'Aan kroonbenoemd hangt een prijskaartje' 'Samen krijg je meer voor elkaar I 3 Aldus Olieman Colofon verstandige keuze van de huisarts I Introductiecursus Al pha: ontdek het zelf I I EHBO-cursus Paddestoel- nieuws Kinderbingo WADDINXVEEN VERVOLG VOORPAGINA e woning in Rotter dam is na 15 maan den verkocht, flink onder de vraagprijs aldus Bert Cremers. Dit deed hem besluiten om in Waddinx veen niet te willen kopen maar te huren. De ambtswoning kost de gemeente Waddinxveen maandelijks 450 euro - op jaar basis 5400 euro. Op de vraag of dit niet in strijd is met het stre ven van het College om te be zuinigen, stelt Cremers: “De ge meente Waddinxveen wilde een kroonbenoemde burgemeester en daar hangt nu eenmaal een prijskaartje aan. Bovendien be spaart de gemeente ook kosten die ik niet meer kan declareren nu ik in Waddinxveen woon. Ik moet bijvoorbeeld nu voor ei gen rekening eten vooraf aan een raadsvergadering." De rege ling die gemeenten verplicht te voorzien in een ambtswoning, is in het leven geroepen door eerdere problemen met dubbe le woonlasten van burgemees ters die hun oude woning niet verkocht kregen maar wel ver plicht werden om binnen een jaar in hun werkgemeente te ko men wonen. Dit was bijvoor beeld in Den Helder het geval. Op de vraag waarom Cremers deze regeling aanvoert - zijn woning in Rotterdam is immers verkocht waardoor hij net als Bingo WADDINXVEEN Rommelmarkt VERVOLG VOORPAGINA r' ---L vi hy Door Carina Bergman Een van de oma’s van Olieman kreeg in 1921 een blinde darmontsteking - antibiotica was nog net niet uitgevon den - ze overleed eraan. Schrikbeeld? E-mail weekbladvoorwaddinxveen@mgnieuwsbladen.nl Kopij kan tot maandag 12.00 uur worden aangeleverd, bij voorkeur per e-mail. voorgaande burgemeesters zelf een huis kan kopen of huren in Waddinxveen, stelt hij: "Ik huur niet zelf een huis omdat een ambtswoning voor mij voorde liger is. Ik maak gebruik van de mogelijkheden die de wet mij biedt, zoals iedere Nederlander.” Hoewel deze wet nog niet van kracht is, is het seniorenconvent - een niet-openbare commissie van fractievoorzitters - akkoord gegaan met het verzoek. "Mede hierover. Maar liefst tachtig man bezocht deze avond. Het vrachtverkeer vanuit Reeuwijk gaf de grootste ergernis. "Daar kunnen we als Wijkplatform niet heel veel aan doen maar we kunnen wel duidelijk maken richting de gemeente Reeuw ijk, waar we last van hebben. Sa men krijg je meer voor elkaar.” Ook de problematiek binnen de bebouwde kom wordt niet ver geten. Mevrouw Laurs: "Zo waren omwonenden van de speeltuin bij de Burgemees ter Trooststraat bang dat dit een hangplek werd. We heb ben toen voor- en tegenstanders met elkaar in contact gebracht en een jongerenwerker uitge nodigd om iets te vertellen over kend diploma is, vergoeden veel Zorgverzekeraars (een deel van) het cursusgeld. Voor meer in formatie kunt u telefonisch con tact opnemen met Mevrouw A. Kompeer, tel.: 0172-217864 (na 18:00). Ook is veel informatie en een aanmeldingsformulier op de website van de vereniging (www.EHBO-Waddinxveen.nl) te vinden. we activiteiten gestart: de hand- werkdub voor volwassenen op dinsdagavond van 20.15 - 22:00 uur en de Nintendo DS Club, elke tweede maandag en vier de maandag van de maand van 18:30 tot 20:00 uur. renconvent druk zou zijn erva ren, dan is dat de druk van de woningmarkt op dat moment.” De burgemeester verwacht niet dat dit onderwerp op de agenda van de gemeenteraad komt. De woning aan de Roos je Voshoeve is particulier ei gendom en staat al lange tijd te koop (www.funda.nl). Tijdens de ambtsperiode, die afloopt in 2014, kan het huis echter niet worden verkocht. wijkplatform. Hoe meer wie len onder de kruiwagen, hoe meer impact.” Hij is sinds kort wijkwethouder. “Ik heb tot nu toe één