bo! Landal GreenParks Laser verslaat tabaksverslaving Win ontmoeting met Dj Alles over homeopathie en gezondheid op nieuwe site ïBR 11 I Landal*-: Stoppen met roken bij Prostop komt als beste uit onderzoek Amsterdams huisjepik Nieuwe cd Chase nu al grote hit voor 4- of 6 personen! Win een weekend- of midweek i COLUMN 1 HENK SPAAN Li, Winnen Nw.deweekkrant.nl/actie GreenParks 1 ga snel naar Iedere roker weet dat stop pen met roken een zware opgave kan zijn. Toch stop pen steeds meer Nederlan ders met roken. Wat is het geheime wapen in de strijd tegen de tabak? We verge leken meerdere hulpme thodes en daar kwam een interessante eindconclusie uit. Kijk voor meer informatie over de 'Hallo Djumbo Tour' www.djumbo.com. gen ze. “Maar Chase en Oor logskind vinden we nu al heel leuk om te zingen.” en geeft tips en adviezen. Na dit consult gaat de therapeut van Prostop de cliënt behandelen met softlaser. Dat is een veilige pijnloze bundel licht die door de huid heen acupunctuurpun- ten kan behandelen. Daardoor gaat het lichaam een hormoon aanmaken dat de behoefte aan nicotine langdurig verzadigd. De roker heeft daardoor amper last van ontwenningsverschijn selen en heeft ook niet meer de sterke behoefte om te roken. “Wat opvalt aan de Prostop me thode,” licht van Staveren toe, “is de minimale gewichtstoe- name van de ex-roker. Vaak krijgen rokers te maken met veranderde stofwisseling, bij Prostop bleek dit veel beter on der controle dan bijvoorbeeld bij medicatie van de huisarts.” Op basis van eigen evaluaties van Prostop heeft ruim 80% van de stoppers totaal geen last van ontwenningsverschijnse len. De stoppen-met-roken-or- ganisatie is na 15 jaar de meest populaire stopmethode van dit moment, volgens onafhankelijk onderzoek via Google insights. Dat blijkt overigens ook uit ei gen onderzoek van Prostop: “Ruim 80 procent van onze cliënten is bereid om Prostop te adviseren aan vrienden en familie.” Zittend op het terras van mijn Franse huis las ik dat de gemeente Amsterdam appartementen vordert van mensen wier woonadres elders is. Dat wil zeggen: de gemeente eist van de ap- partementseigenaar dat hij zijn bezit verhuurt aan arme mensen zonder huis. Arme mensen zonder huis zijn niet te benijden, maar om ze nu meteen de sleutel van ander mans voordeur te geven gaat ver. In Franse dorpen hier in de omgeving zie je ook regelmatig arme mensen zonder huis. Vaak zijn ze in het gezelschap van een hond die ook geen huis heeft. Naast elkaar zitten ze op de stoep, het baasje met een kartonnen doos voor zijn neus waarin ik wel eens een muntje gooi. Maar alleen als hij mooi gitaar speelt. Aan viool spelende armelui geef ik niks. Anderen willen je natekenen. Die geef ik ook niks. Zou ik menu zorgen moeten maken dat de Franse gemeente waar ik verblijf, of me ophoud - zou het verstandig zijn om het ‘wonen’ noemen wat ik hier doe?- het Amsterdamse voorbeeld zal volgen? Ik denk van niet. Amsterdam wordt traditiegetrouw bestuurd door een stel idioten. Daar moeten we het nu een maal mee doen. De bevolking heeft zich daar bij neergelegd en negeert de idioten zo veel mogelijk. Totdat er een brief in de bus ploft waarin staat dat je je huis moet afstaan aan de arme sloeber die al maandenlang voor de deur op zijn valse viool zit te spelen. Wie zo’n brief krijgt moet waarschijnlijk meteen aan China denken, een van de laatste bastions van het communisme. Maar de Chinezen zijn gekke Henkie niet, zoals de bestuurders van Amsterdam dat stuk voor stuk wel zijn. China kent de kracht van het kapitalisme. In Sjanghai wonen de meeste miljardairs. Een communist die een huis zou vorderen, werd meteen naar een werkkamp gestuurd. Een Amsterdamse vriend van me heeft een racefiets en een ge wone fiets. Hij verspreidt zijn fietsen over twee stallingen omdat hij bang is dat de gemeente tweede fietsen gaat conjisceren voor de arme sloebers die er geen hebben. Mensen met twee honden laten er één uit. De meeste Amsterdammers nemen nog maar één kind. of winter worden weer heel andere proble men of ongemakken die bij die jaargetijden horen behandeld. Na de informatie over het thema-onderwerp, worden in een aantal korte artikelen bijvoor beeld hooikoorts, botbreuken en kinderziek ten behandeld in relatie tot homeopathie. De website is bedoeld voor de ‘gewone’ con sument en richt zich bovendien op men sen die overwegen zelf klassiek homeopaat te worden. Voor mensen die zover gaan dat wellicht de vijfjarige opleiding tot klassiek homeopaat willen gaan doen, wordt op dins dagavond 7 september