Gemeente Nieuws week Bouwzaken Groen Versterken toe ristische sector Op afspraak Bezwaar □erne A/Af Geen nieuwe VROM star tersleningen Concept gebiedsplan 4 Rubriek Gemeentenieuws uit Waddinxveen VERLEENDE BOUWVER GUNNINGEN VERLEENDE BOUWVER GUNNING MET ONTHEF FING SELECTIEPROCEDURE Aan de selectie ging een heel traject vooraf. Na een voorse- VERGUNNINGENLOKET Hebt u een vraag over een ver gunning, dan kunt u alleen op werkdagen tussen 8:30 en 12:30 AANVRAAG TUSSENTIJDS SPREEKUREN PRODUCTEN VERLEENDE SLOOPVER GUNNINGEN BINNENGEKOMEN BOUW- AANVRAGEN PUBUEKSBALIE PLAN BINNENGEKOMEN KAP- AANVRAGEN kavels uitgegeven. Het plan lift mee op de karakteristieke om geving van de Piasweg met veel groen en ruimte. In het plan van Bokx Vastgoed wordt ook veel aandacht be steed aan duurzaamheid. Zo komt er een duurzame energie voorziening en wordt een na tuurlijke waterzuivering toe gepast. Bokx Vastgoed geeft de toekomstige bewoners van 't Suyt binnen de gestelde kaders ook inspraak in hun woningont werp. Dat geldt zowel voor de projectmatig ontwikkelde wo ningen als voor de woningen op de vrije kavels. Op die manier krijgt de wijk een gevarieerd aanzicht en een ei gen identiteit. meldingen waren er bij de selec tie nog vijf marktpartijen in de race voor de ontwikkeling van Dit beroep kan worden inge steld binnen zes weken na be kendmaking van dit besluit. Voor informatie kunt u terecht bij het Vergunningenloket. dat de gemeente Waddinxveen beschikbaar heeft voor deze le ning is bijna op. Of de regeling in de toekomst nog blijft be staan is niet bekend. Mensen die in Waddinxveen voor het eerst een woning kopen, kon den nog tot medio mei 2010 een starterslening aanvragen met de helft Rijksbijdrage. De tot en met 25 mei ontvangen aan vragen zullen nog worden afge handeld. De lopende aanvragen die daar na binnenkomen, worden vol ledig gefinancierd uit het bud get van de gemeente voor zover dat toereikend is. Op dit mo ment kunnen geen nieuwe aan vragen voor een starterslening meer worden ingediend in de gemeente Waddinxveen. De VROM Starterslening is bedoeld Dit jaar zijn er in de gemeente Waddinxveen zes Koninklijke onderscheidingen uitgereikt ter gelegenheid van Koninginne- uur contact opnemen met het Vergunningenloket. Als u (uitgebreid) wilt praten over een vergunning of een aan vraag wilt inzien, dan kunt u al leen terecht als u daarvoor een afspraak heeft gemaakt met één van de medewerkers van het Vergunningenloket. U hoeft dan niet te wachten en de medewerkers kunnen zich voorbereiden op uw bezoek. Voor vragen of het maken van een afspraak kunt u bellen met tel. 624 500. Bezoekadres: Raadhuisplein 1,2741 HR. Postadres: Post bus 400, 2740 AK. Telefoon: 0182 - 624 624. E-mail: gemeen- te@waddinxveen.nl. Website: www.waddinxveen.nl. IC veen De volgende bouwvergunnin gen zijn verzonden op de tussen haakjes vermelde datum: 20100082 Kleikade 34, het uit bouwen van de 2e ver dieping aan de achter zijde van de woning (15-07-2010); 20100107 Otto-erf 54, het plaat sen van een veranda en een erfafscheiding (15-07-2010); De volgende bouwvergunning is verzonden op de tussen haak jes vermelde datum: 20100021 Nic. Beetslaan 2 t/m 80 en 162 t/m 240 (even) Wad dinxveen, het veranderen van een woongebouw (15-07-2010). Omdat deze vergunning met gebruik van een ontheffingspro- cedure is verleend kan op grond van de Algemene wet bestuurs- recht de natuurlijke of rechts persoon, die tegen het ontwerp besluit hun zienswijze naar voren hebben gebracht of kun nen aantonen dat zij redelijker wijs niet in staat zijn geweest, te gen het besluit beroep kunnen instellen bij de rechtbank Den Haag. Kent u ook iemand die een lint je verdient? De aanvragen voor Koninginnedag 2011 moeten vóór 1 augustus 2010 worden in gediend, voorzien van een kor te levensbeschrijving en een opsomming van de verrichte functies. U kunt de aanvraag richten aan de Burgemeester van Waddinx veen. Een formulier voor de aanvraag vindt u op www.wad- dinxveen.nl. Koninklijke onderscheidingen kunnen ook tussentijds worden aangevraagd. LJ moet er dan re kening mee houden dat de