19.95 De professor is dom bon ‘Het kl Girlband gaat verder als FRIS! Meepraten met Het klonk als hands IB 4-daags arrangement 4 ^2 Week Krant 1 Prinsheerlijk slapen Win een Fietsen door Nederland Alles voor een carrière: Ik heb geen relatie maar alleen een scharrel...’ cm IIMN I HFNK SPAAN Kandidaten voor FRIS!: v.l.n.r. Susanne, Esmee, Sanne, Liza en Nathalie. Laura ontbreekt. DEWEEKKRANT.NL I WEBWINKEL A-4 Kijk voor meer informatie en kopen op www.deweekkrant.nl/webwinkel. WIN Ja, ik bestelboek(en) ga snel naar Arrangement I FRIS! De naam van dé mei denband van Nederland is bekend. De samenstelling wordt echter pas bij het eerste optreden op 8 juli bekendgemaakt. Dat bleek afgelopen week bij het eer ste deel van de finale. In een hoek van de studio van Talentenbeurs.nl liggen de slaapzakken nog op een hoop. Vijf van de zes finalisten hebben een heel ander eerste deel van de finale achter de rug dan ze vooraf hadden gedacht. Door familieomstandigheden kon Laura Ponticorvo niet aanwezig zijn en de choreografe moest afzeggen met een achillespees blessure. "En de belangrijkste missie is al mislukt," lacht di recteur Sandra Rake van het organiserende Talentenbeurs, nl. "We wilden uitvinden wie beslist niet met wie op zou kun nen schieten. "Totnogtoe blij- in dit boek duidelijk tot uiting. Het klonk als hands voegt aan de voortdurende discussie ein delijk cijfers toe. En hoewel het slechts de waarneming betreft van twee auteurs, worden de Naam:- Straat/ nr:- Postcode:- Plaats:- E-mail:- of bestel via de website www.koophart.nl consequenties op pijnlijke wij ze duidelijk. Voor de vaste vol gers van het betaald voetbal, die graag meepraten over de inzet van technische hulpmid delen, is Het klonk als hands een onmisbaar document. jammer vinden om af te vallen nu ik al zo ver gekomen ben," of ik nou gekozen word of niet, ik ga sowieso met m'n conser- vatoriumopleiding verder." Of leuke kans. Het moment dat er een paar af gaan vallen wordt geval, of ik daar nou bij zit of niet." uitgebreide informatie, zeer gebruiks vriendelijk door de spiraalbinding. Inclusief gratis fietsrouteplanner op cd-rom t.w.v. 9,95! Adviesprijs 24,95. Lezersprijs 19.95. Exclusief 1,95 verzendkosten Logeer prinsheerlijk voor maximaal 49,- per nacht, altijd heerlijk ontbijt inbegrepen. in de Harz voor twee personen! Exclusief verzendkosten. Het boek bevat behalve sta tistieken ook interviews met onder andere oud-scheids- rechters Mario van der Ende en Roelof Luinge, trainers Wil jan Vloet en Fred Rutten en de spelers Koen van der Laak en lelie ten Rouwelaar. Zij ge ven hun mening over de inzet van technische hulpmiddelen. De scheiding der geesten met enerzijds de romanciers, die stellen dat fouten bij het spel horen en anderzijds de realis ten die vooral de enorme be- Met een wild card na een video- auditie kwamen Liza Kritikou en Esmée Geeratz pas laat bij zegt Sanne Elgershuizen. "Maar ken ze allemaal goed met elkaar 'de club'. "Ik weet dat er daar op te kunnen schieten..." Psychologische tests, spelletjes, zingen en... voetbal kijken. Tot In hun boek Het klonk als hands constateren zij dat scheidsrechters uit het betaald voetbal het afgelopen seizoen in 54 wedstrijden belangrijke missers hebben gemaakt die gevolgen hadden voor het scoreverloop. In minstens 17 wedstrijden waren de mis sers zeer waarschijnlijk zelfs van invloed op de uitslag. De langen aandragen, komt ook fouten die ze hebben gecon stateerd, hadden met de inzet van deze hulpmiddelen gecor rigeerd kunnen worden. De schrijvers hebben de cru ciale fouten verwerkt in een eigen ranglijst. Deze lijst laat een aantal opmerkelijke ver schillen zien met de officiële ranglijst. Zo zijn er slechts twee clubs, PSV en Vitesse, die in beide ranglijsten hetzelfde aantal punten hebben. Heel makkelijk uw fietsroute bepalen MetMyHotelCard® betaalt u maar doet u met deze compacte Fietsatlas een klein bedrag per persoon per Nederland! Maar liefst 370 pagina's nacht voor een hotelkamer. U kiest uit meer dan honderd hotels! Er zijn drie keuze mogelijkheden: MyHotelCard Comfort® €29,- per nacht. Comfortabele drie- en viersterrenhotels. (blauw); MyHotelCard Deluxe® 39,- per nacht. Luxe sterrenhotels, (rood); MyHotelCard Exellence® 49,- per nacht. Wellness-, en luxehotels op