il II II Gemeente Nieuws II 1 Bouwzaken Milieuzaken Gemeente Waddinxveen Overige vergunningen Werk in uitvoering Duurzame Dinsdag Kom op af spraak Bezwaar Vergaderingen Aanvraag Koninklijke On derscheidingen i =F J- RubriekGemeentenieuws uit Waddinxveen ZEKER WETEN DAT U HET BENT BINNENGEKOMEN BOUWAANVRAGEN BINNENGEKOMEN SLOOPAANVRAGEN VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN GEHANDICAPTEN PARKEERPLAATS NOORDTUNNEL TIJDELIJK AFGESLOTEN PUBLIEKSBALIE AFVALBRENGSTATION Zuidelijke Rondweg 250. Openingstijden van het Afval- brengstation: op werkdagen van 13:00 tot 16:00 uur, zaterdag van 09:00 tot 12:00 uur. Afvalinzameling en ophalen grofvuil 547 500. VERLEENDE APV-VERGUNNINGEN VERLEENDE LOTERIJVERGUNNINGEN VERGUNNINGENLOKET BETALEN VIA INTERNET Als er kosten zijn verbonden aan het product of de dienst, SPREEKUREN MILIEUVERGUNNING INGETROKKEN GEMEENTERAAD I; dr dan kunt u online betalen. U betaalt met iDEAL, in uw ver trouwde internet betaalomge ving, of met een creditcard van Visa of Mastercard. Nabetaling krijgt u uw bestelling per post thuis bezorgd. De Nederlandse taal, voor de meesten van ons is dit niet iets waar we bewust bij stilstaan. Het is normaal om Nederlands te spreken en te schrijven je 2010, op de zaterdagen op de Zuidplas. ning mee houden dat de afhan deling van een aanvraag ruim 4 maanden duurt. Neem, voor u een aanvraag indient, contact op met het bestuurssecretariaat, via tel. 624600. Kijk voor infor matie ook op www.lintjes.nl. zoom wordt daarom van maan dag 5 juli 06:00 uur tot en met donderdag 8 juli ca 17:00 uur af gesloten. Er wordt een omleidingroute ingesteld. Informatie kunt u krijgen bij dhr. Vervoom, via 624 500 of e .vervoom@waddinx veen, nl een Duurzaam Lintje. Ie dereen van jong tot oud kan meedoen! Gouda is de plek waar op 11 november 2010 kansrij ke ideeën zullen worden ge koppeld aan organisaties of bedrijven die kunnen hel pen bij het realiseren van het duurzame idee. We organi seren op die dag "duurzame dates” om de partijen bij el kaar te brengen. Heb je een duurzaam idee of weetje ie mand anders die met een duurzaam idee rondloopt? Bezoek de website of tip een ander door dit bericht door te sturen. Wie weet zien we je terug op 7 september in Den Haag of op 11 novem ber in Gouda! - Voorstel inzake wijziging be mensing commissies De agendastukken liggen op werkdagen tijdens openings uren ter inzage bij de Publieks- balie. Tijdens de vergaderingen kunt u gebruikmaken van het spreekrecht. Meer informatie vindt u op www.waddinxveen.nl. Bezoekadres: Raadhuisplein 1, 2741 HR. Postadres: Postbus 400, 2740 AK. Telefoon: 0182 - 624 624. E-mail: gemeente@waddinxveen.nl. Website: www.waddinxveen.nl. vergunning d.d. 24-08-1999 voor een baggerdepot gelegen langs de Rijksweg A12 (hmp 27,9 richting Den Haag). Dit besluit kunt u vanaf 24 juni t/ m 4 augustus 2010 tijdens ope ningsuren inzien bij de Pu- blieksbalie. Voor inzage buiten kantooruren kunt u telefo nisch een afspraak maken via tel. 624624. Tijdens deze periode kunt u bezwaar indienen bij het colle ge van B&W. Een besluit blijft van kracht wanneer u bezwaar indient, tenzij u een voorlopige voor ziening aanvraagt bij de Voor zitter van de Afdeling be stuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA Den Haag. In dat geval moet u een be paald bedrag (griffierecht) be talen. Deze bekendmaking staat ook op www.milieu- dienstmiddenholland.nl. Aan de balie legitimeert u zich met een paspoort of rij bewijs. Op internet gebruikt u hiervoor DigiD. DigiD is gratis en aan te vragen via www.digid.nl. De volgende bouwaanvragen zijn ontvangen op de tussen haakjes vermelde datum: 20100120 Graanakker 107, het plaatsen van een dichte carport met een open veranda (15-06-2010); 20100121 Passage 11, herplaat sen van een kruis op de voorgevel (15-06- 2010). De volgende sloopaanvragen zijn ontvangen op de tussen haakjes vermelde datum: 20100119 Peter Zuidlaan 100, het verwijderen van asbesthoudend zeil en resten asbest uit de woning (15-06- 2010). De volgende bouwvergunnin gen zijn verzonden op de tussen haakjes vermelde datum: 20100118 