Jubileumfeest voor en door leden bij Flyers I Open tuin Ton van Duppen Aldus Olieman I Colofon Een corpsbal maar dan zonder matras Winnaars gratis exa men Succes Mimpen Stichting vonk voert actie di I zwemfeest Afscheid Aad Koremans WADDINXVEEN INGEZONDEN BERICHT- Gemeente Waddinxveen is van plan om met ingang van 2012 de subsidie voor de kunsteduca- tie-activiteiten, dus de muziek lessen en de beeldende lessen, met 60 te korten. Men vindt kunst en cultuur weliswaar be langrijk maar men vindt ook dat deze activiteiten kostendekkend moeten zijn. Dat zou betekenen WADDINXVEEN e één, Eelco Derks, groeide uit tot in ternational (60 in terlands). De an der, Mike Heerkens, bleef meer in de schaduw. Afgelopen za terdag gaven ze, samen met 120-voudig international Okke te Velde, ter ere van het 25-ja- rig jubileum een clinic aan de jongste en wat oudere jeugdle den. De clinic van Derks, Heer kens en Te Velde was de start van een dag vol festiviteiten in sporthal De Duikelaar, de thuisbasis van Waddinxveen Flyers. Later volgden voor alle leden en oud-leden een mix- toernooi, buffet en feestavond. „Allemaal voor en door leden,” meldt bestuurslid Brigitte Ha gen trots, terwijl ondertussen de kantine in zilver wordt om gedoopt. „Zoals eigenlijk deze hele club draaiende wordt ge houden door vrijwilligers. Het hoofddoel van deze club was en is om iedereen leuk te la ten spelen. Tenzij een team echt goed is, dan is er ruimte om dat zo hoog mogelijk te laten spe len.” WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN Samen speelden ze in het beste jeugdteam dat basketbalvereniging waddinxveen Flyers ken de. Met een Nederlands kampioenschap namen zij deel aan het hoogtepunt van de inmid dels 25 jarige club. Eelco Derks en Mike Heerkens gaven clinics tijdens het jubileumfeest. 26 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I Q Woensdag 16 juni 2010 S? Door Richard Avontuur Foto: PR. Kantoor Oranjelaan 9, 2741 EP Waddinxveen Boutens, Willem Schouten, Tim Tijsterman, Jos Dros, Cindy Versluis, Elise Dre- schler, Henri Duine, Bry an van Leeuwen, Esmé Ho- genelst, Tim van der Dop, Karlijn van der Zwan, Jor- dy van Dodewaard. Ver der: Martin Bergman, Vic tor Kuijper en Marcel Oosterwijk uit Gouda; Yes- sica Pellekooren en Rick van Leeuwen uit Boskoop; Merenique van der Made, Marloes de Hoog en Sven van Zoest uit Reeuwijk. jeugdteam van Derks en Heer- kens, dat successen boekte en zelfs de Nederlandse titel in haar leeftijdscategorie greep. „Kijk maar naar die prijzen- kast,” wijst Heerkens met een knipoog. „Slechts één beker ken ik niet.” Derks verliet op zijn vijftien- zich niet van te voren aan te melden. de Waddinxveen Flyers. Via Al- phen belandde hij voor vier sei zoenen in een collegeteam in de Verenigde Staten. Terug in Nederland werd hij Kampioen van Nederland met Den Hel der en sloot zijn loopbaan af bij Rotterdam. Een band met Waddinxveen Flyers hebben Derks en Heerkens niet echt meer. Derks: „Eigenlijk kom ik hier alleen nog maar met de reünies. En ik kijk regelma tig op de website en als ik dan de naam van Wolter Zwijnen- burg als topscorer zie, denk ik nog wel eens terug aan de good old days.” Flyers waren er zater- Foto: Ronald Stam. Uitgever Regionale Nieuwsbladen Groep (RNG) Alphen aan den Rijn Redactie Carina Bergman. Telefoon 0182-638288, fax 