't Lijkt hier wel Berlijn in het klein i 9 Tovertuin bij kinderdagverblijf Kwiebus Derde plaats All round ICT Consulting 'Bewijs van goede dienst' waddinxveen PW wint, verlies christelijke partijen I Tijdens een inspraakbijeenkomst vorige week woensdag, mochten om wonenden en belanghebbenden hun voorkeur uitspreken over de plan nen voor de te bouwen woningen aan de Piasweg bij sportpark 't Suyt. Ingezonden bericht Akelig braaf WADDINXVEEN J, WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN Kerk op radio WADDINXVEEN 3 feW' Foto: Riekelt Bezemer. Door Ruud Groot V Hierbij een reactie op de. in gezonden brief van R. Weer- heym van afgelopen woens dag 9 juni. Met verbijstering heb ik de brief van bovengenoem de gelezen. Wij wonen in de Burg. Trooststraat, op nog geen 500 meter van het Coenecoop College. Je kon inderdaad de muziek in de tuin horen maar wij hebben netjes van het Coenecoop College een brief gekregen over mogelijk geluid overlast ivm muziek activiteiten. De school heeft dus netjes mel ding gedaan en om 12 uur was het ook helemaal stil! Nu wordt er eindelijk eens iets voor de jeugd gedaan in Waddinxveen en hebben een hoop mensen klachten. We moeten trots zijn op het feit dat deze school zulke eve nementen voor zijn (oud) leerlingen organiseert! Jam mer dat niet iedereen dit kan waarderen. Door de reactie van vori ge week snap ik weer dat er voor de jeugd nog steeds geen uitgaans gelegenheid in Waddinxveen is, en dat dat er waarschijnlijk ook nooit van zal komen! S. Hempel Burgermeester Trooststraat onze informatievoorziening op niveau. Echter, we zullen nog enkele slagen moeten maken om geheel aan de wensen van ondernemers te voldoen. Deze geven we uiteraard graag sa men vorm.” In Waddinxveen zijn tien type producten onderzocht. Het on derzoek naar de dienstverle ning aan bedrijven geeft een po sitief en stimulerend beeld. Bij 5 van de gemeten 8 normen be haalt de gemeente geheel (of bij na) de door het bedrijfsleven ge wenste ondergrens. Zo voldoet de gemeente aan de normen 'klanttevredenheid’, 'toezicht’, 'volledigheid’ en 'actualiteit in formatie’. Meer informatie op, www.bewijsvangoedèdienst.nl Zoals in heel Nederland kreeg het CDA ook in Waddinxveen een dramatisch verlies te ver werken. Van ruim 5000 stem men in 2006 kelderden de chris tendemocraten vorige week naar ruim 2200. Naast de Chris tenunie was er ook een ver lies voor de derde regeringspar tij van de laatste jaren, de PvdA. De schade bedroeg 350 stem men. Ook aan de winnaarskant volgde Waddinxveen de lande lijke trend. De PW vond 2249 stemmers achter zich en ging te boek als derde partij van Wad dinxveen. De VVD, in de ge meenteraad goed voor de twee de plaats, werd nu de grootste partij. De liberalen wonnen bij na duizend stemmers extra. Een verdrievoudiging was er voor D66 en een kleine winst voor Groenlinks.Voor de SP ook stemmenverlies. Een terug gang van ruim 650 viel er voor de partij van Emile Roemer te noteren. De Partij voor de Die ren verloor licht, maar hield bij na 200 stemmen over. gen rond een gemeenschappe lijk patio of hof. De verwachting is dat nog dit jaar het bestem mingsplan wordt opgesteld. De start van de bouw is in de loop van 2011 gepland. Een aantal omwonenden heeft laten we ten niet gelukkig te zijn met de bouwplannen. Mevrouw Van Doom, die te genover de locatie woont, vindt dat de gemeente op wel erg veel plaatsen tegelijk woningbouw aan het realiseren is. "Maak toch eerst eens af waar je mee