I BAB pakt voor zesde keer titel I I Middenstip voor Roel de Mos I T Ludieke actie BVB-toemooi Jubileum i E dJ BAB, vorig jaar nog verliezend finalist, heeft voor de zesde keer in de his torie de bedrijfsvoetbalcup gewonnen. Dit jaar konden de bouwvakkers en stratenmakers het 'pannenbier' weer laten vloeien. BOSKOOP Kampioenen WADDINXVEEN WADDINXVEEN BOSKOOP HAZERSWOUDE Bedrijfs belangen (3) BOSKOOP BAB wint voor de zesde keer de bedrijfsvoetbalcup. Foto: Sjaak Blaazer Door Ralph Erkelens Het bedrijfsvoetbaltoemooi werd voor het eerst in jaren, of wellicht zelfs voor de allereerste keer geteisterd door een onop houdelijke hevige regenval. Er stonden dan ook niet zo veel toeschouwers langs de lijn. Be- keruitreiker Core van Bemmel, de bedrijfsvoetbalpreses uit de jaren negentig, reikte de tro feeën uit in het jeugdhonk van Floreant. Voordat de BAB polo naise met de cup met de grote oren kon gaan lopen, kregen de aanvoerders van de troostfinales en de verliezend finalist hun be kers uitgereikt. De strijd om der de en vierde plaats werd gewon nen door RKC/M’n Schoonou ders. De onttroonde kampioen van vorig jaar won van OAC met 3-1. Raymond van der Laan scoorde twee keer voor RKC, Theo van der Lip trof eenmaal het net. Bram van der Klaauw maakte de goal voor OAC. Voshol- Booys - Bankschutters eindigde in 4-2. Doelpunten van Voshol- Booys kwamen op naam van Bram Riede (2x), Rob Dekker en Gert Jan de Groot. Voor Bank schutters ‘pinden’ Erik van den Heuvel en Tom de Booy. FC Rijneveld troostte zich met een 4-2 zege tegen le OFC. Dennis Appel (2x), Sjaak Wenteler en Eric Ramp tekenden voor de ‘Koninklijke' goals. Wegens spe- lersgebrek bij OB/Dufais Cate ring ging de troostfinale tegen VAB niet door. BAB won dus voor de tweede achtereenvol gende jaar de FairPlay-cup. Fina le tegenstander Grafie United werd ook hier tweede. De beker voor de Topscorer van het toer nooi ging naar BAB-speler Pa trick Verwey. Hij schoot er tij dens de poule-avonden negen in. Het seizoen 2009-2010 heeft de nodige kampioenen opgeleverd bij Bridgeclub Waddinxveen. Er zijn twee paren clubkampioen geworden. Van de maandag avond zijn dat Frans van Dup- pen en Freek Hart met 57,79 procent als gemiddelde score over het gehele seizoen. Voor de donderdagavond zijn dat Hans en Ingrid van Ewijk met 55,96 procent. Slemkampioenen van de maan dagavond zijn Marcel Bergshoeff en Marcel Streefkerk. Op don derdag zijn dat geworden Liz Timmermans en Ria Bakker. De dubcompetitie is hiermee ook afgesloten voor dit seizoen en vanaf 3 juni kan iedereen deel nemen aan de zomercompetitie. In sportzaal de Duikelaar aan de Zuidplaslaan in Waddinxveen wordt zaterdag 12 juni - samen met leden en oud-leden - het 25- jarige bestaan gevierd van Wad dinxveen Flyers. Het programma begint om 11.00 uur met een clinic voor de jongste jeugd, met daarna een clinic voor de oudere jeugd en de senioren. Om 15.00 uur be gint het mixtoemooi voor leden vanaf Under 14 tot en met seni oren, waarna om 18.00 uur het buffet wordt geopend. Om 20.00 volgt de officiële opening. Het door routinier Frank van der Laan bedachte masterplan: "Lang de nul houden, BAB laten opbouwen en dan het midden veld vast zetten", kon al snel de kast in, nadat Patrick Verweij de 2-0 maakte. Ondanks de achters tand bleef Grafie voetballen. Het had het meeste balbezit, maar de 'krantenjongens en drukkers' konden niet echt gevaarlijk wor den. Totdat Westerman mee naar voren trok om zijn eigen doelpunt goed te maken. Na een mooie aanval van Jorik Spruijt was het uitgerekend hij die het laatste zetje gaf: 2-1. De spanning leek terug. Zeker toen ook het hobbelige veld mee ging doen. Een vrije trap van Dennis Blom leek ongevaar lijk, maar de bal kwam op een pol en stuiterde zomaar tegen de BAB-lat. Het waren de aan nemers die wedstrijd vlak voor rust op slot gooiden. Emiel Borst liet een vrije trap los. Adjin Abdallah