I Oogstfeest: heel veel gezelligheid I pi I Restaurant Thuis op de buis d: Atletiek Shoot-Inn 2010 Muziek Zwemadvies Zwemmen Attracties Ambachten informatie REGIO/GOUDA WADDINXVEEN Schuttersvereniging Wad- dinxveen nodigt iedereen uit Waddinxveen en omstreken uit om deel te nemen aan de Shoot-Inn 2010, die eind sep tember begint. ZEVENHUIZEN i tb Open Podium WADDINXVEEN BOSKOOP REGIO ZEVENHUIZEN Sportseizoen WADDINXVEEN ■i c '4 Zevenhuizen staat de eerste zaterdag van september volledig in het te ken van het jaarlijkse Oogstfeest. Na ruim 23 jaar is het Oogstfeest uitge groeid tot een groots evenement, dat meer dan 30.000 bezoekers trekt. Het Oogstfeest in Zevenhuizen trekt ieder jaar duizenden bezoekers. Foto: PR Kok Herman den Blijker bracht een jaar geleden een bezoek aan Restaurant Thuis in Waddinx- veen. Zaterdag 7 september wordt de herhaling van het televisieprogramma uitgezonden. Eigena- formeerde Kerk wordt een heus ‘aaiplein’ voor de allerkleinsten opgezet, opgeluisterd met een tentoonstelling van een aan tal soorten van het Nederlandse hoenderras. Daarnaast zijn er raskonijnen, schapen en andere kleine aaiba re dieren te zien, aangevuld met een draaimolen en diverse in formatiestands. de oude motoren van de familie Boode, de Klompenloop, line- dancing, de roofvogels van Ma- rina Bliek, kermisattracties voor de jeugd, de traditionele show van oude tractoren, oude voer tuigen en stationaire motoren. Vanaf 14.00 uur is er een optre den van ‘The Thunderbirds’ (rock ‘n roll uit de jaren vijftig en zestig) op het grote podium. De toegang tot het Oogstfeest is gratis. Wie op de fiets komt, kan de fiets neerzetten in de gratis be waakte fietsenstalling naast de brug in de Noordelijke Dwars weg. Parkeren kan op de gere serveerde parkeerterreinen, die aangegeven staan. Zaterdag 4 september vanaf 10.00 uur wordt het Oogstfeest gehouden in de Dorpsstraat én alle aangrenzende straten en pleinen. Er is onder meer een rommel markt te vinden, maar ook at tracties voor kinderen en een sfeervol terras. Naast de Gere- De pleinen naast de C1000 zijn gevuld met stands, oude am bachten en een bar. Voor de eer ste keer hoort ook het plein te genover het grote podium in het centrum bij het Oogstfeestter- rein. Bezoekers kunnen onver wacht de ganzenparade’ in de Dorpsstraat tegen komen. Naast de ‘grote’ evenementen zijn er ook activiteiten voor jong en oud in en rond de Dorps straat, zoals de rommelmarkt voor de Nederlands Hervormde Kerk, het rad van avontuur van voetbalvereniging Groeneweg, Voor meer informatie: www. oogstfeestzevenhuizen.nl. Op deze website is ook een impres sie van het Oogstfeest te vinden. Wie zich wil aanmelden voor de ‘Klompenloop’ kan zich aan melden via de website. met artrose, reumatoïde artritis of een ander soort reuma. Elke zaterdagochtend van 9.45 tot 10.30 uur is er een speciaal zwemuur in Gouda voor ieder een die last heeft van reuma. Het water in het Goudse zwem bad De Trefkuil is dan speci aal wat warmer dan normaal. Deelnemers betalen het gewone zwembadtarief. Er zijn vrijwilligers van de plaat selijke reumapatiëntenvereni- ging aanwezig om te helpen en er worden oefeningen aangebo den. Iedereen is vrij hier wel of niet aan mee te doen. Voor meer informatie: 0182- 523980. Het nieuwe zwemseisoen is begonnen, ook voor mensen De Shoot-Inn is een evene ment met (pers)lucht wa pens waar deelnemers van af 14 jaar zich voor kunnen inschrijven. Er wordt ge streden in teamverband en in een poulesysteem: iedere avond zijn er tien teams die de hele avond een baan voor zichzelf hebben. De beste twee teams van die