Be Fair behoudt zicht op promotie Sport Spelers Floreant redden het niet tegen Oegstgeest i I i 3 i i Opluchting Opladen Joey Hueting naar EK WADDINXVEEN Wissel Kansloos Be Fair heeft de eerste stap richting promotie naar de tweede klasse gezet. In het thuisduel tegen Kagia werd de 2-0 verliespartij uit de eerste ontmoeting goedgemaakt. Treffer Buitenspel Turnsters gaan naar finale BOSKOOP WADDINXVEEN igïïy'» e Waddinxveners Twee ruime nederlagen BOSKOOP BOSKOOP i Eerste Gouwebosloop WADDINXVEEN i Nog geen champagne WADDINXVEEN f Door Tim Tempelaars van SC Antilope kunnen gra- eniging Korbis. Bij winst van - Be Fair heeft de eerste stap richting promotie naar de tweede klasse gezet. Foto: Sjaak Blaazer der. Volgens Weel een zware r Door Ton van Bemmel kers deed het elftal de das om. schop namens Be Fair. Tot zijn opluchting zag hij Haasnoot Willemjan Oosterveen vergat een uitstekende wedstrijd te be- In die volgende ronde is FC Maense, nummer elf uit de tweede klasse C, de tegenstan- De 14-jarige Joey Hueting uit Waddinxveen is door bonds coach Bert van Haren gese lecteerd voor het Europees Kampioenschap Jiu-Jitsu -18 jaar die eind mei in Wenen gehouden wordt. Tijdens de kwalificatietoernooien wist Joey Hueting driemaal het zilver te veroveren. Na ruim een uur spelen had Be Fair nog steeds geen gaatje kun nen vinden in de Kagia-defen- sie. Omdat de 2-0 nederlaag uit het eerste duel goed gemaakt moest worden, begon langza merhand de tijd te dringen. Trainer Mark Weel besloot daarom pinchhitter John Slag boom in te brengen voor Maus van Tol. Een gouden wissel, bleek later. Slagboom bekroon de zijn invalbeurt al na drie mi nuten door een vrije trap snoei hard binnen te schieten. Oegstgeest werd bestookt met als resultaat een doelpunt van Jorik Spruijt, maar dat werd wegens buitenspel afgekeurd. Uiteindelijk zou de goal toch vallen. Patrick Verwey maakte zijn reputatie als doelpunten- machine (in het tweede elftal) waar. Nadat het Roel de Mos net niet gelukt was er 2-1 van te maken, was het Bob Radder die voor de 2-1 tekende. De 3- 1 leek er in blessuretijd nog aan te komen, maar het mocht niet zo zijn. Floreant won de wedstrijd, maar Oegstgeest mag verder in de nacompeti- tie. Na 330 wedstrijden zet aanvoerder Roel de Mos nu een punt achter zijn imposan te carrière in het eerste elftal. Hij gaat een treetje lager, met ren. Maar geen van hen slaag de er in de voor de doellijn heen en weer rollende bal het benodigde tikje te geven. Geen voorsprong dus met als gevolg dat het ondertussen op de loer liggende Oegstgeest kon toeslaan. Na een eerst nog goede redding van Jordi Slappendel, maar vervolgens minder lekker wegwerken van de keeper, ging het vlak voor rust mis. Verdediger Gert Jan de Groot kon ook niet oprui men waardoor Oegstgeest- speler Lars van Bommel, de bal kon oppikken, op doel af ging en Slappendel kansloos het, 0-1. (zijn tweede strafschop van de middag), Mark Zoeteweij en Robert de Quillettes wel raak schieten. Omdat Kagia de der de en de vierde strafschop niet had weten te benutten, mocht Slagboom het vonnis Voltrek ken. De invaller deed wat hij moest doen en schoot Be Fair naar de volgende ronde van de nacompetitie. Vervolgens leek het te lukken uit een ‘comedy capers'-situ- atie waarbij meerdere Bos- koopse spelers betrokken wa- langrijke tweede treffer te ma ken. Jan Haasnoot hield zijn hoofd koel en benutte een strafschop. Omdat nu op nieuw 2-0 op het scorebord stond - dit keer in het voor deel van Be Fair - moest een penaltyserie de uiteindelijke