I SSHsl j ft i 'Neem ook de straat mee als je de tuin doet.' 'Leg meer ver antwoordelijk heid bij de sa menleving' I Peuterspeelzaal Hoorzitting Ombuigingen Grasmaaien Gebouwen afstoten, bewoners meer zelf la ten doen, rotondes laten adopteren door het bedrijfsleven en uitstel van onderhoud. Alles wordt uit de kast gehaald om tot een bedrag van 2,3 miljoen aan bezuinigingen te komen. Gebouwen WADDINXVEEN j di Door Carina Bergman Het College van Burgemeester en Wethouders met gemeentesecretaris Adriaan Hogendoom (links). Foto: PR. tfc De Jong. "Neem bijvoorbeeld de hefbrug waar wij meer vei ligheid voor fietsers en voet gangers willen. Dat is nuttig, niet wettelijk, maar we doen het wel.” kinderen van 0 tot 4 jaar ligt bij de ouders. Zij moeten daar om meer gaan betalen voor de Peuterspeelzaal. Voor kinderen met een taalachterstand geldt dat niet.” Peuterleidsters zijn opgeleid om taalachterstand te herkennen aldus de wethouder. Ook op vervoersvoorzienin gen binnen de WMO wordt der Gerts toe. "We vinden de Brede School een goed concept, maar de coördinatie moet bij de scholen komen te liggen." ring senioren (20.000 euro van af 2014). Wethouder Gerts lichtte een aantal ombuigingen in haar portefeuilles toe. Zo wordt er vanaf2014 100.000 euro bezuinigd op het Peuter- speelzaalwerk. "De verant woordelijkheid voor de ont- Het collegeprogramma wordt behandeld in de gemeenteraad op 22 september en in de voor afgaande commissies. Het colle geprogramma is de input voor de programmabegroting. Deze begroting wordt behandeld en vastgesteld op 10 november Nog wat ombuigingsvoorstellen uit het Collegeprogramma op een rijtje: volledige afbouw be schikbare middelen Pelhrimov (2000 euro vanaf 2012), uitstel beheerplan culturele kunst werken (5000 euro vanaf 2011), schrappen van buurthuisprojec ten WMO (20.000 euro vanaf 2012) subsidiëringjeugd (50.000 Van de voorgestelde ombui gingen komt ongeveer één der de, 750.000 euro, uit de eigen organisatie. Met name de be- heerplannen leveren fors in, totaal 400.00 euro, ingaande per 2012. “Daar waar we bij voorbeeld twintig keer maai en, doen we dat voortaan maar zestien keer. Dan wordt de openbare ruimte niet ge lijk slechter, maar het levert wel een besparing op,” aldus De Jong. "We willen bewoners ook oproepen om de straat voor hun huis ook even mee te nemen op het moment dat zij hun tuin doen. Verder willen we rotondes laten adopteren door bedrijfsleven, maatschap pelijke instellingen en kerken. Rotondes kunnen pareltjes in de openbare ruimte worden.” De grote projecten - Trian gel en Centrum - komen in het Collegeprogramma niet aan de orde. De Jong: “Daar wordt ontzettend hard aan gewerkt. Dat gaat in deze periode letter lijk uit de grond komen.” afgestoten. Opbrengst: 120.000 euro vanaf 2012, oplopend naar 154.000 euro. Het gebouw Noord van het Coenecoopcollege wordt ge sloopt zodra de school dit pand verlaten heeft. Cremers: “Dat is echt de beste optie, ér moet veel onderhoud aan gebeuren en bovendien vormt het de en tree van het nieuwe centrum. Er komt volgende week ook een Collegevoorstel over dit punt." 