Kane rockt met Coenecoop College I L i 'u zet ons neer als achterlijk dorp' Vervolg voorpagina Aldus Olieman Straatspeeldag Onze/ Colofon I I De kleur van de trui in het stembureau 4 kenmerken:] i WADDINXVEEN Het Coenecoop College sloot haar derde lustrum vorige week donderdag in stijl af met een uniek optreden van de band Kane. Niet eerder stond deze band op een schoolfeest. WADDINXVEEN w l ysr k 2' Door Richard Avontuur F ERKEND 1xi mi naai Binnen- buiten- zonuering render en het emotioneel bela den Love Over Healing, sound track van de film Komt ëen vrouw bij de dokter en met ou de successen als Rain Down On Me en Catwalk Criminal sloot Kane het derde lustrum af. Kantoor Oranjelaan 9, Waddinxveen Advertenties Telefoon 0182-636381 of0182-620626. Fax 0182-631088 E-mail verkoopgkw/g mgnieuwsbladen.nl .Advertenties kunnen tot maandag 17.00 uur worden opgegeven. deelgenoot in Goudse proble matiek als criminaliteit te wor den, werd door meer partijen genoemd als enige standvastige coalitiepartij op dit punt. WeWa-fractievoorzitter Stephan Peters (‘niet voor of tegen fusie, maar voor de beste oplossing') stoorde het dat het college niet de uitkomst van een onderzoek naar de beste bestuurlijke toe komst afwacht. Hij viel zowel het CDA als de PCW veelvuldig aan op dit punt. Peters: „Boven dien zet Waddinxveen zich met deze hautaine houding buiten- Uitgever Regionale Nieuwsbladen Groep (RNG) Alphen aan den Rijn Alk' auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij Regionale Nieuwsbladen Groep (RNG) c.q. de betreffende auteur. Redactie Carina Bergman. Telefoon 0182-638288, fax 0182-631088 E-mail weekbladvoorwaddinxveen^mgnieuwsbladen.nl Kopij kan tot maandag 12.00 uur worden aangeleverd, bij voorkeur per e-mail. Tapijt Vinyl Marmoieum Op het moment dat Kane-front- man Dinand Woesthoff het po dium betrad, bleek echter dat Kane qua populariteit onder de jongste bezoekers niet onderd eed voor Flinke Namen. Met de laatste hits als No Sur- Ruim 300 kinderen hebben op woensdag 2 juni meegedaan aan een zonovergoten straatspeeldag in de Waddinxveense wijk Zuid- plas. Voor de kinderen was het een mooi moment om weer eens ongecompliceerd buiten te spelen, zonder last te hebben van verkeer. Eén keer per jaar kunnen kinderen hun protest te gen de gevaren in hun straat la ten zien en horen. Tijdens de nationale Buitenspeeldag/Straat speeldag wordt in heel Neder land de straat weer van de kin deren. Met allerlei acties vragen zij aandacht voor verkeersonvei- lige situaties. Maar natuurlijk is spel. Hoe zou het college reage ren als de situatie andersom was en Waddinxveen een partner zag afhaken?” Ook Albert Grooten maakte zich zorgen over de reacties van Gouda en de Provincie Zuid- Holland, beiden voorstander van een fusie. „Die zijn not amused. Bovendien is niet fuse ren een vorm van isolatie, ter wijl we de provincie nodig heb ben. Denk aan de hefbrug en de Bentwoudlaan." Timmermans dacht anders over de gevolgen. „Een gesprekspart ner die duidelijkheid schept in wat het wil, en dat doen wij, dwingt respect af. Duidelijkheid maakt onderhandelingen mak kelijker.” CDA-fiactievoorzitter Zweder Bergman beaamde dat zijn partij in het vorige college nog instem de met een waardevrij onder5 zoek „Alleen waarom zou je iets onderzoeken waarvan je weet dat het toch niet wenselijk is? In de verkiezingen is duidelijk tégen een fusie gestemd en daar om moet de focus van het on derzoek verplaatst worden.” Ook zei de CDA-leider tegen een fusie te zijn omdat een der gelijk traject het gemeentelijk apparaat extra belast. „Dat staat de dadendrang van dit College in de weg.” Na een korte toelichting van burgemeester Cremers, die meldde dat dit een duidelijke koerswijziging was en dat de kans op voor Waddinxveen nadelige grenscorrecties groter wordt, was de stemming duide lijk Oppositie tegen, coalitie voor en dus trekt het College richting Gouda met het verzoek het onderzoek naar vormen van samenwerking in de toekomst aan te passen rappers van Flinke Namen en Coenecoop College-talenten- showwinnares Stefanie Flem ming op. „Flinke Namen is erg populair onder jongeren op dit moment en dus geboekt voor de leerlingen,” legde Koerts uit. Gordijnen 9 Horren Weekblad voor Waddinxveen is een onafhankelijk weekblad, dat in een oplage van 15.900 exemplaren wordt uitgegeven en verspreid in Waddinxveen, Moerkapelle en Zevenhuizen. Weekblad voor Waddinxveen verschijnt op woensdag. Bezoek ook onze website www.menfinterieur.nl Wij helpen u geheel vrijblijvend een passende inrichting uit te zoeken, in ons adviescentrum af bij u thuis. in sferen van coalitie en oppo sitie te willen denken. De bar becues kunnen echter naar binnen en de regenjassen weer i uit de kast, want als een don derwolk bij heldere hemel