BouwCenter Goedhart Honkballer Percy Isenia bij HCW I BouwCenter Goedhart 1 One-stop-shopping Alle materialen voor de vakman en zelfbouwer onder één dak. Kom naar de BouwDag Wij nodigen u graag uit in onze showroom! Gefaseerde aanleg RijnlandRoute LI woensdag 30 juni Hét complete AfhaalCenter Zomerconcert Maak kennis met onze leveranciers en het complete assortiment zomerbingo Harleydag Vlinders kijken Open dag b I Openingstijden Ma t/m Vrij: 07:00 17.00:uur Zaterdag: 08:00 -12:00 uur Hockeyclub Waddinxveen (HCW) hield afgelopen zaterdag de jaarlijkse commissie dag. Honkballer en international Percy Isenia gaf de hockeyers een honkbalclinic. Hier kunt u ons vinden Tankval 23 (Industrieterrein Schans II) 2408 ZC Alphen aan den Rijn Tel: 0172-431081 E-mail: info@bouwcenter-goedhart.nl www.bouwcenter.nl Hilariteit WADDINXVEEN REGIO RijnGouwelijn WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN Wijk- en Speeltuinvereniging De Paddestoel in Waddinx veen houdt zaterdag 26 juni een open dag. DEN HAAG WADDINXVEEN 1 De jaarlijkse commissiedag van Hockeyclub Waddinxveen. Foto: PR lijk is. Als we namelijk niets doen, loopt het verkeer in de regio verder vast. De Rijn- landRoute is nodig voor de economische ontwikkeling en de geplande woningbouw in de regio Holland Rijnland. Het is nu aan de volksverte genwoordigers om zich uit te spreken over de realisatie van deze eerste fase.” alle vrijwilligers uit de commis sies binnen de club te bedan ken voor hun inzet en betrok kenheid voor het afgelopen jaar. Bovendien werd zo het hockey- seizoen op een gezellige ma nier afgesloten. Dat deze dag in het teken van oranje zou staan, was duidelijk. Daarom keken de hockeyers in het clubhuis Nadat de commissieleden van HCW de tips en trucs van honkbal onder knie hadden, werd er nog een onderlinge partij gespeeld. Het fanatisme bracht soms de nodige hilari teit met zich mee. Tot slot liet Isenia zien dat hij daadwerke lijk een profhonkballer is. Met gemak sloeg hij verschillende ballen naar het tweede hockey veld. Voor een fotoverslag van de commissiedag: www.hcwad- dinxveeen.nl. Wijk- en Speeltuinvereniging Op bedrijventerrein Goud se Poort in Gouda wordt zon dag 4 juli de jaarlijkse Harleydag gehouden, waar het Kawasaki stuntteam Bleuk uit België zal optreden. Daarnaast zijn er optredens van diverse bands, is er een Biker- markt, zijn er vele stands en na tuurlijk veel motoren. Ook voor de kinderen is er vertier op de kinderkennis. De Harleydag op de Goudse Poort in Gouda wordt gehou den op 4 juli van 12.00 tot 18.00 uur. Minister Eurlings heeft een brief over de gemaak te afspraken naar de Twee de Kamer gestuurd. Daar in zijn ook afspraken over de RijnGouwelijn opgeno men. In oktober 2009 ken de het Rijk 6 45 miljoen toe aan RijnGouwelijn-West. Daarna vroeg de Tweede Ka mer de regering om een ex tra bijdrage uit de opbrengs ten van de grondexploitatie van Valkenburg om het te kort van ongeveer 54,5 mil joen evenredig tussen Rijk en provincie te verdelen. Uit de grondexploitatie van de woningbouwlocatie Valken burg gaat 10 miljoen naar de RijnGouwelijn-West. Het Rijk heeft aangegeven dat er geen extra geld voor de Rijn Gouwelijn-West komt. De provincie heeft inmiddels ruim 27,25 miljoen gere serveerd. Er is nu nog een te kort van 17,25 miljoen. aan de Sniepweg in Waddinx veen naar de overwinning van het Nederlands elftal op Japan. Hierna volgde een honkbalcli nic die gegeven werd door Per cy Isenia. Percy Isenia is international van het Nederlandse honkbal team en heeft in die hoedanig heid Nederland vertegenwoor digd op de Olympische Spelen van Peking. Op dit moment is hij bondscoach van het Neder lands dameshonkbalteam en speelt hij bij de Rotterdamse club Sparta/Feyenoord. De Paddestoel in Waddinxveen houdt vrijdag 25 juni de laatste bingoavond van het seizoen. Dit keer staat de bingo in het teken van de zomer. Er worden tien ronden gespeeld waarmee ver schillende prijzen kunnen wor den gewonnen. Ook is er een superronde en een loterij. De bingoavond wordt gehouden voor iedereen vanaf 10 jaar en begint om 20.00 uur. De zaal is open vanaf 19.30 uur. Meer info: www.wsv-depaddestoel.nl. C Akkoord en het harmonie or kest van Muziek Vereniging Concordia Waddinxveen slui ten zaterdagmiddag 26 juni het seizoen af met een