Volkswagen Group: ZlliïliCJ 0FI SChOOH European Motor Show Brussels Goed leven met epilepsie... doen meer mensen dan u denkt! Top Gear Live World Tour -| Audi en scholing Motorvrouw 2010 GEZOND BEKEKEN I Golf BbeMoh Haal eruit wat er in zit! Meld u aan bij www.LEEFmetepilepsie.nl 24 januari in Brussels Expo op de Heizel. Op werkdagen is het salon geopend van 10.00 tot 20.00 uur, in het weekeinde van 10.00 tot 18.30 uur en op 18 en 22 januari tot 22.00 uur. Entree een tientje en kinde ren van zes tot twaalf betalen 6,25 euro. Zuinig en schoon, het zingt bij elk automerk rond. Ieder een spant zich in om het ver bruik en de uitstoot terug te brengen. De Volkswagen Group vervult een voortrek kersrol als het gaat om het aanbod van auto’s die vol doen aan de Euro 5-emissie- norm. Dit komt naar voren uit on derzoek van de ADAC. Vol gens de Duitse automobilis tenvereniging voldoen in to taal 774 van de 2.615 in Duitsland beschikbare nieu we automodellen aan deze norm. Het merk met de meeste Euro 5-modellen is Audi; Volkswagen volgt op de tweede plaats. Audi heeft met 119 modellen de meeste auto’s in het programma die voldoen aan de Euro 5-emis- sienorm. Volkswagen volgt met 96 modellen op de twee de plaats. Het Volkswagen concern biedt met de mer ken Volkswagen, Audi, SE AT, Skoda en Porsche in to taal 291 modellen aan die aan deze norm voldoen. Daarmee heeft de Volkswa gen Group een Euro 5- ‘marktaandeel’ van maar liefst 37,6 procent. Opmer kelijk is dat meer dan de helft (481 van 774) van de beschikbare Euro 5-model len van Duitse makelij is. De Euro 5-emissienorm is sinds 1 september 2009 van kracht. De norm geldt voor alle nieuwe modellen die vanaf die datum nieuw op de markt zijn gekomen. Auto’s die op dat moment al op de markt waren en die voldoen aan de minder strenge Euro 4-norm, mogen nog tot 1 ja nuari 2011 worden verkocht. Na die tijd mogen alleen nog Euro 5-modellen worden verkocht. Op 1 september 2014 wordt de Euro 6-norm van kracht. Volkswagen en Audi bieden nu al diverse modellen aan, die aan deze norm voldoen. De ADAC heeft ook onderzoek gedaan naar de auto’s die in hun seg ment het laagste gemiddelde verbruik en dus de gunstig ste emissiewaarden voor zich laten noteren. Ook in dit onderzoek, waarbij ruim achtduizend automodellen waren betrokken, komt de Volkswagen Group nadruk kelijk als koploper naar vo ren. In totaal waren er acht podiumplaatsen ih diverse segmenten, verdeeld over de merken Volkswagen (vier modellen), Skoda (3) Audi (1), en Seat (1). Behalve de Euro 5-modellen voor perso nenwagens levert Volkswa gen AG ook al zijn bedrijfs wagens op Euro 5. De Caddy, Caddy Maxi, Transporter Crafter en ook de Amarok in 2010 zijn leverbaar met Euro 5-motoren. In het kader van het onder zoek verwijst Volkswagen naar de Golf BlueMotion. Dit model dankt zijn gemiddelde verbruik van 3,8 1/too km onder meer aan de nieuwe 1.6 TDI die is uitgerust met een start-/stop-systeem en terugwinning van remener- gie. De CO2-uitstoot be draagt slechts 99 g/km. Ook de Volkswagen Polo met een 1.2 liter TDI-dieselmotor schaart zich onder de zuinig ste auto’s in zijn klasse. Veel wereld- en Europese primeurs heeft het Autosalon van Brussel, officieel de Eu ropean Motor Show Brussels, doorgaans niet. Maar liefhebbers van auto’s komen er ongetwijfeld aan hun trekken. Het salon vindt plaats van donderdag 14 tot zondag Primeurs, lifestyle en verkiezingen. Het zijn de ingrediënten van de Motorbeurs Utrecht 2010 in de Jaarbeurs. Nieuw is de verkiezing Motorvrouw van het Jaar 2010. Aanmelden voor deze verkiezing kan op de site van de beurs: www.mo- torbeursutrecht.nl Daar vindt de bezoeker ook alle informa tie over het motorfestijn, dat van 18 tot en met 21 februari wordt gehouden. De verkiezing ‘motorvrouw’ heeft als doel het enthousiasme voor de motor en bijbehorende lifestyle te enthousiasmeren. Deelneemsters die denken mee te doen aan een 'babe'-verkiezing komen bedrogen uit. Het gaat om een serieuze competitie en de vrouwen moeten echt van goe den huize komen om enige kans te maken. Bij Audi staat