Herstel moeilijk door volle markt' r 79." 69." ISDAG ERDAG DAG ..00PAV0ND 10.00-21.00 UUR Kampeerhal De Vrijbuiter Roden, Gouda Roermond www.vrijbuiter.nl 01 VI 37." 59." 11" 14." 49." 39." 29." 129." 14." I HALVE PRIJS 5 2 VOOR 25. Ruim 500 tenten opgesteld 45.000 artikelen 40.000 M2 winkelplezier Deskundig personeel Altijd de laagste prijs! 113^ 73.3S 49^ 74.53 18.33 24.3a 78.3b 88.3i 43?s 218.3a Normaal: ELKE2E Slagvaardiger KORT DE VRIJBUITER Waddinxveen is een dorp en moet dat volgens velen vooral blijven. Eén van de kenmerken van een dorp is dat er veel agrarische activiteiten zijn. De komende zomerweken neemt het Weekblad voor Waddinxveen een kijkje bij boeren en kwekers. Vandaag: Ichtus Flowers. WADDINXVEEN I 118.95 1ö.3a Door Richard Avontuur Foto: Ronald Stam. Vrijbuiter Ijszee 4 Stroom tent-unit Campingaz BBQ Primero Classic Wilderness Outdoor sandalen Intex Luchtbed Nomad Slaapzak Mistral Donnay Uni Polo Pique IINTEX OE' □ONNAY Campingstoel - Model: Superior 7 cm. - Afmeting: 205 x 70 cm. - Met zachte velours bovenkant en anb-slip onderlaag - 10 cm. dikte: 89.” Bas Boevée, die samen met Pieter Lips en Danier van der Spek, eigenaar is van Ichtus Flowers, kweekt sinds 2007 snijbloemen waaronder orchideëen. waarover de planten naar bin nen worden gereden. "Onze planten staan allemaal in bak ken in de kas. Een computersy steem houdt precies bij wanneer een bepaalde bak weer in bloei is en zorgt er zelf voor dat die bak naar voren wordt gereden.” Het systeem werd twee jaar ge leden, toen Ichtus Flowers zich op de huidige locatie huisvest- CAMPINGSTOtlEN Al VANAF 14." te, voor het eerst op Nederland se bodem geïntroduceerd. Het voordeel van het systeem is niet alleen de kostenbesparing, maar ook de verbeterde werk omstandigheden. „Niemand hoeft meer in de kas te werken. Al onze medewerkers staan dus goed geconditioneerd.” Met ruim twee jaar is Ichtus Flowers een jong bedrijf. Boe vée, die eerder een eigen kwe kerij had in Moerkapelle, werkt sinds 2000 samen met Danier van der Spek. Eerst aan de Has- seltweg in Moerkapelle en sinds 2007 onder de naam Ichtus Flo wers aan de Abraham Kroes weg. /’Geen gemakkelijke tijd om een bedrijf op te zetten,” verwijst Boevée naar de eco nomische crisis. “Ik loop al een - Eiectronische ontsteking - 2 wegklapbare zijtafefs - 2 jaar garantie - Goed comfort met waterafstotende voering - Slijtvaste hypergrip zool - Maat 36 t/m 46 - Hoog model: 49.” Artikelen geldig van 14 t/m 20 juli 2010. Zet- en/of drukfouten voorbehouden. juist door de economische si tuatie is die ontwikkeling stil gezet.” Hoewel Bas Boevée zelf uit Moerkapelle komt, heeft hij ook een binding met Waddinxveen. “Naast zakelijk ook privé, want mijn dochter woont er.” Als Moerkapellenaar heeft Boevée lovende woorden voor Wad dinxveen. “Een leuk dorp, mét middenstand en de centrum functie van de passage is mooi. In Moerkapelle is in de loop der jaren de middenstand compleet vernietigd. Alleen moet Wad dinxveen, maar dat geldt voor veel meer gemeenten, slagvaar diger worden. Sommige projec ten, zoals in de Zuidplaspolder, worden tientallen jaren ver traagd.” Het is volgens Boevée belang rijk dat een dorp ook een dorp blijft. „Als ik kijk naar Moerka pelle, dan hebben die weinig meer over zichzelf te vertellen. Eerst ging het samen met Ze venhuizen en nu is het een klein broertje van Nieuwerkerk.” Naam: Bas Boevée, Ichtus Flowers Adres: Abraham Kroesweg54 Sinds: 2007 Grootte: 43.500m2, 20 fulltime medewerkers, 7 parttime. KAMPEERHAL Vrijbuiter Donau 2 - Tijk: polyester/katoen - Voering: 100% katoen met print en vulling: 3D polarsoft - Comfortwaarde: 6°C - Afmeting: 205 x 80 cm. I - 2 