Gemeentebestuur klust voor Dierendal i Gouda: 'Onbehoorlijk bestuur I 3 Aldus Olieman Colofon I 'Nog altijd goede verstandhouding' I Rommelmarkt Boodschappen Wensconcert Zo had ik mij ons samenzijn niet voorgesteld Voorbeeld WADDINXVEEN VERVOLG VOORPAGINA WADDINXVEEN WADDINXVEEN Zaterdagochtend, enkele uren voor de voetbalwedstrijd tegen Japan, heerste een gezellige drukte op Dierendal. Allen waren hard aan het werk en wie goed keek herkende afgevaardigden uit het ge meentebestuur, die zich eenmaal per jaar inzetten om met noeste arbeid de samenleving te dienen. WADDINXVEEN/GOUDA WADDINXVEEN cb Door Fred Spoor Foto: Marianka Peters. Door Richard Avontuur I van Stichting Dierendal, toon de zich duidelijk verheugd met de enthousiaste extra klussers. Een lijvige klussenlijst lag voor de deelnemers klaar. Van het binnen en buiten zemen van de stalramen, het soppen van de speeltoestellen, ruimen van zwerfafval - helaas altijd nodig - het verwijderen van onkruid, het dichten van gaten en kuilen in de varkensweide tot het bor stelen van de geiten. “Laat deze jaarlijkse actie een voorbeeld zijn voor vele andere vrijwilli gers die we, met de beperkte fi- heeft veeleer het beeld van rich tingloosheid als het gaat om de bestuurlijke toekomst van uw gemeente." Verdere toekomstige samen werking, zoals Waddinxveen wel wenst, lijkt Gouda niet meer te willen. Een onderzoek daarnaar wijst Gouda van de hand. Ook schrijft het ‘eerder gemaakte samenwerkingsaf- spraken vanuit Gouds perspec tief te zullen heroverwegen.' Als het aan de Gouwenaars ligt, start de Provincie Zuid-Hol- land het proces van grenscor recties opnieuw op. Eerder wer den plannen om Doelwijk en 't Weegje bij Gouda onder te brengen stilgelegd om de fusie- perikelen niet te verstoren. Uitgever Regionale Nieuwsbladen Groep (RNG) Alphen aan den Rijn Kantoor Oranjelaan 9. 2741 EP Waddinxveen Redactie Carina Bergman. Telefoon 0182-638288, fax 0182-631088 E-mail weekbladvoorwaddinxveen@mgnieuwsbladen.nl Kopij kan tot maandag 12.00 uur worden aangeleverd, bij voorkeur per e-mail. Advertenties Telefoon 0182-636381 of0182-620626. Fax 0182-631088 E-mail verkoopgkw@mgnieuwsbladen.nl Advertenties kunnen tot maandag 17.00 uur worden opgegeven. Ellen van Helden, voorzitter Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij Regionale Nieuwsbladen Groep (RNG) c.q. de betreffende auteur. Op zaterdag 26 juni organiseert Baptistengemeente Ichthus een rommelmarkt in het Anne Frankcentrum aan het Jan van Bijnenpad. Tussen 09.00 en 15.00 uur is daar van alles te koop; boeken, pla ten, meubels, curiosa, oude en nieuwe spullen en cadeau-arti- kelen. Voor elke bezoeker is er een gratis consumptiebon voor koffie en thee met wat lekkers erbij. De opbrengst van de rommel markt is bestemd voor een kin dertehuis in Uganda en voor andere projecten ter ondersteu ning van de naaste. hek,’ ‘treurige dag’ en ‘op een eiland zetten' zijn opge klopte woorden,” vond De Jong. Hij zei op ambtelijk niveau nog altijd een goede verstandhouding met Gou da te voelen en kondigde aan om richting Gouda te benadrukken dat Waddinx veen zeker nog wil samen werken. Op de vraag van Fatima Kalai (D66) bleek dat Jan Franssen, nog geen reactie’ op de Waddinxveen- se koerswijziging heeft ge geven. nanciële middelen waarover we hier beschikken, nog zo keihard nodig hebben ter ondersteuning van de beheerder,” hoopte ze oprecht. Zelfs de neerkletteren de regen weerhield de raadsle den niet van hun dankbare vrij willige taak. Volgens PvdA en WeWa zat het er in dat Gouda zou rea geren zoals het gedaan heeft. „Dit is een logisch gevolg. Hier mee start de fase waarin we de regie over onszelf verliezen," zei PvdA’er Ten Zijthoff. Step han Peters gaf opnieuw aan dat Waddinxveen zichzelf‘op een eiland zet.’ Maar volgens Her man Timmermans (PCW) klopte Peters de boel 'onnodig op.' Wethouder Kees de Jong sloot zich bij Timmermans aan. „Uitspraken als 'een groot zwart die tijdens de verkiezingen dui delijk tegen stemde. Gouda is boos over deze uitleg. „Als dat het geval is kunnen wij niet an ders dan vaststellen dat u bij het concipiëren van de verkiezings programma’s reeds hebt beslo ten het in uw raad unaniem ge steunde convenant niet uit te voeren." De verwachting van PCW-frac tievoorzitter Herman Timmer mans dat Waddinxveen respect zou oogsten en bestuurskracht zou uitstralen door een duidelijk standpunt tegen de fusie in te nemen, wordt door Gouda van tafel geveegd. „Die uitspraak lijkt ons ingegeven door een on voldragen beeld van de bestuur lijke werkelijkheid. Uw besluit Ook eerdere jaren sloot het koor het seizoen af met een dergelijk concert waarvoor grote belang stelling was. Het programma bestaat uit louter verzoeknum mers en is daardoor uniek en heeft een speels, onvoorspel baar karakter en omvat het ge hele, uitgebreide repertoire van het mannenkoor welke bestaat uit geestelijke muziek, klassieke muziek en populaire muziek. Voor een goed verloop zal een overzicht van het beschikbare repertoire aan het publiek wor den uitgereikt waaruit men de graag gehoorde muziek kan kie zen. Het concert duurt tot ongeveer 21.30 uur waarna er nog gele genheid is om koffie of frisdrank te nuttigen. land vraagt het Goudse bestuur het eerder stilgelegde traject van grenscorrecties te herstarten. Ook wordt gewezen op afspra ken rond de aanstelling van burgemeester Cremers. Gou da: „Wij ondersteunden het ver zoek om een kroonbenoemde burgemeester omdat wij von den dat Waddinxveen vanuit een gelijkwaardige positie het onomkeerbare proces van niet- vrijblijvende samenwerkig c.q. fusie moest ingaan.” Volgens Gouda bevindt Cremers zich door het besluit in een ‘buiten gewoon ongemakkelijke po sitie.’ De Waddinxveense coalitie gaf als argument om af te zien van een fusie de wil van de kiezer, Het mannenkoor De Gou- westem sluit ook dit jaar het zangseizoen af met een uniek wensconcert in de Bethelkerk aan de Bilderdijklaan. Dit con cert vindt plaats op maandag avond 28 juni en begint om 20.00 uur. Het is een gratis concert, waar bij het koor de jonge musici de kans geeft om voor een groot publiek op te treden. Het programma zal door het publiek zelf worden samenge steld. Naast het koor de zal ook het Mannenensemble van ‘De Gou- westem’ optreden, dit alles on der leiding van Martin Mans. Weekblad voor Waddinxveen is een onafhankelijk weekblad, dat in een oplage van 16.750 exemplaren wordt uitgegeven en verspreid in Waddinxveen, Moerkapelle en Zevenhuizen. Weekblad voor Waddinxveen verschijnt op woensdag. tephan Peters, fractie- voorzitter van WeWa, legt graag uit hoe dit initiatief is ontstaan: “Aanvankelijk werd een aan tal jaren geleden het idee gebo ren binnen onze partij om een concrete bijdrage te leveren aan het algemeen belang. Onze frac tieleden werden uitgenodigd, daarbij geholpen door familie en vrienden, een jaarlijkse fy sieke bijdrage te leveren aan het onderhoud van deze kinder boerderij. Later bedachten wij dat het effectiever zou zijn om de raadsleden van alle partijen hiervoor uit te nodigen. Ener zijds omdat vele handen het werk lichter maken, maar ook om er een teambuilding ses sie van te maken. Hier heb je, al klussend, met een gezamenlijk doel