Si H II Sport 4^ Winst is goed voor vertrouwen Floreant II Nipte nederlaag ASW Floreant in Vreden- burch-toernooi -4 ï- al ’’ITO KARAKTER VAN HOUT R|)ELEN VAN Kunststof Sterrenplan WADDINXVEEN WADDINXVEEN Reddingbrigade WADDINXVEEN ‘Reddingsbrigade rukt uit!’ ‘Red dingsbrigade komt vele malen in actie.’ Dit stond diverse malen in de kranten deze zomer. Mede oorzaak hiervan is dat de zwem- vaardigheid van kinderen min der goed is en het zwemmen in zee of in een meer toch anders is dan in het zwembad. Nu de va kantie weer is afgelopen en de vrijwilligers van de Waddinx- veense Reddingsbrigade (WRB) weer terug zijn van de diver se bewakingen gaat het nieu we seizoen weer van start. Elke vrijdagavond en zaterdagoch tend krijgen kinderen les in het zwemmend redden en zwem- vaardigheid. Dit seizoen intro duceert Reddingsbrigade Ne derland voor de jongste leden een nieuwe brevettenlijn. Deze is vooral toegespitst op de zelf redzaamheid en de zwemtech- nieken. Aan het einde van het seizoen worden er examens af genomen en kunnen de kin deren het geleerde laten zien. Naast het zwemmend redden is de WRB actief met het varend redden. Een kleine groep leden krijgt les in het redden van een drenkeling per boot, leert roeien in een vlet en gaan op voor het examen met vlet of snelle boot. Voor meer informatie waddinx- veen.reddingsbrigade.net.Bij in teresse kan er contact op worden genomen met het secretariaat. MC de Rooij 616087 Cursus Sociale Hygiëne BOSKOOP SC Antilope WADDINXVEEN Verkeershinder A12 voorbij REGIO Floreant-zaterdag heeft het in zijn eerste oefenwedstrijd, uit bij Oegstgeest, goed ge daan. De ploeg met aan het roer de nieuwe trainer Ed de Jong won het duel met 3-1. In de eerste helft leek het er nog niet op dat de Boskopers weer succesvol zouden zijn. BOSKOOP/QEGSTGEEST e geel/rode thuis- A -ir I w. Lv- Ou speelde ook tegen (het twee de van) Oegstgeest. Verdedi ger Orry Goudriaan stond tus sen de palen. Uitslag 5-1 voor Oegstgeest. Gisteravond heeft heden plaatsgevonden langs het traject, zoals aanleg van nieuwe geluidsschermen en diverse fau napassages. De werkzaamheden op de A12 tussen Woerden en Gouda zijn onderdeel van de Spoedaan- pak wegen. Rijkswaterstaat pakt dertig hardnekkige knel punten op de weg versneld aan om de doorstroming te verbete ren en de reistijd betrouwbaar der te maken. De spoedaanpak kenmerkt zich door eenvoudige re en snellere procedures, uiter aard met behoud van inspraak- recht voor de betrokkenen. Bij de dertig Spoedaanpakprojec- ten gaat voor mei 2011 de schop in de grond en tien daarvan wor den voor mei 2011 opgeleverd. Inmiddels zijn bij 15 projecten de werkzaamheden gestart. Wie meer wil weten over de wegwerkzaamheden aan de Al 2 Woerden-Gouda kan terecht op www.vananaarbeter.nl of www. rws.nl/al2woerden-gouda Floreant zijn eerste bekerwed strijd thuis gespeeld tegen Nieu- werkerk. Komend weekeinde verblijft de Floreant selectie op het trainingskamp in Valkens- der voorbehoud 17jan 2011). De kosten per cursist bedragen 145,- voor inwoners van Wad- dinxveen. Cursisten uit de om liggende gemeenten betalen 185,-. Dit is inclusief de kosten voor lesmateriaal en deelname aan het lan-delijk examen. Voor meer informatie: M. Uitbeijer- se 0182-601729) of via een e-mail; in-fo@vrijwilligerswerkwad- dinxveen.nl waard. Dinsdag 24 augustus is de tweede bekerronde. Floreant uit in Stolwijk. Zaterdag 28 juli speelt Floreant thuis zijn derde bekerwedstrijd. van twaalf lessen, waarna een toets volgt om te kijken of de ge oefende stof is begrepen. Het seizoen start op zaterdag 4 sep tember 2010 in het zwembad De Sniep in Waddinxveen. Er wordt dan op 2 tijden lesgegeven en wel van 15.45 tot 16.30 uur en van 16.30 tot 17.15 uur. De kin deren worden in groepjes ver deeld, zodat zoveel mogelijk aandacht aan de kinderen wordt besteed. Tijdens