was er als de kippen bij: 3-1. als de 5-1 van Patrick Verweij op aangeven van die watervlugge speler naar buitenspel roken, elden was de suprema- tie van de kampioen zo groot. Grafie United HHH ging er liefst met 5-1 af. Grafie oprichter Henk Uittenbo- gaard verwoordde het als volgt: "Zo slecht spelen we eigenlijk helemaal niet, maar BAB is ge woon een maatje te groot. Hier valt geen eer te behalen". Voor BAB/stichter Gijs Verweij was de eer daarentegen groot: "Het eerste kampioenschap in 1983 was de mooiste, maar deze telt ook mee hoor." In de poule was Grafie tegen BAB al kans loos geweest. Uittenbogaard: "Nu speelden we beter. We ver loren nog nooit een finale, maar tegen de voorhoede van BAB blijkt geen kruid gewassen." Die werd wel geholpen door Grafie zelf. Verdediger Peter Wester man werkte een hoge bal via zijn borst ongelukkig langs keep er Emiel Borst in eigen doel: 1-0. Anderhalf uur lang kijken naar een koe en dan maar hopen dat het beest een mooie vlaai wil neerleggen. Met de ludieke actie 'Koe- schijten' op zondag 6 juni wil voetbalvereniging Hazer- woudse Boys een paar dui zend euro ophalen voor wedstrijdverlichting. Op 7 ju ni begint de aanleg van het nieuwe kunstgrasveld. De gemeente voorziet het veld van verlichting. Maar vol gens voorzitter Nico Stolwijk is deze verlichting alleen ge schikt om te trainen. 'We willen graag wedstrijdver lichting realiseren, maar hier voor is een bedrag van 9.000 euro nodig. Inmiddels heb ben we 6.000 euro verza meld, de overige 3.000 euro hopen we bij elkaar te krij gen door deze ludieke actie." Mocht het bedrag niet hele maal te realiseren zijn, dan wordt er geput uit het kapi taal van de club. "De wed strijdverlichting komt er dus sowieso. Maar ook wij moe ten zuinig omgaan met ons geld, daarom hopen we met de actie een mooi bedrag op te halen." Een aantal weken geleden werd bekend dat de verlich ting niet geschikt zou zijn voor het spelen van wedstrij den. "En dat is erg onhan dig", zegt Stolwijk. "Dat bete kent dat we over een aantal jaar alsnog wedstrijdverlich ting moeten aanschaffen en dan kost het ons nog meer geld. Vandaar dat we het in een keer goed willen doen." Wie mee wil doen aan de ac tie, kan een of meerdere ka vels kopen. "Eén kavel kost 2,50 euro.-Koop je er meer, dan kosten de kavels 2 euro per stuk Na de wedstrijd van zondag 6 juni vindt het 'Koe- schijten' plaats. Het voetbal veld wordt opgedeeld in het aantal vakken dat verkocht is en dan wordt de koe losgela ten. De koe mag anderhalf uur lang op het veld rondlo pen en dan is het hopen op een koeienvlaai." Op de plaats waar de koe zijn be hoefte doet, valt de hoofd prijs van 500 euro. De direct aangrenzende nummers ont- vangen ieder 50 euro. "Mocht de koe geen zin heb ben om zijn behoefte te doen, dan kijken we om exact half zes in welk vak zijn rechterpoot staat. Dat vak wint dan de hoofdprijs. Maar dat wordt nog een las tige taak voor de jury", zegt Stolwijk lachend. De kavels worden blind ver kocht. "Deelnemers kunnen dus van tevoren niet aange ven welk vak ze willen heb ben." Iedereen kan meedoen aan de actie. "Je hoeft geen lid te zijn van de club om mee te kunnen doen. Als de uiteindelijke prijswinnaar niet aanwezig is op zondag 6 juni, dan wordt deze achteraf telefonisch ingelicht. De prijs wordt dus altijd uitgekeerd." Inmiddels is de kavelverkoop van start gegaan. Wie een of meerdere kavels wil kopen, kan een e-mail sturen met naam, telefoonnummer en het aantal kavels naar: schijt@hazerswoudse boys.nl. Voor meer informatie: www.hazerswoudseboys.nl. Het moet niet gekker wor den. Tot volgend jaar. Daarna was duidelijk dat BAB de titel zou grijpen. Grafie wilde wel, maar kon niet gevaarlijk worden. BAB hoefde niet meer. Bijna was Westerman, die overi gens goed speelde, weer ‘succes vol’ in eigen doel, maar de voor de geblesseerd geraakte Emiel Borst ingevallen Tim Verkleij tikte z’n