vergadering meege maakt en kennisgemaakt met het team. Er wordt al veel ge daan, met name in de wijk Zuid.” In Zuid is ook sprake van ver grijzing stelt teamlid mevrouw Nap vast. "Voor deze mensen zijn de voorzieningen ver weg. We hopen voor hen een buurt- winkel in het gebouw van de speeltuin te realiseren.” Al met al een actieve wijk met eigenlijk maar één nadeel. Wilma: “Een buurtfeest voor de hele wijk, krijg je hier niet voor elkaar.” tober. Hier zullen dertig ronden worden gespeeld Kantoor Oranjelaan 9, 2741 EP Waddinxveen Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij Regionale Nieuwsbladen Groep (RNG) c.q. de betreffende auteur. Advertenties Telefoon 0182-636381 of0182-620626. Fax 0182-631088 E-mail veritoopgkw@mgnieuwsbladen.nl Advertenties kunnen tot maandag 17.00 uur worden opgegeven. WADDINXVEEN Waarom hebben wereldwijd meer dan tien miljoen mensen de Alpha-cursus gevolgd? Waar om organiseert de Hervormde gemeente binnen de PKN van Waddinxveen al voor het tiende jaar een Alpha-cursus? Wie naar de introductieavond op woens dag 15 september gaat, ontdekt het zelf. Jong en oud, gelovig of niet-gelovig, vragen of twijfels, iedereen wordt uitgenodigd. "Wie is Jezus? Waarom is hij ge storven en hoe komt het dat we reldwijd mensen nog steeds in Woensdagmiddag 1 september start de maandelijkse kinderbin go. De leeftijd is van 4 t/m 12 jaar. (kinderen van 4 tot 7 jaar gelieve met begeleiding), Aan vang: 14.00 -16.00 uur De Paddestoel is al ruim 57 jaar actief in de Bomenwijk. Dank zij de vele vrijwilligers kun nen er een diversiteit aan acti viteiten worden georganiseerd. Dit seizoen worden twee nieu- op grond van het feit dat er door het seniorenconvent duidelijk heid is geschapen over de voor waarden waaronder ik in Wad dinxveen zou kunnen wonen, heb ik mijn huis verkocht,” al dus Cremers. Hij stelt dat zijn bereidheid om zijn Rotterdam se woning te verkopen ech ter niet afhing van de bereid heid van het seniorenconvent hem een ambtswoning te bie den. "Als daarover in het senio- De Paddestoel opent op vrijdag 27 augustus het nieuwe seizoen met de maandelijkse bingo- avond. Er worden tien ronden gespeeld waarmee verschillen de prijzen kunnen worden ge wonnen. Ook is er een super- ronde en een loterij. De bingo er voor iedereen vanaf 10 jaar. Aanvang is 20.00 uur. Tevens kan men zich inschrijven voor de marathonbingo die zal wor den gehouden op zaterdag 9 ok- Op dinsdagavond 5 oktober start EHBO Waddinxveen met een nieuwe basisopleiding Eer ste Hulpverlener. Er zijn op dit moment nog enkele vrije plaat sen beschikbaar voor geïnteres seerden. De opleiding bestaat uit onge veer zestien lesavonden van 2 uur. De lessen worden gege ven volgens de richtlijnen van het Oranje Kruis. Aan het eind van de cursus volgt een examen en wordt bij het behalen het of ficiële diploma Eerste Hulpver lener uitgereikt. Cursuslokatie is de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde. Omdat het een landelijk er- wat jongeren doen en willen.” Tijdens de Wijkdag was het voltallige team, inclusiefwijk- regiseur Wilma Romeijn en wijkwethouder Kees de Jong, aanwezig om het Wijkplat form meer bekendheid te ge ven. Wijkbewoners werd ge vraagd een enquete in te vullen. Als dank kregen zij een tas met daarin diverse presentjes van bedrijven in de wijk. Stroop wafels van Markus, een tas van Woonpartners, een spaarlamp en een blocnote van het Wijk platform. Wijkwethouder Kees de Jong vindt het "heel waar devol” om hier te staan. "Het is goed om meer bekendheid te geven aan het werk. Als je er gens mee zit: ga er mee naar het hem geloven?” Samen zoe ken naar een antwoord. Korte inleidingen en het na praten hierover in kleine groepjes en dit alles in een gemoedelijke en open sfeer helpen. De