af handeling van een aanvraag ruim 4 maanden duurt. Neem, De burgemeester en de wet houders houden spreekuur op maandag van 16:00 tot 17:00 uur. Voor een soepel verloop is het nodig om vooraf een afspraak maken via 624 600. U kunt een afspraak maken voor de volgende producten: paspoort; identiteitskaart; rij bewijs; afhalen paspoort, rij bewijs of identiteitsbewijs; GBA uittreksel; Burgerlijke stand, afschrift; verklaring omtrent het gedrag; gehan- dicaptenparkeerkaart; ver huizing; eerste inschrijving buitenland. Voor meer informatie: www.waddinxveen.nl. Het is mogelijk om via de ge meentelijke website een af spraak te maken met de Pu- blieksbalie. Dit geldt voor onderstaande producten. Denk eraan: u moet per persoon én per product een afspraak ma ken. U kunt dus niet met een af spraak voor .een uittreksel, met een maar een nieuw paspoort aanvragen. Een afspraak maakt u minimaal één dag van te voren, maar u kunt ook tot maximaal twee maanden vooruit een afspraak plannen. Het is meteen te zien welke tij den er beschikbaar zijn. De afspraak zorgt ervoor dat u gegarandeerd binnen vijf minu ten wordt geholpen. U kunt een Wanneer u vindt dat uw directe belangen worden geschaad door de verlening van een - hiervoor genoemde - verleende vergunning/beschikking, kunt u binnen zes weken na de ver- zenddatum van de beschik king een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij het college van B W (tenzij in de publicatie een andere procedure is vermeld). maken voor het eerst een wo ning te kopen. De starterslening is een aan vullende lening tegen gunsti ge voorwaarden die het Rijk en gemeente gezamenlijk finan cieren. Deze lening dekt tot twintig procent van het totale hypotheekbedrag. In 2007 stelde het ministerie van VROM veertig miljoen euro be schikbaar voor het verstrekken van startersleningen. In de afge lopen 3,5 jaar heeft de Stichting Stimuleringsfonds Volkshuis vesting Nederlandse gemeenten (SVn) in totaal bijna 9.000 star tersleningen verstrekt met be hulp van bijdragen van het mi nisterie van VROM, gemeenten en provincies. De volgende sloopvergunnin gen zijn verzonden op de tussen haakjes vermelde datum: 20100088 Potgieterstraat 4, het verwijderen van as besthoudende materi alen (20-07-2010); 20100110 Tesselschadelaan 2-18 (even), het verwijde ren van asbesthouden de borstweringspane- len en de besmetting in de cv-ruimte (20-07- 2010). Tegen bovenstaande besluiten kunt u bezwaar aantekenen (zie BEZWAAR). Met het indienen van een be zwaarschrift wordt de aanvang van de bouw/sloop niet tegen gehouden. Om dat te voorkomen kunt u een verzoek om een voorlopi ge vborziening indienen bij de Rechtbank ‘s-Gravenhage, Post bus 20302, 2500 EH Den Haag. De rechter beziet dan of met de bouw/sloop mag worden be gonnen. Aan het indienen van zo'n verzoek zijn kosten ver bonden. De volgende bouwaanvragen zijn ontvangen op de tussen haakjes vermelde datum: 20100136 Noordkade 53, het ge deeltelijk veranderen van de achtergevel en het verhogen van het dak (09-07-2010); 20100137 Centauri 9 en 11, het gedeeltelijk vergroten van de woningen door uitbreiding boven de garages (09-07-2010); 20100138 Gijsberterf 34, het veranderen van het tuinhuis (14-07-2010); 20100139 Noordkade 68A, het veranderen van een loods t.b.v. vuurwerk- opslagfmax. 1.000 kg) (14-07-2010); 20100140 Piasweg 33, het op richten van eenwoon- huis (13-07-2010); 20100141 Noordeinde 87, het gedeeltelijk verande ren van de gevelaan zichten (kozijnen) (14- 07-2010); 20100142 Noordstaring 11/Sta- ringlaan 13-25, het gedeeltelijk verande ren van een bedrijfsge bouw (16-07-2010); 20100143 Brugweg 119, het ge deeltelijk veranderen van een kantoorge bouw (16-07-2010); Bokx Vastgoed is als markt partij geselecteerd voor de ontwikkeling van de wo ningbouw ’t Suyt aan de Piasweg. Deze partij scoor de bij de beoordeling in de selectieprocedure de meeste punten en gaat nu het plan- voorstel in overleg met de gemeente verder uitwerken. Het college van B&W heeft de gunning inmiddels in principe vastgesteld. Op dit moment kunnen star ters op de woningmarkt in de gemeente