Aldus Olieman Minister Huizinga in zuidplaspolder Colofon is er dan niemand die van ons houdt? Collecteweek kwf Kankerbestrijding 13 kenmerken:) ID.xj I 1 Truck Op het terrein van Wijsman Hoveniers aan de Tweede Bloksweg werd vrijdag en zaterdag de eerste Waddlnxpirience gehouden. Tijdens dit lifestyle-evenement toonden ondernemers wat er mogelijk is op het gebied van genieten, wonen en tuin. WADDINXVEEN Reductie WADDINXVEEN v i JR;* x Door Ruud Groot Foto: Riekelt Bezemer. I ERKEND Binnen hutten- zon ire rint> - Gordijnen Horren Weekblad voor Waddinxveen is een onafhankelijk weekblad, dat in een oplage van 16.750 exemplaren wordt uitgegeven en verspreid in Waddinxveen, Moerkapelle en Zevenhuizen. Weekblad voor Waddinxveen verschijnt op woensdag. Kantoor Oranjelaan 9, 2741 EP Waddinxveen Bezorging Geen krant ontvangen? Bel 088-0131831. Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij Regionale Nieuwsbladen Groep (RNG) c.q. de betreffende auteur. king. Ondanks de goede re sultaten is er nog een lange weg te gaan want jaarlijks overlijden 38.000 mensen aan kanker. Wetenschap pelijk onderzoek blijft daar bij nog steeds heel hard no dig. Maar zonder geld geen onderzoek. De collectant van KWF komt in de week van maandag 6 tot en met 11 september weer aan de deur. Elke collectant kan zich legitimeren. Wie de collectant mist, kan een gift overmaken op giro 26000. "het zo Waddinxveens is". Te vens waren er woninginrichters; een koffiebranderij, juwelier Spruytenburg met exclusieve sieraden, en automobielbedrijf Hooftman met de nieuwe Volvo aanwezig. De belangstelling was groot ondanks het wisselvalli ge weer. "Het is hier gezellig. Je doet leuke ideeën op, je eet wat en het is leuk dat er in Waddinx veen zo’n evenement wordt ge organiseerd”, zegt bezoeker Jan Toor. Er waren leuke prijzen te winnen, zoals een ballonvaart, een cabriotour, een bezoek Uitgever Regionale Nieuwsbladen Groep (RNG) Alphen aan den Rijn Redactie Carina Bergman. Telefoon 0182-638288, fax 0182-631088 E-mail weekbladvoorwaddinxveen@mgnieuwsbladen.nl Kopij kan tot maandag 12.00 uur worden aangeleverd, bij voorkeur per e-mail. Bezoek ook onze website www.menfinterieur.nl Wij helpen u geheel vrijblijvend een passende inrichting uit te zoeken, in ons adviescentrum of bij u thuis. Mark Huisman 06-22523389 Fred Zweere 06-53798137 info@metifinterieur.nl Zevenhuizen Telefoon 0180-632703 Fax 0180-328434 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Woensdag 1 september 2010 WADDINXVEEN Op maandag 6 september gaat de grootste collecte van Neder land weer van start. Met maar liefst 120.000 vrijwilligers heeft KWF Kankerbestrijding het grootste aantal vrijwilligers op de been wat resulteert in de hoogste collecte opbrengst. KWF Kankerbestrijding gaat al 61 jaar voorop in de strijd. Sinds de oprichting in 1949 is de vijf- jaarsoverlevingbij kanker ge stegen van 25 naar 55 procent. Afhankelijk van de soort kan ker en het stadium van ontdek- Advertenties Telefoon 0182-636381 of0182-620626. Fax 0182-631088 E-mail verkoopgkw@mgnieuwsbladen.nl Advertenties kunnen tot maandag 17.00 uur worden opgegeven. Minister Huizinga gaf het start sein voor de aanleg van het CO2-netwerk door op een histo rische truck de binnentuin van rozenkwekerij Marjoland bin nen te rijden. In gezelschap van vertegenwoordigers van OCAP, VolkerWessels, Linde Gas Bene lux, LTO Glaskracht, tuinders, de gemeenten Zuidplas en Wad dinxveen en provincie onder streepte de minister het belang van de verduurzaming van de Nederlandse tuinbouw. Als