een open avond ge houden. Aanmelden daarvoor kan ook via dezelfde website. Meer weten? Kijk op www.klasssiekehomeopathie.riL half Nederlands, half Engels. Een verschil met de voorgaan de cd’s is dat de drie meiden nu zelf teksten voor het album hebben geschreven. “De in spiratie daarvoor komt uit ons eigen leven,” zegt Lotte. “Over jongens, stappen, make-up. Dat vinden wij, net als onze fans, heel leuk en we hebben daar nu liedjes over geschre ven. Zelf vinden we dat er nu meer liedjes op staan die stoerder zijn dan bij de andere cd’s.” Een lievelingsliedje heb ben de drie meiden nog niet ACTIF I PUCK WIN ger,” licht van Staveren toe. Een roker krijgt na het maken van de afspraak informatie thuisge stuurd ter voorbereiding en kan dan al gelijk beginnen met de eerste stap richting een rookvrij leven. Zo wordt bewustwording en motivatie gecreëerd. De the rapeut neemt de tijd om met de roker te praten over valkuilen F7FRSACTIF I PIIIMRP Het heeft even geduurd maar nu ligt dan toch de nieuwste en vierde cd van Djumbo in de winkels. Het album Chase zou al eerder uitkomen, maar werd tot twee keer toe uitge steld. De eerste keer vanwege het huwelijk van Lindsy en later gooide de schoolvakan tie roet in het eten. Maar het is voor de fans het wachten waard geweest. “We wilden het helemaal goed doen,” zegt Svenja. “Alles moest kloppen." Lotte, Lindsy en Svenja zijn voor de promotie van hun cd Chase begonnen met een spetterende 'Hallo Djumbo- Tour’. Met een waanzinnige Djumbo-truck reizen de drie zangeressen langs diverse Jumbo supermarkten in het land. Ter plekke wordt de vrachtwagen omgebouwd tot een groots podium waar Djumbo een spetterend con cert op geeft. Behalve hun oude hits, zingen ze ook hun nieuwste liedjes. Uiteraard in Als de kinderen een liedje snel kunnen meezingen, wordt dat vaak ons lievelingsliedje, zeg- Wil jij één van de concerten van de 'Hallo DjumboTour’ bij wonen en je idolen ontmoeten, dan is dit je kans! Djumbo geeft 25 kaartjes weg voor een Meet Greet voor twee perso nen. Maar je maakt ook kans op de nieuwste cd Chase. Voor 250 gelukkigen ligt deze klaar. Voor 500 andere fans is er nog het voorlaatste album Magie inclusief boekje. De winnaars krijgen automatisch bericht. Verslavingsarts dr. B. van Stave ren legt uit dat de rookversla ving bestaat uit twee belangrij ke aspecten: de lichamelijke af hankelijkheid en de geestelijke afhankelijkheid: De roker moet beschikken over de juiste mo tivatie en moet bereid zijn om de knop om te zetten. Dan kan er, met de juiste begeleiding en met een goed hulpmiddel, een zeer grote kans van slagen wor den gecreëerd. “De meeste mensen hebben wel eens nicotinesubstitu- ten gebruikt, zoals pleisters of kauwgum. Toch zijn de resul taten van deze middelen niet heel hoog. Het onderdrukt tij delijk de lichamelijke afhanke lijkheid. Echter, wanneer een ex-roker stopt met de pleisters of kauwgum, is een terugval zeer waarschijnlijk” Het sla- gingsresultaat na 12 maanden met behulp van deze middelen is dan ook ongeveer 16%. La- sertherapie van Prostop blijkt na 12 maanden een gemiddeld slagingsresultaat te hebben van 40%. "Dat is aanzienlijk ho- Hoe word of blijf ik gezond? Op de nieuwe websitewww.klasssiekehorneopathie.nl wordt de consument door de Stichting Hahnemann Homeopathie (SHH) door middel van erva ringen, voorbeelden en korte artikelen geïn formeerd over klassieke homeopathie en de mogelijkheden die er zijn bij de meest uit eenlopende klachten en ziekten. Daarnaast is via de site een homeopaat in de buurt te vinden, kunnen mensen eigen vragen stellen. Actualiteiten op het gebied van gezondheid worden vanuit de homeopathie bekeken en diverse klassieke homeopaten schrijven over ervaringen uit hun praktijk Op de site worden steeds seizoensgebonden thema’s behandeld. In de zomer zijn dat aller lei tips en ideeën om een fijne vakantie niet te laten verstoren door bijvoorbeeld reisziekte, allergie, diaree of een zonnesteek In de herfst Gratis behandeling Dé Weekkrant mag twee Prostop laserbehandelingen weggeven aan haar lezers. Ga naar: www.prostop.nl/week- krant en laat uw gegevens ach ter. Winnaars worden komende week teruggebeld. Indien u zelf een afspraak wenst te maken of informatie wilt aanvragen dan kunt u bel len naar: 0800 77 67 867 (gratis) tijdens kantooruren. U kunt ook informatie aanvragen via www.prostop.nl. FOTO: PETER ELENBAAS Reageren op de column? Ga naar www.deweekkrant.nl/spaan FOTO: ANDY DOORNHEIN I «Krot I l

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 29