Gemeente Nieuws week Bouwzaken STEMMEN Gemeente Waddinxveen Bezwaar Stemmen met een stempas Taalcoach m op braderie Rampen Op afspraak Signalerings- overleg Vergaderingen Mantelzorgkraa Koninklijke scheidingen APV- vergunningen Milieuzaken Rubriek Gemeentenieuws uit Waddinxveen VERGUNNINGENLOKET Hebt u een vraag over een ver gunning, dan kunt u alleen op werkdagen tussen 8:30 en 12:30 uur contact opnemen met het Vergunningenloket. Als u (uitge breid) wilt praten over een ver gunning of een aanvraag wilt in zien, dan kunt u alleen terecht als u daarvoor een afspraak heeft STEMMEN BU VOLMACHT Kunt u op 9 juni a.s. niet zelf stemmen, dan kunt u dit op twee manieren door een ander laten doem KENT U OOK IEMAND DIE EEN LINTJE VERDIENT? BINNENGEKOMEN BOUWAANVRAGEN STEMMEN ELDERS IN NEDERLAND MET EEN KIEZERSPAS PUBLIEKSBALIE GEMEENTERAAD VERLEENDE MILIEUVERGUNNING s, Bezoekadres: Raadhuisplein 1, 2741 HR. Postadres: Postbus 400, 2740 AK. Telefoon: 0182 - 624 624. E-mail: gemeente@waddinxveen.nl. Website: www.waddinxveen.nl. 1via overdracht van uw stem- pas. - Uw gemachtigde moet een stempas van de gemeente Wad dinxveen hebben ontvangen, maar hoeft niet in hetzelfde stem district als u ingeschreven te staan; - U moet beiden op de achterkant van uw stempas in het daarvoor bestemde vak een handtekening zetten. Dit kunt u tot en met de dag van de verkiezing doen; - Geef pas uw stempas aan een ander mee, nadat u zelfheeft in gevuld wie voor u gaat stemmen; - Uw gemachtigde kan uw vol- machtstem uitsluitend gelijktijdig uitbrengen met zijn eigen stem. Hij kan dus niet eerst zelf gaan stemmen en dan later nog eens voor u gaan stemmen; - U moet een (kopie van een) legi timatiebewijs van u zelf meege ven aan degene die voor u gaat stemmen! Als dit ontbreekt, kan uw stem niet worden uitge- zes Koninklijke onderscheidin gen uitgereikt ter gelegenheid van Koninginnedag. Het was een bijzonder feestelijke gebeur tenis, niet alleen voor de gedeco reerden, maar ook voor hun fa milie en vrienden én de organi saties waar zij voor werken. Om in aanmerking te komen voor een Koninklijke onder scheiding ligt de nadruk op ie mands maatschappelijke ver diensten. Het gaat om de 'stille krachten', de vrijwilliger, het be stuurslid e.d. die jarenlang onbe taald klaarstaan voor de ge meenschap. Wat iemand doet in (het verlengde van) en betaalde functie, telt alleen mee als aan vullend element. De burgemeester roept u op om hem op dergelijke personen at tent te maken door middel van een aanvraag voor een Konink lijke onderscheiding. De aan vraag moet vóór 1 augustus 2010 worden ingediend, voor zien van een korte levensbe schrijving en een opsomming van de verrichte functies. U kunt de aanvraag richten aan de Bur gemeester van Waddinxveen. Een formulier voor de aanvraag vindt u op Wanneer u vindt dat uw directe belangen worden geschaad door de verlening van een - hiervoor genoemde - verleendê vergun- ning/beschikking, kunt u bin nen zes weken na de verzendda- tum van de beschikking een ge motiveerd bezwaarschrift indie nen bij het college van B&W (tenzij in de publicatie een ande re procedure is vermeld). Iedere kiezer die op 27 april jl. in de Gemeentelijke Basisadministratie persoonsgegevens (GBA) van Waddinxveen stond ingeschreven, krijgt medio mei een zgn. ‘stempas’ toegestuurd. Met deze stempas kunt u in alle stembureaus binnen Waddinxveen uw stem uitbren gen. U moet ook nu weer een legi timatiebewijs meenemen, dat maximaal 5 jaar verlopen mag zgn. De Nederlandse taal, voor de meesten van ons is dit niet iets waar we bewust bij stilstaan. Het normaal om Nederlands te spreken en te schrijven en je denkt er verder niet bij na. Hoe anders is dit voor een inburge- raar. Voor hem of haar is de Ne derlandse taal helemaal niët van zelfsprekend. Gelukkig zijn er dan taalcoaches om een koppel mee te vormen. De gemeente staat op 5 juni met een mantelzorgkraam op de Bra derie aan de Dorpstraat. U kunt daar informatie over mantel- zorgondersteuning in winnen. Waddinxveense mantelzorgers zijn van harte welkom. Voor alle mantelzorgers ligt, als blijk van waardering, een bloemenbon klaar ter waarde van T0 euro. De volgende bouwaanvragen zijn ontvangen op de tussen haakjes vermelde datum: 20100094 Weidezoom 68, het maken van een trapgat (17-05- 2010); 20100095 Sniepweg 13 E het oprichten van een sportaccommodatie (7-05-2010). Voor informatie kunt u terecht bij het Vergunningenloket. Er zijn dingen die u bij elke ramp kunt doen. Kort gezegd is een ramp of crisis een ernstig in cident dat veel maatschappelijke onrust tot gevolg heeft, al dan niet met veel slachtoffers en/of grote schade. Deze gevolgen zijn zo groot dat de hulpdien sten met de normale middelen en de normale organisatiestruc tuur het incident niet kunnen af handelen. Er moeten extra mid- gemaakt met één van de mede werkers van het Vergunningen loket. U hoeft dan niet te wach ten en de medewerkers kunnen zich voorbereiden op uw be zoek. Voor vragen of het maken van een afspraak kunt u bellen met tel. 624 500. Het is mogelijk om via de ge meentelijke website een af spraak te maken met de Pu- blieksbalie. Dit geldt voor ver schillende producten. Denk er aan: u moet per persoon én per product een afspraak maken. U kunt dus niet met een afspraak voor een uittreksel, meteen jeen nieuw paspoort aanvragen. Een afspraak maakt u minimaal één dag van te voren, maar u kunt ook tot maximaal twee maan den vooruit een afspraak plan nen. De afspraak zorgt ervoor dat u gegarandeerd binnen vijf Iedereen kan taalcoach worden. U kunt zich opgeven op www.hetbegintmettaal.nl of bij Stichting Vluchtelingenwerk Daarna wordt u uitgenodigd voor een korte training, waarbij verteld wordt hoe het allemaal in zijn werk gaat en wat er van u verwacht wordt. U kunt uw interesse voor iemand uit een bepaald land aangeven, of een voorkeur uitspreken voor een man of een vrouw. Dan gaat de instantie een passende inburge- raar zoeken om te helpen en be geleiden. Een taalkoppel bent u voor een periode van een half jaar tot een jaar. Ook taalcoach worden? Kijk dan op www.hetbegintmettaal.nl of stuur een mail naar Carla Me- lieste, c.melieste@vwzhm.nl. bracht. Uw legitimatiebewijs mag maximaal 5 jaar zijn verlopen. 2. via een schriftelijke aanvraag - Uiterlijke datum van aanvraag: woensdag 26 mei a.s.; - Formulieren kunt u downloaden van onze website, per mail of tele fonisch aanvragen of af halen bij De Publieksbalie; - Bij inwilliging van uw verzoek ontvangt degene die voor u gaat stemmen een groen volmachtbe- wijs; - Uw gemachtigde kan uw vol- machtstem uitsluitend gelijktijdig uitbrengen met zijn eigen stem; - Als het groene volmachtbewijs wegraakt, kunnen wij geen nieuw bewijs meer afgeven; - Omdat het de Tweede Kamer verkiezing betreft, kunt u uw vol- machtstem in elk stembureau in Nederland laten uitbrengen; - U ontvangt uiterlijk 2 weken na dat wij uw aanvraag hebben ont vangen ons antwoord op uw ver zoek Voor beide procedures gelde - U mag niet op uw gegeven vol macht terugkomen (eens gege ven, blijft gegeven); - U mag zelf niet meer aan de stemming deelnemen; - Uw gemachtigde mag niet meer dan 2 volmachtstemmen uitbren gen. In totaal kan hij dus maxi maal 3 keer stemmen; 2 keer voor een ander en 1 keer voor zichzelf. minuten wordt geholpen. U kunt een afspraak maken binnen de openingstijden van Publieks- zaken: op werkdagen van 08:30 uur tot 12:30 uur en op de don derdagavond van 17:00 uur en 21:00 uur. U kunt een afspraak maken voor producten als een paspoort, identiteitskaart, rijbe wijs of verhuizing. veen, Woonpartners Midden- Holland, MEE Midden-Holland, Vierstroom, Palet Welzijn, Kwa- draad en de Stichting Vonk Ze wisselen kennis en ervaring uit, bespreken casussen en zoeken passende zorg en ondersteuning voor de cliënten. Doel van dit overleg is om passende hulp en ondersteuning te bieden aan eenzame ouderen en mensen die problemen hebben met hun zelfredzaamheid en het mee doen in de samenleving. Kunt of wilt u op 9 juni a.s. niet in Waddinxveen stem men, maar u wilt wel per soonlijk uw stem uitbrengen dan kunt u in één van de an dere stembureaus in Neder land gaan stemmen. U heeft hiervoor een kiezerspas no dig. Daarvoor moet u dan ui terlijk vrijdag 4 juni a.s. per soonlijk uw stempas bij De Publieksbalie om laten zetten in een kiezerspas. Met deze kiezerspas kunt u dus buiten Waddinxveen, maar wel bin nen Nederland gaan stem men. U kunt ook schriftelijk een kiezerspas aanvragen. Dit kan tot en met woensdag 26 mei a.s. Formulieren hier voor kunt u downloaden van onze website, per mail of te lefonisch aanvragen of afha len bij De Publieksbalie. Als aan u een kiezerspas is verstrekt kunt u uitsluitend met deze kie zerspas aan de stemming deel nemen. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met mevr. Van Delft of de heer Van Wezel, via tel. 624 500 en e- mailadres gemeente@waddinx- veen.nl. Of kijk op www.wad- dinxveen.nl. In het kader van het Proefpro ject ouderen Wmo en de AWBZ pakketmaatregelen is het Signaleringsoverleg Een zaamheid, Welzijn en Participa tie Waddinxveen opgestart. De deelnemende organisaties heb ben het samenwerkingsprotocol met het bijbehorende privacy protocol inmiddels ondertekend. Verschillende organisaties ne men deel aan het signalerings overleg. Dit zijn het Zorgloket van de Gemeente Waddinx- www.waddinxveen.nl. Koninklijke onderscheidingen kunnen ook tussentijds worden aangevraagd. U moet er dan re kening mee houden dat de af handeling van een aanvraag ruim 4 maanden duurt Neem, voor u een aanvraag indient, contact op met het bestuursse- cretariaat, via tel. 624600. Openingstijden: maandag tot en met vrijdag 08:30-12:30 uur, woensdag, op afspraak 13:00- 16:00 uur, donderdagavond 17:00-21:00 uur. Afspraken, vra gen en meldingen 624 500. delen worden ingezet en voor de gecoördineerde aanpak wordt een speciale organisatie structuur opgezet. Op de websi te www.denkvooruit.nl vindt u 11 rampscenario's met daarbij uitleg over hoe u moet handelen bij een bepaalde ramp. De alge mene rampenwijzer vertelt u precies wat u moet doen bij wel ke ramp. Bewaar deze kaart op een makkelijke plek in huis, zo als de meterkast. De kaart staat in de gemeentegids. Woensdag 2 juni, aanvang 20.00 uur. Op de agenda (onder voorbe houd): - Gemeenschappelijke regeling Grondbank RZG Zuidplas, zienswijzeprocedure ontwerpbe groting 2011 - Zienswijze van de gemeente raad op de ontwerpbegrotingen van de Regionale Ontwikke lingsorganisatie Zuidplas (ROZ) voor 2011 en de ontwerpmeerja- renl tot en met 2014 - Wijziging in de Planning Control cyclus van het Meeija- Dit jaar zijn er in onze gemeente renprogramma Grondbedrijfs- functie (MPG) en de Projectrap portages - Reactie op de Conceptpro- grammabegroting 2011-2014 en de concept le Begrotingswijzi ging 2010 van het Bedrijven- schap regio Gouda (Gouwe Park) - Intrekken Treasurystatuut 2001 - Voorstel tot aanvulling vast stelling van de vertegenwoordi ging in besturen van gemeen schappelijke regelingen en overi ge externe organen - Vaststellen wijziging Verorde ning Inrichting Antidiscrimina tie voorziening gemeente Wad dinxveen - Advies deelname project Stede nestafette 2010 - Bestemmen van geparkeerde gelden Septembercirculatie 2009 - Voorstel voor koersaanpassing bestuurlijke toekomst: Gaan voor Waddinxveen De definitieve agenda is te raadplegen op de website van de gemeente. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens openings uren ter inzage bij de Publieks balie. Tijdens de vergadering kunt u gebruikmaken van het spreekrecht. Meer informatie vindt u op www.waddinx- veen.nl. [begroting voor de jaren 2012 onder - Cafetarie 'Zuidplas', exploitatie vergunning verleend aan me vrouw Xu op 10 mei 2010 - Shoarma Pappa, standplaats vergunning voor een jaar ver leend voor de locaties: Passage (dinsdag), Beukenhof (woensdag en donderdag) en Zuidplas (zaterdag). - Broekhuizen 6, verbreding in rit. B&W hebben de volgende ver gunning verleend: - Sonneveld BV, Piasweg 28-A: veranderingsvergunning voor een glastuinbouwbedrijf. Dit besluit kunt u van 27 mei tot en met 8 juli 2010 tijdens de openingsuren inzien bij de Pu blieksbalie. Voor inzage buiten kantooruren kunt u een afspraak maken via tel. 624624. De be kendmaking staat ook op www.milieudienstmiddenhol- land.nl. Binnen deze termijn kunt u be roep tegen een besluit instellen bij de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Een besluit blijft van kracht wanneer u beroep instelt, tenzij u een voorlopige voorziening aanvraagt bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. In beide gevallen moet u een bepaald be drag (griffierecht) betalen. Beroep kan worden ingesteld door: belanghebbenden die eerder zienswijzen hebben ingebracht over een ontwerpbesluit; - belanghebbenden die het niet eens zijn met de wijzigingen ten opzichte van een ontwerpbe sluit; belanghebbenden die redelij kerwijs niet in staat waren hun zienswijzen in te brengen over een ontwerpbesluit. 'WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I -j Woensdag2 juni 2010 I

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 7