II II Hefbrug vijf maanden dicht in zomer 2011 1 K Aldus Olieman Colofon I Samenwerking met Gouda 'bevroren' smaakt best llllekker die paddeau's I So,-- c m ^-4. PI 4 o b ■I Korte fietstocht Duckyduck Teddybeer diploma Stutten Historie I I WADDINXVEEN WADDINXVEEN Noordtunnel afgesloten WADDINXVEEN WADDINXVEEN De hefbrug over de Gouwe in Waddinxveen en de oprijdbrug worden in de zomer van 2011 ge renoveerd. Tijdens de renovatie, die naar verwachting vijf maanden gaat duren, zijn de hefbrug en de Kerkweg-oost afgesloten voor alle verkeer. Donderdag 1 juli is er een informatieavond. WADDINXVEEN I. A lF Wat ik in dat bos ging doen? Da’s wel duidelijk toch? Nu de Smartshop geen paddo’s meer verkoopt moet ik er zelf maar naar op zoek. Maar het viel me wel een beetje te gen. Die krengen lijken onwijs veel op elkaar, weetje. Vandaar die naam natuurlijk: smartshop. Omdat zij zo smart zijn dat ze het verschil wel kunnen zien. Ik had nog wel een boek over paddestoelen uit de bieb meegenomen maar ja, ‘t is allemaal bruin maar dan net een beetje an ders. Kom er dan maar eens uit. Ik zag ook nog een rode paddestoel met witte stippen maar daar zat dus dat mannetje met z’n puntmuts op. Hij zag er een beege raar uit, alsof hij een slechte trip had, dus daar ben ik maar met een boogje om heen gelopen. Daarna heb ik gewoon van alles wat geplukt. Allicht dat er wat goeds bij zit. Nu ben ik het een beetje aan het uit proberen. Net had ik er eentje waar allemaal zwart spul uit kwam, het leek wel inkt. Ik heb het even opgezocht en het is de inktzwam. Lijkt me niet lekker, nee. Maar nu is het boekje helemaal vies en onleesbaar geworden. Dus ik weet even niet hoe de rest heet wat ik hier nog op tafel heb liggen Nouja, het kan vast geen kwaat. Ik bedoel maar, hoe vaak gatut nou mis eigenlijk? En het smaakt best llllekker die paddeau’s weetje. Dus als ik nie ga hali - holi - hulacine- ren dan heb ik in ieder geval goed gegeten. ‘t Wor wel een beetjuh warrem hier, ik ga ff een raampie open zetten. So weer trug. gemeester Cornells sprak namens Gouda herhaal delijk de teleurstelling uit over de gang van zaken. Er is geen sprake van hard fee lings, maar het enthousias me is weg, aldus de Goudse burgemeester. De bestaan de samenwerking blijft on verkort van kracht; contrac ten worden door Gouda nagekomen, maar er zullen geen initiatieven voor ver dere samenwerking worden ontplooid. De huidige situa tie wordt bevroren. punten met de Nesse en de He- negouwerweg N 207 opnieuw ingericht. Ook de Kerkweg- Oost tussen de Juliana van Stol- berglaan en de oprijdbrug wordt aansluitend opgeknapt en op nieuw ingericht, zodat de weg optimaal aansluit op de nieu we verkeerssituatie richting de hefbrug. ten ophaalbrug. Deze werd in 1859 vervangen door een hou ten draaibrug die zelf alweer in 1887 door een soortgelijke werd vervangen. Tot 1924 heeft er een dergelijke draaibrug over de Gouwe gelegen. De doorgang van deze brug was smal en het water ter plaatse ondiep zodat het scheepvaartverkeer dikwijls zeer veel hinder ondervond. Dit leverde uiteindelijke een onhoudbare toestand op en in 1924 werd er een nieuwe brug gebouwd. Een ophaalbrug dit maal, aanzienlijk breder en lan ger dan z’n voorgangers en met een diepere doorgang. De door vaart kwam nu op 8,4 meter. Uitgever Regionale Nieuwsbladen Groep (RNG) Alphen aan den Rijn Kantoor Oranjelaan 9, 2741 EP Waddinxveen •Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de tnhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij Regionale Nieuwsbladen Groep (RNG) c.q. de betreffende auteur. Advertenties Telefoon 0182-636381 of0182-620626. Fax 0182-631088 E-mail verkoopgkw@mgnieuwsbladen.nl Advertenties kunnen tot maandag 17.00 uur worden opgegeven. matie daarover kunt u die dag vanaf 9.00 uur bellen met het Seniorenwerk Waddinxveen op telefoonnummer (0182) - 631932. De volgende korte fiets tocht staat gepland op 3 augus tus. Redactie Carina Bergman. Telefoon 0182-638288, fax 0182-631088 E-mailweekbladvoorwaddinxveen@mgnieuwsbladen.nl Kopij kan tot maandag 12.00 uur worden aangeleverd, bij voorkeur per e-mail. Met name de oprijdbrug aan de kant van de Kerkweg-oost ver keert in slechte staat. Door de belasting van het toenemen de zware vrachtverkeer kon de huidige constructie dit niet meer aan. De provincie heeft daarom in een eerder stadium stutten laten aanbrengen ter ex tra ondersteuning (zie foto on deraan). Deze stutten staan in het gewelf onder de oprijdbrug. Renovatie van de oprijdbrug blijkt niet meer mogelijk. Daar om wordt deze volgend jaar ge sloopt en helemaal opnieuw op gebouwd. Verder worden de weg over de brug en de kruis- De hefbrug werd op zaterdag 6 juni 1936 geplaatst. De brug is gebouwd in de constructie- werkplaatsen van NV de Vries Robbé Co. in Gorinchem. Op vrijdag 5 juni bracht bergings- en transportonderneming NV de Wit uit Rotterdam de brug op twee dokken naar Waddinx veen. De nieuwe brug was 25 meter lang, 9 meter breed en de heftorens hebben een hoogte - van 42 meter ieder. De hefbrug kwam ter vervan ging van een ophaalbrug die in 1924 was aangelegd. Het scheepvaartverkeer maar ook het verkeer over de brug nam echter in de jaren twintig en dertig zeer sterk toe zodat deze ophaalbrug al weer snel aan ver vanging toe was. Ook de eeuwen daarvoor lag er al een brug. In de Franse tijd was er sprake van een hou- Vorige week dinsdag, donder dag en vrijdag hebben 46 kin deren in de leeftijd van 0 tm 4 jaar een diploma gehaald tij dens het baby-peuter-kleuter- zwemmen in het Gouwebad de Sniep in Waddinxveen. Het Gouda maakt geen toenaderen de bewegingen richting Wad dinxveen in de kwestie over de bestuurlijke toekomst. Vorige week dinsdag heeft een gesprek plaatsgevonden tussen een Goudse en een Waddinxveen- se delegatie. Namens Waddinx veen lichtte wethouder Kees de Jong de beweegredenen om het getekende convenant te willen aanpassen. Daarbij benadruk te hij dat waar het om samen werking gaat, Gouda als eerste partner voorop blijft staan. Bur- De gemeente gaat onderhoud plegen aan de Noordtunnel. De Staringlaan tussen Perkstraat en Groenezoom wordt daarom van maandag 5 juli 06:00 uur tot en met donderdag 8 juli circa 17:00 uur afgesloten. Er wordt een omleidingroute ingesteld. te komen of om gezellig met el kaar te genieten van de mooie omgeving en het gezelschap van elkaar. Op 6 juli staat de korte fiets tocht (20 km) op het program ma. Deze korte fietstocht start om 11.00 uur. Vanaf 10.15 uur kunt u inschrijven in het Anne Frank-activiteitencentrum (Jan van Bijnenpad) en uw kopje kof fie of thee drinken. Rond de klok van 11.00 uur wordt er ge start. Kosten voor de fietstocht be draagt 2,50 inclusief twee kof fie of thee. Alle enthousiaste fietsers van 50 jaar en ouder zijn van harte wel kom. De tocht gaat alleen door allereerste diploma watje kunt halen is