I Op de fiets voor een beter milieu Technisch beroepson derwijs op Coenecoop Een nieuw plafond in 1 dag! Provincie 'overruled' waddinxveen Nieuwe website voor Neeieman PLflMECCy Regeling leerlingen vervoer probleem Musical Wandeltocht senioren d3 Vakantietas WADDINXVEEN/BOSKOOP weehonderd brugklas sers van het Coene coop College uit Wad dinxveen en Boskoop stapten vorige week donder dag op de fiets om zo een aantal bedrijven of instellingen in de omgeving te bezoeken. Twaalf scholieren kregen samen met wethouder Gert Dazler (Bos koop), wethouder Kees de Jong (Waddinxveen) en adjunct-di- recteur André Mutter van de Milieudienst Midden-Holland tekst en uitleg over het reilen en zeilen bij de Waddinxveense brandweer. WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN Gezocht: Vervoer WADDINXVEEN WADDINXVEEN DEN HAAG Duurzaamheid en milieu; deze twee thema's stonden centraal tijdens de vijftiende Milieu in Bedrijf-dag, die afgelopen donderdag voor de vijf tiende keer werd gehouden door de Milieudienst Midden-Holland. WADDINXVEEN Door Richard Avontuur Foto: M. Markus Door Marieke Markus Door Ruud Groot moet ik daarvoor mijn part time baan opgeven en mijn dochtertje van zeven een uur voor én na school dumpen. Daarnaast is reizen met het openbaar vervoer voor mijn zoontje sowieso geen optie. De prikkels op het grote sta tion Leiden zijn teveel voor hem en kunnen leiden tot een paniekreactie.” Heemskerk meldde te snap pen dat gemeentes de ko mende jaren moeten be zuinigen. „Maar iets als dit kunnen ouders er toch niet bij hebben?” Het verhaal van Heems kerk kwam, zo zeiden diver se raadsleden, hard aan. Kees Bax (PC W) stelde voor om aan de nieuwe regels een op tie toe te voegen om ‘schrij nende gevallen per situatie te beoordelen.' Wethouder Do renda Gerts zegde toe te kij ken naar de toevoeging van een extra optie, waarbij ge keken wordt naar individue le gevallen. meente Waddinxveen. De Moordrechtboog doorkruist de gemeenten Zuidplas en Waddinxveen. Voor de in woners en ondernemers van Waddinxveen heeft de wijzi ging van bevoegd gezag wei nig consequenties. Ook op het provinciaal inpassings- plan is inspraakprocedure van toepassing; deze wordt door de provincie geregeld en zal naar verwachting eind volgende week ingaan. Voor afgaand hieraan zal een pu blicatie verschijnen op de gemeentelijke pagina. Inwo ners worden deze week met een brief door de provincie op de hoogte gesteld van de nieuwe situatie. Wethouder Dazler omschrijft de fietstocht als 'leuk en leer zaam’. 'De scholieren krijgen zo een kijkje achter de schermen bij de meest uiteenlopende be drijven.” Volgens Annemarie Lasee, teamleider Milieu educatie, is het belangrijk dat kinderen en jongeren in aanraking ko men met duurzaamheid. "Op een praktische manier willen we hen laten zien wat een ab stract begrip als duurzaamheid nu precies inhoudt. De Milieu in Bedrijf dag biedt leerlingen de mogelijkheid om te zien welke milieuvriendelijke maatregelen bedrijven nemen, bijvoorbeeld op het gebied van afvalverwer- komst willen opbouwen, waar bij ze met hun handen kunnen werken. Er was heel veel be langstelling en de kinderen von den het prachtig om zelf iets te kunnen maken”. Het Coenecoop College start als een van de eerste scholen in deze regio met het Vakcol- lege. Binnenkort wordt gestart met de voorlichting aan ouders, leerlingen en bedrijfsleven. Het Coenecoop College biedt met het Vakcollege een prettige leer weg voor een goede toekomst. meldingen worden automa tisch beloond met een kor tingsbon ban 