begonnen bent en begin niet op nóg meer locaties met woning bouw. Waddinxveen lijkt zo wel 'Berlijn in het klein’. Bovendien heeft de Plaswegnog een histo rische uitstraling en dat moet je niet verloren laten gaan.” Na tuurlijk heeft ze op de inspraak avond het plan van haar voor keur aangegeven, maar het gaat niet van harte. Bovendien vindt ze dat eerst de wegen moeten worden aangepast voordat met dit plan wordt gestart. “Maak WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Woensdag 16 juni 2010 Op 14 juni start het leespro gramma: Akelig Braaf Lekker Stout! in alle vesti gingen van bibliotheek De Groene Venen. Alle kinde ren van 4 tot 12 jaar kunnen daar aan meedoen. Ze lezen deze zomer boeken over lie verds en slechteriken, vecht jassen en vredesduiven, booswichten en brave Hen driken. Voor kinderen die mee wil len doen ligt er een vrolijk Leespaspoort klaar. Op de binnenzijde kunnen vijf ver schillende stickers geplakt worden. Voor elk gelezen boek uit het Leesprogramma wordt er een sticker geplakt. Is het pasje vol dan ontvan gen ze een leuk cadeautje. In de bibliotheek staan alle boe ken die meedoen bij elkaar. Ze hebben een speciale stic ker op de rug van het boek. Het leesprogramma duurt tot 21 augustus. Voor ope ningstijden van de verschil lende vestigingen kunt u de website raadplegen: www.bi- bliotheekdegroenenvenen.nl ICT Waarborg, de branche organisatie voor bedrijven die ict-producten en dien sten leveren aan consumen ten en/of bedrijven, heeft Allround ITC Consulting in Waddinxveen de derde prijs toegekentbij de verkiezing van Automatiseerder van het jaar 2010. Tijdens de feestelijke uitrei king op de ICTVakdag 2010 in theater De Flint in Amers- foort, ontving John Sips, di recteur van Allround ITC Consulting te midden van vele prominente genodig den uit het vakgebied de bij behorende prijs uit handen van ICTWaarborg-voorzitter Sander Vale. Allround ITC Consulting met haar merk ImakelT krijgt deze bekroning omdat er een hoge mate van betrok kenheid naar de klanten toe is welke onderstreept wordt door een korte reactietijd en een hoog oplossend vermo- Bij de Kamerverkiezingen hebben de christelijke partij en in Waddinxveen een fors verlies geleden. Kabinetspar- tijen CDA en Christenunie .gingen achteruit in het Gou- wedorp. De SGP profiteer de marginaal, met negentien stemmen winst. Hier staat een grote winst tegenover van Geert Wilders’ PVV, die meer dan verdubbelde en nipt achter het CDA de derde partij van Waddinxveen is. Qua opkomst scoorde Wad dinxveen vorige week woensdag goed. Met 79.86% kwamen meer Waddinx- veense kiesgerechtigden op dagen dan het landelijke ge middelde. Toch was dit aantal een daling van vier procentpunt te opzichte van 2006. Van oudsher kunnen de christelijke partijen op veel steun rekenen, maar vo rige week werd daar met de Tweede Kamerverkiezin gen resoluut mee gebroken. Burgemeester Bert Cremers ontving op 7 juni uit handen van VNG-voorzitter Anne- marie Jorritsma het 'Bewijs van Goede Dienst’. Dit cer tificaat toont aan dat de ge meente Waddinxveen haar dienstverlening aan bedrij ven goed uitvoert en ver- beterpunten oppakt. Wad dinxveen is een van de eerste gemeenten in Nederland die dit bewijs ontvangt. Burgemeester Cremers is blij met dit resultaat: "Het geeft aan dat ondernemers onze dienstverlening waarderen en we veelal voldoen aan hun wensen. Zo zijn we een prima gesprekspartner en is gen van de medewerkers, al dus de jury. Allround ITC is een