'we willen geen boodschap van kommer en kwel brengen' besparen. Over welke accom modatie dit gaat, wil wethouder 2010 in de gemeenteraad en ook Gerts nu geen uitspraken doen. De gemeente heeft de volgen de binnensportaccommodaties in bezit: Groenswaard, de Dui kelaar, de Dreef en Gymzaal Jo hannes Post. Zeker is nu al dat het niet om het zwembad gaat. “We zijn daar wel mee bezig,” licht Gerts toe. “Eerst komt de renovatie en vervolgens zullen we kijken naar eventuele priva tisering van het zwembad. Ik schat over een jaar" Tot slot staat ook het gebouw Wereldwijd aan de Mauritslaan op de nominatie om te worden bezuinigd: 50.000 euro van af 2011. De forfaitaire vergoe ding wordt afgeschaft. Jaarlijks krijgen cliënten 325 euro vrij te besteden voor een taxi of voor vervoer door de buurvrouw. “We zetten mensen niet in de kou,” aldus Gerts. “We bieden aan dat iemand zich kan laten begeleiden, de kosten daarvan zijn voor rekening van de ge meente.” Ook op de Brede School wordt bezuinigd: 80.000 euro per 2014. Dit wordt gerealiseerd door de coördinatie niet lan ger te financieren. “We leggen meer verantwoordelijkheid bij de samenleving,” licht wethou- Het College wil tevens de mo gelijkheid onderzoeken om een groot aantal gebouwen af stoten. Allereerst de buurt- en wijkaccomodaties. Het College verwacht hiermee vanaf 2012 een bedrag van 40.000 euro te besparen. Het gaat hier om de accommodaties Zonnig Zuid, de Paddestoel, de Overkant, de Boog en het Zuidhonk. Wet houder Gerts: "Dat zal geen ge makkelijke opgave worden. We zullen de accommodaties naast elkaar leggen om beter op el kaar aan te laten sluiten. Er is een behoorlijke leegstand en we gaan er vanuit dat hiermee een behoorlijke slag te maken is.” Ook wil het College één bin- nensportaccommodatie afsto- euro vanaf 2014) en subsidië ren. Hiermee verwacht het Col lege vanaf2012 20.000 euro te behandeld in de voorafgaande commissies. De gemeenteraad organiseert een hoorzitting voor inwoners en organisatie om hun visie ken baar te maken op het college programma. Datum 9 septem ber, aanvang 20.00 uur in de Raadzaal. Aanmelden kan uiter lijk op 7 september via de grif fie, tel. 0182 624 628. Meer informatie volgt binnen kort op de website van de ge meente Waddinxveen. Hier is ook het volledige Collegepro gramma te downloaden. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN D Woensdag 1 september 2010 i B et Collegeprogram- ma heeft, net zo- I als het Coalitie- I akkoord, de titel ‘Gaan voor Waddinxveen ge kregen. “Dit betekent dat wij willen streven naar een grote re bestuurskracht voor onze gemeente en voor een betere band met bewoners en vanuit een andere filosofie samenwer king met de burger zoeken,” lichtte burgemeester Cremers als voorzitter van het Colle ge toe. "We leven in een moei lijke tijd, althans wat betreft de overheidsfinanciën. Veel is nog onduidelijk maar vast staat dat er forse bezuinigingsvoor stellen nodig zijn. We willen geen boodschap van kommer en kwel brengen maar wij wil len tegen de burger zeggen dat we het anders en beter willen doen. Wij zijn ons zeer bewust van de financiële situatie waar in wij als overheid verkeren. We willen niet wachten op be dreigingen maar nu al voorzien in ombuigingen die resulteren in een bezuiniging van 2,3 mil joen euro in 2014.” Wethouder Kees de Jong licht te de afweging toe bij de om buigingen. “We hebben een heel aantal zaken langs het vas te afwegingskader gelegd, wat is wettelijk, nuttig of wenselijk. Op wettelijk kan niet bezui nigd worden, op nuttig en wen selijk wel. Toch is het niet zo dat de gemeente vanaf nu al leen nog de wettelijke taken verricht. “Dat is een beetje kort door de bocht,” stelt wethouder wikkelingsmogelijkheden voor Gebouw Wereldwijd is nu nog eigendom van de gemeente Waddinxveen maar het College onderzoekt de mogelijkheid van afsto ten. Het gebouw staat grootendeels leeg; voornaamste huurder is Gered Gereedschap. Foto: Riekelt Bezemer. i

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 11