Al 89 jaar op het zelfde adres O Praktisch verkeersexamen scholieren ff I I I WADDINXVEEN i Alzheimer café EHBO cursus I I Braderie nieuws Concordia in de zomer Open dag Kussengevecht WADDINXVEEN Donderdag avond verzorgt Concordia een optreden tij dens de avondvierdaagse. Langs de route, en wel op het parkeerterrein van de Morgenster aan de Sterren laan, zal het orkest de wan delaars van de 5 en 10 km muzikaal ondersteunen. Deze optredens worden ge volgd door optredens tijdens de braderie op de Dorpstraat. Het harmonieorkest geeft een concert van 12.00 tot 13.00 uur gevolgd door een optreden van het opleidings- orkest C Akkoord van 13.00 tot 14.00 uur. Klaverjassen WADDINXVEEN Klaverjassen WADDINXVEEN Klaverjassen WADDINXVEEN Kampioenen Bridgeclub WADDINXVEEN Duitsland Zomerdrive WADDINXVEEN PvdA dubbeldekker Platenzolder WADDINXVEEN p 8 februari 1921 werd in de Tromp straat op nummer 11 een zoon geboren. Feestbingo WADDINXVEEN Al 89 jaar woont Jacob van Dijk op hetzelfde adres, de Trompstraat in Waddinxveen. Hij werd er geboren, en woont er nu met zijn vrouw nog steeds. "Ik heb het altijd een plezierige plek gevonden." r it Door Fred Spoor trouw is gebleven door al die ja- cE Zaterdag 5 juni organiseert Stichting Vonk haar jaarlijkse open dag. Op deze open dag kan men zich inschrijven voor de lessen in het ko mend seizoen. Van 11.00 tot 13.00 uur wor den open lessen en works hops door de muziekdocen ten gegeven. Verder is in ge bouw Kreater een mooie overzichtstentoonstelling te bezichtigen met werk van de beeldende cursisten. Alle activiteiten zijn gratis toegankelijk. Voor informatie over Stich ting Vonk: www.stichting- vonk.nl, 0182-614422 Slaapspedaalzaak Morgana start op de braderie in Wad- dinxveen de vierde voorron de van het Nationaal Kam pioenschap Kussengevecht, een landelijk georganiseerd toernooi met een ludiek ka rakter. Het Morgana NK Kussenge vecht bestaat uit zeventien voorronden in vestigings plaatsen van de Morgana slaapwinkels en een landelij ke finale. Het is vooral leuk om mee te doen aan het Wie interesse heeft in het be spelen van een muziekinstru ment kan nadere informatie inwinnen bij de stand van Concordia op de Dorpstraat. Tot slot is er een midzomer- concert op zaterdag 26 juni. Het terrein op het Wamaar- plantsoen bij Dierendal wordt omgetoverd tot een “Reis rond de wereld”. C Akkoord bijt deze middag het spits af met een concert van 13.00 tot 14.00 uur. Daarna zet het harmonie or kest van Concordia de muzi kale reis voort tussen 14.30 - 15.30 uur. Tijdens de concer ten kunnen kinderen en an dere belangstellenden spelle tjes doen bij diverse stands. Voor de spelletjes en het springkussen is een stempel kaart te koop voor 1,50 euro. Autodub De Gouwe Rijders uit organiseert op donderdag 3 juni haar traditionele kla- vetjasavond in: Eetcafe ZIN- NE, Nesse 20. Inschrijven vanaf 19.30 uur. Het klaveijassen begint uiter lijk om 20.00 uur. Er worden 4 ronden gespeeld. Iedereen is welkom, men hoeft geen lid te zijn. Voor informatie: A.A.Boer Tel. 079- 3315205/06-23671549 Stichting De Zuidplas organi seert vrijdagavond 4 juni weer een gezellige klaverjas- avond in Het Zuidhonk Zuidplaslaan 552. De avond begint om 20.00 uur. Ieder een is van harte welkom. In formatie:}. v. Velzen tel 0182-611171 Op 19 mei heeft het spor tweek comité in Anne Frank hun traditionele kla- verjasmiddag gehouden voor de 55+ Er kwamen die middag veertig mensen aan de inschrijftafel om zich aan te melden. Er werden drie rondes gespeeld en er waren diverse