Iedereen weer aan het werk Vrouwen zijn op zoek naar meer 'me-time i I Benzineprijs op het internet Old boys en ook nog die anderen Kringloopwinkels en het milieu 5 -u. F Vrouwen willen graag een weekendje weg of een dagje hele maal niets doen, mannen hebben dit veel minder - nes A 1 Kringloopwinkels vormen een branche die bijdraagt aan het verlengen van de levens duur van huisraad zoals meu bels, boeken, fietsen en elektro nica. Dat leidt tot besparing van grondstoffen wat goed is voor milieu en portemonnee. Ook fungeren de winkels als inza- Betalen we niet teveel voor onze benzine en diesel? De mi nister van Economische Zaken wil dat er meer openheid komt rond de prijsstelling. Ze stelt voor met een wet te ko men die tankstations verplicht hun prijzen op het internet te publiceren en wel zodanig dat ze met een navigatiesysteem zichtbaar worden. Zo kan de consument kiezen. Brancheorganisaties BOVAG en Beta zien dat totaal niet zitten. Zij zien er een flinke lasten verzwaring in en denken dat de maatregel alleen van be lang is voor de tankstations langs de snelweg. om werkte vinden. Datzelfde geldt voor hoger opgeleiden met specifieke kennis. Tegelijkertijd zal er waarschijn- Hefher. Maar ook zij willen wel dichter bij huis blijven om gewoon te gaan stappen met vrienden. staat tegenover dat de babyboo mers met pensioen gaan. Het RWI roept derhalve op tot een stevig arbeidsmarktbeleid. In Engeland, Schotland en Ier land is golf een volkssport. Kin deren spelen daar al een pit tig potje golf. In ons land wordt golf wel steeds populairder, maar er hangt nog altijd een eli tair geurtje omheen: golf, dat is iets voor oudere heren van het old boys netwerk. Op de golf baan worden zaken gedaan en deals gesloten. Dat beeld is snel aan het veran deren. Golf is de snelst groeien de sport in ons land en is allang niet meer alleen het terrein van de old boys uit de zakenwereld en de politiek, maar ook van de gepensioneerde old boys’. En niet alleen van mannen, maar ook steeds meer van vrouwen. Meer en meer jongeren ont dekken dat het leuk is om een 'balletje te slaan’ en be halen hun Golf Vaardig- heidsbewijs (GVB); zonder dat papiertje ben je niet wel kom op een baan. Natuurlijk blijft de golfbaan een aantrekkelijk plek voor de old boys; meest mannen die elkaar al heel lang ken nen uit hun studententijd, uit de zakelijke wereld en uit de politiek. Zo’n netwerk wordt gezien als de mogelijkheid om contacten te leggen en te onderhouden en sommigen menen zelfs het een must is om carrière te maken. Maar dat geldt ook voor vrouwen. lijk ook bij de overheid en semi- overheid flink bezuinigd wor den, met mogelijk gevolgen voor de werkgelegenheid. Daar Mannen zien zich graag op een luxe jacht dobberen in de Baha mas of een dagje vertoeven in de Playboy mansion van Hugh ook gewoon een weekend je weg lijkt hen heerlijk of- op merkelijk - een dagje helemaal niets doen. ruk, druk, druk De meeste men- sen zijn het er wel over eens dat we in een jachtige tijd leven. Er wordt veel van ons verwacht; we moe ten presteren. Voor vrouwen is dat gemiddeld nog wat heftiger, want zij moeten van de over heid werken - hoe meer hoe lie ver -, maar de ervaring leert dat ze ook verantwoordelijk blijven voor het huishouden. Het is dus niet zo vreemd dat uit een onderzoek van Microsoft naar de tijdsdruk onder man nen en vrouwen in Nederland blijkt dat drie van de vier vrou wen aangeeft dat ze te weinig tijd hebben; dat ze vinden dat er te weinig uren in een dag zit ten om werk en privé te com bineren. En omdat werk toch voorgaat, lijdt privé eronder. Ze hebben dus te weinig tijd voor zichzelf, om eens lekker te shoppen of om helemaal niets te doen. Minder mannen blijken dat ge brek aan tijd te ervaren, name lijk twee op de drie. Het onderzoek, uitgevoerd via MSN, Yunomi en Wehkamp on der volwassen mannen en vrou wen, laat verder zien waar men sen hun vrije tijd aan zouden besteden als ze een keer wél tijd over hebben. Een dagje winkelen met een personal shopper in Milaan of cocktails testen op een bountys trand op Aruba zijn onder vrou wen het meest populair. Maar melpunt voor afgedankte elektronica, omdat ze soms defecte elektronica krijgen. Zij nemen deel aan de afval- keten, waardoor die elektro nica milieuverantwoord kan worden verwerkt. De meeste winkels gaan ook netjes om met de afdankertjes. I eel voorzichtig komt het einde van de cri- I sis in zicht. Er is I weer sprake van een kleine economisch groei-voor al dankzij de export -, de auto verkoop stijgt weer, de beurs koersen ook, de daling van de huizenprijzen is ten einde en de werkloosheid loopt niet meer op. Toch zijn we nog niet verlost van de problemen, want we hebben ons als land diep in de schulden moeten steken om het ergste te voorkomen en die schulden moeten we gaan afbe talen. Bezuinigingen zijn onver mijdelijk evenals mogelijke las tenverzwaringen. Hoe dan ook, de schatkist moet weer gevuld worden. Zal het herstel ook gepaard gaan met herstel van de werkge- legenheid? De Raad voor Werk en Inkomen (RWI) ziet dat wel gebeuren, maar niet op korte termijn, niet overal en niet voor iedereen. Hoewel er in bepaalde sectoren tekorten kunnen ont- staan aan mensen met specifie- ke kennis en vaardigheden zal er de komende twee jaar over het algemeen een overschot aan werknemers blijven. Met name voor werknemers aan de onderkant van de ar beidsmarkt blijft het moeilijk WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/GOUWE KOERIER '~)~1 Woensdag 18 augustus 2010 tXHiLOERSBj hbnijz - ffU'!

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 27