voor ogen de gelegenheid elkaar op een informele manier beter te leren kennen. Het is ver heugend hoe er door de andere partijen werd gereageerd op de uitnodiging.” Bezorging Geen krant ontvangen? Bel 088-0131831. et college van B&W van Gouda is ver- I ontwaardigd over de I koerswijziging van Waddinxveen ten opzichte van de samenwerking met die stad. De na de verkiezingen aange treden coalitie (PCW, VVD en CDA) wil bij voorbaat niet fuse ren met Gouda. Het college van de kaasstad beticht Waddinx veen nu van ‘onbehoorlijk be stuur,’ wijst op het niet nako men van gemaakte afspraken door Waddinxveen en geeft aan bestaande samenwerkingsvor men te heroverwegen. In een brief aan de Provincie Zuid-Hol- Buurvrouw, oewel ik een brief wat afstandelijk vindt, nu toch maar even op deze manier. Want ik ben I nogal teleurgesteld. Zoals je ziet, heb ik er maar geen Lieve boven gezet want ik vind je op dit moment helemaal niet zo lief, zoals je misschien wel zult begrijpen. Ik had me namelijk erg verheugd op ons huwelijk. Na - vind ik - best een lange verkeringstijd, werd het daar toch wel tijd voor. Het huwelijksbootje lag al klaar in de Gou we en ik stond op het punt de muren door te breken zo dat we fijn samen in één huis konden wonen. Ik had al een heleboel dingen klaar gezet die ik dan in jouw deel neer kon zetten. Wantje weet, bij mij is het meer inhoud dan ruimte. Maar nu wil jij er ineens een lat-relatie van maken. Ster ker nog, iets dergelijks wil je ook aan de andere buur mannen voorstellen. Erg, erg jammer. Zo had ik mij ons samenzijn niet voorgesteld. Nouja, misschien ook wel een beetje. Daarom heb ik al vast een aanvraag gedaan om toch wat ruimte op jouw grond te claimen. Om precies te zijn: de visvijver in de achtertuin en je werkplaats. Ja ik weet, in die werkplaats verdien jij je geld. Je hebt er zelfs een generator staan voor eigen stroomvoorziening. Ik had me er ook op verheugd om dat voortaan samen te delen, dat weetje toch? Maar jij hebt nu zelf besloten om het helemaal voor jezelf te houden, en dat vind ik niet eerlijk. Dus dan maar op deze manier. Kijk en dan ben ik de beroerdste niet. Als het jou nou erg verdriet doet, wil ik wel een paar krokodillentranen plen gen en dan m n hand over m’n historische doch onbe reikbare hart strijken en jou je visvijver terug geven. Ik heb het namelijk al even bekeken maar ik kan daar eigen lijk niks mee. Het zit vol beschermde dieren en planten dus ik krijg toch nooit toestemming om er wat leuks om heen te bouwen. Bovendien is de bodem veel te slap, dus op den duur gaat het me nog geld kosten ook. En als ik er nu nog eens over nadenk, hoeft die hele rela tie voor mij ook niet meer. Ik krijg toch wel wat ik wil. En als je geld op is, dan weetje me wel te vinden. Op mijn voorwaarden. Groetjes van je verloofde. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Woensdag 23 juni 2010 Stichting Care for Family geeft nog steeds elke veertien dagen een voedseltas aan 140 gezinnen die het financieel niet redden. De zomerstop komt er weer aan en de stichting wil de mensen een extra volle boodschappen tas aanbieden. Wie wil daarbij helpen? Zaterdag 26 juni staan de medewerkers van Care for Family weer bij de Albert Hein van 9.00 tot 14.00 om te vragen om een extra boodschap (pen) mee te nemen en die in te le veren. Op deze manier kan Care for Family mensen heel dichtbij hel pen. Meer info www.careforfa- mily.com Vele handen maken licht werk. Onder dit motto staken raadsleden en wethouders de handen uit de mouwen op Dierendal. F - L

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 3