de schoolvakan ties wordt de zaterdag ervoor en erna geen les gegeven. De laatste les is in mei 2011. Mocht u uw dochter(s) of zoon(s) op willen geven voor een gratis proefles dan kunt u voor nadere inlich tingen bellen naar Daniële Bak ker 0618220680 of u stuurt een e- mail met aanmelding of vraag naar Sterrenplan@hotmail.com .U krijgt dan zo spoedig moge lijk bericht of wordt terugge beld. Vriendjes en vriendinne tjes zijn natuurlijk ook van harte welkom. gezien.” Gisteren heeft ASW voor de beker gespeeld tegen het Delftse Taurus. Aankomend weekend, zondag 22 augustus, speelt de Waddinx- veense club een oefenwedstrijd bij de deels jeugdige amateurs van Excelsior Rotterdam dat binnen twee jaar in de tweede klasse wil uitkomen. nummer en een onderdeel naar keuze. Het is elk jaar weer een gezellige happening, waar veel leden aan deelnemen. Naast ple zier gaat het ook om de presta ties. Iedereen wil toch wel club kampioen worden. Ook in het seizoen 2010-2011 kunnen kinderen tussen 5 en 9 jaar, die minimaal het A-zwem- diploma bezitten zich aanmel den voor het Sterrenplan van zwem- en poloclub "de Gouwe”. Het sterrenplan is bedoeld om kinderen op speelse wijze be kend te maken met de diverse zwemslagen van de wedstrijd sport, als mede de zwemtech- nieken te verbeteren en tevens enige kennis van waterpolo bij te brengen. Maar ook worden de kinderen meer watervrij ge maakt door te leren duiken van af de kant en te kruipen over matten die in het water liggen. Tevens is het een goede oefen periode naar het B- of zelfs het C- Diploma. De lessen bestaan uit 2 blokken De oefenwedstrijd van ASW in Krimpen aan de Lek te gen tweedeklasser Dilettant eindigde in een 1-0 nederlaag voor ASW. Trainer Edwin de Bruin noemde het ‘een leerzame wedstrijd’. “Bij vlagen heb ik een goed voetballend ASW WADDINXVEEN Stichting Vrijwilligerswerk Waddinxveen biedt een cursus Sociale Hygiëne aan, waardoor vrijwilligers die werkzaam zijn in de bar/kantine van de vereni ging zich kunnen voorbereiden op het landelijke examen Socia le Hygiëne. Het bezitten van de gelijknamige verklaring is ver plicht voor de Drank- en Hore- cawet. De cursus bestaat uit zes bijeenkomsten op woensdag avond van 19.30 tot 22.00 uur, te weten; 10,17,24 november, 1,8, 15 december 2010. Daarnaast zal er in januari nog een extra avond worden gepland voor het ma ken van een proefexamen (on- Floreant-zondag kwam afge lopen weekeinde niet in ac tie. De ploeg van Ron Bent- velzen had twee opties maar beide wedstrijden werden af geblazen. Komend weekeinde doen de zondagvoetballers mee aan een toernooi bij het Haag se Vredenburch. Ze komen daar vrijdag en zondag in ac tie. Vrijdagavond wordt om 19.00 uur gespeeld tegen de organiserende club Vreden burch. Een uur later, om 20.00 uur, is de ontmoeting met Her mes DVS uit Schiedam. Zon dag trappen de Boskopers Na een aantal weken zonder wedstrijden vanwege de vakan tieperiode staan er de komende weken weer verschillende eve nementen op het programma van SC Antilope. Op zaterdag 21 augustus vindt de derde en laatste onderlinge meerkamp plaats. Aan de meer kamp doen zo’n 80 jeugdleden van 6 tot 19 jaar in verschillen de leeftijdscategorieën mee. Ook een aantal senioren doet mee. De meerkamp gaat over drie wedstrijden en voor de einduit slag tellen de beste twee wed strijden. De deelnemers moeten wel aan minimaal twee wed strijden meegedaan hebben om in de prijzen te kunnen vallen. De onderdelen verschillen per wedstrijd, maar vaste onderde len zijn de sprint en een midden lange afstand (600, 800 of 1000 meter). Verder staan afwisselend verspringen, hoogspringen, dis cuswerpen, kogelstoten, speer werpen, balgooien of balstoten op het programma. Na afloop van de wedstrijd op 21 augustus worden de prijzen verdeeld. In het weekend van 3 en 4 sep tember vinden er verschillen