midzomer- conceit. Het terrein op het Wamaar- plantsoen bij kinderboerde rij Dierendal in Waddinxveen wordt omgetoverd tot een 'Reis rond de wereld’. In het kader van de zomervakantie zullen di verse landen op muzikale wij ze de revue passeren, zoals El Camino Real, La Sagnola, Fie sta, Eisenhouwer Centennial, Pirates of the Carrabian, Zor ro en Tijuana Brass. C Akkoord (het opleidingsorkest van Ex celsior Boskoop en Concordia Waddinxveen) bijt deze middag de spits af met een concert van 13.00 tot 14.00 uur. Dit wordt gevolgd door een pauze waarna het harmonie orkest van Con cordia verder gaat met de mu zikale reis tussen 14.30 tot 15.30 uur. Dit muzikale gedeelte door deze orkesten, beide onder lei ding van Jeroen Wentel, wordt gezamenlijk afgesloten met Gonna fly now, The Gladiator en Tequilla!. Bezoekers kunnen genieten van de muziek. Voor de kinde ren zijn er allerlei activiteiten bij de diverse stands die op het ter rein staan. Voor de spelletjes en het springkussen kan men een stempelkaart kopen van 1,50 euro. Voor een hapje en drank je wordt gezorgd. Op de kinder boerderij is koffie, thee en limo nade te krijgen en verder staat er een ijscokar op het terrein. Bij kinderboerderij Dierendal in Waddinxveen staan van 1 juli tot en met 15 septeYnber pane len opgesteld mét informatie over vlinders. Er is onder meer te zien hoe je een tuin vlindervriendelijk in kan richten door gebruik te ma ken van struiken en planten die Voor de kinderen is er een klim toren, springkussen en diver se Hollandse spellen waaron der een sjoelbak van vijf meter lang en uiteraard de speeltuin zelf Voor 2 euro kunnen de kinderen hier de hele dag ge bruik van maken, inclusief drin ken en popcorn. Ook worden er verschillende workshops ge houden. Buiten is er een terras waar de ouders/verzorgers iets kun nen eten en drinken. Tevens is er een podium waar muziek ge draaid wordt. Voor meer informatie: www.wsv-depaddestoel.nl. Op dit moment is de financiële ruimte voor de RijnlandRoute maximaal 567 miljoen (inclu sief BTW). Dat is de uitkomst van het bestuurlijk overleg op 19 mei tussen Rijk en regio, waarin zij de haalbaarheid van de plan nen voor de nieuwe weg heb ben besproken. Het Rijk en de regio spraken af de financiële en maatschappelijke haalbaarheid van de eerste fase vast te stel len en in het najaar de balans op te maken. De uitkomst van het overleg betekent voor de pro vincie dat geen van de varianten die nu in de milieueffectrappor- tage worden onderzocht, op dit moment in volle omvang gerea liseerd kan worden. Dit zou mi nimaal 844 miljoen (inclusief BTW) kosten. Het is de bedoe ling om de met het Rijk bespro ken eerste fase tot een Rijnland Route in volle omvang uit te bouwen zodra er meer finan ciële ruimte ontstaat. Provin ciale Staten hebben in februari besloten om de maaiveldvari- anten niet verder op milieuef fecten te onderzoeken. Dat be sluit staat nu op losse schroeven. Gedeputeerde Asje van Dijk: “De minister en ik hebben tij dens ons overleg geconstateerd dat de nu beschikbare midde len te krap zijn om de Rijnland Route in volle omvang te rea liseren. Daarom kijken we nu of een gefaseerde aanleg moge- voor vlinders belangrijk zijn. Om ideeën op te doen is bij de kinderboerderij een vlindertuin aangelegd. Struiken en planten zijn voorzien van een etiket met haam. Ter gelegenheid van deze activiteit zijn voor kinderen en volwassenen inloopmiddagen: op woensdag 30 juni en woens dag 11 augustus, beiden vanaf 13.30 uur. Voor vragen over het vlinder vriendelijk maken van een tuin is iedereen op deze middagen welkom. Verder zijn er spelle tjes en bij mooi weer een buiten opdracht. Daarnaast is op vrijdag 13 au gustus vanaf 21.00 uur gelegen heid om naar nachtvlinders te kijken. Door een wit laken op te hangen met een felle lamp daarvoor, worden nachtvlinders aangetrokken. De kinderboerderij is dage lijks open van maandag tot en met zaterdag van 7.30 tot 16.30 uur en op zondag van 12.00 tot 16.00 uur. Dierendal is te vinden aan de Jan Dorrekenskade Oost 5 in Waddinxveen. Voor meer infor matie: www.dierendal.nl. e jaarlijkse com- W missiedag van Hoc- keyclub Waddinx- veen is bedoeld om WEEKBLAD VOOR WAODINXVEEN/GOUWE KOERIER j TA Woensdag 23 juni 2010 I 1 i

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 14