voorbeeldige ICTWaarborg- specialist die zich onderscheidt door uitstekende kwaliteit, ken nis, service en betrouwbaar heid. Ook de algemene onder- nemingsvaardigheden van deze onderneming zijn uitstekend. Allround ITC Consulting houdt zich bezig met activitei ten op het gebied van informa tietechnologie (IT)en commu nicatietechnieken. Het bedrijf beheert systemen, netwerken, databanken en websites, veelal in een bedrijfskundige context. John Sips: "Een bijzonder con cept is Tmake-IT', waarbij het complete onderhoud van uw PC('s) wordt verzorgd. Dit ge beurt op abonnementsbasis en is aantrekkelijk voor zowel par ticulier als bedrijfsleven. Wij re pareren computers, laptops bij u thuis of aan kantoor op een tijd stip dat het u uit komt.” Ima kelT is actief in regio Boskoop, Bodegraven, Waddinxveen, Woerden en Zoetermeer. van de Piasweg een éénrich- tingsweg en zorg dat de fietsen de kinderen die naar het Sport park gaan, er gescheiden van het autoverkeer over een fiets pad veilig kunnen komen. De Piasweg leent zich niet voor in tensief autoverkeer en zo'n plan geeft toch veel extra mobiliteit”, vindt een aantal omwonenden. Projectleider Robert Jan van den Brink meldt dat tijdens de in loopavond ongeveer 40 geldi ge stemmen zijn uitgebracht, waaruit blijkt dat één bouwplan duidelijk de voorkeur van de omwonenden geniet. Middels een scoringstabel waarbij ook andere zaken zoals stedenbouw, planvisie, duurzaamheid en grondbod een rol spelen, wordt het beste voorstel bepaald. Op 22 juni zal het college van B W de definitieve keuze vaststel len "Natuurlijk heeft ook de in frastructuur onze aandacht en zullen we de belanghebbenden over de voortgang blijven infor meren’, aldus de projectleider. p de locatie is eert K kleinschalig wo- U ningbouwproject gepland voor on- geveer 60 tot 80 woningen in de middeldure tot dure catego- rie. Uit de vele ontwerpen zijn vijf projecten geselecteerd en de projectontwikkelaars licht- ten tijdens de inloopavond hun plannen aan omwonenden en 1 belangstellenden toe. De aan- wezigen mochten hun voorkeur uitspreken, waarbij hun stem mede bepalend is voor de defini- tieve keuze door de gemeente, die deze week wordt bepaald. In de randvoorwaarden is in ieder geval vastgelegd, dat het voor- namelijk vrijstaande woningen en twee-onder-één-kap wonin- gen betreft. Op twee plaatsen is gestapelde bouw mogelijk en centraal in het gebied is plaats voor één bijzonder gebouw dat bestaat uit verschillende wonin- Op de weilanden rond sportpark ‘t Suyt verrijzen vanaf volgend jaar woningen in de middeldure tot dure categorie. Op 20 juni verzorgt de Her vormde Gemeente het ker kenprogramma voor de RTW. De uitzending be gint om negen uur met het kinderprogramma. Om half tien wordt overgeschakeld naar de Bethelkerk. Voor ganger in deze dienst is ds. H. Schipaanboord. Na de kerkdienst is het tweede deel uit de serie "Liturgische mu ziek door de eeuwen heen” te beluisteren. Daarna volgt een gesprek met enkele jon geren uit de gemeente. Zij willen hun vakantie beste den om te helpen bij de ver bouwing van een jeugdcen trum in Roefnenië. Kinderdagverblijf Kwiebus vierde vrijdag het jaarlijkse zomerfeest. Dit keer was het een bijzonder feest omdat Kwiebus vijftien jaar bestaat en bovendien een nieuwe buitenspeelplaats heeft gekre gen. Het thema van het zomerfeest was Tovertuin. De leidsters hadden zich speciaal daarvoor ver kleed. Foto: Riekelt Bezemer.

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 9