I Kats de Zuidplas burgemeester Wa* - Stier te water bij Zuidelijke Rondweg Da Danza overtuigt met musicals Café Zinne krijgt nieuwe Buuren 'Zomerzangavonden' in waddinxveen - I Waddinxvener schrijft boek I 4’ WADDINXVEEN Dansschool Studio Da Dan za heeft in het afgelopen weekend het dansseizoen op eervolle wijze afgeslo ten. De musical-afdeling van Da Danza die onder leiding staat van Annabelle van de Laar gaf in 't Evertshuis te Bodegraven in de middag en avond vier musical-presen- taties. WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN De gemeenteraad van Zuidplas heeft in een bijzondere raadsvergadering op 28 juni besloten om Gert-Jan Kats (39) voor benoeming voor te dragen bij de koningin. Kats is momenteel burgemeester in de gemeente Liesveld. 'Geld RGL is op' ZUIDPLAS c Ingezonden bericht ‘Hart voor Waddinxveen’ orga niseert deze ‘zomerzangavon- den’ waarvan bekend is dat heel wat mensen hier echt naar uit zien. Iedereen wordt daarom van harte uitgenodigd om - al weer voor het vijfde jaar - op nieuw of voor het eerst zijn of haar hart op te halen met een uurtje zingen. De vier avonden zijn steeds op de woensdag en wel op 7 juli, 21 juli en op 4 en 18 augustus. De locatie is gebouw ‘De Hoek steen' aan de Esdoomlaan 2. De avonden beginnen steeds om half acht en na afloop is er gele genheid voor een praatje onder het genot van een kopje koffie. De toegang is gratis, wel is er een collecte voor de onkosten. De meeropbrengst is voor een waterproject in Tanzania (meer informatie op www.stichting- proplan.nl Voor meer informa tie over de zomerzangavonden zie de website www.hartvoor- waddinxveen.nl of bel (0182) 61 31 79 enb.g.gO653 126203. 'Meer dan 1 passie' van musi- cal-klas la en ‘Hij leeft in jou’ van musical klas 1b werden gebracht door kinderen in de leeftijd van 8 tot en met 10 jaar. Een afwisseling van di verse emoties kwam voorbij, waaruit bleek dat ookjon- ge kinderen dit door dans, zang en spel al heel duidelijk kunnen over brengen. Grap pige, ontroerende en hilari sche momenten in een script wat duidelijk was geschreven voor deze leeftijdscatagorie. Musical-klas 2, leerlingen in de leeftijd van 11 tot en met 14 jaar bracht 't vrolijke, Café Zinne krijgt nieuwe ‘Buuren’. In het pand naast Zinne, waar nu nog Episo de II is gevestigd, komt bin nenkort een gezellige Bistro. Gericht op het iets oudere publiek (vanaf 25 jaar). Een vrijdagmiddagborrel met nootjes en kippenpootjes. Een lekkere hap voor een be taalbare prijs. Loungen in. de tuin, een gezellige rook kamer boven, muziek uit de oude doos en elke zondag zal iemand plaatsnemen achter de piano om de hits van toen in een ander jasje te steken. Tevens zullen er regelmatig wijn-, whisky- en bierproeve- Meer informatie op: www.bb- debuuren.nl Bar-Bistro De Buu ren opent op zondag 4 juli vanaf 16.00 uur met een Sunday Jazzy afternoon. Deze zomer bestaat café Zin ne alweer vijfjaar. Deze mijl paal wordt drie dagen lang ge vierd. Op 1 juli: Hef samen met ons tussen 17.00u en 19.00u een glaasje prosecco bij de Buuren. Op 2 juli: Voetbal kwart-fina- le WK. Op 3 juli: Live muziek met de band MAF. Openingstij den Zinne: Donderdag, vrijdag en zaterdag van 20.00 tot 02.30 uur. Openingstijden Bar-Bistro De Buuren: Dinsdag t/m vrij dag van 12.00 tot 01.00 uur. Za terdag en zondag yap 16.00.tot e>1 v'jq nu3 Peter Leuhof, eigenaar van marketing communica tiebureau PeterVanPeetzen in Waddinxveen pleit in zijn nieuwe managementboek 'State of Another Mind’ voor een andere manier van sa menwerken en