Gemeente Nieuws week Bouwzaken Provinciale Staten Gemeente Waddinxveen Tweede Kamer verkiezingen Werk in uitvoering Signalerings overleg Rampen Taalcoach Commissie Samenleving Bezwaar Rubriek I Gemeentenieuws uit Waddinxveen I BINNENGEKOMEN BOUWAANVRAGEN BINNENGEKOMEN SLOOPAANVRAAG VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN STEMMEN MET EEN STEMPAS PUBUEKSBALIE CONTACT VERGUNNINGENLOKET Hebt u een vraag over een ver gunning, dan kunt u alleen op werkdagen tussen 8:30 en 12:30 uur contact opnemen met het Vergunningenloket. Als u (uitge breid) wilt praten over een ver gunning of een aanvraag wilt in zien, dan kunt u alleen terecht als u daarvoor een afspraak heeft ge maakt met één van de medewer kers van het Vergunningenloket. U hoeft dan niet te wachten en de medewerkers kunnen zich voorbereiden op uw bezoek. Voor vragen of het maken van een afspraak kunt u bellen met tel. 624 500. WERKZAAMHEDEN AAN RIOLERING VONDELWIJK De gemeente gaat in een deel van de Vondelwijk, gelegen tus sen Staringlaan, Brederolaan, Ja cob Catslaan en Da Costaweg, de regenwaterafvoeren van de straat- en trottoirkolken (vuilwa- terriool) afkoppelen. Het regen water wordt daarna afgevoerd op het oppervlaktewater. Het werk wordt vanaf 10 mei uitge voerd door aannemingsbedrijf gebroeders van Bemtnel b.v. uit Woerden en neemt ongeveer 5 weken in beslag. Door slechte weersomstandigheden kunnen de werkzaamheden uidopen. Er zal sprake zijn van enige over last, maar dat proberen wij zo veel mogelijk te beperken. Ter plaatse wordt de weg steeds ca. 50 m afgesloten voor het door gaande verkeer. De afsluiting schuift naarmate het werk vor dert op. STEMMEN ELDERS IN NEDERLAND MET EEN KIEZERSPAS SPREEKUREN STEMMEN BIJ VOLMACHT Kunt u op 9 juni a.s. niet zelf stemmen, dan kunt u dit op twee manieren door een ander laten doen: 1 ‘1 AFVALBRENGSTATION Zuidelijke Rondweg 250. Ope ningstijden: werkdagen van 13:00 tot 16:00 uur, zaterdag van 09:00 tot 12:00 uur. Afva linzameling en ophalen grof vuil 547 500. zes weken na de verzenddatum van de beschikking een gemoti veerd bezwaarschrift indienen bij het college van B W (tenzij in de publicatie een andere proce dure is vermeld). stuur een mail naar Carla Me- lieste, c.melieste@vwzhm.nl. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Woensdag 19 mei 2010 Bezoekadres: Raadhuisplein 1, 2741 HR. Postadres: Postbus 400, 2740 AK. Telefoon: 0182 624 624. E-mail: gemeente@wad- dinxveen.nl. Website: www.waddinxveen.nl. De volgende bouwaanvragen zijn ontvangen op de tussen haalges vermelde datum: 20100086 Spoorstraat/Stations- laan/Jan Dorrekens- kade Oost, het oprich ten van 52 woningen en 42 appartementen met 120 parkeerplaat sen in een ondergrond se parkeergarage (03- 05-2010); 20100087 De Akker 24, het plaatsen van een dak kapel op het voordak- vlak (06-05-2010). De volgende sloopaanvraag is ontvangen op de tussen haakjes vermelde datum: 20100088 Potgieterstraat 4, het verwijderen van asbest houdende materialen üit de woning (06-05- 2010); De volgende bouwvergunningen zijn verzonden op de tussen haakjes vermelde datum: 20090015 Zuidkade 3, het op richten van een serre bij een restaurant (07- 05-2010); 20100043 Sniepweg 13E, het plaatsen van lichtmas ten, hekwerken en goals (07-05-2010); 20100053 Koningin Wilhelmi- naplein 2, het gedeel telijk veranderen van diverse gevelredames (07-05-2010); 20100067 Prunusstraat 49, het vergroten van een wo ning (07-05-2010); 20100069 Wilhelminakade 1, het gedeeltelijk veran deren van de bestaande oostgevel (07-05-2010); Iedere kiezer die op 27 april jl. in de Gemeentelijke Basisadminis tratie persoonsgegevens (GBA) van Waddinxveen stond inge schreven, krijgt medio mei een zgn. ‘stempas’ toegestuurd. Met deze stempas kunt u in alle stem bureaus binnen Waddinxveen uw stem uitbrengen. U moet ook nu weer een legitimatiebe wijs meenemen, dat maximaal 5 jaar verlopen mag zijn. Maandag tot en met vrijdag 08:30-12:30 uur, woensdag, op af spraak 13:00-16:00 uur, donder dagavond 17:00-21:00 uur. Af spraken, vragen en meldingen 624 500. In het kader van het Proefpro ject ouderen Wmo en de AWBZ pakketmaatregelen is het Signaleringsoverleg Een zaamheid, Welzijn en Participa tie Waddinxveen opgestart. De deelnemende organisaties heb ben het samenwerkingsprotocol met het bijbehorende privacy protocol inmiddels ondertekend. Verschillende organisaties ne men deel aan het signalerings overleg. Dit zijn het Zorgloket van de Gemeente Waddinx veen, Woonpartners Midden- Holland, MEE Midden-Holland, Vierstroom, Palet Welzijn, Kwa- draad en de Stichting Vonk. Ze wisselen kennis en ervaring uit, bespreken casussen en zoeken passende zorg en ondersteuning voor de cliënten. Doel van dit Kunt of wilt u op 9 juni a.s. niet in Waddinxveen stemmen, maar u wilt wel persoonlijk uw stem uitbrengen dan kunt u in één van de andere stembureaus in Neder land gaan stemmen. U heeft hier voor een kiezerspas nodig. Daar voor moet u dan uiterlijk vrijdag 4 juni a.s. persoonlijk uw stem- Er zijn dingen die u bij elke ramp kunt doen. Kort gezegd is De Nederlandse taal, voor de meesten van ons is dit niet iets Donderdag 20 mei, aanvang 20:00 uur. Op de agenda: Voorbereiding raadsvergade ring (voorstellen) - Vaststellen wijziging Veror dening Inrichting Antidiscri- minatievoorziening gemeen te Waddinxveen - Advies deelname project Stedenestafette 2010 - Bestemmen van geparkeer de gelden Septembercirculai re 2009 Voorbereiding raadsvergade- ring (ingekomen stukken) - Brief van mevrouw Y.M.L. de Jong-Demison (voorzitter wijkplatform Zuidplas) inza ke Brede schoolconcept in de Zuidplas - Brief Toezichthoudend or gaan stichting Klasse met als onderwerp: 'Begroting 2011 TO stichting Klasse” - Jaarverslag Wet Kinderop vang 2009 Informatie-uitwis- een ramp of crisis een ernstig in cident dat veel maatschappelijke onrust tot gevolg heeft, al dan niet met veel slachtoffers en/of grote schade. Deze gevolgen zijn zo groot dat de hulpdien sten met de normale middelen en de normale organisatiestruc tuur het incident niet kunnen af handelen. Er moeten extra mid delen worden ingezet en voor de gecoördineerde aanpak wordt een speciale organisatie structuur opgezet. Op de websi te www.denkvooruit.nl vindt u 11 rampscenario's met daarbij uideg over hoe u moet handelen bij een bepaalde ramp. De alge mene rampenwijzer vertelt u precies wat u moet doen bij wel ke ramp. Bewaar deze kaart op een makkelijke plek in huis, zo als de meterkast. De kaart staat in de gemeentegids. Voor vragen over het debat kunt u contact opnemen met de Sta tengriffie, tel.: 070 4418149 of sta- tengriffie@pzh.nl. De Vliethoeve heeft voldoende parkeergelegen heid en is goed bereikbaar per openbaar vervoer. De burgemeester en de wethou ders houden spreekuur op maan dag van 16:00 tot 17:00 uur. Voor een soepel verloop is het nodig om vooraf een afspraak maken via 624 600. 