I een O De koperen ploert Zomers genieten bij Landal GreenParks! I Wip een I Q 'Or twee persöriè Landal GreenParks ga snel naar www.deweekkrant.nl/actie Falk Fietsrouteplanner Nederland Klassieke zilveren sieraden set Landal. Geen reserveringskosten! Voetbal Experience is meer dan voetbal alleen in Weserberglanél voor twee personen! d- COLUMN I HENK SPAAN voet ba l ex p e ri e n ce Kijk voor meer informatie en kopen op www.deweekkrant.rd/webwinkel. I M arjenkÖBKT 'K' en leed van voetballers? Doe de roddelquiz. Oranje, oranje en nog eens Wat is er nou leuker dan die kleintjes te zien spet teren en spatteren met water? als het eerste Oranjeshirt van Henry Denis en een keeperstrui van Adrie van Maele. Topstuk ook de humor die over en weer veelvuldig wordt gebruikt.Be leef een wedstrijd door de ogen van de Nederlanders én die van tel 0900 - 8842 0,20 p. min.JO.v.v. code WEG20L of kijk op www.landal.nl/wegener Actievoorwaarden: Deze aanbieding geldt: alleen voor nieuwe reserveringen en geldt niet in combinatie met andere acties, kortingen, spaarprogramma's en voordeelcheques. Uitbetaling in con tanten of vergoeding anderszins is niet mogelijk. De be schikbaarheid van bungalows voor deze aanbiedingkan per aankomstdatum verschillen en is beperkt. Prijswijzigingen, Druk- en zetfouten voorbehouden. de Duitsers en ontdek de ver schillen. Een biechtstoel zorgt Informatie en reserveren Voor informatie, voorwaarden en reserveringen: Hier staat uw kids één groot waterfestijn te wachten in het Subtropisch Waterparadijs: ravotten in het Kids Jungle bad, gillen in de spannende Blackhole-glijbaan met ster renhemel en signal-lights en spartelen langs de Lazy River. heeft de hele dag geen kind aan ze. En ondertussen geniet u zelf lekker van de kruiden- en dompelbaden, whirlpools, sauna en nog veel meer wa terplezier. Kijk, dat is nou ge nieten... Speciaal voor lezers van de Wegener Weekkrant heeft Landal GreenParks een uniek aanbod! Reserveer nu een bungalow voor de periode tot 3 septem ber tegen scherpe lastminute prijzen en betaal geen reser- veringskosten a 24,50. Geheel vernieuwd! Met deze fietsrouteplan ner op cd-rom plant u gemakkelijk uw per soonlijke ontdekkings tocht door alle prachtige gebieden in Nederland. Ideaal voor de ware fiets - liefhebber! Met o.a.: - In 4 eenvoudige stappen wordt de gehele route samengesteld - Landsdekkende routeplanning via het officiële fietsroutenetwerk. - Maar liefst 25.000 kilometer bewegwijzerde fietsroutes en meer dan 7.500 fietsknooppunten. Normale Prijs: €14.95 Lezersprijs: €12.95 Exclusief €1,95 verzendkosten Op vrijwel alle parken van Landal GreenParks treft u dan ook een eigen zwembad aan. Bij Landal De Lommerbergen (Reuver, Limburg) en Landal Het Vennenbos (Hapert, Noord-Brabant) doen ze daar nog een flinke schep boven op. Deze klassieke sterling zilveren sieraden set bestaat uit een paar oorhangers met 2 witte en een champagne zirkonia, een hanger met 3 witte en een champagne zirkonia, inclusief venetiaan collier, 42 cm. De ring heeft 3 zirkonia’s waarvan één champagne en is multimaat. De set wordt geleverd in een chique donkerblauw velours geschenketui, inclusief certificaat van echtheid. Adviesprijs €79,95 Lezersprijs €49,95 ARJEN KOOKT I MAKKELIJK EN GEZOND Wat eten we vandaag? Jarenlang heb ik de zon gemeden. Op reis in Italië zocht ik de schaduw. In Zuid-Frankrijk zat ik binnen. In Spanje bezocht ik kerken. Zo wit was ik dat men mij ervan verdacht Al bino te zijn. Dat was ik niet, ik leed aan de ziekte van de hypochondrie. Als mensen alleen maar spraken over een ziekte, had ik hem al. Ze moesten mij geen folder over hepatitis-B laten lezen, F0T0: PETER elenbaas dan stond ik de hele dag in de spiegel naar de kleur van mijn oogwit te kijken. Ik bleef uit de zon omdat hij gevaarlijk was. Je kreeg er kanker van. Als mijn vrienden naar de zonnebank gingen, bleef ik bui ten op de stoep staan wachten. Zodra ik per ongeluk in de zon had gelopen, soms begon hij opeens te schijnen, speurde ik op de blootgestelde huid naar plekjes, bultjes en moedervlekken die er eerder niet waren. Toen zonnebrandcrèmes in 2009 in opspraak