avond gaan door naar de finale- avond. Zowel mannen als vrouwen en jeugd (vanaf 14 jaar) doen tegelijkertijd mee aan een individuele competitie. Er kan zowel met luchtgeweer als luchtpistool worden ge schoten. De vereniging heeft dit jaar vijf avonden geprikt: 30 sep tember, 7,14,21 en 28 okto ber. Er is ruimte voor maxi maal vijftig teams. De finale wordt gehouden op donder dagavond 4 november. De kosten bedragen dertig euro per team (drie personen). Hiervoor krijgen de teams de hele avond de beschik king over een baan, onbe perkt schietkaarten en mu nitie. Professionele begeleiding staat klaar om de basisbegin selen bij te brengen en de vei ligheid te waarborgen. Voor meer informatie of een deelnameformulier kan men op dinsdag- of donder dagavond contact opnemen met de Schuttersvereniging Waddinxveen via tel.: 0182- 616528 of via de website van de vereniging: www.svwaddinxveen.nl. Per 1 september brengt muziek vereniging De Kleine Trom petter uit Zevenhuizen haar individuele opleidingen on der bij Stichting De Zeven Mu zen. Hiermee komt er een einde aan ruim 110 jaar interne oplei ding voor het bespelen van in strumenten binnen De Kleine Trompetter. Na de al bestaande samenwer king op het gebied van Algeme ne Muzikale Vorming (AM V) is dit een logische vervolgstap, al dus de organisatie. Stichting De Zeven Muzen stelt zich voor namelijk ten doel om educa tieve activiteiten te organise ren op het gebied van kunst en cultuur, waaronder het geven van muzieklessen. Muziekver eniging De Kleine Trompetter heeft als hoofddoel het bevorde ren van instrumentaal samen spel op het gebied van harmonie en slagwerk. Door de lessen op onder meer trompet, saxofoon, trombone en slagwerk onder te brengen bij Stichting De Zeven Muzen kan deze haar aanbod uitbreiden. De Kleine Trompet ter kan zich nog meer gaan con centreren op de optredens in or- kestverband. Woensdag 18 augustus is er door de besturen van De Zeven Muzen en De Kleine Trompet ter een officiële overeenkomst getekend waarin de afspraken over de samenwerking zijn vast gelegd. De Kleine Trompetter zal al haar individuele opleidingen op instrumenten via De Zeven Muzen laten verlopen. Het les tarief voor de leden van De Klei ne Trompetter zal lager zijn dan voor de overige (privé) leerlin gen bij De Zeven Muzen. Dit verschil wordt voornamelijk be taald uit de opbrengsten die De Kleine Trompetter jaarlijks ver krijgt uit haar actieve inzet bij de autocross op Hemelvaarts dag. Voor meer informatie: www.dezevenmuzen.nl en www.dekleinetrompetter.nl. Het seizoen van de Open Po- diumconcerten in het ver enigingsgebouw van Mu ziekvereniging Concordia Waddinxveen begint op zon dag 3 oktober. Het Open Po dium staat in het teken van optredens van en door leden en/of niet-leden die alleen of in ensemblevorm een klein concert willen geven. Zo zijn er de afgelopen jaren optre dens geweest van hout- en koperblazersensembles, big bands, jeugdorkesten, har monieorkesten maar ook ko ren kunnen optreden. Voor het nieuwe seizoen is de or ganisatie op zoek naar be langstellenden die graag op een zondagmiddag in een andere omgeving een optre den willen geven voor pu bliek. De Open Podiumconcer- ten worden gehouden op de eerste zondag van de maand van oktober 2010 tot en met maart 2011: zondag 3 ok tober, zondag 7 november, zondag 6 februari en zondag 6 maart. Aanmelden kan via tel.: 0182-613839. Het Open Podium wordt gehouden in de Hoge Noot aan de J.W. Frisoweg 1A in Waddinx veen vanaf 13.00 uur. De toe gang is gratis. AV’47 uit Boskoop gaf afgelo pen weekend acte de presen ce tijdens de 41e Nationale