het Ducky Duck. De kinderen zijn nog geen of net één jaar oud. Daarna volgt het Teddybeer diploma brons, zil ver en als laatste goud. Voor het zilver moeten de kinderen al twee meter los naar de kant trappelen en voor goud zelfs vijf meter. Dit was de laatste activiteit dit seizoen. Het zomerrooster is al in volle gang. De eerste activi teit in het nieuwe seizoen is de zwemvierdaagse van maandag 16 augustus tot en met vrijdag 20 augustus. Voor verdere informatie kunt u terecht op de website www. gouwebaddesniep.nl of telefo nisch via 0182-630444. n de zomer van 2011 gaan de hefbrug, de oprijdbrug I aan de kant van de Kerk- I weg-oost en de Kerkweg- oost zelf op de schop. Bij de hef brug gaat het ondermeer om een flinke schilderbeurt. De brug zelf wordt er ‘uitgelicht’ en mogelijk aangepast voor fietsers en voetgangers. De oprijdbrug - de schuine oprit naar de brug zelf- is in zo’n slechte staat dat deze volledig gesloopt wordt. De werkzaamheden worden momenteel voorbereid en uit gevoerd in opdracht van de pro vincie Zuid-Holland en de ge meente Waddinxveen. Komende donderdagavond 1 juli - tussen 18.00 en 20.00 uur is er een inloopavond waar inwo ners de plannen kunnen zien en ook suggesties kunnen doen. Voor Waddinxveen is deze re novatie ingrijpend. Een afslui ting van enkele maanden is on vermijdelijk gezien de aard en omvang van de geplande werk zaamheden. De Kerkweg-Oost en de weg over de hefbrug zijn waarschijnlijk vijf maanden vol ledig afgesloten voor alle ver keer. Voor fietsers en voet gangers wordt een oplossing gezocht in de vorm van een veerpont of schipbrug. Voor auto- en vrachtverkeer worden omleidingsroutes ingesteld. Zo dra deze bekend zijn worden de routes op de website getoond van de provincie Zuid-Holland (www.zuidholland.nl). Weekblad voor Waddinxveen is een onafhankelijk weekblad, dat in een oplage van 16.750 exemplaren wordt uitgegeven en verspreid in Waddinxveen, Moerkapelle en Zevenhuizen. Weekblad voor Waddinxveen verschijnt op woensdag. Het Seniorenwerk Waddinx veen van de Stichting Vonk or ganiseert met grote regelmaat activiteiten die senioren de mo gelijkheid bieden in beweging bij goed fietsweer. Voor infor- In 1934 werd begonnen met de aanleg van de huidige hefbrug. De Gouwe werd sterk verbreed en uitgebaggerd en er kwamen aan weerszijden van de Gouwe forse opritten. Dit betekende ui teraard dat veel historische be bouwing in de directe omge ving moest wijken. Tijdens de Tweede Wereldoor log was de hefbrug het toneel van een bloedige aanslag. Een engelse jachtvlieger zag een kar met dakplaten waarschijn lijk aan voor wapentuig en be schoot de kar terwijl deze de hefbrug passeerde. Twee doden en enkele gewonden waren het gevolg. Bezorging Geen krant ontvangen? Bel 088-0131831. k ben vanmiddag even naar het plukbos geweest. U I weet wel dat bos dat speciaal ingericht is voor de al- I lochtone medemens die graag wat in het wild plukt. I Nou kwam ik er eigenlijk amper allochtonen tegen moet ik zeggen. Wel zag ik een mannetje met van die dunne spillebeentjes en een puntmuts op - hij kwam me wel een soort van bekend voor. Maar ik kon niet op z’n naam komen. Stratenmakers straten de oprijdbrug van de hefbrug op de Kerkweg-oost. De brug werd in 1936 in gebruik genomen. Foto: archief. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN £T Woensdag 30 juni 2010 V

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 5