Na 42 laar is Ane I 'uitgefloten U i Zonovergoten dorpstraatbraderie I Kon. Julianaschool wint schoolvoetbal I Goud voor G-hockey I Ingezonden bericht JE I Horekade Live Uitstel Lotje en Grote Beer WADDINXVEEN WADDINXVEEN waddinxvener dood gevonden DEN HAAG WADDINXVEEN V Seniorenreis WADDINXVEEN Tweehonderd senioren maakten woensdag een dag tocht naar het Watersnood- museum in Ouwerkerk op het eiland Schouwe-Duive- land. Burgemeester Bert Cre mers kwam bij het vertrek in elk van de bussen de reizi gers een plezierige dag toe wensen. Hierna vertrok de stoet richting het zuiden. Voorafgaand aan het muse- umbezoek werd eerst de ge bruikelijke maar heerlijke lunch - met croquet - ge bruikt. Daarna werden de vier gigantische betonnen caissons van binnen bezich tigd. Hier kijken de reizigers naar het verhaal van de ramp die zich voltrok in de nacht van 1 februari 1953. WADDINXVEEN e verbondenheid van korfbal en Arie Hop- man is groot. Als 18 jarige jongen was hij al in de ban van deze sport en sloot hij zich aan bij korfbalver eniging IJsselvogels. Arie Hopman (62) floot zaterdag zijn laatste korfbalwedstrijd. De scheids rechter heeft zich in totaal 42 jaar volledig ingezet voor het korfbal en is daarvoor onderscheiden met een gemeentelijke oorkonde. i rr af Door Richard Avontuur Door Ruu4 Groot den van W Waddinxveen overtuigende overwinningen R. Weerheym IJserrnanweg 9 Nog één keertje vissen bij Visser. Veel kinderen kwamen af op deze bekende attractie op de brade rie die zaterdag zijn dertigste editie beleefde. Het mooie weer en het gevarieerde aanbod leverde weer een gezellige braderie op. Foto: Riekelt Bezemer. weet, is dit de enige sport die ge mengd wordt gespeeld en mede daardoor heb ik mijn vrouw le ren kennen. Ook mijn beide zoons, die bij Korbis spelen, heb ben hun partner hier ontmoet". De bedrijfsleider van edelfineetbe- drijfVan Styn is niet gaan scheids rechteren uit een gevoel van macht. "Dat is nou precies de rede waarom ik nooit hoger ben geko men dan regionaal scheidrechter. Natuurlijk krijg ik soms ook kri tiek bij een beslissing die in de ogen van de sporter veikeerd is, maar daar moetje boven staan. Na afloop geef je elkaar toch een hand en sta je eigenlijk weer tus sen de spelers. Bij het fluiten op een hoger niveau sta je toch ver der van hen weg”. Ook voor de korfbalvereniging Korbis is Arie Hopman van gro te betekenis geweest. "Hij is voorzitter geweest van de Tech nische Commissie, heeft een be langrijke rol gespeeld tijdens een bestuurscrisis en heeft flink bij gedragen bij het tot stand ko- clubgebouw op de Sniep, maar acht tot tien uur per week in de weer voor het korfbal is verle den tijd. De zaterdagen zullen nu veel meer in het teken staan van wandelen, want de sport heeft al die jaren een goede conditie ge bracht en die moet toch op peil blijven. Op zaterdag 28 augustus wordt voor de vijfde keer aan de Horecaboulevard het evenement Horekade Live georganisseerd. Met dit jaar als thema: 'Oer Hol landse Gezelligheid' belooft school en de Kardinaal Alfrink- school op. Uiteindelijk wisten de spelers van de Beatrixschool de poule te winnen en zich daarmee met de Koningin Julianaschool en de Theo Thijssenschool te plaatsen voor de allesbeslissende finale ronde. Na de onderlinge finalewedstrij den bleken alle schoolteams ge lijk te zijn geëindigd en wisten zij daarmee de spanning voor de vele ouders, vrienden en beken den tot grote hoogte op te voe ren. De Theo Thijssenschool won van de Koningin Juliana school (2-0). Echter, Theo Thys sen verloor van de Koningin Beatrixschool (0-2) die echter zelf weer door de Koningin Ju lianaschool aan de zegekar werd gebonden (0-1). Kortom, alle finalisten hadden 3 punten behaald en daarom moesten penalty’s de beslissing brengen. De spelers van de Ko ningin Julianaschool schoten de meeste penalty’s raak, wonnen daarmee het toernooi en vero verden daarmee de prachtige be ker. het weer een spetterende edi tie te worden. Mét diverse op tredens - onder andere van een bekende artiest - danseressen, een dj en nog veel meer. Voop het middag programma is de organisatie nog op zoek naar mensen die het leuk vinden om op te treden. Hierbij den ken zij aan sportverenigingen, dansgroepen en noem maar op. Wie dit leuk vindt kan zich opgeven via email info@hore- kadehve.nl met de beschrijving van de act. Of bel naar: 06- 54952267. Nu de particuliere peuter speelzalen Lotje en Grote Beer een jaar uitstel hebben gekregen om te voldoen aan de nieuwe eisen van de zogenaamde wet OKÉ, is het volgens wethouder Gerts aan hen om zich te beraden op een mogelijke (subsidie)relatie met de ge meente. Gerts, die meldde met beide particuliere peu terspeelzalen gesproken te hebben, stelde bereid te zijn om naast de controle- kosten voor de zes aan de gemeente verbonden peu