1,8 miljoen euro voor Greenport Plantarium trekt weer duizenden bezoekers I Dierencentrale zoekt vrijwilligers Stoppen met roken?! Pakje Kans! Twee doden bij auto- ongeval op A12 h Hobbymarkt in de bibliotheek iB «fc Gevonden Impuls Keuringen Afsluiting Vorming Toerusting WADDINXVEEN WADDINXVEEN GOUDA BOSKOOP WADDINXVEEN Handwerkclub Paddestoel WADDINXVEEN Overige activiteiten Donderdag 2 september is er darten. Op deze wekelijk se activiteit is iedereen van af 14 jaar van harte welkom om een spelletje darts mee te spelen. Aanvang 14-16 jaar: 20.00 -21.30 uur. Volwasse nen: 20.00 - 23.00 uur. Sfeer REGIO BOSKOOP/REGIO et het onderte- De Greenport Boskoop krijgt een financiële injectie van 1,8 miljoen euro. Het grootste deel van het bedrag is een Europese subsidie, maar 7 ton is opgebracht door het bedrijfsleven en gemeenten in de regio. ui ch Foto: persbureau Fioole. Door Cees Bakker avond 13 september en op woensdagavond 13 oktober vindt van 19.00 tot 20.30 uur een gratis en vrijblijvende in formatiebijeenkomst plaats in de Balkonkamer van het Groene Hart Ziekenhuis, Jo- zeflocatie, Graaf Florisweg 77-79 te Gouda. Een bezoek aan de informatieavond ver plicht niet tot het volgen van de Pakje Kans training. Op maandag 27 september en op woensdag 27 oktober star ten de trainingen. De deel nemersbijdrage bedraagt 225,-. Veel zorgverzekeraars vergoeden een deel. Aanmel den en informatie via tele foonnummer: 0182-505432 of info.zorgbrug@ghz.nl. waren uren- Foto: Thomas Pos. zoek komen 2.224 bezoekers uit het buitenland, 65 méér dan vo rig jaar, een toename van 3%. Zij komen uit veertig landen, uit alle continenten. Het groot ste aantal buitenlandse bezoe kers kwam dit jaar uit Duits land (22%), gevolgd door België (21%), op de derde plaats Italië (11%) en op de vierde plaats Uni ted Kingdom (9%). De beurs wordt vooral bezocht door binnen-en buitenlandse kwekers (31%), tuincentra/retail en hoveniers (31%),handelaren (16%) en verder toeleveringsbe drijven en mensen uit de krin gen van onderwijs, voorlichting, proefstations etc, binnen en bui ten Europa. Van hen had 16% de beurs nog niet eerder bezocht. Van deelnemerszijde werd al na de eerste dagen van de beurs ge sproken over en prima sfeer en hoge kwaliteit vakbezoek (kleine) bomen, vruchtbomen en -struiken, rozen, vaste plan ten en waterplanten. Daarnaast waren er informatieve stands. Voor de inzenders zijn de keu ringen belangrijk. De vaste keu ringscommissie van de Konink lijke Vereniging voor Boskoopse Culturen doet dit ieder jaar. Een nieuw product dat in de prijzen valt kan een commercieel suc ces worden. De klimplant Clematis ‘Zoang’ (Angela) is gekozen tot beste nieuwigheid. De plant, gewon nen door J. van Zoest uit Bos koop, kreeg ook een gouden medaille. De jury noemde de plant zeer rijk bloeiend en vele nieuwe knoppen vormend. Ook de diepe bloemkleuren werden geprezen. In totaal werden acht gouden medailles uitgereikt op Plantarium, daarnaast 21 zilve ren en 22 bronzen. De stand van Van Son Koot uit Kaatsheuvel werd geko zen als beste stand en de pers prijs werd dit jaar toegekend aan Crown Princess 'Belflower White’ van de Deense onderne ming Fairytale Flowers. punt worden voor de regio. Wie het team wil komen versterken, kan bellen naar 0186-601199. Gevonden huisdieren: Poes, schildpad, met witte afteke ningen, vl.band grijs en hals band roze magneet, Jacob Catslaan Waddinxveen, Ka ter, rood, zonder wit, Onder weg Waddinxveen, Kater, rood, witte bef, tenen voor, sokken achter en streep op buik, Middelweg, Moor drecht, Poes, cypers, gevlekt met wit, kitten, Waddinx veen, Poes, grijs, witte