Steun voor Coenecoop I Noordpark met eerste paal van start Klaverjassen ingezonden bericht Rode Kruis collecte Beperkte ope ningstijden *1 Open podium Concordia Matige vangst Geslaagd jeugdkamp jitae clinic op BSO sportief Doppenactie d WADDINXVEEN WADDINXVEEN ZEVENHUIZEN WADDINXVEEN Afgelopen zaterdag werd de derde wedstrijd gevist voor de gezamenlijke competi tie van de Hengelsportver- enigingen uit Waddinxveen (HSW) en Zevenhuizen (HZM). Met twintig deel nemers werd 52 kilo wit- vis boven water gehaald, over het algeheel een mati ge vangst. De uitslag was in van A: 1. Hennie de Kwaads- teniet 6.80Ó gr, 2. Herman Kraan 5.170 gr, 3. Adriaan van Erk 1.950 gr. In vak B: 1. John van Elswijk 6.170 gr, 2. Rob Poldervaart 5.360 gr, 3. Aat van Leeuwen 4.250 gr. De tussenstand luidt: 1. Re- ijm 7 punten, 2/4. Kraan) Jenner en Van Erk 11 pt, 5. Kok 12 pt. WADDINXVEEN Woensdag heeft de officiële ondertekening plaatsgevon den van een overeenkomst, waarin de toekomst van het Coene coop College in Boskoop en Waddinxveen is vastgelegd. WADDINXVEEN WADDINXVEEN BOSKOOP eide gemeenten hech- ten veel waarde aan j het behoud van goed voortgezet onderwijs en stemden in met het herstel- pan van de school om het weer financieel gezond te maken en het tekort van 1,9 miljoen op te vangen. Door Ruud Groot vaas. De beren zijn inmiddels bij de familie Scheurwater ge bracht die 337 doppen hadden geraden. En de pot drop, de eerste prijs, is gegaan naar de familie Toet die precies het goede aantal had ge raden. Voor het tweede jaar is in de gemeente Waddinxveen ge- collecteerd voor het Rode Kruis. Bijna zestig vrijwilli- gers zijn in de week van 20 tot 26 juni bij veel gezinnen aan de deur geweest. Erg blij was het Rode Kruis ook met het initiatief van Gouwestad Makelaardij om met vier makelaars nog extra geld in te zamelen. Enthou siast gingen de makelaars aan de slag in winkelcen- trum de Passage en bij de Al- bert Heyn. De opbrengst van de collecte gaat naar de cruiseboot van het Rode Kruis die ongeveer 220 ouderen, gehandicap- ten en chronisch zieken een onvergetelijke dag bezor- gen. Deze mensen komen allemaal uit Gouda en om- streken. Vrijdag 10 septem- ber 2010 zal de boot dankzij de bijdrage van de Waddinx- veense inwoners en de inzet van de collectanten uitvaren. Stichting Wijkwerk De Zuid- plas organiseert in de maan den juli en augustus iede re vrijdagavond klaverjassen in Het ZuidhonkZuidpla- slaan 552. De eerste avond is op 2 juli. Alle avonden beginnen om 20.00 uur. Iedereen is van harte welkom. Informatie: J. v.Velzen tel 0182-611171. Tijdens de zomervakantie gel den in de bibliotheek beperk te openingstijden. Van 5 juli tot en met 15 augustus is de bibli otheek geopend op maandag en donderdagavond van 18.30 -20.30 uur en op woensdag middag van 14.00 -17.00 uur. WADDINXVEEN Voor het najaar staat er alweer een aantal data gepland voor het houden van open podium concerten in het verenigings gebouw van Muziekvereniging Concordia. Dit seizoen start op zondag 3 oktober. Het Open Po dium staat in het teken van op tredens van en door leden en/ of niet leden die alleen of in en- semblevorm (duo, trio) eens een concertje willen geven. Muzi kanten kunnen dan eens op een andere manier met muziek be zig zijn. Zoals reeds vermeldt kunnen er naast leden ook andere muzi kale belangstellenden zich aan melden die een bepaald instru ment bespelen, en graag hun kunnen willen laten horen. Zo zijn er de afgelopen jaren optre dens geweest van hout- en ko- perblazersensembles, bigbands, jeugdorkesten, harmonieorkes ten maar ook