Waddinxveen geen nieuwe aanvragen meer indie nen voor een starterslening. De vraag naar startersleningen is zo groot dat op dit moment het budget van het ministerie van VROM is uitgeput. Gemeenten die nog over vol doende budget beschikken heb ben de mogelijkheid de rege ling voort te zetten. Het budget Loopt u al een tijdje rond met een geweldig idee voor een toe ristische onderneming in het Groene Hart? Grijp dan nu uw kans en laat zien dat u onder nemend bent! De praktijkcur sus Mijn idee, goed idee' helpt •- voor u een aanvraag indient, contact op met het bestuursse- cïetariaat, Via têlT 6246tfo.lkijV voor informatie ook op www. lintjes.nl. Openingstijden: maandag tot en met vrijdag 08:30-12:30 uur; woensdag, op afspraak 13:00- 16:00 uur; donderdagavond 17:00-21:00 uur. Afspraken, vra gen en meldingen 624 500. afspraak maken binnen de openingstijden van Publieks- zakên; dOsV>p WikdAgê/m van 08:30 uur tot 12:30 uur en op de donderdagavond van 17:00 uur en 21:00 uur. Het plan van Bokx Vastgoed omvat de bouw van 17 vrij staande woningen, 16 twee- onder-een-kapwoningenri* iectte uit een groot aantal aan appartementen en in totaal 12 hoevewoningen. Daarnaast worden 15 vrije •u uw droom te verwezenlijken. Tijdens een informatiebijeen komst op maandag 20 septem ber in Party-en Zalencentrum de Heeren van Reeuwijck te Gouda kunt u al uw vragen stel len. Aan deze bijeenkomst zijn geen kosten verbonden. In het Groene Hart zijn dromers al doeners geworden en met suc ces! Daar hebben mensen met een goed idee al werk gemaakt van hun droom. Dat kunt u ook, ook uw idee is een goed idee! Of u nu droomt van een eigen Bed Breakfast of een boerderijcamping, van werken in de buitenlucht als outdoor- sportondememer of natuurgids, uw idee kan een bedrijf worden. En wij helpen u daar graag mee via het project Mijn idee, goed idee. Laat zien dat u durft. Het Groene Hart wacht op onder nemers zoals u. Voor meer in formatie en om u aan te melden gaat u naar www.mijnideegoe- didee.nl. Maak er snel werk van. Het aantal plaatsen is beperkt. dit woningbouwproject. De ge meente heeft de vijf voorstellen bestudeerd aan de hand van de vooraf opgestelde beoordelings criteria. De vijf voorstellen zijn ook voorgelegd aan de omwonen den van het plangebied. Zo doende konden zij meebeslissen over de keuze van het planont- werp. Bij de beoordeling waren er twee zwaarwegende criteria: stedenbouw (inclusief de voor keur van de omwonenden) en de grondbieding. Alle beoorde lingen zijn zorgvuldig bekeken en dat heeft geleid tot de selectie van Bokx Vastgoed. De volgende kapaanvragen zijn ontvangen: Het gemeenteplantsoen, hoek Groensvoorde/Essengaarde, 1 iep. Het betreft een noodkap i.v.m. lepziekte. De Noordkade 24,1 es. Deze boom moet wijken omdat de wortel veel overlast geeft, de be strating moet iedere week over gedaan worden. Het gemeenteplantsoen, hoek Zuidkade/St Victorstraat, 1 kas tanjeboom. Deze boom moeten wijken i.v.m. zeer slechte gezondheid, gaat binnenkort dood. Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uit spraak in over de definitieve besluitvorming. In dit stadium kunt u geen bezwaarschrift in dienen tegen een voorgenomen veiling. Wel kunt u uw beden kingen kenbaar maken bij het Vergunningenloket. Het Dagelijks Bestuur van het Natuur- en Recreatieschap Reeuwijkse Plassen e.o. heeft besloten het conceptgebiedsplan om het mensen makkelijker te ter consultering via internet be schikbaar te stellen aan belang hebbenden en geïnteresseerden. Het conceptgebiedsplan is te downloaden via www.recreatie- gebied-reeuwijkseplassen.nl. Op de homepage van deze site staat een banner die direct naar het pdf document linkt. Reageren op het conceptge biedsplan kan tot 1 september 2010 naar gzh@pzh.nl o.v.v. ge- biedsplan Reeuwijkse Plassen e.o. f - t dag. Het was een bijzonder fees telijke gebeurtenis, niet alleen voor de gedécorfeerden, maJr ook voor hun familie en vrien den én de organisaties waar zij voor werken. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I Woensdag 28juli 2010 I

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 7