Passage waardebonnen te verdie nen. Hierbij de top 5 en de hekkensluiter: 1. Nel Hoogerdijk met 5273 pun ten, 2. Mevr. Deurloo met 5238 punten, 3. Riet Kruyf met 5088 punten, 4. T.v.d.Hoek met 5032 pun ten, 5. Koen v. Kooten met 4957 punten. Als laatste Bob v. Steensel met 3906 pun ten. Het seizoen 2009-2010 heeft weer de nodige kampioenen op geleverd bij Bridgeclub Wad- dinxveen. Er zijn twee paren clubkampioen geworden. Van de maandagavond zijn dat Frans van Duppen en Freek Hart met 57,79% als gemiddelde score over het gehele seizoen. Voor de donderdagavond zijn dat Hans en Ingrid van Ewijk met 55,96%. Slemkampioenen van de maandagavond zijn Marcel Bergshoeff en Marcel Streefkerk. Op donderdag zijn dat gewor den Liz Timmermans en Ria Bakker. De EHBO vereniging is met een aantal vrijwilligers aanwezig op de braderie. In oktober start op de dinsdagavonden een cursus voor het diploma Eerste Hulp. Na deze cursus wordt nog twee avonden besteed aan het aanleg gen van verbanden. Op de bra derie kan iedereen zich inschrij ven voor deze cursus, een voor opleiding is niet nodig, men ont vangt op deze dag korting op het cursusgeld. De EHBO vereniging bestaat dit jaar 90 jaar en draait volledig op vrijwilligers. We zijn dan ook op zoek naar mensen die het leuk lijkt om een bestuursfunctie op zich te nemen. Qua tijd kost het een paar uurtjes per week, hoe wel er periodes zijn dat het rusti ger of wat drukker is. Heeft u een EHBO-diploma (niet nood zakelijk) en lijkt het u leuk om een bestuursfunctie op u te ne men, neem dan contact op met Mevr. Kompeer tel. 06-20577 557. meter gaan deelnemers in een 1-op-l gevecht met el kaar de strijd aan. Deelnemers aan de voorron de vechten zich via elimina- tieronden naar de dagfinale. Alle winnaars van de lokale finale ontvangen een leuke prijs en worden uitgenodigd voor de landelijke finale waarin mooie hoofdprijzen te winnen zijn. In 1943 moest Van Dijk ge dwongen het huis verlaten. Door de bezetter werd hij in een fabriek nabij Leipzig in Duits land te werk gesteld, zoals dat vele jongeren overkwam. Moei lijke en spannende tijden, waar over hij, volgens zijn zeggen, een boek had kunnen schrijven. Nog altijd heeft alles wat met WO 11 te maken heeft zijn volle interesse. Heelhuids terugge keerd in 1945 .pakte hij de draad weer op in de vertrouwde wo ning en trouwde in 1952 waarna het echtpaar na een tijdelijke in woning bij de moeder van de bruid zich definitief in de Trompstraat vestigde. Ook hun beide kinderen, een zoon en een dochter, groeiden daar op. Me vrouw Van Dijk stelt tevreden vast dat ze zich volledig thuis voelt in de woning, al woont zij er ‘pas’ 58 jaar. 89 Jaar in hetzelfde huis! Mis schien ooit een onderwerp voor het Guinness Book of Records. Vanaf 3 juni staat bij de bridge club, elke donderdagavond, de deur weer voor iedereen open. Dertien avonden lang kan er worden deelgenomen aan de zomerbridge. Het geniet de voorkeur om zich van te voren aan te melden (vóór 13.00 uur op de betreffende donderdag) via zomerbridge@bcwaddinx- veen.nl Het is echter ook moge lijk om zich tot 19.15 uur in de zaal aanmelden. De kosten voor deelname aan de zomerdrive zijn 2,00 per persoon. Ook bridgers die geen lid zijn van Bridgeclub Waddinxveen zijn van harte welkom. Locatie: An ne Frank Centrum, Jan van Bij- nenpad 1, Waddinxveen. Woensdag 9 juni is er weer een Alzheimer café in het Anne Frankcentrumjan van Bijnen- pad 1, aanvang 19.00 uur. De toegang is gratis. Het onder werp van deze avond is “Hoe ga je om met steeds weer