bef, buik, sokken en een hele wit te voorpoot, 6e Tochtweg. Doel van het (landelijke) pro- Zaterdag was een echte pu- blieksdag waar veel liefhebbers op afkwamen. Zij konden ge nieten van het fraai gepresen teerde assortiment sierheesters, De A12 richting Den Haag is dinsdagavond geheel af gesloten geweest. Tot om streeks 23.00 uur werd het verkeer vanaf Utrecht rich ting Den Haag vanaf Gou da via de A20 omgeleid. Het Korps landelijke politiedien sten (KLPD) onderzoekt het ongeval. Deze week is het nieuwe programma van de interker kelijke commissie Vorming Toerusting in Waddinx veen verschenen. Er staan di verse activiteiten op de rol, zoals een leeravonden over het hiernamaals en over de schepping, meditatieavon- den, themawandelingen, een ontmoeting met schrijfster Miek Pot, films en avonden over poëzie en muziek. De activiteiten zijn voor zo wel kerkleden als voor be langstellenden van buiten de kerken bedoeld. Het programma is op te vra gen bij Cobi Kromhout, tel. 617521, mail cobikrom- hout@hotmail.commaar is ook te vinden op de websi tes van de betrokken kerken (PKN, RK en Remonstrants). Bij een ongeval tussen een per sonenauto en een vrachtauto op de A12 bij Waddinxveen, tussen knooppunt Gouwe en afrit Ze venhuizen, is vorige week dins dagavond een een echtpaar uit Turkije om het leven gekomen. De vrouw (47) overleed ter plek ke, de echtgenoot (49) overleed later in het ziekenhuis. De 19-ja- rige dochter van het overleden echtpaar ligt nog in het zieken huis maar is niet levensgevaar lijk gewond. Het ongeval gebeurde om streeks 19.45 uur. De vrachtauto is van achteren op de personen auto gereden. Volgens oog getuigen was de personenau to plotseling stilgevallen. Vader Zowel in september als in ok tober start in Gouda weer een stoppen met roken training 'Pakje Kans’. De training, geor ganiseerd door de GGD Hol lands Midden en ZorgBrug, be staat uit twaalf bijeenkomsten, waarvan de eerste op 27 sep tember en de tweede op 27 ok tober. De bijeenkomsten heb ben plaats in respectievelijk de Cellenkamer en de Balkonka mer van het Groene Hart Zie kenhuis, Jozeflocatie.' De training is één van de hoogst scorende ondersteuningsme- thoden. De kans op succes is ruim driemaal groter dan stop pen met roken enkel en alleen op eigen kracht. Op maandag- De 28e editie van de vakbeurs Plantarium in Boskoop was af gelopen week weer goed voor imposante bezoekcijfers. Wel geteld 17.482 bezoekers passeer den de kassa. Het slechte weer is daarop niet merkbaar van in vloed geweest. Het bezoekers aantal lag zelfs drie procent bo ven dat van vorig jaar. Vooral internationaal scoorde Plantarium goed met 55 buiten landse deelnemers op een to taal van 301. In een economisch moeilijke tijd, die ook de tuin bouw behoorlijk treft en met di verse beurzen in diverse landen vrijwel gelijktijdig, is deze stabi liteit in zowel het aantal deelne mers als wat betreft het vakbe zoek, een bevredigend resultaat Op vrijdag 17 september staan er kramen in de bibli otheek met informatie over allerlei vormen van creativi teit. Tijdens de hobbymarkt laten hobbyisten zien hoe zij hun hobby uitoefenen en wat er zoal bij komt kijken om tot mooie resultaten te komen. Natuurlijk kunnen er aan deze creatievelingen ook vragen gesteld worden over hun hobby. De meeste hobbyisten ver kopen ook werkstukken, dus wie zelf niet zo creatief is en nog op zoek is naar een ori ginele kaart of eén leuk ca deautje kan op deze dag ze ker zijn ofhaar slag slaan. De onderwerpen die ge toond worden zijn zeer di vers, bijvoorbeeld: cadeau- verpakkingen maken, sieraden maken, quilten, speksteen bewerken en 3D