20100070 Noordeinde 79, het plaatsen van een dak kapel op het voordak- vlak (07-05-2010); 20100079 Jan Campertlaan 44, het plaatsen van een dakkapel op het voor- dakvlak (07-05-2010). Tegen bovenstaande besluiten kunt u bezwaar aantekenen (zie BEZWAAR). Met het indienen van een bezwaarschrift wordt de aan vang van de bouw/sloop niet tegengehouden. Om dat te voor komen kunt u een verzoek om een voorlopige voorziening in dienen bij de Rechtbank 's-Gra- venhage, Postbus 20302,2500 EH Den Haag. De rechter beziet dan of met de bouw/ sloop mag worden begonnen. Aan het in dienen van zo'n verzoek zijn kos ten verbonden. Op 20 mei 2010 van 19.30-21.30 uur organiseert Provinciale Sta ten in Gasterie de Vliethoeve, Zuidzijde 101-102, 2411 RW Bo degraven eeri politiek debat voor de bewoners van het Groene Hart met politici uit Eu ropa, de Tweede Kamer en de Provincie: “Wat betekent het Europees landbouwbeleid voor u?". De politici willen van u ho ren hoe u denkt over de toe komst van de landbouw in het Groene Hart. Het programma: - Tot bloei. Wat heeft Europa tot nu toe voor de streek betekend? - Dorre grond. Wat blijft een las tige kwestie, in de relatie tussen deze streek en Europa - Inzaaien. Welke thema’s moe ten hoognodig op de agenda ko men? pas bij De Publieksbalie om laten zetten in een kiezerspas. Met de ze kiezerspas kunt u dus buiten Waddinxveen, maar wel binnen Nederland gaan stemmen. U kunt ook schriftelijk een kiezers pas aanvragen. Dit kan tot en met woensdag 26 mei a.s. For mulieren hiervoor kunt u down loaden van onze website, per mail of telefonisch aanvragen of afhalen bij De Publieksbalie. Als aan u een kiezerspas is verstrekt kunt u uitsluitend met deze kie zerspas aan de stemming deelne men. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met mevr. Van Delft of de heer Van Wezel, via tel. 624 500 en e-mail- adres gemeente@waddinxveen.nl. Of kijk op www.waddinxveen.nl. 1. via overdracht van uw stem pas - Uw gemachtigde moet een stempas van de gemeente Wad dinxveen hebben ontvangen, maar hoeft niet in hetzelfde stemdistrict als u ingeschreven te staan; - U moet beiden op de achter kant van uw stempas in het daar voor bestemde vak een handte kening zetten. Dit kunt u tot en met de dag van de verkiezing doen; - Geef pas uw stempas aan een ander mee, nadat u zelfheeft in gevuld wie voor u gaat stem men; - Uw gemachtigde kan uw vol- machtstem uitsluitend gelijktijdig uitbrengen met zijn eigen stem. Hij kan dus niet eerst zelf gaan stemmen en dan later nog eens voor u gaan stemmen; - U moet een (kopie van een) le- waar we bewust bij stilstaan. Het normaal om Nederlands te spreken en te schrijven en je denkt er verder niet bij na. Hoe anders is dit voor een inburge- raar. Voor hem of haar is de Ne derlandse taal helemaal niet van zelfsprekend. Gelukkig zijn er dan taalcoaches om een koppel mee te vormen. Iedereen kan taalcoach