terspeelzalen ook die van de twee particulieren te willen dekken. Een rechercheteam van Politie Haaglanden onderzoekt de vondst van een overleden man, op woensdag 2 juni op de Daal en Bergselaan. Omst reeks 06.50 uur meldde een wandelaar dat hij iemand had zien liggen naast de kerk aan de Daal en Bergselaan. Eind van de dag werd duidelijk dat het slachtoffer een 61-jarige man uit Waddinxveen was, die tijdelijk in Den Haag verbleef. Zijn familie is woensdagavond in kennis gesteld van zijn over lijden. men van het clubgebouw', aldus voorzitter Egbert Jan Blonk. De laatste wedstrijd die Arie Hopman zou fluiten, zou in Zeeland plaatsvinden, maar een dag er voor kreeg hij te horen dat er door de Korfbalbond iets was omgezet en dat hij nu zijn laatste wedstrijd mocht fluiten voor zijn eigen Korbis. Onder grote belangstelling kreeg hij na afloop van wedhouder Dorenda Gerts de officiële gemeentelijke oorkonde uitgereikt voor zijn verdienste voor het korfbal en zijn grote inzet voor Korbis in het bijzonder. -Het team van de Koningin Julianaschool heeft op Aan het college van B&-W, Donderdagavond 3 juni heb ben wij tot middernacht ex treme overlast gehad van "muziek"-lawaai. Dit bleek afkomstig te zijn van het Coenecoop College waar - met toestemming van de ge meente- een aantal muziek- bandjes optraden. Dat de ge meente daar toestemming toe geeft kan ik nog begrij pen, maar niet dat die toe stemming geldt tot midder nacht en al helemaal niet dat er geen grenzen zijn gesteld aan het geluidsvolume. Het was werkelijk onvoor stelbaar en volstrekt waan zinnig. Hemelsbreed is de af stand van onze woning tot het Coenecoop College bijna 1,5 km, maar de spullen in huis stonden te trillen. Als ik mijn stereo installatie op vol le sterkte zet komt er nog niet het aantal decibels uit waar we gisteravond aan zijn blootgesteld. Ook de politie werd over stelpt met klachten, maar kon zogenaamd niets doen vanwege de toestemming van de gemeente. Waanzin nig natuurlijk, want de over last was volstrekt asociaal zo niet crimineel. Ik verzoek u dan ook in de toekomst strenge voorwaar den te stellen aan het toelaat bare geluidsvolume bij dit soort festiviteiten en er in ie der geval voor zorg te dra gen dat na 11 uur de burger gewoon kan gaan slapen. Deze vertoning was volstrekt ontoelaatbaar! Natuurlijk zal Arie Hopman nog regelmatig te zien zijn in het mensen met een verstandelijke beperking trok 2000 sporters. Via de Zeelandbrug reisde het gezelschap verder op Noord-Beveland via Kamper land. de Oosterscheldeke- ring, de Brouwersdam en de Haringvlietdam. Bij aan komst werden de senioren door de kersverse eigenaar van een grote supermarkt, met een taart en een bus slagroom verwelkomd. De organisatie van de senioren reis heeft, met instemming en onder dank van alle deel nemers, het voornemen om volgend jaar de 79e editie te verzorgen. De DVD met 250 foto’s van de reis kunnen de deelnemers, zolang de voor raad strekt, voor 4,- afha len bij boekhandel Burger aan de Dorpstraat. woensdag 26 mei op de vel- Toen hij 20 jaar geleden naar Waddinxveen verhuisde is hij lid geworden van Korbis. "Ik besef te heel goed dat elke sporter graag wil spelen, maar dat het spel niet kan worden gespeeld zonder officiële scheidsrechter. En daar was grote behoefte aan. Ik ben toen de scheidsrechters- cursus gaan volgen en binnen twee jaar had ik de benodigde’ papieren rond. Direct werd ik aangesteld als korfbalscheids- rechter voor de KNKV en heb in die jaren veel wedstrijden geflo ten in regio zuidwest Neder land", zegt Hopman. Die 42 jaar korfbal heeft hem veel gebracht. "Voor zover ik Het G-hockeyteam Waddinxveen deed voor het eerst mee aan de Special Olympics Nationale Spelen in Venlo en won nen direct het Olympisch goud. Het sportevenement voor Scheidsrechter Arie Hopman ontvang zaterdag uit handen van wethouder Dorenda Gerts, een ge meentelijke oorkonde als erkenning voor zijn jarenlange inzet. Foto: Riekelt Bezemer. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I -i -i Woensdag 9 juni 2010 I J. JL toernooi gewonnen. Na een spannende penaltyserie wer den in de finaleronde de Kon. Beatrixschool (2e) en de Theo Thijssenschool (3e) verslagen. Voor het schoolvoetbaltoer- nooi voor de groepen 7 en 8 v hadden zich derden sch< i teams ingeschreven. Zij hadden zich dertien school- j wa ren door de organisatie on der leiding van de heer Twigt verdeeld in drie pou les. Al snel werd duidelijk dat de Koningin Julianaschool in haar poule de sterkste was. Na een gelijkspel tegen de Bethelschool (1-1) volgden overtuigende overwinningen i op de Leilinde (3-0), de Dick Brunaschool (4-1) en de PWA school (locatie Win- gerd): 3-0. In de andere poules viel vooral de spannende strijd tussen de Koningin Beatrix-

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 11