winnaar aanwijzen. Omdat 1-0 nog niet voldoende was, besloot Weel nóg aanval lender te gaan spelen. Met vijf kronen en miste de eerste straf- spitsen binnen de fijnen wist zijn elftal vlak voor tijd de be- Na rust met spits Patrick Ver wey erbij ging Floreant alles of talentvolle jonge spelers in het niets spelen. Het doel van tweede elftal spelen. deze start om 19.30 uur. Voor meer informatie www.scantilope.nl. Het gecombineerde team Pro Patria*' GV Boskoop turnde afgelopen zaterdag hun derde en laatste tum- competitie in poule 2 (derde divisie). Met al twee over- winningen op zak was de fi nale binnen handbereik. Maaike v.d. Loo, Kelly van Rijswijk en Laura Boot van gymvereniging Boskoop turnden samen met drie turnsters van Pro Patria een goede wedstrijd. Laura Boot haalde de op één na hoogste score van het team op sprong binnen, terwijl Maai ke dit deed op het toestel brug ongelijk. Kelly turnde een fantastische balkoefe- ning, waarmee zij gedeeld eerste werd van het hele deelnemersveld. Samen met de goede punten van vloer werd Pro Patria/GV Bos koop eerste met 175,30 pun ten, gevolgd door Die Hag- he/UDI Naaldwijk, Mobilee en Donar. De finale, die plaatsvindt op 12 juni, is hier mee zeker gehaald. motie naar de tweede klasse. Net als in de heenwedstrijd kreeg Floreant mogelijkheden om doelpunten te maken. De ploeg zocht ook volop de aan val, creëerde kansen maar dat resulteerde niet in doelpunten. Een kopbal van Roel de Mos, bezig aan zijn laatste officiële wedstrijd, had beter lot ver diend, zo ook de slalom van Oussama Zariouh. Micha van Dam, neergelegd, dacht een pingel te krijgen, maar dat feest ging niet door. Max Gul- demond kreeg een grote kans maar zijn schot kon door de keeper gepakt worden. V; hadden wel een pe- J»/ naltyserie nodig om de ploeg uit Lisser- broek op de knieën te dwin gen. In de eerste helft leek Be Fair last te hebben van wat ‘promotiestress’. De spelers werkten hard maar blonken voornamelijk uit in het geven van foutieve passes. Keeper Jan Willem van Schon- eveld moest herhaaldelijk red dend optreden. De goalie deed dit voortreffelijk en behoedde zijn ploeg hoogstpersoonlijk voor een achterstand. Uitein delijk gingen de ploegen de rust in met 0-0. Floreant Zondag heeft het seizoen afgesloten met twee ruime nederlagen. Donder dag was ROAC ’79 veel te sterk voor de Boskopers. In de wedstrijd die met 1-6 ver loren ging, redde Denny Houtman namens Floreant de eer. Zondag ging de ploeg van vertrekkend trainer Ad Hoogerbrug op bezoek bij het hooggeklasseerde Nieuwkoop. Opnieuw werd er ruim verloren: 6-2. Na een kwartier was de wedstrijd ge speeld door drie vroege doel punten van de thuisploeg. Op slag van rust kon Pim Verlaan namens Floreant wat terugdoen. Even later zorgde Erik van Zoest zelfs voor de tweede Boskoopse treffer. Nadat Maarten van Tol een grote kans op de 4-3 had laten liggen, liep Nieuw koop uit naar 6-2. Ad inte- rim-trainer Hoogerbrug - volgend jaar coach bij het tweede elftal van CVC Reeuwijk - zag zijn ploeg uiteindelijk op de dertiende plaats eindigen. "Ik had ge hoopt dat ik er meer uit kon halen de laatste maanden", aldus de trainer die het in de winterstop overnam van Mi chael Blonk. "We wilden vooral het aantal tegendoel punten naar beneden bren gen en de organisatie verbe teren. Het is jammer dat dat niet gelukt is. De dertiende plaats wijst wel uit dat dit team niet overliep van het zelfvertrouwen. Meer dan de dertiende plaats zat er echt niet in." sprong van Korbis te realise- ren en uit te breiden naar een 15-12 voorsprong. In een j rommelige slotfase kwam de stand met nog een minuut te i spelen op 15-14 in het voor- WEEKBLAD VOOR WADDiNXVEEN/GOUWE KOERIER I z.