de aandacht voor elektromobiliteit op de eer ste plaats. Dat wordt duidelijk als het scholingsprogramma van het concern wordt ontvouwd. Het bedrijf richt zich op duurzame opleiding en training van de medewerkers. Er is een opleiding elektro-vak- kracht voertuigtechniek in het leven geroepen. De geslaag den zijn gekwalificeerd voor het verrichten van specifieke werkzaamheden aan hybride voertuigen. Zeshonderd me dewerkers zijn inmiddels op geleid. Beau van Erven Dorens verzorgt met J Jeremy Clarkson en Richard Ham- mond de presentatie van de Top Gear Live World Tour in Nederland. Van Er- ven Dorens ziet het als een jongens- I droom die uitkomt. “Deze mannen zijn de helden van de internationale televisie, bovendien presenteren zij één van mijn favoriete programma’s. Ik vond het al briljant dat ze met de liveshow naar Nederland komen. Maar dat ik nu ook nog eens i met hen op het podium mag staan en deel mag uitmaken van de Top Gear- gekte is natuurlijk helemaal geweldig.” De World Tour is een spectaculaire au toshow waarin de vaste presentatoren van Top Gear op locatie stunts uithalen samen met een team van internationa le stuntrijders. In elk land waar de show te zien is, wordt een plaatselijke presentator ge kozen om de ploeg te versterken. De show Op donderdag en vrijdag is er één show, op vindt plaats van 21 tot 24 januari 2010 in de zaterdag en zondag zijn er drie voorstellin- RAI in Amsterdam. gen. www.topgearlive.nl B Naast de epileptische aanvallen zelf medicijnen, bij de ander is het een i Sinds de start hebben ruim 1000 men sen deelgenomen aan dit programma. Meld u vandaag nog aan! Het bespreken van deze klachten is eerste resultaten van LEEF met Epilep- echter niet iets wat mensen standaard meenemen in het gesprek met hun Op 29 mei vindt in Nieuwegein het congres' 'Epilepsiezorg 2010, ook uw Naast algemene informatie over epi- Het is opvallend dat er veel psychi- zorg', georganiseerd door de Epilepsie sche en sociale klachten worden Vereniging Nederland, plaats. Iedereen is welkom. Hier zullen ondermeer de lange zoektocht naar het juiste psychosociale aspecten van epilepsie, medicijn. zoals eventuele problemen in het dagelijks leven en vraagstukken als sie worden gepresenteerd door prof. Alexander van Huffelen. Aanmelden “hoe zit het met autorijden” of “hoe neuroloog. LEEF met Epilepsie geeft kanviawww.epilepsiezorg2010.nl spelen ook psychosociale factoren die gaat het als ik zwanger word”. goede handvatten om deze klachten met epilepsie gepaard gaan een grote bespreekbaar te maken. Daarnaast vindt van 25 t/m 29 mei de rol. Dit blijkt uit de eerste resultaten Sinds de start hebben ruim 1000 men- collecteweek van het Nationaal van het programma 'LEEF met sen deelgenomen aan dit programma. Meld u vandaag nog aan! Epilepsie Fonds plaats. Het Fonds is Epilepsie' dat begin 2009 is gestart. Uit de enquête onder deelnemers Heeft u of uw kind of partner epilepsie, altijd op zoek naar nieuwe vrijwilligers LEEF met Epilepsie is ontwikkeld voor blijkt dat het programma zeer goed dan kunt u zich aanmelden voor dit om te collecteren. Aanmelder, kan via en door mensen met epilepsie in samenwerking met specialisten in de Epilepsie is meer dan alleen de hef- epilepsiezorg. Een aantal mensen met tige grote aanvallen die de meeste epilepsie heeft hun kennis en ervaring ding op het gesprek met de neuroloog mensen kennen. Epilepsie kent vele op het gebied van goed en optimaal krijgen een goede waardering, aspecten en is voor iedereen leven met epilepsie samengebracht, anders. Bij de één is de epilepsie snel en goed te behandelen met lepsie, de diagnose en behandelmo- gelijkheden wordt ook ingegaan op genoemd als gevolg van de epilepsie. dan kunt u zich aanmelden voor dit gewaardeerd wordt. Vooral de infor- gratis programma. Dit kan via de web- www.epilepsiefonds.nl/u_kunt_helpen/ matie over epilepsie en het dagelijks site www.LEEFmetepilepsie.nl of via word_vrijwilliger leven en de informatie ter voorberei- telefoonnummer 0800 - 0220046.

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 56