15 procent op de diensten van Neeieman. De bouw van de website is tot stand gekomen door sa menwerking van Len Neeie man die het design verzorg de en Jan-Willem Oskam van sQuarecoW New Media uit Waddinxveen. Op ter mijn wordt ook het mobie le portaal geopend zodat de site ook met een mobiele te lefoon, PDA of iPhone nor maal kan worden bekeken. Kijk op www.neeleman.com voor meer informatie over Neeieman Installatietech niek en over het klantdossier. Neeieman installatietech niek is een totaal loodgieters- en installatiebedrijf voor consument, bedrijf, aanne mer, gemeente, instellingen, scholen en verenigingen van eigenaren. Het bedrijf is ge vestigd in Zoetermeer en in Waddinxveen op de Coene coop. klas 3 volgen stages bij verschil lende bedrijven, die zijn aange sloten bij de Stichting Vrienden van het Vakcollege. De jongeren gaan van school met een MBO diploma en kun nen direct aan de slag. Rector Roos Hermans is zeer enthousi ast over deze nieuwe vorm van technisch beroepsonderwijs. “Vorig jaar hebben we basis scholieren uitgenodigd om ken nis te maken met het technisch onderwijs. Gebleken is dat veel kinderen graag een goede toe- Na de zomervakantie start Theater de Toverketel weer met nieuwe musicalprojec- ten voor kinderen en theater voor volwassenen. De lessen vinden plaats bij Stichting Vonk op de maandag, start datum 23 augustus. Beide groepen werken spelender wijs naar een presentatie toe, waarin de cursisten een gro te inbreng hebben. Musical 4-7jaar; 16.00-16.55 en 8-12 jaar; 17.05-18.00, kos ten; 84,00 (12 lessen). Thea ter volwassenen:19.30-21.30, kosten 99,00 10 lessen). Aanmelden kan tot 1 juli via: stichtingtheaterdetoverke- tel@hotmail.com (evt.06- 10645967). Meer info: www.stichtingtheater- detoverketel.nl Door nieuwe regelingen rond het leerlingenvervoer van kin deren naar speciaal onderwijs ziet Maaike Heemskerk zichzelf voor het blok gezet. Haar zoon tje van twaalf gaat vanaf augus tus naar de brugklas van een school voor speciaal onderwijs (VSO) in Leiden, maar in tegen stelling tot eerdere uitspraken komt hij niet meer in aanmer king voor leerlingenvervoer. „Anderhalfjaar geleden heb ik mijn zoon ingeschreven. Uit na vraag bij de gemeente bleek dat hij in aanmerking kwam voor de vervoersregeling. Tot ik twee weken geleden plots te horen kreeg dat hij alleen nog maar in aanmerking komt voor reis kostenvergoeding voor zich zelf en een begeleider. Allereerst is de vraag: Wie gaat hem da gelijks op- en neer begeleiden naar Leiden? In totaal 100 kilo meter per dag of zo’n vier uur met het openbaar vervoer. Zelf Sinds enkele dagen heeft Neeie man Installatietechniek een nieuwe website officieel gelan ceerd. De site bevat veel nieuwe technologie en mogelijkheden voor bezoekers en bestaande klanten. In de aanloop naar het 75jari- ge bestaan van Neeieman In stallatietechniek volgend jaar, is het bedrijf bezig met tal van ver anderingen. De eerst zichtba re verandering is de introductie van de nieuwe website die over zichtelijk en duidelijk informatie biedt over de verschillende soor ten werkzaamheden die Neeie man uitvoert. Het meest vooruitstrevende deel van de website is het klan tendossier. Hier kunnen be- staaande maar ook nieuwe klan ten inloggen en veel gegevens bekijken die voor hen van toe passing zijn. Ook hebben de klanten een eigen mailbox in het klantendossier waar nieuws en informatie in wordt gepost. Alle nieuwe klantdossier aan- Vanaf nu is het mogelijk om favoriete boeken mee te ne men op vakantie. Lever een reserveringsformulier