Piasweg 2C, het plaat sen van een tijdelij ke noodbrug voor de duur van 9 maanden (15-06-2010); 20100136 Piasweg 2C, het op richten van een woning (15-06- 2010). Tegen bovenstaande besluiten kunt u bezwaar aantekenen (zie BEZWAAR). Met het indienen van een be zwaarschrift wordt de aanvang van de bouw/sloop niet tegen gehouden. Om dat te voorkomen kunt u een verzoek om een voorlopi ge voorziening indienen bij de Rechtbank ‘s-Gravenhage, Post bus 20302, 2500 EH Den Haag. De rechter beziet dan of met de bouw/sloop mag worden be gonnen. Aan het indienen van zo’n ver zoek zijn kosten verbonden. Besloten is een bestaand par keervak nabij de woning Wil lem de Rijkelaan 134 aan te duiden als een gereserveerde ge handicaptenparkeerplaats met onderbord (kenteken) De gemeente Waddinxveen gaat onderhoud plegen aan de Noordtunnel. De Staringlaan tussen Perkstraat en Groene- Loop jij rond met een duurzaam idee? Dien dit dan voor 1 juli in op www.duurzamedinsdag.nl. Op 7 september 2010 is het voor de 12e keer Duurzame Dins dag, de dag dat de samenleving met antwoorden komt. Op die dag ontvangt demissionair mi nister Verburg (LNV) het Duur zame Koffertje en onderscheidt demissionair minister Huizin ga (VROM) een aantal indivi duen met een Duurzaam Lint je. Voor meer informatie over Duurzame Dinsdag zie: www. duurzamedinsdag.nl. Ook kan je hier iemand voordragen voor U moet persoonlijk langkomen voor een aanvraag? Maak dan (digitaal) een afspraak. Kijk op www.waddinxveen.nl of bel 624 500. Openingstijden van de Pu- blieksbalie: maandag tot en met vrijdag 08:30-12:30 uur, woensdag, op afspraak 13:00-16:00 uur, don derdagavond 17:00-21:00 uur. Afspraken, vragen en meldin gen 624 500. Wanneer u vindt dat uw directe belangen worden geschaad door de verlening van een - hiervoor genoemde - verleende vergun- ning/beschikking, kunt u bin nen zes weken na de verzend- datum van de beschikking een gemotiveerd bezwaarschrift in dienen bij het college van B W (tenzij in de publicatie een andere procedure is vermeld). Op de website www.denkvoor- uit.nl vindt u elf rampscenario’s met daarbij uitieg over hoe u moet handlen bij een bepaalde ramp. De algemene rampenwij- zer vertelt u precies wat u moet doen bij welke ramp. Bewaar deze kaart op een makkelijke plek in huis, zoals de meterkast. De kaart staat in de gemeente- gids. entenparticipatie Wet Sociale werkvoorziening met terugwer kende kracht per 1 april 2010 -Jaarrekening 2009 - Begrotingswijziging Eerste Managementrapportage 2010 - Bestuurlijke Toekomst - Actualisering van de Nota Fonds Bovenwijkse Voorzienin gen inclusief bekrachtiging ge heimhouding bijlagen - Vaststellen van de Nota Grond- prijsbeleid en de Nota Inbreng- waarde grond en wegingsfac toren - Kredietaanvraag actualisa tie beheerplannen Openbare Ruimte en selectie en aanschaf van een beheersysteem ten be hoeve van planmatig beheer van de openbare ruimte - Financiële dekking uitvoering projectplan "JongerenOntmoe- tingsPlaats Zuidplas - De JOP wordt in gebruik genomen” - Vaststellen van de verordening leerlingenvervoer gemeente Waddinxveen 2010 - Afscheid raadslid M.L. Kroes van der Maas - Verslag van onderzoek door de commissie onderzoek geloofs brieven inzake nieuw raadslid en voorstel tot toelating van het nieuw benoemde raadslid - Installatie van het nieuw be- - Breijer Schilders, vergun ning voor het plaatsen van een schaftunit, opslagcontainer en een toilet, op de bouwplaats op drie parkeerplaatsen aan de Zu- ringveld. De vergunning is gel dig van 14 juni t/m 29 oktober 2010. - C. Leurdijk, standplaatsver gunning voor de verkoop van aardappelen, groenten en fruit van 1 januari t/m 31 december - Stichting Vonk, toestemming voor het houden van acht bingo- avonden van 20.00 tot 22.30 uur in het Anne Frank Centrum aan de Jan van Bijnenpad 1 op 21-09, 19-10, 23-11-2010 en 18- 01, 15-02, 22-03, 26-04 en 24-05- 2011. Hebt u een vraag over een ver gunning, dan kunt u alleen op werkdagen tussen 8:30 en 12:30 uur contact opnemen met het Vergunningenloket. Als u (uitgebreid) wilt praten over een vergunning of een aan vraag wilt inzien, dan