurd. Er mag alleen op verkeersvei lige fietsen gereden worden, het is dan ook belangrijk om de fietsen ruim van tevoren te controleren op eventuele mankementen en die in orde te maken. Het gebeurt ieder jaar weer dat er kinderen ko men met een fiets die in zo’n slechte staat verkeert dat er niet op gereden kan worden. e Jong behoorde tot een viertal dat het meeste sponsorgeld ophaalde tijdens de jaarlijkse ZOA-Nacht, een les- senmarathon op het Driestar i College. Uiteindelijk mochten drie van hen een kijkje nemen wat er zoal met het geld gebeurt op de plaats van bestemming, Oeganda. De Jong, die vorige week dins dag terugkeerde, bezocht allerlei locaties waar ZOA actief is. Am oud en zijn reisgenoten werden in vogelvlucht langs diverse pro jecten geleid. In het Afrikaanse land ontdekte hij dat het ingeza melde geld nuttig besteedt wordt. „We hebben verschillen de projecten gezien. We zijn op drie basisscholen geweest, een landbouwschool, we hebben Ook dit jaar zijn er weer routes voor vijf dagen uitgezet, waar van er minimaal vier gelopen dienen te worden. Er kan dus gekozen worden voor een rust dag. Er is keuze uit een route van 5 of 7,5 kilometer. De start is iedere avond tussen 18.30 en 19.00 uur vanaf het Dorpsplein te Zevenhuizen (voor het gemeentehuis). De organisatie hoopt dat er dit inds jaar en dag is heel Zuid-Holland bezet door de vazallen van Caesar, de Haagse Veldheer. Héél Zuid-Holland? Nee, één kleine nederzet- ting bleef moedig weerstand bieden aan de overweldiger. Hoewel Caesar de legionair Cremerius van Roterodamus al een jaar geleden op een missie heeft gestuurd om Wad dinxvenux op de knieën te krijgen, lijkt het omgekeerde het geval. En dat is ook Caesar inmiddels ter ore geko men. Uit het landelijke ochtendblad mochten we vernemen dat Zijne doorluchtigheid zeer ontstemd was over de opstel ling van de huidige coalitie ten aanzien van de bestuurlij ke toekomst. Bij Jupiter! schijnt hij - volgens intimi - te hebben geroe pen. Hij voelde zich totaal voor schut gezet - wat zou Cle opatra er wel niet van denken dat hij zijn Keizerrijk niet volledig onder controle had? Nu hebben we eerder mogen constateren, tijdens de aan stelling van Cremerius, dat er iets moois bloeit tussen Ca esar en het raadslid Bax. Het verbaast mij dan ook niet dat juist Kees Bax op het matje geroepen werd bij Franssen om uitleg te geven over de situatie in Waddinxvenux. Ook dit mochten we vernemen uit een interview in de krant. Het CDA, bij monde van de deftige look-a-like van Wie- brand en opvolger van de katholieke dandy Van Berkeste- ijn, schoot deze wijze van communicatie in het verkeerde keelgat en wijdde er een weblog aan. Bergman stelt dat wanneer je een probleem met iemand hebt, je dat niet te gen z'n moeder of z'n zus zegt - of je verkering Bax, vul ik hier maar even in - maar tegen hemzelf. Ook verwijt hij Franssen dat deze met modder gooit. Ha! Een moddergevecht! Ik zie het al helemaal voor me. Ik denk dat Caesar Franssen nog voor de zomer zelf voor de poorten van nederzetting Waddinxvenux verschijnt. Of hij dan gelijk zijn legers bij zich heeft, moeten we even afwachten. Maar het wordt vast een stevig potje matten! Hopelijk heeft de geestelijke leider, druïde Kees de Jon- gux, dan wel een toverdrankje klaar staan. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I q Woensdag 19 mei 2010 i ff)

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 3