0182-631088 E-mail weekbladvoorwaddinxveen@mgnieuwsbladen.nl Kopij kan tot maandag 12.00 uur worden aangeleverd, bij voorkeur per e-mail. Advertenties Telefoon 0182-636381 of0182-620626. Fax 0182-631088 E-mail verkoopgkw@mgnieuwsbladen.nl Advertenties kunnen tot maandag 17.00 uur worden opgegeven. dat de tarieven voor de cursus sen meer dan verdubbeld zou den moeten worden. Stichting Vonkt denkt dat er dan nauwe lijks cursisten zullen overblijven en dat de deuren gesloten zullen moeten worden. Dit is reden voor de stichting om volop in actie te komen om de gemeente op andere gedach ten te brengen Er is een website geopend www. vonkmoetbhjven.nl waarop het publiek een steunbetuiging kan plaatsen. Voor meer informatie: Stichting Vonk, Kerkstraat 13, 2742 BG Waddinxveen, info@stichting- vonk.nl, 0182-614422 Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij Regionale Nieuwsbladen Groep (RNG) c.q. de betreffende auteur. Ooit was dat het geval met het I k ben het niet vaak met hem eens maar dit keer I moet ik Maxime Verhagen toch gelijk geven. Als je vier keer met een kabinet gevallen bent, houdt je bij I de volgende potentiële val eeeventjes afstand. Zon der iets af te willen doen aan de mogelijke bestuurlijke capaciteiten van hoogblonde Geert, laten Déjavu gevoe lens met LPF tijden mij niet los. Ook hier een one-issue partij die door een monsterwinst ineens heel veel zetel tjes moét vullen met alles wat zich ooit liet noteren als sympathisant van de PVV. Henk en Ingrid in het kwa draat, zeg maar. Een partij die bovendien nog een rechtzaak boven het hoofd heeft hangen. Tel daarbij op dat de PVV geen vertegenwoordiging heeft in de Eerste Kamer zodat je nu al weet dat menig wet zal zinken voor de haven. Daar ga je toch liever niet aan staan als kapitein van een schip dat behoorlijk wat averij heeft opgelopen en met veel minder matrozen om de christendemocratische klus mee te klaren. Succes Mimpen bood tijdens de dorpstraatbraderie alle nieu we leerlingen dertig procent korting op de eerste tien rijles sen. Daarnaast maakten dertig van hen kans op een gratis prak- tijkexamen. Dit alles in het ka der van het 30 jarig bestaan van verkeersschool Succes Mim pen. De winnaars uit Waddinx veen: Jouke Ypma, Mariela de Jong-Wijman, Patricia van Da len, Danielle van Hattum, Rob bert Velzen, Jens Koops, Wian- da Bullee, Sven Wijnen, Robert Ton organiseert ook dit jaar weer samen met haar man Frans van Duppen de 'Open Tuindagen’. Zij stellen hun tuin open voor alle belangstellenden. Ton (72) is nog altijd evèn fana tiek met haar tuin en bronzen beelden bezig als jaren geleden. Ook dit jaar is de tuin weer een plaatje en zeker een bezichti ging waard. Daarbij komt dat het volgens Ton weleens het laatste jaar kan zijn dat zij de ‘Open Tuindagendrganiseert. Want ook dit jaar heeft Ton voorafgaand aan de 'Open Tuin dagen’ weer dagelijks van zons opgang tot erg laat haar tuin op orde gebracht. Dat resulteert ook dit jaar weer in een beeld schone tuin en is een bezich- ting zeker waard. De siertuin beelden van vrouwen, mannen en dieren en enkele abstracten. Het aantal is volgens haar man niet meer te tellen. Buiten de beelden die op andere exposi ties staan, heeft zij in haar eigen tuin zo’n zestig bronzen beel den verstopt. Dus ook dit jaar nodigen Ton en Frans iedereen van harte