Metamorfose voor Coenecoop College Zwanendrifter voor Raad van State Introductiecursus blaasinstrumenten Muziekver. Concor dia start seizoen 111 Vermist en gevonden Start Sjoel- competitie I- I Aanpassingen WEEKBIAD VOOR WADDINXVEEN 1 WADDINXVEEN WADDINXVEEN Ensemble in Souburgh WADDINXVEEN Vorige week donderdag werden de bewoners van de Oostpolderwijk tijdens een inloopavond geïnformeerd over de geplande ophoog werkzaamheden, die noodzakelijk zijn vanwege de grote verzakkingen in wegen en trottoirs. WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN Foto: Riekelt Bezemer. Door Ruud Groot Door Ruud Groot dons, vlees en handel. het spelen op deze instru menten, zoals het vasthou den, een aantal grepen en de muzieknoten die daarbij ho ren en het aanblazen. Binnen zes lessen kunnen de eer ste liedjes al gespeeld wor den. Meespelen met een CD speelt hierin een grote rol. Deze cursus, in totaal 6 les sen, wordt gegeven op nader te bepalen avonden en tijden. Cursusgeld bedraagt der tig euro ind. de leenmateri- alen zoals het instrument, lesboek en CD. Voor meer informatie en aanmeldingen: jmp.postma@gmail.com of tel. Nr. 0182-619569. Voor meer informatie www.con- cordia-waddinxveen.nl. jaar in beslag. Tijdens de drukbezochte in loopavond konden bewoners ook hun wensen kenbaar ma ken. "Als het budget het toelaat, zullen we zeker de specifieke wensen meenemen, maar er is 1 miljoen euro beschikbaar en ik denk dat we die al heel hard no dig hebben voor dit project”, al dus Wouda. Uit de reacties van de aanwezigen bleek met name de vraag, hoe de aansluiting van straat en trottoir ten opzichte van de woonaansluitingen is ge regeld. De projectleider zegde toe dat 1 meter van de voortuin of v 'oonaansluiting van alle hui zen in de ophoging wordt mee genomen. er grote stukken die tussen de 10 en 25 centimeter zijn verzakt, die worden opgehoogd met een dunne laagbims. Dit is een vul kanisch materiaal, dat licht is van gewicht en toch heel sterk." De ernstigste vormen van ver zakking, zijn echter stukken straatweg en trottoirs die tus sen de 25 en 40 centimeter zijn verzakt. Deze stukken worden opgehoogd met een dikke laag bims. Volgens projectleider Je roen Wouda de onderliggende veengrond de oorzaak van de ernstige verzakkingen. De wijk is 40 jaar oud en niet eerder ge renoveerd. De werkzaamheden starten naar verwachting eind dit jaar en nemen ongeveer een WADDINXVEEN Voor iedereen die graag een blaasinstrument wil leren spe len kan bij Muz. Ver. Concordia een introductiecursus volgen. Deze cursussen worden gege ven voor het leren spelen op de klarinet, trompet, euphonium (bariton), F-hoom en trombone. Afgelopen seizoen is deze cur sus uitgebreid met spelen op de hobo. Bent u reeds een ervaren hoboist of fagotist dan bent u ook van harte welkom en kunt u zich ook bij ons aanmelden. De cursus is bestemd voor wie graag een instrument wil leren spelen. Voor kinderen kan dit vanaf ongeveer 7 jaar. Spelen derwijs leert men tijdens deze cursus de grondbeginselen van De rector heeft met conrector Albert Rook de gehele vakan tieperiode doorgewerkt om ‘ge bouw Zuid’ volledig aangepast te krijgen op de nieuwe situa tie. “Er is enorm hard gewerkt om in korte tijd de noodzakelij ke interne verbouwingen te re aliseren. Omdat alles zo veel mogelijk in één gebouw wordt ondergebracht moesten er bre der gangpaden komen, een gro- Woensdag 25 augustus 2010 Muz. Ver. Concordia Waddinx- veen is weer gestart na een wel verdiende zomervakantie. Het opleidingsorkest C Akkoord opent het nieuwe seizoen met een concert tijdens de Boskoop- se braderie op zaterdag 18 sep tember. Op vrijdagavond 5 november wordt er een