afscheid nemen” Van de Stichting Alzheimer Ne derland zijn er vele voorlich- tingsboekjes en brochures aan wezig. De PvdA maakt op zaterdag 5 juni een rondrit met een rode dubbeldekkerbus langs een aantal gemeenten in de regio Midden-Holland. Tus sen 11.30 en 12.30 uur doet de bus Waddinxveen aan en parkeert in de buurt van de Dorpsstraat. Het Tweede Kamerlid Roos Vermeij maakt de hele tocht mee en zal in de PvdA- kraam op de Braderie mee helpen met campagne voe ren. Roos Vermeij neemt de 16e plaats in op de kandida tenlijst van de PvdA. Ook het Algemeen Ge mengd Koor Krea Musica is op 5 juni aanwezig op de Dorpstraatbraderie. Het koor xï.il rmin t^nnicrmL-cn m#*t Hij kreeg de naam Jacob van Dijk Niets bijzonders kan men denken, overal worden wel kin deren geboren. Toch is hier sprake van een ‘anders dan an ders’ situatie. Wie nu, ruim 89 wo- ning betreedt wordt begroet nodige gerenoveerd door de ja- ren heen, maar ik heb het altijd als een plezierige plek om te wo nen ervaren en nooit het idee gehad om naar een ander huis te gaan zoeken." Hij vervolgt: “Het is jammer dat mijn gezondheid te wensen overlaat, ik kom dus eigenlijk niet of nauwelijks meer buiten, maar gelukkig lees en puzzel ik nog graag. Scharrel wat rond, verzorg de plantjes in de tuin en ben graag in de schuur waarin ik jarenlang met mijn vader heb staan werken. Hij was een ras echte vakman als houtdraaier en hij wilde graag zijn kennis over dragen aan een van zijn kinde ren. Als jongste van zeven kin deren (vier broers, twee zussen) had ik bewondering voor zijn werk zodat ik toen ik op mijn dertiende van school kwam voor één gulden in de week als duvelstoejager bij een meubel maker aan de slag ging om later van mijn vader de fijne kneepjes van het vak te leren.” Op dinsdag 8 juni is de laatste bingo-avond van het seizoen, die feestelijk afgesloten wordt in het wijkgebouw Zonnig Zujd in de Victorstraat. De avond begint om 20.00 uur en de zaal is om 19.15 uur open. Er zijn diverse verrassingen tussendoor. Jacob van Dijk woont zijn hele leven al met veel plezier in de Trompstraat. Foto: Riekelt Bezemer. wil graag kennismaken met nieuwe leden die vooral de stemgroepen van de bassen en tenoren kunnen verster ken. Op de braderie geven leden van het koor de ken nismaking inhoud door mid del van muziek en foto's. Tevens worden onder de noemer “De platenzolder” oude LP-grammofoonplaten, Cd’s en Dvd's te koop aange- boden. De opbrengst van de ze actie komt in zijn geheel ten goede aan het 20-jarig ju bileum van het koor in 2011 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I -i -j Woensdag 2 juni 2010 I j. i jaar later, op dat adres de nincr betreedt wordt becrri door dezelfde Jacob, van Dijk die met een kleine onderbreking i trouw is gebleven door al die ja- ren heen aan zijn geboortehuis. Waar de muren kunnen vertel- len over verdriet en blijdschap i van familiegeneraties. 1 De heer Van Dijk is een geboren verteller. “Toen mijn ouders i hier in 1920 kwamen wonen waren deze huizen net ge- bouwd en eigenlijk is er op zich- Morgana NK Kussengevecht. zelf niet eens zoveel veranderd Op een balk boven een groot aan de straat. Natuurlijk is er het opblaasbed van circa 5x6 i Dinsdag en woensdag vond weer het jaarlijkse praktische verkeersexamen plaats voor bassischool- leerlingen van groep 7 en 8. De scholieren fietsten een parcours over drukke wegen en kruispunten om hun verkeersinzicht te toetsen. Foto: Riekelt Bezemer. MKi 22JN-SX

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 17