wordt de raad dit voorstel voorgelegd. ,In de verkiezings programma’s van PCW en CDA is dit voorstel in deze vorm niet terug te vinden. Al leen de WD heeft naar haar achterban recht van spreken.” De WD, die bij monde van fractievoorzitter Theo van der Velde stelde niets te voelen om Bezorging Geen krant ontvangen? Bel 088-0131831. ekend van grote hits als Rain Down On Me en, afgelopen voorjaar Bl^^ nog, een duet met ac trice Carice van Houten om geld in te zamelen voor Haïti is Kane een grote naam in muziek land. Echter, de Haagse rockers voelden zich alles behalve te groot om het derde lustrum van het Coenecoop College af te sluiten. Na tien jaar geleden De Kast en vijfjaar later Di-Rect was het nu aan Kane om als gro te band een lustrumfeest van muziek te voorzien. Een pri meur voor de band. Volgens Nanda Koerts (hoofd lustrumdirectie) was dat niet eens zo moeilijk. „Wè wilden de grootste band van dit moment boeken en dat was Kane. Ze vonden het heel tof om op een school te kunnen optreden. Ze hadden dat nog nooit gedaan en waren ook nog nooit in Wad dinxveen geweest, dus sloegen ze twee vliegen in één klap.” Op de avond waarop leerlingen, oud-leerlingen, (familieleden van) medewerkers en sponsoren te gast waren, traden ook de perbBBftlijke benadering brede kennis goede service -* juiste prijs/kwalüeüsrerbeitding vrijblijvende offerte - immermans: „Tijdens de coalitiebesprekingen noemde u (Henry ten Zijthoff, red.) Waddinx veen Staphorst aan de Gouwe. U zette ons neer als achterlijk dorp. Denkt u dat Gouda wil fu seren met een stel achterlijken?” Volgens Ten Zijthoff neemt de coalitie zichzelf het ‘zomers elan' af. „Er leek een mooie zomer te komen, met een nieuwe coalitie die stelde niet ka og nooit zoveel zwevende kiezers, las ik in één B van de kranten die hier 's morgens op de mat val- len. Niet zo vreemd, want het is echt niet makke- I xM lijk hoor, om te kiezen wie er namens jou de ko mende vier jaar (als dat überhaupt nog gehaald wordt) de touwtjes in handen heeft. Wees eerlijk, wij individualisten hou den het liefst gewoon zelf de touwtjes in handen. Niemand heeft zo'n goede visie op hoe het verder moet met ons land, de economische crisis, het WK die opgroeiende etters van hier naast en de wereldvrede dan wijzelf Ook olieman is een zwevende kiezer. Het liefst zou ik met schaar en lijm een eigen verkiezingsprogramma samen stellen van alle programma's waar we nu uit mogen kiezen. Ze heb ben allemaal wel iets. Of niets. Kijk, als huiseigenaar vind ik de hypotheekrente-aftrek natuur lijk een heilig huisje. Daar mag je niet aankomen! Dus kan ik al weinig met Job - yes we Cohen (maar rekenen kan ik niet)'. Is daarmee de WD het antwoord? Nou nee, ik kan helemaal niks met hun idee om 't geld voor ontwikkelingshulp te halve ren. Hallo, we geven maar 0,7 procent van ons Bruto Natio naal Product. Terwijl de stroom geld van arme landen naar rij ke landen meer dan 6 procent van het BNP bedraagt. Ach ja, ze moeten maar begrijpen dat ze in crisistijd een boterham minder krijgen omdat wij nog maar één keer op vakantie kun nen. Ja, ja. Het voorstel - door meerdere partijen - van een gekozen bur gemeester zal een aantal Waddinxveense kiezers wel aanspre ken. We noemen geen namen natuurlijk maarreze zitten in de raad. Deze mensen krijgen het nog moeilijk want ook de CU is een optie; die is tegen verplichte gemeentelijke herinde lingen. Erg grappig is het idee van TON om het aantal zetels te halve ren. Waarmee ze zelf dus helemaal geen kans meer hebben op een plelge in de Kamer. En hoe voorspelbaar de PW wil de Eerste Kamer afschaffen, want tja, ze hebben daar zelf nie mand zitten. Ben ik er nu al uit? Nee dus. Ik denk dat ik het maar ter plekke laat afhangen van de kleur van de trui van de meneer achter de tafel in het stembureau. Of ienemienemutte. Mark Huisman 06-22523389 Fred Zweere 06-5379813 7 info@menfinterieur.nl Zevenhuizen i. Telefoon 0180-632703 Fax 0180-328434 W'NDOW FASH1OMS ff txaflex deze dag ook vooral een groot kinderfeest. De activiteiten in de Zuid- plas waren een initiatief van het Wijkplatform Zuidplas. Ook de gemeente Wad dinxveen en woningcorpo ratie Woonpartners Mid- den-Holland hebben een bijdrage geleverd. Voor de jeugd in de Zuidplas waren er twee springkussens. De kinderen konden bovendien meedoen aan spelletjes als banaanvangen, limonade- koe melken en zaklopen. Daarnaast waren er twee DJ’s die zorgden voor mu ziek. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I Woensdag 9 juni 2010 I "ff De band Kane, met frontman Dinand Woesthoff, is populair bij jong en oud bleek tijdens het spe ciale optreden van de band bij het derde lustrum van het Coenecoop College. Foto: Riekelt Bezemer

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 3