de regionale wedstrijden plaats. Voor de junioren in Boskoop en voor de pupillen in Zoetermeer. En dan zijn er op 18 september nog de clubkampioenschappen met aansluitend de jaarlijkse fa- miliebarbecue. Elk lid van SC Antilope kan zich opgeven. Er wordt een meerkamp afgewerkt, die bestaat uit een loopnummer, een werpnummer, een spring- om 13.00 uur af op het terrein van Vredenburch. Ze spelen dan eerst tegen voetbalvereni ging Delft. Een uur later, om 14.00 uur, staat de partij tegen SVH (Den Haag) gepland. Tenslotte moet vanaf 15.00 uur nog tegen FC Zoetermeer worden gespeeld. De spelers van Floreant-zon dag hebben het druk deze da gen, want dinsdag 24 augus tus verschijnen de studenten van het Delftse Taurus in Bos koop voor de KN VB-bekerwed- strijd en zondag 29 augustus, om 14.00 uur, staat de bekerder- by bij ASW op de rol. Die wordt gespeeld op het ter rein van het opgeheven WSE. Schipper KOZIJNEN Een goed gevoel de beste oplossing Vanaf maandagochtend 16 au gustus 05.00 uur zijn er op de A12 tussen Woerden en Gou da weer drie rijstroken beschik baar voor het verkeer. De tijde lijke verkeershinder die sinds 16 juli van kracht was is hiermee voorbij. Het grootschalige on derhoud aan de huidige A12 is afgerond. De nieuw aangelegde spitsstrook wordt na het uitvoe ren van afrondende werkzaam heden, uiterlijk in november, geopend voor het verkeer. De werkzaamheden zijn volgens planning verlopen. Rijkswaterstaat opent de spits strook zodra deze veilig ge bruikt kan worden. Ook bij ca lamiteiten, slecht zicht (mist, sneeuw of hevige regenval) of obstakels op de weg. Daarom wordt vóór openstelling van de spitsstrook alle elektronische ap paratuur om de situatie op de weg veilig te houden, waaronder de werking van de camera's en de matrixborden boven de weg, zorgvuldig getest. Op de spits strook gelden straks dezelfde verkeersregels als op andere rij stroken. Op het moment dat de spitsstrook open is, gaat de snel heid voor verkeer op de snelweg van 120 km/u naar 100 km/u. Met dit project heeft Rijkswater staat 18 km aan spitsstrook op de A12 tussen Woerden en Gou da gerealiseerd. Met de nieu we spitsstrook verbetert de ver- keersdoorstroming in de spits en op drukke momenten buiten de spits. De strook sluit aan op de in januari 2010 geopende spits stroken van Gouda naar Zoeter meer. Gelijktijdig hebben ook andere (onderhouds)werkzaam Gouda tel. 0182 52 70 89 www.schipperkozijnen.nl - M -^4 W ploeg begon goed, toonde initiatief en opende de sco re. Floreant verzuimde voor de theepauze gelijk te maken toen de scheidsrechter 'de onzen’ een strafschop toekende. Micha van Dam schoot de bal zo slap in dat de keeper hem met gemak kon oprapen. De rust brak aan met een 1-0 voorsprong voor de gastheren. Na de rust waren de rollen omgedraaid. Trainer Ed de Jong zag zijn nieuwe club meer en meer de aanval zoeken. En met succes. Spits en goal- getter Patrick Verweij tekende met een schitterende lob over de keeper voor de egalisatie, 1-1. Vervolgens zorgde Jorik Spruijt met een fraaie loopactie van af eigen helft voor een 1-2 voor sprong. De beweeglijke Khari Ahdid bepaalde de eindstand op 1-3 voor Floreant. "Goed voor het vertrouwen, deze zege”, stelde trainer Ed de Jong na af loop. Pech is er ook voor de Flo- reanen. Doelman Jordi Slappen del is geblesseerd geraakt tijdens een training en herstel schijnt wel 'even' te duren. Floreant 2 ir vc Na de afgelopen mei met 2-1 gewonnen nacompetitiewedstrijd thuis tegen Oegstgeest (hier op ar chieffoto) was Floreant, met onder anderen Tim Tempelaars (links) en een opspringende Gert Jan de Groot in de gelederen, ook afgelopen zaterdag weer succesvol in de oefenwedstrijd tegen die club. Foto: archief GK •WEEKBLADVOORWADDINXVEEN I 1£T Woensdag 18 augustus 2010 I XJz

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 15