informatieavond gehouden voor ouders, leden en leerlingen van C Akkoord. Naast dat C Akkoord een con cert geeft, brengen er ook kleine groepjes in ensemblevorm wat ten gehore. Daarnaast wordt er uitgebreid informatie gege ven over het functioneren van C Akkoord. Deze avond is ook toegankelijk voor andere be- ijdens de vakantiepe riode is met man en macht gewerkt aan het opknappen van ‘ge bouw Zuid’ van het Coenecoop College. De school, die door kostenbesparende maatrege len en een verbeterde efficiency weer financieel gezond wil wor den, heeft de afgelopen perio de benut om de noodzakelijke maatregelen daarvoor te treffen. Met de gemeente zijn daarvoor afspraken gemaakt, die moeten leiden tot een sluitende begro ting. Naast de reeds genomen organisatorische maatregelen is afgesproken dat de school zo veel mogelijk gevestigd gaat worden in één gebouw. Temeer daar het ‘gebouw Noord’ sterk is verouderd, relatief weinig nutti ge lesruimte biedt en door slech te isolatie hoge stookkosten met zich meebrengt. Maar alle be nodigde klaslokalen kunnen nu niet in het ‘gebouw Zuid’ wor den ondergebracht, zodat een kleine uitbouw aan de Kanaal- Op woensdag 1 september verzorgt vocalistenensemble Servus een operetteavond in de Marchandzaal van Zorg centrum Souburgh. Het en semble brengt in Oostenrijk se kostuums een parade van bekende melodieën van Ro bert Stols. Daarnaast bren gen zij ook eigen composities ten gehore. Het optreden begint om 19.30 uur. Vanaf 19.00 uur is de zaal geopend. De toe gangsprijs inclusief een kop je koffie of thee bedraagt 4,50 per persoon. Leden van Comfort a la Carte krijgen 1,50 korting, gelieve voor af een kaartje te reserveren via de receptie van Zorgcen trum Souburgh, telefoon (0182) 61 43 66. Betaling ge schiedt via de Chipknip bij de entree van de Marchand zaal. Oostpolderwijk ernstig verzakt kan de zwanendrifter nog te recht op particuliere of pro vinciale grond. Om de wilde zwanen te beschermen en te onder scheiden van zijn eigen knobbelzwanen, moet de zwanendrifter soms in het wild levende zwanen storen. De Faunabescherming vreest voor het welzijn van de wilde zwanen. Ook vreest de natuurorganisatie dat de man wilde zwanen toevoegt aan zijn groep knobbelzwa nen. Daarom komt de Fau nabescherming in hoger be roep bij de Raad van State. Eerder stelde de rechtbank van Amsterdam de natuur organisatie in het ongelijk. ter entree, een receptie en een aantal kantoorruimten. Ook moest het directiesecretariaat en de administratie in ‘gebouw Zuid’ worden gehuisvest. Daar naast is de school in nieuwe fris se huiskleuren geschilderd, de isolatie verbeterd en dubbel glas geplaatst, de mediatheek ver groot en zijn de technieklokalen aangepast voor het nieuwe Vak- college. De kantine is uitbesteed aan een cateraar, waardoor kosten worden bespaard en een uitge- breider assortiment kan wor den verkregen. Ook de locatie in Boskoop wordt helemaal op geknapt, waarvoor de gemeen te Boskoop de middelen heeft vrijgemaakt. ‘‘Hopelijk krij gen we snel een akkoord over de aanbouw in Waddinxveen, zodat alles dan is gerealiseerd om op termijn met een sluiten de begroting te gaan werken. We kunnen dan de 14 klassen uit gebouw Noord’ ook in de centrale locatie onderbrengen en gebouw Noord’ teruggeven aan de gemeente” aldus rector Roos Hermans. Vermist: Kater, rood, gevlekt met veel wit, Wilgenlaan Zevenhuizen. Poes, schild pad, witte bef, buik, sokken en witte snuit met donke re stip op neus, Staringstraat Hazerswoude Rijndijk. Ka ter, zwart, witte buik, sok ken voor, poten achter en witte snuit door over neus, is gechipt, Hobbemastraat Ha zerswoude Dorp Poes, oosters korthaar, bei ge, lichte