toplocaties, (goud) Vraag nu uw MyHotelCard® naar keuze aan die tot eind 2010 onbeperkt gebruikt kan worden door zowel u als uw partner in een tweepersoonskamer. Toon uw kaart in het hotel voor u incheckt en laat u prinsheerlijk verwennenzonder dat u er vorstelijk voor moet betalen! Adviesprijs: 39,95 Lezersprijs: 19,95. Geen verzendkos ten Dat professor Jaap Dronkers juist in een inaugurele rede voor de Universiteit van Maastricht betoogde dat kinderen van de islam dom zijn, verbaasde niemand. Hij speelde een thuiswedstrijd. In Limburg houden ze niet van de islam, zo bleek on langs. In 2008 betoogde de profes sor al eens dat religie van in vloed is op schoolprestaties. Dat klopt, zegt mijn ervaring. Ik zat op een katholieke lagere school. Naast ons was de openbare. Zij waren dommer. Alleen als het op vechten aankwam, verloren wij. Toen ik op de universiteit kwam, had ik nog steeds profijt van het intensieve taalonderwijs dat ik had genoten. Vooral ontle den kon ik als de beste. Stomverbaasd was ik te ontdekken dat, bijvoorbeeld, atheïstische Montessori-kinderen nooit hadden gehoord van de bepaling van gesteldheid. (De schilder verfde de deur groen.) De islamofoob uit Limburg beweert het omgekeerde: religie en studieprestaties staan haaks op elkaar. Ik ben geen socioloog, weet niks van variabelen en grootste gemene delers, maar ik voel aan mijn water dat wetenschappers als Dronkers eerst hun vinger in de lucht steken en vervolgens uit honderden data een open deur opvissen om in te trappen. Ik kan het ook. - Leerlingen die vaak een snotneus hebben halen een lagere Cito-score dan kinderen met twee televisietoestellen thuis. - Meisjes die op hun elfde al borsten krijgen, hebben een nega tief effect op de gemiddelde Cito-score van hun klas. - Japanse kinderen doen het op school beter dan kinderen die thuis niet bont en blauw worden geslagen als ze een onvol doende halen. Wel plegen ze eerder zelfmoord. Sociologie is zo gemakkelijk. Het is typisch een studie uit de ja- ren zeventig toen intelligentie aan de universiteit ondergeschikt was aan ideologie. Dronkers is er een product van. Hij betoogde dat kinderen met een taalachterstand het niveau van hun klas niet positief beïnvloeden. Wat een vondst. De nieuwbakken Maastrichtse hoogleraar deed ook onderzoek naar echtscheidingen. Weet je wat hij ontdekte? "De beëindiging van de relatie tussen de al dan niet getrouwde ouders heeftop hun kinderen een negatieve invloed. Er komt een dag dat Dronkers onthult dat de paus katholiek is. ie wee kk ra nt.nl/actie Knip deze bon uit en stuur deze naar Boom creatief Antwoordnummer 53 7940VBMeppel de manager, met instemming wordt begroet. "Ik zie ze wel In ieder geval willen ze alles opzij voor me in een sexy uitvoering zetten voor een muziekcarrière. meiden die er een lekker feest van witte feestpakken!” van maken. Daarvoor moet de Maar wat zouden de meiden onderlinge sfeer wel heel goed nou doen als ze zelf tot de af val- zijn." Iers behoren? "Ik zou het super F7FRSACTIF I HANDS Vraag het maar aan Nathalie: "Vooreen vriend zet ik niks voor opzij. Ik heb geen relatie maar Esmée plaatste zich met een aÜeen een scharrel..." wild card voor de finale. Aan de discussie over het gebruik van technische hulpmiddelen in het pro fessionele voetbal hebben de auteurs Kees en An nexes Opmeer een nieuw hoofdstuk toegevoegd. van weer twee of drie af moe ten vallen," realiseert Liza zich. "Dat is wel erg vervelend. Ik heb zoals Susanne Lauffer het zegt: grote verrassing van de meiden ondertussen met iedereen een "Ik ben van jongs af aan met konden ze de wedstrijd van heel goede band gekregen." "Ik muziek bezig en zie dit als een Nederland tegen Denemarken hoop op een echte feestband," gewoon in een café bekijken, vult Esmée aan. "Dat moet wel Wat de onderlinge sfeer alleen aan gaan slaan. Een beetje Top- nog lastig. Voor mij wel in ieder maar ten goede kwam. Heel be- pers-achtig, maar dan FRIS! langrijk. "Ik wil graag popster Wat door Sandra Rake, straks worden," zegt Nathalie Wed- del. "Ik zie deze band voor me als een groep van drie of vier 3 - wK A WOL ajlf' missurs hulp rniifjsi (f 3x gl W i M Reageren np dfi column? Ra naarwww-dnwRRkkrant.nl/spaan c/> TL -

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 29