o Gemeente Nieuws week Bouwzaken Vakantie plannen? Vergunningen loket Gemeente Waddinxveen Aanvraag Koninklijke onderscheiding Ruimtelijke ordening Meldpunt RubriekI Gemeentenieuws uit Waddinxveen TERUG VAN VAKANTIE? DOORSPOELEN! Uit onderzoek van TNS-NIPO blijkt dat ruim een derde va kantiegangers niet al tijd het kraanwater ver verst bij thuiskomst. Waarom? KENT U OOK IEMAND DIE EEN LINTJE VERDIENT? VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN AFVALBRENGSTATION Zuidelijke Rondweg 250. Ope ningstijden: op werkdagen van 13:00 tot 16:00 uur, zaterdag van 09:00 tot 12:00 uur. Afvalinza meling en ophalen grofvuil 547 500. PASPOORT NODIG? UITTREKSEL NODIG VOOR JE NIEUWE SCHOOL? PUBLIEKSBALIE SPREEKUREN DUBIEUZE VERKOOP ADVERTENTIES EN/OF VERMELDINGEN BINNENGEKOMEN BOUWAANVRAGEN L ri Via deze website kunt u zich te vens aanmelden voor de digitale nieuwsbrief. Tegen bovenstaande besluiten kunt u bezwaar aantekenen (zie BEZWAAR). Met het indienen van een bezwaarschrift wordt de aanvang van de bouw/sloop niet tegengehouden. Om dat te voorkomen kunt u een verzoek om een voorlopige voorzie ning indienen bij de Rechtbank ‘s-Gravenhage, Postbus 20302, 2500 EH Den Haag. De rech ter beziet dan of met de bouw/ sloop mag worden begonnen. Aan het indienen van zo'n ver zoek zijn kosten verbonden. Wanneer u vindt dat uw directe belangen worden geschaad door de verlening van een - hiervoor genoemde - verleende vergun- ning/beschikking, kunt u bin nen zes weken na de verzend- datum van de beschikking een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van B W (tenzij in de publicatie een andere procedure is vermeld). Hebt u een vraag over een ver gunning, dan kunt u alleen op werkdagen tussen 8:30 en 12:30 uur contact opnemen met het Vergunningenloket. Als u (uit gebreid) wilt praten over een vergunning of een aanvraag wilt inzien, dan kunt u alleen terecht als u daarvoor een af spraak heeft gemaakt met één van de medewerkers van het Vergunningenloket. U hoeft dan niet te wachten en de mede werkers kunnen zich voorberei den op uw bezoek. Voor vragen of het maken van een afspraak kunt u bellen met tel. 624 500. de gemeente Waddinxveen, tel: 624 622. Ruim een derde van de klanten van drinkwaterbedrijf Oasen laat bij terugkomst van vakantie de kraan niet altijd een minuut Oasen onderzocht de afgelo pen jaren wat de effecten zijn van stilstaand water op de kwa liteit van water in de huisleidin- gen. Daaruit blijkt dat stilstaand water na enkele dagen achter uit gaat in kwaliteit. De leidin gen en kranen in huis geven na melijk metalen (zoals koper, lood, nikkel) af aan het stilstaan- De aanvragen voor Koningin nedag 2011 moeten vóór 1 au gustus 2010 worden ingediend, voorzien van een korte levensbeschrijving en een opsomming van de verrichte functies. U kunt de aanvraag richten aan de Burgemeester van Waddinx veen. Een formulier voor de aanvraag vindt u op www.wad- dinxveen.nl. Koninklijke onderscheidingen kunnen ook tussentijds worden aangevraagd. U moet er dan rekening mee houden dat de afhandeling van een aan vraag ruim 4 maanden duurt. Neem, voor u een aanvraag in dient, contact op met het be- stuurssecretariaat, via tel. 624600. Kijk voor informatie ook op www.lintjes.nl. De volgende bouwvergunnin gen zijn verzonden op de tussen haakjes vermelde datum: 20100103 Coenecoop 375, het plaatsen van een bij gebouw ten behoe ve van een aggregaat (02-07-2010); 20100108 Jan Campertlaan 30, herplaatsen vaneen aanbouw (02-07-2010). Kom op afspraak, dat scheelt veel tijd. Kijk op www.waddinx- veen.nl ‘afspraak maken’ of bel 624 500. Dit jaar zijn er in onze gemeen te zes Koninklijke onderschei dingen uitgereikt ter gelegen heid van Koninginnedag. Het was een bijzonder feestelijke ge beurtenis, niet alleen voor de gedecoreerden, maar ook voor hun familie en vrien den én de organisaties waar zij voor werken. Bestel en betaal het