buik, Provinciale- weg Hazerswoude Dorp. Gevonden: Kater, zwart, zonder wit, vl.band rood bel, Hennepdreef Zeven huizen Poes, schildpad, met witte aftekeningen, vl.band grijs en halsband roze magneet. Jacob Catslaan Waddinx veen. Kater, rood, zonder wit, Onderweg Waddinx veen. Kater, rood, witte bef, tenen voor, sokken achter en streep op buik, Middelweg Moordrecht/Waddinxveen. Kater, cypers, donker van kleur, Tuinstraat Boskoop. Poes, cypers, gevlekt met wit, kitten, Waddinxveen. Agapomis, groen, rode kop, tam, Laag Boskoop Boskoop. Valkparkiet, grijs, oranje wangen, gele kop, tam, Wil- helminastraat Moerkapel- le. Parkiet, geel, Vierheems- kindenweg Hazerswoude. www.dierencentrale.nl DEN HAAG Vorige week vond bij de Raad van State een zitting plaats over de ontheffing die de minister van LNV heeft verleend aan een zwanendrifter uit Nieuwerbrug. Zwanendrift is een recht dat nog uit de middeleeuwen stamt. De eigenaar laat knobbelzwa nen in het veld los en haalt ze in het najaar weer, met hun nako melingen, binnen. Dit levert de eigenaar dons, vlees en leven de dieren op voor de handel. De man uit Nieuwerbrug doet dit in diverse plaatsen in de regio waaronder Waddinxveen. Eerder dit jaar kreeg hij van wethouder Dorenda Gerts geen toestemming dit op gemeente grond (of water) te doen. Wel De regionale Sjoelcompeti- tie start 8 september in het SuytUit de hele regio en zelfs uit Noord-Brabant ko men de Sjoelers weer strij den om de fel begeerde wis- selbeker. Dit seizoen zijn er weer veer tien Sjoelavonden. Om mee te doen aan de competitie moeten de deelnemers tien avonden geweest zijn. Komt men alle avonden dan tel len de beste tien mee voor de competitie. Voor de veer tien Sjoelavonden betaalt men 35 euro. Inlichtingen bij Bas Koppenaal telefoon 0182-618623 in Waddinxveen of Frans Bouwmeester 010- 2849546 in Capelle a/d IJssel. dijkzijde noodzakelijk is. Bin nenkort besluit de gemeente of het akkoord kan gaan met deze aanbouw, zodat dan een gezon de financiële toekomst voor het Coenecoop College mogelijk is. Zolang de aanbouw nog niet is gerealiseerd, zullen 14 klas sen in ‘gebouw Noord’ gehuis vest moeten blijven. “Ik hoop van ganser harte, dat we snel een positieve beslissing krij gen over de noodzakelijke aan bouw, zodat we direct met de bouw kunnen starten en moge lijk nog dit kalenderjaar alles op orde hebben”, zegt rector Roos Hermans. langstellenden. Deze avond wordt gehouden in het club gebouw de Hoge Noot aan deJW Frisowegnr. 1. Het harmonie orkest van Concordia neemt op zater dag 13 november deel aan een festival dat gehouden wordt in het Evertshuis in Bodegraven. Tijdens dit fes tival wordt het orkest beoor deeld door een vakjury. Als tryout geeft het harmo nie orkest een klassiek con cert op vrijdagavond 29 ok tober. Tijdens dit concert brengt het orkest de muziek werken ten gehore brengen die zij tijdens dit festival spe len. Dit concert vindt plaat in de St. Victorkerk. Een zwanendrifter houdt zwanen in de vrije natuur voor Foto: Riekelt Bezemer. Door de verzakkingen zijn op diverse plaatsen in de wijk, extra stoepophogingen gemaakt door de bewoners. e straten Alpherwe- tering, Alpherbrink, Zuidkadering, Mo- ■1^^ lenring, Overtoom, Lede, Omloop, Oostpolder- weg en het Spui zijn door inge nieursbureau Civil at Hart in gemeten waarbij bleek dat de wijk op een aantal plaatsen ern stig is verzakt. Directeur Ron Hart: “We hebben de verzak kingen in drie categorieën inge deeld. Er is een aantal straten of gedeelten van straten, die tot 10 centimeter zijn verzakt. Deze stukken kunnen worden opge- hoogd met zand. Daarnaast zijn

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 11