leiderschap. Leuhof verkent de samen werking binnen organisaties en gaat al prikkelend een slag dieper en op zoek naar de kern. Hij bekijkt de actuele trends, schetst onontkoom bare vergezichten en geeft veel praktische gedragstips. Hij schrijft in een geheel ei gen (authentieke) spreek stijl en gebruikt ter afwisse ling verdiepende quotes. Het boek is te bestellen via www. peterleuhof.nl Daarnaast is Leuhof spreker en werkt aan •een classificatieregister om authentieke organisaties her kenbaar te maken voor het publiek, klanten of relaties. In de zomer trekken veel mensen erop uit. Toch is dit niet voor iedereen vanzelf sprekend. Sommige men sen zijn aan huis gebonden, anderen hebben niet altijd de middelen om erop uit te gaan. Voor velen vormen de ‘Zomerzangavonden’ een welkome onderbreking. Zo maar op een doordeweek se avond, de graag gezongen geestelijke liederen uit aller lei zangbundels met elkaar zingen. Iedereen die van zingen houdt is welkom. Medewer king is er van musici zoals Peter Burger, Peter Brink horst, Bart Oosterom en van de zang en muziekgroep Gi deon. Daarnaast is er op de eerste avond ook muzika le medewerking van Lies- beth Domen Kooiman en op de vierde avond van Elian de Wild, beiden met de dwars fluit. Interkerkelijke platform energievolle script ‘voeten van de vloer'. Musical-klas 3, leer lingen vanaf 15 jaar, zorgde er voor dat de zakdoeken uit de tas gehaald moesten worden. Een boeiend verhaal werd gespeeld, gedanst en gezongen met zo veel overtuiging dat men een speld kon horen vallen in de the aterzaal. Het feit dat musicalster Nicky van der Kuyp uit de mu sical ‘Footloose’ door Da Dan za was gevraagd aanwezig te zijn, gaf de leerlingen een spe ciaal gevoel. Zij hielp achter de schermen en kwam het Wad- dinxveense theaterwerk bekij ken. Nicky van der Kuyp gaf aan onder de indruk te zijn van het hoge niveau van de school op het gebied van dans, zang en acteerwerk. Studio Da Danza heeft in het af gelopen jaar vele theaters be zocht met kinderen, tieners en volwassenen. Afgelopen week end was het laatste theaterweek end, wat zeker een succesvolle afsluiting was van het danssei zoen. Waar de SP-fractie in Zuid- Holland meerdere malen voor heeft gewaarschuwd gebeurt nu toch. Gedepu teerde van Dijk (CDA) gaf aan de leden van de staten commissie MKE toe dat er geen extra geld meer viel te verwachten van de minis ter voor de Rijnlandroute en de Rijngouwelijn. De pro jecten verkeren in grote fi nanciële moeilijkheden. Ge deputeerde van Dijk wil nu nogmaals geld vragen aan de regiogemeenten om het pro ject te kunnen financieren. SP-Statenlid Erik Maassen: “De kans dat er in deze tijd van bezuinigingen geld van de gemeenten komt acht ik nihil. Het is hoog tijd om de stekker uit dit project te trek ken. Nu doorgaan levert een weg op waar niemand iets aan heeft, en waar veel men sen last van krijgen. Een weg die op maaiveldhoogte langs de Stevenshof gaat en in een open bak door Voorschoten, is onacceptabel.” Ook de plannen voor de RijnGouwLijn verkeren in fi nanciële problemen. Naast teruglopende reizigersaan tallen, het uitblijven van een exploitant voor de RGL en toenemende kosten is nu ook in dit project financieel ge zien het plafond bereikt. De gedeputeerde zat tijdens de bespreking letterlijk met de handen in het haar. Hij gaf aan het niet meer te we ten. "Het geld is op, zegt u het maar.” Het voorstel om 41 miljoen vanuit andere OV geleden door te sluizen naar weer een tekort van de RGL werd uitgesteld. SP-Statenlid Har re van der