koren kunnen op treden. Voor het nieuwe seizoen is Concordia op zoek naar be langstellenden die graag eens op een zondagmiddag in een ande re omgeving een optreden wil len geven voor publiek. De open podium concerten worden gehouden op de eerste zondag van de maand vanaf ok tober 2010 t/m maart 2011. De data zijn: zondag 3 oktober, zondag 7 nóvember, zondag 1 februari 2011 en zondag 1 maart 2011. In gebouw De Hoge Noot vanaf 13.00 uur. De toegang is gratis. Wie belangstelling heeft om deel te nemen aan een Open Po dium concert kan zich aanmel den onder telefoonnummer 0182-613839. men met de steun van beide gemeenten. "We hebben veel tijd gestoken in concretisering van de afspraken en deze steun biedt de school de mogelijkheid zich financieel gezond te ma ken en goed onderwijs te blij ven garanderen”. Coenecoop bestuurslid Tom van Huut vindt dat het proces naar deze overeenstemming goed is verlopen, ook al zijn een aantal impopulaire maatrege len noodzakelijk. Er is volledi ge overeenstemming over het formatieplan, maar een aan tal mensen zullen moeten af vloeien. Tijdelijke docenten worden niet herbenoemd en voor de ove rigen wordt een zo goéd mo gelijke oplossing gezocht. Het leerlingenaantal ligt nog wel wat onder de prognose, maar de vorige week gepresenteer de nieuwe technische vakoplei ding Vakcollege’, heeft direct al veel nieuwe aanmeldingen ge kregen. Deze uitslag heeft tot gevolg in de eigen HSW competi tie dat Van Steenderen met 40 pt aan de leiding blijft, op de voet gevolgd door Reijm met 41 pt. De 'oudjes’ van HSW visten hun 8e wed strijd in het NH-kanaal. Hier was de uitslag: 1. Rinus Rei chard 10.000 gr, 2. Aat van Leeuwen 9.160 gr, 3. Jan van Gemeten 3.910 gr. Reichard blijft aan kop met 66.950 gr, gevolgd door Van Leeuwen met 43.190 gr en Kraan met 41.830 gr. SC Antilope heeft afgelo pen weekend onder zomer se omstandigheden een ge slaagd jeugdkamp gehouden voor zo’n 60 pupillen en ju nioren, die daar al lange tijd naar hadden uitgekeken. Het jeugdkamp is altijd een van de hoogtepunten van het sei zoen. Het jeugdkamp duurt van vrijdagavond tot zondagmid dag. Elk kamp heeft een ei gen thema. Het is niet ver wonderlijk dat het thema van dit jaar het WK was. De deel nemers worden vrijdagmid dag in groepen ingedeeld en kunnen met hun groep (met de naam van een land dat aan de WK meedoet) tijdens het kamp punten verdienen. Aan het einde van het kamp is er één winnend team. Het kamp kent gezamenlijke on derdelen voor pupillen en voor junioren, maar ook af zonderlijke, vooral bij de avond- en nachtactiviteiten. Met het nodige slaaptekort, maar heel voldaan, gingen de meesten op zondagmid dag weer naar huis, om zich te verheugen op het kamp van volgend jaar. Voor fo to’s van het jeugdkamp, zie www.scantilope nl. dinxveen was goed, is goed en zal goed blijven. De gemeen te en de school kunnen samen veel kracht ontwikkelen en met deze afspraken kan de school weer financieel gezond wor den. Naast de afspraken over de huisvesting is in deze overeen komst opgenomen, dat de ge meente gaat monitoren op de financiën en het onderwijsaan bod waarbij drie keer per jaar een rapportage zal worden uit gebracht”, aldus Gerts. Volgens Wethouder Wim van der Hoek is goed vöortge- zet onderwijs in Boskoop veel waard, maar niet tot elke prijs. “Daarom houden we de finan ciën ook goed in de gaten. We hebben vertrouwen in goed on derwijs en omdat wij naast het Wellant College graag over nog een voortgezette school in onze gemeente beschikken, steunen we het Coenecoop College met deze overeenkomst”. Voorzitter