in onze we bwinkel. Het uittreksel wordt per post thuisgestuurd. Openingstijden: maandag tot en met vrijdag 08:30-12:30 uur, woensdag, op afspraak 13:00- 16:00 uur, donderdagavond 17:00-21:00 uur. Afspraken, vra gen en meldingen 624 500. De burgemeester en de wet houders houden spreekuur op maandag van 16:00 tot 17:00 uur. Voor een soepel verloop is het nodig om vooraf een af spraak maken via 624 600. Vaststelling bestemmingsplan Essengaarde De gemeenteraad heeft op 30 juni het bestemmingsplan "Essengaar de” vastgesteld. Het plan is ge wijzigd vastgesteld. De wijzigingen hebben betrek king op de maatvoering van de griffierecht verschuldigd. Het besluit tot vaststelling van het bestemmingsplan treedt in werking daags na afloop van voormelde beroepstermijn. Tevens kan een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend bij de voorzitter van de Afdeling Be stuursrechtspraak van de Raad van State. Indien dit gebeurt binnen de beroepstermijn, treedt het besluit tot vaststelling van het bestemmingsplan niet in werking voordat op dat ver zoek is beslist. Voor het in behandeling nemen van het verzoek om voorlopige voorziening is griffierecht verschuldigd. Op bovengenoemd besluit is af deling 2 van hoofdstuk 1 van de Crisis- en Herstelwet van toepassing (art. 1.1 Chwjo. art. 3.1 Bijlage I Chw). Deze afdeling beperkt het beroepsrecht en stelt striktere eisen aan het beroepsschrift. De wet is raad pleegbaar op wetten.overheid. nl.” Samenwerking met inwoners is belangrijk om een schone, hele en veilige leefomgeving te Bezoekadres: Raadhuisplein 1,2741 HR. Postadres: Post bus 400, 2740 AK. Telefoon: 0182 - 624 624. E-mail: gemeen- te@waddinxveen.nl. Website: www.waddinxveen.nl. De gemeente heeft signalen ge kregen dat ondernemers en in stellingen momenteel telefonisch worden benaderd voor de verkoop van ‘vermel dingen’, waarbij de suggestie wordt gewekt dat die wordt ge plaatst in een soort "Gemeen tegids”. In het telefoongesprek wordt een bedrag aan kosten (250 euro) genoemd voor deze vermelding. Namens-de gemeente Waddinx veen is uitgeverij Akse Media momenteel bezig met de verkoop van advertenties in de Gemeentegids Waddinxveen de water. Hierdoor is de kans op groei van bacteriën zoals Legionella aanwezig. Het be drijf adviseert daarom ieder een om in huizen en gebou wen waar water langere tijd heeft stilgestaan, voor ge bruik van het water eerst alle kranen minimaal één mi nuut flink open te zetten en zo de leidingen goed door te spoelen. Deze zomer voert Oasen een campagne om alle te rugkerende vakantiegan gers te wijzen op het belang van het laten doorlopen van de kraan, door middel van posters op treinstations en via Twitter. Meer informatie vindt u op www.oasen.nl creëren. Daartoe kunt u van af 1 juli 2010 zelfbij de gemeen te via www.waddinxveen.nl een handhavingverzoëk indienen voor zaken waarvan u vindt dat ze afbreuk doen aan een schoon, heel en veilig Waddinx veen. Dit kunt u doen via het di gitale meldpunt dat op de home page staat van de gemeentelijke website. Elke melding wordt be oordeeld en opgevolgd. U krijgt zo snel mogelijk, maar in ieder geval binnen de wettelijke ter mijn van acht weken, bericht over wat er met uw melding gaat gebeuren. Betreft het een prioriteit uit het uitvoeringspro- gramma, dan wordt er meteen actie ondernomen. Zaken die kunnen wachten, worden ingepland en op een la ter tijdstip uitgevoerd. Op 1 juli jl. presenteerden de Provincie Zuid-Holland en de gemeente Waddinxveen tijdens een eerste inloopavond de conceptplannen over de re novatie van de hefbrug, de oprijdbrug en de Kerkweg-Oost. Het was een druk bezoch te avond, waarop inwoners vragen konden stellen en ook suggesties en opmerkin gen konden noteren en inle veren. Ook van de mogelijk heid om zich aan te melden voor de digitale nieuwsbrief die de provincie en gemeen te gaan uitgeven, is veel ge bruik gemaakt. De gepresen