persoons koepeltent - Polyester PU gecoat buitendoek - PE kuipzeil - Glasfiber stokken - Stahoogte: 1.40 m. - 1 jaar garantie Diningstoel Palma De Luxe - Materiaal: sterk rattan^ vlechtwerk T Aluminium frame - Lnct kussens - Met ingebouwde electrische pomp - Makkelijk te bedienen en comfortabel door zachte velours bovenkant - 2 persoons: 39.” tijdje mee in de sector en heb drie crises meegemaakt. Alleen deze is anders, omdat het nor maal een kostenverhaal is. De olie werd duurder of de arbeids- prijs ging omhoog. Maar nu is het een probleem van opbrengs ten en dat is bizar,” Ichtus Ho wers kende een daling van zo’n dertig tot veertig procent, “Even dachten we aan een herstel in het voorjaar, maar nu is het op nieuw niet best. De markt is ook erg vol, waardoor een herstel moeilijk is.” Om nieuwe opbrengsten aan te boren, wordt gezocht naar nieu we markten. “Ons idee is om kant-en-klare producten te leve ren. Nu hebben wij alleen bloe men aan te bieden en moeten anderen daar nog iets mee doen. In het voorjaar hadden wij een actie met een grote supermarkt keten waarbij wij een compleet product verkochten. Dat hoef de alleen maar in de winkel ge zet te worden en was klaar voor de verkoop.” Overigens is de crisis er de oor zaak van dat er niet nog meer geautomatiseerd is bij Icht us Flowers. Nu is het zo dat de bloemen, eenmaal computer gestuurd de schuur ingereden, met de hand worden afgesne den en verwerkt. “We zijn een tijdje bezig geweest met een sy steem waarbij de verwerking en verpakking van de bloemen ge automatiseerd ging. Daar zou den kostenbesparingen op be haald kunnen worden, maar - Te gebruiken voor stroom in tent en vouwwagen - 3 stopcontacten 230 Volt met CEE stekker - Spatwaterdicht - 1.5 meter kabel - Voor dames en heren - Volledig verstelbaar - Neopreen gevoerd en comfortabel voetbed - In diverse kleuren - Maten 36 t/m 46 Wilderness Zelfopblazend matras - Model: Vienna Basic I - Extra sterk - Rechthoekig aluminium frame - Weerbestendig textileen - Rugleuning 8 standen verstelbaar inds twee jaar staan de kassen van kweke- rij Ichtus Flowers op de hoek van de Abra ham Kroesweg. Pieter Lips, Da nier van der Spek en Bas Boe vée leveren vanuit deze kassen snij-anthuriums en snij-phalae- nopsis. Van de eerste worden zes soorten grootgebracht. Van de phalaenopsis, beter bekend als orchideeën, staan er zo’n 25 soorten in de kas. In alle kleu ren en maten. “Al lijken sommi gen wel erg op elkaar. Zo heb ben we zo’n zes verschillende soorten witte bloemen. Die kan ik niet uit elkaar houden, vertelt Bas Boevé” Trots is hij, samen met de mede- eigenaren, op de manier van werken. Hoewel Ichtus Flo wers in totaal 27 werknemers op de loonlijst heeft, werkt er niemand meer in de kas. Ten minste, niet om de bloemen uit te zoeken. “Het naar de schuur halen van de planten, waar de bloemen worden afgesneden, is allemaal geautomatiseerd,” legt Boevée uit. Voor de grote kas, die in twee delen is gescheiden, staat de gro te schuur. Vlak voor de beide kasdelen loopt een brede rails, I Garantie. J 3 jaar Wilderness Leren wandelschöenen WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Hl Woensdag 14 juli 2010 J- - In diverse modische kleuren verkrijgbaar Maten S XJm XXL I - 4 persoons trekkerstent - Polyester PU 5000 mm. buitendoek I - Q-tex kuipzeil - Incl. luifelstokken - Stahoogte: 2.00 m. - Gewicht: 12.4 kg. norrTao Opbergkast - Model: Amsterdam - Afmeting 85.5 x 60 x 34 cm. - Afsluitbaar doek Koelbox Portacool - Inhoud: 45 liter - Geluidloos - Geschikt voor 2 Itr. flessen - Werkt op 230 er. 12 Volt - 2 jaar garantie 'T-V'’ 18?% Si'- -

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 21