met daarop tien titels van boeken die u mee wilt nemen op va kantie, uiterlijk drie weken van tevoren in bij de biblio theek. De bibliotheek garan deert dat op de afgesproken datum zes van deze tien boe ken voor de lener klaar staan in de vestiging van keuze. Voor hun zomerkamp zoekt Scouting Sint Victor een vrachtwagen Wie de scou tinggroep uit de brand wil helpen, kan bellen naar Tim Verhoef (0623811867). De Verkenners gaan van 7 tot en met 14 augustus op kamp en hebben een vrachtwagen nodig voor de heen- en te rugreis. Op dinsdag 29 juni staat er een wandeltocht van 12 ki lometer op het programma. Vooraf opgeven is niet no dig; u kunt.op de dag zelf vanaf 9.30 uur inschrijven in de foyer van het Anne Frank- activiteitencentrum (Jan van Bijnenpad). Daar is tevens gelegenheid om een kopje koffie of thee te drinken. Om 10.30 uur vertrekt de groep met auto’s naar Reeuwijk- dorp. Halverwege de tocht vindt de koffiestop plaats bij ‘De Proeftuin van Holland’ in Boskoop. Bij terugkomst in Waddinx veen is er in het Anne Frank- centrum nog gelegenheid om met elkaar na te praten onder het genot van een kop je koffie of thee. De tocht gaat door, indien het goed wandelweer is. Kosten voor deelname bedragen 3,00, inclusief 1 kopje koffie/thee tijdens de koffiestop. Bij ge bruik van auto’s wordt aan de deelnemers die meerij den bovendien een klei ne bijdrage aan de autokos ten gevraagd, max. 1,00. Voor meer informatie: tele foon (0182) - 631932. Op 27 juli staat de volgende lange wandeltocht van de Stichting Vonk gepland. Zonder hak- en breekwerk terwijl de meubels blijven staan! Verlichting naar wens! Plafonds geschikt voor iedere ruimte. PLAFONDS Showroom Bloemendaalseweg 2 te Waddinxveen Tel. 0182 - 391 135 Fax. 0182 - 395 470 www.plameco.nl De provincie heeft besloten een provinciaal inpassingsplan te maken voor de Moordrecht boog (Gouweknoop); een nieu we provinciale weg tussen knooppunt Moordrecht/A20 en de A12, nabij Waddinxveen. Bij de gemeente Waddinxveen is vertraging opgetreden bij het ter inzage leggen van het be stemmingsplan Gouweknoop doordat zij voorwaarden stel den, waarover geen overeen stemming is bereikt. De provin cie heeft hierdoor onvoldoende garantie op een voortvaren de voortzetting. Met het besluit een inpassingsplan te maken heeft de provincie het bevoegd gezag overgenomen van de ge- Wethouder Dazler, wethouder De Jong, adjunct-directeur André Mutter van de Milieudienst en de leerlingen Mike Dukker, Niels Koetsier en Hamna Aslam op de vergaderfiets. et Coenecoop Col- lege start komend I schooljaar met een I geheel nieuwe vorm van technisch beroepsonder wijs. Leerlingen kunnen direct voor een 6 jarige opleiding kie zen, die hen verzekert van een prima baan. Er wordt nauw sa mengewerkt met het bedrijfs leven. In het Vakcollege, start men met algemene vorming. In king en water.” Doel van het project is jongeren milieubewust te maken en mi lieuvriendelijk gedrag te stimu leren, legt Lasee uit. "We pro beren op de middelbare school drie momenten in te lassen waarbij de leerlingen opdrach ten uitvoeren, die gaan over milieu, natuur en duurzaam heid. De opdrachten worden steeds gerichter, zodat het voor de scholieren steeds concreter wordt wat ze zelf kunnen doen voor een beter milieu.” Dit jaar namen 27 bedrijven uit Wad dinxveen en Boskoop deel aan de Milieu in Bedrijf-dag. Voor meer informatie: www. miheuinbedrijf.nl. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I Woensdag 23 juni 2010 I

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 21