kunt u al leen terecht als u daarvoor een afspraak heeft gemaakt met één van de medewerkers van het Vergunningenloket. U hoeft dan niet te wachten en de medewerkers kunnen zich voorbereiden op uw bezoek. Voor vragen of het maken van een afspraak kunt u bellen met tel. 624 500. Vanuit uw luie stoel gemeen telijke zaken regelen? Dat kan in de Webwinkel op www.waddinxveen.nl. Ga naar “digitale balie” en kies voor "webwinkel”. Voor bij voorbeeld een uittreksel, het doorgeven van een verhui zing of het aanvragen van bijzondere bijstand hoeft u dus de deur niet meer uit. Wilt u een product digitaal aanvragen, dan heeft u wel een DigiD-code nodig. denkt er verder niet bij na. Hoe anders is dit voor een inburge- raar. Voor hem of haar is de Ne derlandse taal helemaal niet vanzelfsprekend. Gelukkig zijn er dan taalcoaches waarmee een inburgeraar een koppel mee kan vormen. Iedereen kan taalcoach worden. U kunt zich opgeven op www.hetbegintmettaal.nl of bij Stichting Vluchtelingen werk. Daarna wordt u uitgeno digd voor een korte training, waarbij verteld wordt hoe het allemaal in zijn werk gaat en wat er van u verwacht wordt. U kunt uw interesse voor ie mand uit een bepaald land aan geven, of een voorkeur uitspre ken voor een man of een vrouw. Dan gaat de instantie een pas sende inburgeraar zoeken om te helpen en begeleiden. Een taal- koppel bent u voor een perio de van een halfjaar tot een jaar. Ook taalcoach worden? Kijk dan op www.hetbegintmettaal.nl of stuur een e-mail naar Carla Me- lieste, c.melieste@vwzhm.nl. De burgemeester en de wet houders houden spreekuur op maandag van 16:00 tot 17:00 uur. Voor een soepel verloop is het nodig om vooraf een af spraak maken via 624 600. B&W hebben de volgende ver gunning ingetrokken op grond van artikel 8.25 Wm: - Rijkswaterstaat: oprichtings- Woensdag 30 juni, aanvang 18:30 uur Gelet op de hoeveelheid be- spreekstukken én de wens om de vergadering in één avond af te ronden, is voor dit vroege tijdstip van aanvang gekozen. Op de agenda: - Voorstel tot geheimhouding van de projecten-risico’s als bij lage bij de Eerste Projectenrap portage 2010 - Vaststellen van het projectbe- sluit "Houtex” - Vaststellen van het bestem mingsplan “Essengaarde” - Bekrachtiging reactie op de ontwerp programmabegro- ting van het Natuur en Recrea tieschap Reeuwijkse Plassen en omstreken voor het jaar 2011 en de meerjarenraming voor de ja- ren 2011 tot en met 2014 - Mandaatverlening met betrek king tot het digitaal onderte kenen en waarmerken ten be hoeve van het publiceren van ruimtelijke plannen, zulks met de mogelijkheid van onderman- daat - Aanpassing Algemene Plaat selijke Verordening 2009 en Bouwverordening Waddinx veen 2007 aan de Wet algemene noemde raadslid bepalingen omgevingsrecht (Wabo) - Vaststellen eerste wijziging le- gesverordening 2010 - Reactie op de ontwerp pro- grammabegroting2011 en meerjarenramingen 2012-2014 van de Veiligheidsregio Hol lands Midden, bekrachtiging briefcollege - Plan van aanpak samenstelling Collegeprogramma 2010 - 2014 inclusief financieel meerjaren perspectief - Reactie op Regionaal risicopro fiel Veiligheidsregio Hollands- Midden - Vaststellen van de Notitie "Ka ders voor het seniorenbeleid 2010-2013” - Vaststellen Verordening Cli- Dit jaar zijn er in onze gemeente zes Koninklijke onderscheidin gen uitgereikt ter gelegenheid van Koninginnedag. Het was een bijzonder feestelijke gebeur tenis, niet alleen voor de gede coreerden, maar ook voor hun familie en vrienden én de orga nisaties waar zij voor werken. Kent u ook iemand die een lint je verdient? De aanvragen voor Koninginnedag 2011 moeten vóór 1 augustus 2010 worden in gediend, voorzien van een kor te levensbeschrijving en een opsomming van de verrich te functies. U kunt de aanvraag richten aan de Burgemeester van Waddinxveen. Een formu lier voor de aanvraag vindt u op www.waddinxveen.nl. Konink lijke onderscheidingen kunnen ook tussentijds worden aange vraagd. U moet er dan reke- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I A Woensdag 30 juni 2010 7

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 9