kopbal knap over. Tien minuten voor tijd schakelde BAB over in de hoogste versnel ling. Vooral Houssein Zeriyouh was niet bij te benen. Ook de grensrechter had er moeite mee. Dat zowel de 4-1 Het zal voor Floreant-zaterdag wennen zijn om zijn aanvoerder Roel de Mos (35) niet meer met zijn vertrouwde nummer 9 in het eerste te zien spelen. Afgelopen vrijdagavond nam hij na zeven tien jaar afscheid van de hoofdmacht. Dat gebeurde met een onderlinge wedstrijd. Een definitief af scheid is het overigens niet helemaal. De Mos gaat in het tweede elftal spelen en zal mogelijk nog wel eens met het eerste meedoen. Onder de presentjes die hij kreeg, was ook de middenstip die in verband met de aanleg van kunstgras bij Floreant overbodig is geworden en nu zijn eigen tuin siert. Foto: Cicero WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/GOUWE KOERIER I QfX Woensdag2juni2010 I Verkiezingsgekte Bij het bedrijfsvoetbal zal de komen de jaren fors bezuinigd moe ten worden. Voor een finale- boekje was dit jaar helaas geen budget en de clubs zul len in de komende jaren te rug moeten in hun uitgaven patroon. Als het aan de nieu we coalitie ligt, zullen oude re bedrijfsvoetballers pas met hun 67e jaar met bedrijfs- voetbalpensioen mogen. Het twee puntensysteem blijft gehandhaafd. De com missie heeft het bij de reken kamer laten doorrekenen en het blijkt dat dit systeem voor de meeste clubs meer soulaas biedt op het halen van de finale. Spelerste- kort/ perikelen OB/Du- Fais Catering ontbrak op de finaledag om voor de 7e en 8e plaats te spelen. Aanvoer der Marlijn van der Maat: ‘Ik zit met twaalf spelers in de kleedkamer. Vraag wie er za terdag niet kan spelen, ste ken er elf hun vinger op!!! Gijs Verweij heeft een keer met Rijneveld meege daan. ‘Ze hadden er steeds te weinig. Alleen, hun Italiaanse shirtje XL was echt een maatje te klein voor mij. Terwijl mijn BAB X-elletje toch altijd perfect zit’ Aan doelen geen gebrek bij het bedrijfsvoetbal. Wie op het verre veld 4 moest ballen, heeft vast wel gezien dat er rond dat veld minstens twaalf doelen staan. Doe len zat maar nu de (doel)punten nog. Zegt er een: ‘Da’s mooi, voor elke speler één. Een ander: ‘In welk doel moet ik dan schie ten?' Zijn maat: Maakt niet uit joh, jij krijgt hem er toch niet in’. Er bleken ook twee ‘goede’ doelen tussen te staan. De VTOVUHVGB (Vereniging ter ondersteu ning van uit het veld gesla gen bedrijfsvoetballers) en het Restauratiefonds oude doelpalen. Zaterdagmid dag half zes. Veld 4. Strijdt om de elfde en twaalfde plaats. Toeschouwers: nul. Regen en wind. Michael Kos ter (OFC): ‘Het voetbal was de grote winnaar’. In de bosschages ter afscheiding van het pupillenveld en Are na 4 waren twee gasten aan graven. Alvast begonnen met de voorbereidingen van het kunstgras heren?'. Ant woordt: 'Nee we zijn wor men aan het zoeken. ‘De Bank’ is harder gekel derd dan de AEX. (Nog) maar 4 punten. Scheids rechter Kets steekt z’n hand omhoog en geeft met zijn vinger aan dat er nog een mi nuut te spelen is. Dennis Ap pel (VAB): ‘Scheids, moetje plassen'. De sportiviteit- prijs heeft een nieuwe naam. Aan de bar vraagt iemand namelijk meerdere keren ‘wie de schoonheidsprijs nou toch gewonnen heeft’. Het zit duidelijk van bin nen. Of toch aan de “bui tenkant’, want na afloop van het officiële gedeelte werd er een heuse streaker gesignal eerd op het platform van de cameraploeg! Uit pure blijd schap was er een uitgelaten Babber uit de kleren gegaan en danste hij daar hoog bo ven het veld de BAB-samba. na<xi Ljuiuviiop'k.i lunLii, kon de vlaggenist van dienst ook echt niet bij houden. Buitenspel of niet, BAB was na i het laatste fluitsignaal de dik ver- diende winnaar. En het pakte de triple, want het had met Patrick Verweij ook de topscorer van het toernooi in huis en won bo vendien weer de sportiviteitbe- ker.

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 39