kwamen wegens de vermeende aanwezigheid van kankerverwekkende stoffen, wist ik het helemaal niet meer. “Goed insmeren", zei mijn moeder vroeger al en als ik deson danks verbrand thuiskwam, legde ze schijfjes komkommer op mijn schouders en rug. Zouden moeders dat nog steeds doen, maken ze nog altijd dropwater? Maar laat ik niet afdwalen. Ik ben genezen. Dat wil zeggen: ik ben niet bang meer voor de zon. De koperen ploert is mijn vriend. Urenlang lig ik te bakken. Zo bruin ben ik dat men me ervan verdenkt een neger te zijn. Wat ik nu heb gelezen! In zonnebrand zit vitamine-D. Nog veel meer vitamine-D dan in haring, zalm en schelvislever. Zeer onlangs zijn er twee onderzoeken verschenen waarin de heilzame werking van vitamine-D onomstotelijk wordt vastgesteld. In Finland, waar zoals bekend de zon meestal achter de wolken blijft zodat mensen eraan ernstige vitamine-D tekorten lijden, komt drie keer zoveel alzheimer voor als in zonovergoten stre ken. Dat is nogal wat. Wie per dag een uur in de zon zit, heeft minder kans op alzheimer. Omdat ik veel heb in te halen, zit ik langer in de zon. Mijn vrouw bedekt me''s avonds met schijfjes komkommer. ACTIE I QLICK WIN A/ voetbal spelen. In Playstadium wordt de nieuwste voetbalgame gespeeld en op het speelveld test je je voetbalkwaliteiten bij zeven spellen; van schotsnel- heid en paaltjesvoetbal tot sprinten, hooghouden en vir tueel keepen. Natuurlijk leg je een dribbelparcours af, troef jij je vrienden of familie af? Favorieten ervoor dat je met een gerust Voetbal Experience ligt niet al- hart verder gaat. Naast voetbal leen op neutraal voetbalterrein, luisteren en kijken is het vooral maar laat iedere profclub in doen. Test je kwaliteiten in de Nederland aan bod komen. De Commentatorstudio. Ga aan Eredivisie en Jupilerleagueclubs de slag met een wedstrijdfrag- zijn ieder vertegenwoordigd ment en kijk hoe je het er vanaf in de Kleedkamer. Een ruimte met lockers waar de clubs zich presenteren. De ene nog uit- brengt. Wie wordt de nieuwe Jack van Gelder? Met hem en andere commentatoren maak bundiger dan de andere. Zit je je kennis. Belangrijke momen- favoriete club erbij? Meer staat ten uit hun carrière beluister je! informatie op www.voetbalex- Voetbal Experience is vooral .perience.nl DEWEEKKRANT.NL I WEBWINKEL 3^ Beleef de glorieuze momen ten van Oranje, deel lief en leed van hét succesvolste toernooi uit de geschiede nis tijdens een film die kip penvel oplevert, bewonder de beker van ’88 en andere bijzondere relikwieën en test je voetbalkwaliteiten op het speelveld. In Mid delburg kan dat. Daar staat Voetbal Experience, het grootste voetbal themapark van Europa. Overigens is Voetbal Experience ook voor meisjes en vrouwen een aanrader. Voor hen is er de Ladies Lounge vol ironie, voet bal randverschijnselen, zoals voetbalhaar en vöetbalmode en wonder je in de Schatkamer, niet te vergeten voetbalroddels. De handschoenen van Hans Ben jij op de hoogte van het lief van Breukelen en hét shirt van Marco van Basten waarin hij het winnende doelpunt scoor de in de ’88 finale. Maar ook oranje, maar liefst 700 spelers goed bewaarde collectoritems hangen in de Oranje Hall of Fame. Een zaal die de indruk wekkende staat van dienst van het Nederlands Elftal laat zien, is de beker die Oranje in 1988 Natuurlijk bewonder je er de won tijdens het EK en bijna alle beelden van het WK2010 nog oorspronkelijke shirts waarin eens en heeft het originele shirt Oranje uitkwam, met alle handtekeningen van de 2010-selectie er een mooi NL-Dzone plaatsje. Iedere international Oranje komt duidelijk in beeld krijgt er plekje op de imposante in de NL-D zone. Hier druipt Wall of Fame, alle uitslagen zijn de Duitse beladenheid af. De er te vinden en unieke Oranje- gèschiedenis van deze interland items zoals entreebewijzen en komt uitvoerig aan bod, maar programmaboekjes. Pronkstukken Bijzondere pronkstukken be- LEZERS ACTIE I LANDAL GRFFNPARKS Reageren op de column? Ga naar www.deweekkrant.nl/spaan «jj-y - '1 Ga naar www.deweekkrant.nl/arjen-kookt GreenParks I S Deel lief en leed met Oranje

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 17