worden. U kunt zich opgever» op www.hetbegint- mettaal.nl of bij Stichting Vluch telingenwerk. Daarna wordt u uitgenodigd voor eeri korte trai ning, waarbij verteld wordt hoe het allemaal in zijn werk gaat en wat er van u verwacht wordt. U kunt uw interesse voor iemand uit een bepaald land aangeven, of een voorkeur uitspreken voor een man of een vrouw. Dan gaat de instantie een passende inburgeraar zoeken om te hel pen en begeleiden. Een taalkop- pel bent u voor een periode van een halfjaar tot een jaar. Ook taalcoach worden? Kijk dan op www.hetbegintmettaal.nl of Wanneer u vindt dat uw directe belangen worden geschaad door de verlening van een - hiervoor genoemde - verleende vergun- ning/'beschikking, kunt u binnen seling (opiniërend) - Stand van zaken Coenecoop College Onderwerpen van de commissie - Mededelingen inzake de Ver bonden Partijen: Regionale Dienst Openbare Gezondheidszorg Hollands Mid den (RDOG) Promen Streekarchief Midden-Holland Openbaar Lichaam voor Voortgezet Onderwijs in Sa menwerkingsverband in Wad dinxveen en Boskoop (Coene coop College) Toezichthoudend orgaan op de Stichting Klasse De agendastukken liggen op werkdagen tijdens openingsuren ter inzage bij de Publieksbalie. Tijdens de vergaderingen kunt u gebruikmaken van het spreek recht. Meer informatie vindt u op www.waddinxveen.nl. overleg is om passende hulp en ondersteuning te bieden aan eenzame ouderen en mensen die problemen hebben met hun zelfredzaamheid en het mee doen in de samenleving. Het belangrijkste voordeel van het samen overleggen is dat er ketensamenwerking ontstaat. Mw. La Grand van Palet Wel zijn vindt het signaleringsover leg een goede ontwikkeling. “Hierdoor weten de professio nals elkaar sneller en beter te vinden, wat ten goede komt aan de cliënt". Ook de heer Van den Berge van Woonpartners Mid den-Holland denkt daar zo over: "Het signaleringsoverleg is een geschikte plek om signalen van uit het werkveld met professio nals te kunnen bespreken”. gitimatiebewijs van u zelf meege ven aan degene die voor u gaat stemmen! Als dit ontbreekt, kan uw stem niet worden uitge bracht. Uw legitimatiebewijs mag maximaal 5 jaar zijn verlo pen. 2. via een schriftelijke aanvraag - Uiterlijke datum van aanvraag: woensdag 26 mei a.s.; - Formulieren kunt u downlo aden van onze website, per mail of telefonisch aanvragen of afha len bij De Publieksbalie; - Bij inwilliging van uw verzoek ontvangt degene die voor u gaat stemmen een groen volmachtbe- wijs; - Uw gemachtigde kan uw vol- machtstem uitsluitend gelijktijdig uitbrengen met zijn eigen stem; - Als het groene volmachtbewijs wegraakt, kunnen wij geen nieuw bewijs meer afgeven; - Omdat het de Tweede Kamer verkiezing betreft, kunt u uw volmachtstem in elk stembureau in Nederland laten uitbrengen; - U ontvangt uiterlijk 2 weken nadat wij uw aanvraag hebben ontvangen ons antwoord op uw verzoek. Voor beide procedures geldt: - U mag niet op uw gegeven vol macht terugkomen (eens gege ven, blijft gegeven); - U mag zelf niet meer aan de stemming deelnemen; - Uw gemachtigde mag niet meer dan 2 volmachtstemmen uitbrengen. In totaal kan hij dus maximaal 3 keer stemmen; 2 keer voor een ander en 1 keer voor zichzelf.

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 7