artikelen maken. Openings tijden hobbymarkt: vrijdag 17 september van 14.00 tot 17.30 uur. Op dinsdag 7 september start De Paddestoel met de nieuwe activiteit de hand werkclub. Wie het leuk vindt om met elkaar te handwer ken zoals kaarten maken, borduren, breien of haken kan vanaf nu elke week in De Paddestoel terecht. Eigen materiaal meebrengen. Aan vang 20.15 - 22.00 uur. Op dinsdag 7 september staat de Paddestoel in het te ken van de creativiteit met het maken van 3D kaarten. Tijdens deze wekelijkse ac tiviteit zijn twee enthousi aste medewerksters van de vereniging aanwezig om de kinderen te helpen bij het maken van mooie 3D kaar ten. Leeftijd vanaf 10 jaar. Aanvang 18.30 - 20.00 uur. DLV Plant B.V., Wageningen Universiteit, Kamer van Koop handel Den Haag en Wellant- college, NBvB - Kring Boskoop, Kringfonds van Kring Boskoop, LTO Noord, Studieclub Regio Boskoop, Stichtng Projectbu reau Boomkwekerij, Stichting Vakbeurs voor de Boomkweke rij, Stichting Beurshal, Gemeen te Boskoop, Gemeente Rijn- woude, Hoogheemraadschap van Rijnland, Regionaal Plat form Arbeidsmarkt Rijn Gou we, Rabobank Gouwestreek en Flynth adviseurs en accoun tants BV. Bijna de helft van de vakbezoe- kers (49%) was eigenaar van een bedrijf, 37% gaf aan medewer ker te zijn en 14% noemde zich zelf specifiek inkoper. Van het commercieel vakbe- en dochter zaten bekneld en werden door de brandweer bevrijd en ernstig gewond naar een ziekenhuis overge bracht. De bestuurster, een in Nederland woonachtig fa milielid, bleef ongedeerd. Het gezin was op bezoek bij familie in Nederland. ject is greenportregio’s extra im puls te geven. Greenport Regio Boskoop is hierop ingespron gen. Dat heeft geleid tot het re gionaal initiatief om samenwer king tussen kennisinstellingen, onderwijs en bedrijfsleven te verbeteren en effectiever te la ten aansluiten op landelijke ini tiatieven. Binnen de Greenport regio Bos koop wordt ook hard getrokken aan projecten voor verbetering van de regionale infrastructuur, herstructurering van oude be- drijfsgebieden, water, recrea tie en toerisme. De Greenport is dienaangaande een belangrij ke gesprekspartner voor de pro vincie. De Dieren Centrale is dagelijks aan het werk om zoveel moge lijk vermiste en gevonden die ren weer terug te krijgen in hun eigen vertrouwde omge ving. Omdat hun werkgebied steeds groter wordt en daardoor de drukte toeneemt hebben zij dringend versterking nodig. De Dierencentrale is al enige tijd op zoek naar nieuwe vrij willigsters, naar iemand die zich het lot van deze dieren en hun eigenaars aantrekt en zich er voor wil inzetten om zoveel mogelijk dieren weer thuis te krijgen. Vrijwilligers werken vanuit eigen huis en na een uit gebreide inwerkperiode zal de medewerkster het aanspreek- Hulverleners, waaronder een traumahèlicopter, lang bezig met het ongeval. W kenen van de sa- I menwerkings- I overeenkomst Kennis Innovatie Impuls Greenport Regio Boskoop, vo rige week woensdag, komt 1,8 miljoen euro voor kennis en in novatie beschikbaar. 1,1 miljoen betreft Europees subsidiegeld en de 0,7 miljoen wordt binnen de regio beschikbaar gesteld door 17 partijen. Het geld wordt be steed aan kennis, innovatie, in formatie en hét steunen van ini tiatieven. Stichting Greenport Regio Boskoop heeft namens partners deze Europese subsidie aangevraagd. Deze partners zijn Ondertekening van de overeenkomst (in twee sessies) op Plantarium. Helemaal links Kees van Velzen, voorzitter Stichting Greenport Regio Boskoop. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN nCT Woensdag 1 september 2010

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 25