Nat Het is nu niet alleen tijd om in de rem men te knijpen maar ook om toe te geven dat het een on haalbaar project is. Stop met dit kostenverslin- dende project en ga aan de slag met een echte oplossing voor het vervoersprobleem in de regio Leiden: Ver dubbeling van het bestaan de spoor tussen Leiden en Utrecht en versnelde buslij nen richting de Bollenstreek. SP fractie Gert-Jan Kats is voorgedragen als de nieuwe kroonbenoemde burgemeester van de gemeente Zuidplas. Foto: PR. i Vanuit de gemeenteraad is een vertrouwenscommissie begin dit jaar aan de slag gegaan. In de eerste plaats is een profiel gemaakt waaraan de nieuwe burgemeester moet voldoen. Inwoners van Zuidplas heb ben hier via een enquête een belangrijke bijdrage aan gele verd. Ruim 500 reacties zijn verwerkt en hebben een plek gekregen in de profielschets. "De commissie heeft twee da gen op een geheime locatie alle kandidaten gesproken. Met drie van hen hebben we ver volgens een tweede keer veel uitgebreider doorgesproken. Dat heeft er uiteindelijk toe ge- g. et de voordracht la neemt de raad I W het advies van I de vertrouwens commissie onder voorzitter schap van raadslid Marnix de Romph, over. De voordracht zal via de demissionair mi nister van Binnenlandse Za ken worden aangeboden aan de koningin. Naar verwach ting zal de nieuwe burgemees ter in september door de com missaris van de Koningin, de heer Franssen, worden geïn stalleerd. Vanaf dat moment is de heer Kats officieel de eer ste door de kroon benoemde burgemeester van de gemeen te Zuidplas. Gert-Jan Kats is ondanks zijn jonge leeftijd al jaren bestuur lijk actief. Naast een maat schappelijke carrière bij de ING bank, was hij gemeente raadslid in Zeist. Met zijn be noeming als burgemeester van Liesveld in 2004 werd hij de jongste burgemeester van Ne derland. Hier speelde hij on der meer een belangrijke rol bij de samenwerking tussen de gemeenten Liesveld, Graaf stroom en Nieuw-Lekkerland. De afgelopen jaren is zijn be stuurlijke talent bij velen opge vallen. De heer Kats is naar het oordeel van de gemeenteraad een authentieke persoonlijk heid met natuurlijk gezag, een echte verbinder en bruggen bouwer. "Iemand die boven de partijen kan staan, maar ook slim, snel en ondernemend is. Hierbij hebben we dus erg goed geluisterd naar wat de in woners in de enquête hebben aangegeven”, aldus de voorzit ter van de vertrouwenscom missie, Marnix de Romph. De heer Kats is getrouwd met Jan- tine Kats-van Voorden, zij heb ben vier kinderen. Hij is lid van de SGP. leid dat de vertrouwenscom missie unaniem tot haar be sluit is gekomen om de heer Kats voor te dragen. Het feit dat de gemeenteraad dat nu heeft overgenomen geeft ener zijds aan dat we ons werk goed hebben gedaan en anderzijds dat de nieuwe burgemeester op groot draagvlak kan reke nen. Dat is belangrijk want hij is voorzitter van de gemeen teraad, het college van bur gemeester en wethouders en boegbeeld van Zuidplas”, aldus De Romph. “Met de heer Kats krijgen we de burgemeester die we als ge meente graag willen.” WADDINXVEEN - Vrijdagmiddag rukte de brandweer uit voor een stier die in een sloot beland was. Door planken en ladders over twee sloten te plaatsen, kon de brandweer aan twee kanten bij het dier komen. De jonge stier werd hierna eenvoudig aan de goede kant, het juiste weiland inge trokken. Foto;f,R..:f.t vrijengeorganiseetdiwouden. ,3>^ei.ö0uur. i"< WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Woensdag 30 juni 2010

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 27