cursus duurt tien avonden en een kort weekend.De introductie avond is in de Bethelschool, Heggewinde 22a. De toe gang is gratis. Lokatie: Bethelschool, Heggewinde 22a Info: 0182-630539 Voor meer informatie: Elly Ha- moen: aj.hamoen@ziggo.nl n 1928 ontdekte de Schot Alexander Fleming het eerste antibioticum: penicilline. Hij kreeg er de No belprijs voor. Velen noemen dit de belangrijkste uit vinding van de twintigste eeuw. Nu amper honderd jaar later, zijn we hard bezig om deze uitvinding teniet te doen. Door ongecontroleerd of pre ventief toedienen van antibiotica worden steeds meer bacteriën er resistent voor. Wat dat betekent? Dat u aan iets simpels zoals een kaakontsteking, een oorontsteking of een blindedarmontsteking kunt overlijden. In de Nederlandse veehouderij gaat jaarlijks ruim 500 ton antibiotica om (2006). Deels voor zieke dieren maar ook vaak preventief: alle dieren die in dezelfde stal staan als het zieke dier, krijgen het medicijn ook. En vaak wordt steeds hetzelfde antibioticum ingezet, zonder dat vastge steld is welke bacterie de ziekte veroorzaakt. Met name in de pluimveehouderij waar voor vleeskuikens zes keer meer antibiotica wordt gebruikt dan voor een koe. Even ter vergelijking: als u hoest, als u oorpijn heeft, als u gebeten wordt door een teek, krijgt u geen antiobiotica. Eerst moet maar blijken of u er ziek van wordt. Een ver standige opstelling van de huisarts, die helaas in heel veel landen geen navolging krijgt. In mijn ochtendkrant las ik onlangs datje bij een apotheek in Marokko antibiotica kunt krijgen als je daar om vraagt, zonder recept. Van alle infectieziekten die mensen krijgen, heeft drie kwart een dierlijke oorsprong. Toch wel belangrijk om te zorgen dat de bacteriën die dit veroorzaken niet resi stent zijn voor antibiotica. Twee jaar geleden is daarom binnen Europa afgesproken dat het gebruik van antibio tica in de veehouderij met 20 procent verminderd moet worden. Of dat voldoende is, is de vraag. Onlangs dook het nieuws op dat er in Britse ziekenhuizen een resistent bacterie rondwaart waaraan al diverse mensen zijn over leden. En voor Coutinho, directeur van het RIVM, is het niet ondenkbaar dat de behandeling van mensen met ernstige infectieziekten over enkele jaren niet meer mo gelijk is omdat de bacteriën in hun lijf resistent zijn. Op zaterdag 18 september van 09.00 tot 14.00 uur wordt er een rommelmarkt gehouden. De toegang is gratis. Er zijn nog en kele tafels a 5,00 per stuk te huur. Inlichtingen: Els Kore- vaar - tel. 0182-618689, Trudy van den Berg - tel. 0182-614715 of per e-,mail: els@wsv-depad- destoel.nl Weekblad voor Waddinxveen is een onafhankelijk weekblad, dat in een oplage van 16.750 exemplaren wordt uitgegeven en verspreid in Waddinxveen, Moerkapelle en Zevenhuizen. Weekblad voor Waddinxveen verschijnt op woensdag. Bezorging Geen krant ontvangen? Bel 088-0131831. Uitgever Redactie Regionale Nieuwsbladen Carina Bergman. Telefoon 0182-638288, fax 0182-631088 Groep (RNG) Alphen aan den Rijn I et wijkplatform Zuid Oost vertegen- I woordigt de groot- I ste wijk in Waddinx veen - qua grondgebied. De Victorwijk, de Oostpolderwijk, het centrum en het hele buiten gebied aan de overkant van de Gouwe. Niet eenvoudig om het wijkgevoel te creëren, beaamt voorzitster Laurs. "De proble matiek is heel anders. In de be bouwde kom gaat het meestal over hondenpoep en zwerfaf val. In het buitengebied gaat het over het verkeer.” Het Wijkplat form organiseerde voor bewo ners aan de Brugweg een avond aan de Roosje Voshoeve in de Zuidplas. Hij huurt Foto: Riekelt Bezemer. WEEKBLAD .VVAJDDlNXyEECl Woensdag 25 augustus 2010 Burgemeester Cremers woont vanaf deze week deze woning als ambtswoning.

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 3