Kees Jansen van het Coenecoopcollege, is ingeno- Een korte samenvatting van bestuurlijke problemen in Waddinxveen o.a. uit het Weekblad voor Waddinx veen dd 23 Juni. - Startdatum bouw nieuwe Centrum Waddinxveen on bekend. - Plannen nieuwbouw Hof van Pette afgekeurd. - Startdatum bouwplan Tri angel onbekend. - Straks ’t Weegje en Doel- wijk kwijt aan Gouda, regie niet meer bij Waddinxveen! - Hangjongeren kosten han denvol geld, 2 - 3.000 Euro de man! - Waddinxveen te traag met ter inzage leggen plan Moor- drechtboog, daarom regie nu naar provincie. - Geen effectief toezicht op hangjongeren. Het lijkt me duidelijk dat er in Waddinxveen behoef te is aan een sterke heldere lijn, met name op het gebied van Ruimtelijke Ordening en Veiligheid. Helaas zal ook de huidige Gemeenteraad en Wethouders niet in staat blij ken iets anders te doen dan keuzes en beleid voor zich uit te schuiven en verkeerde investeringen te doen, als ze al wat doen. Een in een periode van meer dan 10 jaar lange periode ge groeid probleem is niet zo maar op te lossen, dat snapt elke burger. Maar kijkende naar de situatie zoals die in middels is, meen ik te mo gen stellen dat de tijd van bijbaantjes wethouders en hobby Gemeenteraadsleden voorbij is. Ik roep alle partij en op om nog eens kritisch naar zichzelf en zijn stand punten te kijken. Ik voor spel dat zonder daadkracht en echt beleid de Gemeente Waddinxveen niet lang meer zelfstandig zal zijn. Eric (F.G.A.) van der Klauw, Roosje Voshoeve 57 GOUDA/WADDINXVEEN Met veel enthousiasme hebben de leerlingen van de BSO spor tief op het Korbis-veld op dins dag 15 en 22 juni deelgenomen aan een clinic taekwondo het Korbis-veld. Stichting Vonk organiseert ver schillende keren per jaar sport- clinics bij BSO Sportief op het Korbis-veld te Waddinxveen. Dico Hoogeveen, rijksgediplo- meerd trainer bij de Waddinx- veens/Goudse JITAE Taekwon do Club was dit maal gevraagd een clinic taekwondo te verzor gen. Naast een eerste kennis making met de grondbeginse len van deze Olympisch sport werd op humoristische wijze aandacht besteed aan fair play en sportieve omgangsvormen. Aan het eind van de tweede les lukten het alle deelnemers een plankje door te stoten. De doppenactie op de Rom melmarkt van de Ichthusge- meente in het Anne Frank- centrum, is gewonnen door de familie Toet en de familie Scheurwater uit Waddinx veen. Foto: Ruud Groot. Er zaten 338 doppen in de Het herstelplan omvat naast de financiële ondersteuning ook bezuinigingsmaatregelen, die de kwaliteit van het onderwijs niet aantasten. Bij de vestiging Waddinxveen zal het ‘gebouw noord’ aan de Dreef worden ge sloten en het andere gebouw worden uitgebreid. In één ge bouw is alles veel overzichtelij ker en het werkt kostenbespa rend. Het gebouw in Boskoop zal binnenkort volledig wor den opgeknapt. Waddinxveens wethouder Dorenda Gerts is blij met de overeenkomst. “Het voortgezet onderwijs in Wad- Vorige week woensdag tekenden de wethouders van Waddinxveen en Boskoop een overeenkomst waarin de toekomst van het Coenecoop College wordt zeker gesteld. Foto: Ruud Groot. WADDINXVEEN - Burgemeester Bert Cremers heeft donderdag de eerste paal geslagen van het project Noordpark, waar 89 woningen worden gebouwd op de voormalige locaties van Air Pro ducts en Noordergraaf. “Nieuwbouw is belangrijk voor Waddinxveen en hiermee hebben we in 2010 al meer in gang gezet, dan de afgelopen 5 jaar”, aldus de burgemeester. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I J Woensdag 30juni 2010 I

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 13