teerde conceptplannen staan inmiddels op www.zuid-hol- land.nl/ hefbrugwaddinx- veen. 2011. De medewerkers van Akse Media hebben altijd een officiële brief van de Gemeente Waddinxveen bij zich, die zij aan u tonen. Medewerkers van Akse Media nemen altijd eerst telefonisch contact op om vervolgens een afspraak met u te maken. Let wel: hier gaat het dus heel duidelijk om de verkoop van advertenties in de officiële gemeentegids Wad dinxveen 2011. Heeft u een vermelding in het adressengedeelte van de ge meentegids, dan wordt u in de loop van de komende maan den per telefoon of e-mail bena derd om de gegevens te controleren en zomodig te actu aliseren. Deze vermeldingen in de gemeentegids zijn altijd gratis. Wees dus alert als een "bedrijf' contact met u opneemt voor de verkoop van advertenties of vermeldingen. Bij twijfel kunt u contact opnemen met het cluster Communicatie van doorlopen. Dat blijkt uit on derzoek dat onderzoeksbureau TNS-NIPO in opdracht van Oa sen heeft uitgevoerd. Veel klan ten die de kraan wel laten door lopen, zeggen dit te doen omdat er bacteriën in het stilstaande water kunnen zitten. Als er tijdens de vakantie dagen of wekenlang niemand thuis is, dan staat het water in de huis- leidingen stil. Vooral bij warm weer heeft dit gevolgen voor de kwaliteit van het drinkwa ter. Het motto van Oasen is dan ook: ‘Terug van vakantie? De kraan 1 minuut open!’ woonbestemming aan de noordoostzijde van de loca tie, welke met respectievelijk 0,5 meter en 1 meter is vergroot. Het plan heeft als doel de ontwikkeling van wo ningbouw op de locatie van de voormalige Dick Brunaschool planologisch mogelijk te ma ken. Het plangebied is globaal gelegen tussen de Groensvoor- de, Essengaarde, Waddepad en de Lindengaarde. Het besluit tot vaststelling van het bestemmingsplan, het be stemmingsplan zelf, de nota van beantwoording zienswij zen en de bijbehoren de docu menten liggen met ingang van 8 juli gedurende zes weken (tot en met 18 augustusvoor een ieder tijdens openingsuren ter inzage bij de Publieksbalie. Op de ge meentelijke website www.wad- dinxveen.nl en via www.ruimtelijkeplannen. nl(identificatienummer: NL.IMRO.0627. bpessengaarde-0401) kunnen bovengenoemde stukken digi taal worden geraadpleegd. Belanghebbenden die tijdig hun zienswijze omtrent het ont- werpbestemmingsplan bij de gemeenteraad kenbaar hebben gemaakt, belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten dat zij daartoe niet in staat zijn geweest én belanghebbenden die bezwaar hebben tegen de plan- onderdelen die gewijzigd zijn vastgesteld, kunnen gedurende bovengenoemde termijn van te- rinzagelegging schriftelijk be roep instellen tegen het besluit van de gemeenteraad tot vast stelling van het genoemde be stemmingsplan. Het beroepschrift dient te wor den gezonden aan de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA ‘s-Gravenhage. Voor het in behandeling nemen van het beroepschrift is 20100127 Dreef 6, het gedeelte lijk veranderen van de gevelindeling (02- 07-2010); 20100128 Henegouwerweg 49 t/m 84a, het oprich ten van 2 noodtrappen vanaf de eerste verdie ping naar de begane jgrond (05-07-2010); 20100129 Koningin Wilhel- minaplein 10, het ge deeltelijk veranderen van de voorgevelpui (05-07-2010); 20100130 Brugweg 87, het plaat sen van een aanbouw aan de achterzijde van de woning (05-07- 2010). De volgende bouwaanvragen zijn ontvangen op de tussen haakjes vermelde datum: 20100124 Logistiekweg 4, het plaatsen van een over kapping ten behoe ve van opslag (28-06- 2010); 20100125 Coenecoop 111 ka vel 1 t/m 3, het op richten van 3 bedrijfs verzamelgebouwen (28-06-2010); 20100126 Linzenakker 42, het veranderen van de achtergevelpui op de begane grond en de bergingdeur aan de voorzijde (02-07-2010); s WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I Woensdag 14 juli 2010 I

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 7