-! Woensdag 19 mei 2010 I Q j. eerste kwartier gegarandeerd een vrije bal op, wat het spel- beeld voor de supporters en tegenstander. ‘Ze zijn niet heel i het spelplezier voor de spe- erg in vorm, anders eindig je niet als elfde, maar Maense be schikt wel over tweede klasse- ervaring. Ik mérk in ieder ge- 'Val dat de spelers heel graag willen, maar dat de vermoeid heid er ook wel een beetje in sluipt. We gaan ons in ieder geval opladen voor nog twee finales.' Be Fair begint zater dag met een uitwedstrijd, di rect de maandag daarna (17.00 uur) staat de return op het programma. deel van Korbis. De manier waarop de 15-15 uiteindelijk in de korf belandde is even- i eens bijzonder te noemen. De korf ging van links naar rechts, toch werd het doel- i punt van DES goedgekeurd, Iers niet ten goede kwam. Ondanks dat Korbis nog wel op een 1-0 voorsprong kwam, leidde DES de rest van de eerste helft. Met als gevolg een ruststand van 8- i 10. In de tweede helft pakte de tactische wijzigingen aan i Korbis kant goed uit. Aanval- lend werd er aan Korbis zijde meer gebruik gemaakt van i de korfzone, wat een aantal broodnodige doelpunten op- leverde van met name Stefa- nie Visser, om de voor- mbm loreant is er zaterdag niet in geslaagd om de vorige week in Oegstgeest opgelopen achterstand van twee doelpun ten (4-2) weg te werken. In de return op eigen veld won de formatie van de nu vertrek kende trainer Cees Fransen weliswaar met 2-1, maar die ene tegengoal van de bezoe kers deed het elftal de das om. Bij ‘4-4’ (over twee wedstrij den) hadden er nog wel beslis sende strafschoppen genomen moeten worden, maar zover kwam het niet. Een derde doelpunt voor Floreant bleef zaterdag uit waardoor Oegst geest nu door mag in de na- competitie met als inzet pro- SC Antilope houdt dinsdag avond 25 mei de eerste Gou- webosloop van 2010. Deze loop, voor zowel leden als i niet-leden van SC Antilope, i is bedoeld voor iedereen die zijn of haar conditie wil tes- ten, of buiten met anderen een stuk wil hardlopen (of wandelen). De hardlopers kunnen 2,5, 5, 7,5 of 10 kilo- meter lopen. Daarnaast is er een parcours van 5 kilometer uitgezet voor wandelaars. De Gouwebosloop start om 19.30 uur. Er wordt een ver- goeding gevraagd voor het organiseren van de loop; de- ze bedraagt 2,50 euro voor alle afstanden. Jeugdleden i van SC Antilope kunnen gra- tis meedoen. De inschrijving en start zijn telkens op het at- letiekcomplex aan de Alber- dingk Thijmlaan. De tweede I Gouwebosloop vindt plaats I op donderdag 24 juni. Ook waardoor de eindstand was bepaald. Korbis 2 verloor kort daarvoor in de slotfase. DES 2 bleek, ondanks een eerdere ruime voorsprong van drie doelpunten voor i Korbis, toch net een maatje te groot. Met name de eerste helft was niet zoals Korbis 2 behoort te spelen. In de tweede helft pakte Korbis 2 onder leiding van Frank Mij- nans haar niveau weer op en wist de achterstand om te buigen in een verdiende voorsprong. De voorsprong bleek niet genoeg om de punten in Waddinxveen te houden. Aanstaand kampioen DES was afgelopen zaterdag te- genstander van korfbalver- eniging Korbis. Bij winst van DES kon de uit Delft meege- komen champagne ontkurkt worden door het achttal van DES. De eerste helft leek af te stevenen op een wedstrijd je vrije ballen schieten. Duels rondom de korf leverde het

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 61