Waardering voor Toyota Lancia Ypsilon elle Opel Meriva heeft FlexDoors I Suzuki lentedeals Volvo-diesels Met Kia naar de WK-finale 1 i p .NS ELLE Landa is een samenwerking aangegaan met het modema gazine ELLE met de Landa Ypsilon ELLE als resultaat. Die onderscheidt zich door zijn complete uitrusting. Op de B- stijl siert een screenprint die is geïnspireerd op ‘vintage’-tijd- dig berekend op de toe komst”, zegt James Muir, President van Seat. In het hoofdkantoor in Barcelona werken 11.000 medewerkers, waarvan 1.300 in het Re search Development cen- Met de campagne Ik ben op weg naar het WK’ biedt Kia voetbalfans de mogelijkheid om geheel verzorgd de WK-finale in Zuid Afrika bij te wonen. Een kwestie van een Kia-sticker (gra tis bij de dealer) op de auto plak ken, een foto maken en die up- loaden op www.kia.nl oyota is het best ge waardeerde volume au tomerk onder de Ne derlandse managers. Dat blijkt uit de Management Team 500. Op de lijst met de bedrijven met het beste imago, samengesteld door marktonderzoeksbureau MWM2 in opdracht van het ma gazine Management Team, prijkt Toyota op de 44ste plaats overall. derland actieve) bedrijven en in stellingen die onder managers het beste imago hebben. Die lijst wordt gebaseerd op een repre sentatief onderzoek waaraan ruim tweeduizend managers meedoen. Nederlandse managers blijken overigens de meeste waardering te hebben voor ondernemingen en organisaties van eigen bo dem. De Top 10 is volledig oran je gekleurd. ‘plaats achterin wil je nog wel eens misgrijpen naar een portier- greep maar dat is een kwestie van wennen. Opel levert de Me riva vooralsnog met een keuze uit drie 1.4 liter benzinemotoren 100,120 en 140 pk en een 1.7 li ter diesel met 100 pk. De Meriva staat vanaf 17.995 euro in de prijslijst, de diesel is er vanaf 25.495 euro. schriftcovers en voorzien is van het zilverkleurige ELLE- logo. De Lancia Ypsilon ELLE heeft onder de motorkap een groen gelabelde 1.2 8V benzine mo tor, goed voor de 20 procent bijtellingscategorie. Standaard Het lentezonnetje laat dit jaar lang op zich wachten maar dat is voor Suzuki geen reden om ach terover te leunen. Het merk pakt uit met lente- deals en de Alto en Splash 1.0 krijgen alle aandacht. Geduren de de actieperiode kunnen ko- pers-van een nieuwe Alto of Splash 1.0 er voor kiezen om vijftig procent van het aankoop- ke strategie zijn enkele kenmer ken van het merk. “Seat ligt op koers voor de volgende fase van zijn ontwikkeling. Met dé intro ductie van de Ibiza ST en in het najaar de nieuwe Alhambra is het Seat-productportfolio volle- is de auto onder meer uitge rust met misdampen, Blue Me, Isofix-bevestigingspunten, parkeersensoren achter, ra dio/cd/ MP3-speler en aircon ditioning. De gelimiteerde Lancia Ypsilon ELLE kost 15.995 euro. deren op de achterbank de rug wordt gespaard. Het is niet de enige 'Flex’ in de tweede genera tie Meriva. Ook FlexFix (optio neel) de geïntegreerde fietsen- drager, FlexRail (middenconso le) en de FlexSpace-achterbank wijzen op gebruiksgemak. Die achterbank kennen we uit de vo rige Meriva maar is verder aan gepast en verfijnd. Dat gaat ove rigens op voor het gehele interi eur. Comfortabel, modem en praktisch zijn de sleutelwoorden. Opel heeft de stoelen verbeterd en de verstelmogelijkheden uit gebreid. De opbergvakken bie den volop ruimte aan de meest uiteenlopende voorwerpen. Achter het stuur valt direct op dat het zicht naar voren beter is. Op het zicht van de bestuurder naar de zijkanten is iets ingele verd door de forse middenstij len. Achterin hebben de inzittenden behalve veel ruimte ook meer zicht door de verlaagde ruitlijn. De achterbank is verschuifbaar en biedt de gewenste beenruim- te. De bagageruimte is daardoor eveneens flexibel en kan groeien tot een inhoud van 1.500 liter. Het uiterlijk heeft tal van ken merken van de jongste Astra. De Meriva is niet alleen langer maar in zijn volle omvang groter. Dat is in het voordeel van de inzit tenden en hun bagage. Wel is de auto met 1.300 kilo aan de zwa re kant. Met een turbo op de 1.4 liter motor is dat overigens geen bedrag pas over twee jaar te betalen tegen 0 procent ren te. Bij aflevering betaalt de ko per voor een Alto 3.999 euro en voor een Splash (1.0) 4.649 euro. De restbedragen hoeven pas over twee jaar voldaan te worden. De actie periode loopt tot en met 30 juni 2010. probleem. We reden met de 120 en 140 pk sterke turbomotor. Die verschillen niet alleen in kracht, eerstgenoemde heeft een vijfbak, de 140 pk-versie heeft een verzet meer. De optimale rijkwaliteiten kwa men tijdens de testritten goed aan het licht en dat geldt ook voor het comfort aan boord. Eenmaal op weg naar een zit- Volvo komt met nieuwe dieselmo toren. De tweeliter krachtbron is afgeleid van de bestaande 2.4 liter en verschijnt in drie versies, 150, 163 en 177 pk. Eerstgenoemde is er voor de kleinste Volvo’s, de 163 en 177 pk-motor komen in de V70, XC70, XC60, S80, de nieuwe S60 en ongetwijfeld, later dit jaar in de V60. Volvo komt ook met een D2, goed voor 115 pk. JE NE SAURAIS VIVRE S/M De ‘Sociedad Espanola de Au- tomóviles de Turismo, S.A.’ (SE AT) bestaat zestig jaar. Het merk heeft in al die jaren een vaste plaats veroverd in de auto- mobielwereld. Het sportieve karakter, een aan sprekend design en een duidelij- trum. De productie vindt plaats in de Martorell-fabriek. Daar rollen iedere dag zo’n twee duizend auto’s van de band. Sinds 1953 heeft SEAT meer dan zestien miljoen auto’s ge produceerd. Dat is negen plaatsen hoger dan verleden jaar. Leidinggevenden beoordeelden Toyota als werk gever, zakenrelatie en strateeg. Op het gebied van strategie ken nen de Nederlandse managers Toyota zelfs een 21ste plaats toe, vier plaatsen hoger dan in 2009. Toyota blijft autofabrikanten als BMW (82), Volvo (94) en Volks wagen (116) voor. Sinds 2001 stelt Management Team jaarlijks een lijst op met de 500 (in Ne- pel introduceert half juni de nieuwe Meri- va bij de dealers. De auto is 24 centimeter langer dan zijn succesvolle voor ganger en vooral opvallend door zijn FlexDoors. Dat is een inno vatief systeem van naar achter scharnierende deuren. De toe gang tot de zitplaatsen achterin is daardoor gemakkelijker. Het merk heeft al eerder met dat bijl tje gehakt. De deuren van de oer-Kadett uit 1937 gingen op dezelfde manier open. Opel be nadrukt dat bij het instappen en bij het in de auto zetten van kin- rl^rAn <~»r* ar’lirArKonV mrr L WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/GOUWE KOERIER I r-r\ Woensdag 19 mei 2010 I EgT.tA - .s-I’s.

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 50