uit in hun beeldentuin en Ton geeft met alle plezier antwoord op tuinvraagstukken of toelichting als het haar brqn, zen beelden betreft. De ‘Open Tuindagen’ worden gehouden op zaterdag 19, zondag 20 juni, zaterdag 26 en zondag 27 juni. Open van 11.00 totl7.00 uur. De entree is gratis en er wordt kof fie of thee geschonken. Adres: Kromme Esse 2 te Waddinx veen. Kijk voor meer info op www.tonvanduppen.nl WADDINXVEEN Op woensdag 23 juni neemt Aad Koremans afscheid als di recteur van Stichting Vonk. Per 1 juli maakt hij gebruik van de Flexpensioenregeling. Op dat moment komt er een eind aan een dienstverband van ruim 15 jaar bij Stichting Vonk en haar voorganger Kreater, waarin Aad Koremans zich met hart en ziel heeft ingezet voor kunst, cul tuur en welzijn in Waddinx veen. De afscheidsreceptie is van 17.00 tot 19.00 uur in ge bouw Kreater. van zo’n 1500 m2 herbergt veel verrassende hoekjes, planten en vooral veel rozen. Want Ton heeft de meest bijzondere ro zen in haar tuin, een verzame- Mark Rutte gaat toch serieus onderhandelen met de PVV, maar hier plaatselijk ziet de VVD deze drinkbeker liever aan zich voorbij gaan. Hoe het dan verder moet, daar had de Waddinxveense fractievoorzitter Theo van der Velde geen suggestie voor. Arme Mark. Heb je een keer gewonnen, kun je niet eens je droomcoalitie vormen. Ik denk dat menig VVD-lid stiekem terug verlangt naar ijzervreter Bolkestein (geboren in harnas) als kartrek- ker. Rutte met z’n appartementje in de stad is meer een wat lang studerende corpsbal (maar zonder matras) dan een markant kapitalistische liberaal. Eigenlijk heeft hij wel wat van Balkenende, maar dan wat minder gerefor meerd. Op het eerste oog niet de man die de zweep er over gooit en de PVV aan banden legt. Nu staat Geert Wilders wel zo te trappelen om te rege ren datje hem nu misschien wel alles kunt laten beloven. Vijf minuten na het sluiten van de stembussen had hij het AOW-verhaal al over boord gegooid. Dat was dan het breekpunt! Ik ben benieuwd welke principes nog meer gaan sneuvelen. Voor je ‘t weet zit de man gezellig thee te drinkéffmet Job en de plaatselijke geestelijke leiders. Weekblad voor Waddinxveen is een onafhankelijk weekblad, dat in een oplage van 16.750 exemplaren wordt uitgegeven en verspreid in Waddinxveen. Moerkapelle en Zevenhuizen. Weekblad voor Waddinxveen verschijnt op woensdag. Vrijdag 9 Juli organiseert de JAR (Jeugd Advies Raad) een zwemactiviteit voor jeugd van 12 tot en met 16 jaar oud uit Waddinxveen. Deze activiteit vindt plaats in het zwembad ‘de Sniep,’ van 20:00 tot 23:00 uur. De entreeprijs is 2 euro en men krijgt daar twee con- sumptiebonnen voor. Het zwembadfeest belooft een feestelijke avond te worden met muziek, spel en natuurlijk veel zwemmen. De bar is de hele avond open voor drank jes en chips. Jongeren hoeven Bezorging Geen krant ontvangen? Bel 088-0131831. ling van zo’n 26 rozensoorten, En dan zijn daar haar bronzen beelden. De collectie breidt nog altijd gestaag uit. In haar klassie ke tuin staan vooral figuratieve In het kader van het 25jarige bestaan van basketbalvereniging Waddinxveen dag clinics voor de jeugd met onder andere de international Okke ter Velde. Ton van Duppen werkt met veel passie in haar beeldentuin, die zij deze maand open stelt.

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 3