C-Spelen; het jaarlijks lande lijke atletiekevenement voor uitsluitend C-junioren. Drie atleten van AV’47 reisden af naar Amsterdam. Justin Kraaijenbrink C eer stejaars kwam zaterdag al aan zijn trekken. Justin start te op de 100 meter horden. Met een tijd van 15,49 be haalde hij de halve finale. De tijd van de halve finale was niet goed genoeg voor de fi nale. Bij hoogspringen bleef de lat op 1.60 meter liggen. Zondag was het de beurt aan Lisanne van Manen en Lisa Wassenaar. Beide dames kwamen uit op kogelslinge- ren. In verband met het plot selinge overlijden van de kogelslinger trainer Wim Schoemaker in juli moest er een oplossing gevonden wor den van het trainen van de kogelslingeraars. De dames werden dan ook bij gestaan door Ton Groenendijk en Joost van Gemeren. Lisanne C tweedejaars en Lisa eerstejaars behaalden al lebei met de eerste drie po gingen een plek bij de beste acht om verder door te mo gen. Lisanne die haar ritme bij de NKjunioren niet kon vin den, had haar ritme nu wel gevonden en eindigde op een vierde plaats met 31.90 me ter. Lisa had meer moeite om haar draaien technisch rond te krijgen en eindigde op de vijfde plaats met 30.25 me ter. Lisa behoudt tevens haar vijfde plaats op de Nationale ranglijst met 33.01 meter tij dens NKjunioren 2010. De provincie Zuid-Holland heeft een negatief zwemad vies afgegeven in verband met een bacteriële overschrijding voor onder meer de Zeeger- plas Speelvijver in Alphen aan den Rijn. Verder is er een waarschu wing afgegeven in verband met blauwwieren voor verschillen de zwemlocaties, waaronder de Plas Elfhoeven in Reeuwijk. Meer informatie over zwemad- viezen is te vinden op de web site van de provincie Zuid- Holland: www.zuid-holland. nl/zwemwater. I et Oogstfeest in Ze- venhuizen wordt - I traditiegetrouw - ge I houden op de eerste zaterdag van september. Voor de bezoekers betekent dat: gezelligheid, attracties en het weerzien met oude beken den. Het feest begint op vrijdag avond 3 september vanaf 20.15 uur met de ‘Night of Harmony; een openlucht muziek- en zang- spektakel op het Dorpsplein. Lokale en regionale muzikan ten, zangers, zangeressen en een band brengen klassieke en moderne nummers ten gehore. Deze week is de Waddinx- veense Jazzdans- en Turn vereniging TOOS met de Gymnastiek-, Jazz-, Aerobic-, Turn-, Spring- en Trimlessen begonnen. In totaal wordt er per week ruim 100 uur sport bij TOOS aangeboden in 75 verschillende lessen. TOOS heeft ruim 800 leden die elke week een uurtje of meer ko men sporten. Dit nieuwe seizoen gaat een aantal nieuwe docenten aan de slag: Farah Benguedda bij Jazzdans, Linda Hofman bij Total TOOS Workout, Anouk Knijnenburgbij het trampoline springen en het recreatief Turnen. Renske Luijendijk geeft in het nieu we seizoen het Twiriuur. In het nieuwe seizoen wordt een nieuw lesrooster aange houden. Alle lessen worden gege ven in het clubgebouw van TOOS aan de Staringlaan 18 in Waddinxveen. Er zijn drie nieuwe uren: Hart Sport Fit voor (ex)hartpatiënten, Twirlen voor meisjes en Sterke Soe pele Spieren voor dames. Voor meer informatie en het opvragen van een uitge breid lesrooster: 0182-640277, 613839 of www.tooswaddinxveen.nl. Nieuwe leden mogen in ie der geval twee keer gratis op ren Lenny en Mischa stellen dat het restaurant beter draait dan ooit. “Inmiddels staan we een stuk proef meedoen. sterker met ons team. We hebben veel geleerd en zijn goed op elkaar ingespeeld.” Foto: PR WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/GOUWE KOERIER O£T Woensdag 25 augustus 2010 i Z-3z

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 25