het tuinbouwgebied in de Zuidplas verder wordt ontwik keld, zullen ook nieuwe tuin ders CO2 kunnen afnemen. De CO2 bevordert de groei van hun gewassen. Het project le vert een besparing op van zo’n 25 miljoen kubieke meter aard gas per jaar - ongeveer even veel als 16.000 huishoudens. De be sparing van CO2 die daarmee wordt gerealiseerd bedraagt 45 kiloton per jaar. Dit past goed bij de ambitie van de Zuidplaspolder om in 2020 een CO2-neutrale energievoor ziening te realiseren. aan een wellnessresort en een cheque van 250,- van juwelier Spruytenburg. Gert Wijsman en Arie Pieter van Dijk kunnen te recht terug kijken op een zeer geslaagd eerste Waddlnxpirien- ce, dat zeker volgend jaar opvol ging verdient. - Tapijt Vinyl Marmolenm Waddlnxpirience voor herhaling vatbaar persoonlijke benadering brede kennis goede service juiste prijs/kwaliteitsrerbonding vrijblijvende offerte mister Tine- IW I ke Huizin- I rkd g ga van Ruim- I te en Milieu heeft maandag in Waddinx veen het startsein gegeven voor het doortrekken van de OCAP- leiding naar de Zuidplaspol der. 'Deze leiding moet CO2 uit de bio-ethanolfabriek Aben goa in Rotterdam aanleveren bij 40 glastuinbouwers in de Zuid plaspolder', meldt het ministerie van Volkshuisvesting, Ruimte lijke Ordening en Milieubeheer (VROM) maandag. In Waddinxveen en Zuidplas gaan tuinders, gemeenten en het hoogheemraadschap een ge sloten watersysteem realiseren, waarbij bijvoorbeeld afvalwa ter wordt gezuiverd en in de bo dem wordt opgeslagen. Deze re ductie in watergebruik van 100 procent maakt zowel het op pompen van grondwater als de aanleg van een riolering over bodig. nze burgemeester is inmiddels dorpsgenoot K W geworden. Dat moet toch een gevoel van U thuiskomen geven: voor ons als bewoners - eindelijk weer een echte burgervader on der ons - maar ook voor hem. Maar mij bekruipt langza merhand het gevoel dat ie het helemaal niet zo leuk vindt bij ons. Eerst was hij al vol overgave bezig ons aan Gou da weg te geven. Geeft je toch het gevoel het ongewens te lelijke eendje te zijn. Het beeld van 'wederzijdse liefde’ - wij kregen de vurig gewenste kroonbenoemde burge meester en hij die parel aan de Gouwe - was op slag ver dwenen. Burgemeesterschap van Waddinxveen - en met name een gefuseerd Waddinxveen - doet het misschien alleen leuk op je CV. Niks liefde, gewoon zakelijk. Of ben ik nu te cru? En nu wil hij niet eens een huis kopen in Waddinxveen. Nee, er wordt gehuurd, en nog wel een tijdelijke ambts woning. Oftewel: zodra zijn termijn er op zit, rent hij gauw weg uit Waddinxveen. Terug naar Rotterdam gok ik, waar het blijkbaar veel beter toeven is. Nu geef ik toe, ik woon zelf in het allermooiste huis van Waddinxveen, en aangezien ik niet van plan ben te ver huizen, is het dan lastig een 'second best’ te kiezen. Maar om dan heel Waddinveen ter zijde te schuiven... Het argument dat hij alleen maar gebruik maakt van de wettelijke mogelijkheden, geeft ook al niet zo’n burger vaderlijk gevoel. Op diverse plekken in het dorp hoorde ik ineens dat bekende gezegde: links lullen, rechts zak ken vullen. Maar dat vind ik dan wel weer te cru. De PvdA kun je amper meer links noemen. Is er dan niemand die van ons houdt, om wie we zijn? Ja, er is ooit een aanzoek gedaan door buurman Boskoop. Wij wezen dat hooghartig van de hand: ‘te klein'. Maar toch bestaan er op allerlei gebieden nauwe relaties tussen de beide Gouwedorpen, vooral in het verenigingsleven. Als dat geen liefde is! De burgemeester aldaar wordt op handen gedragen en woont maar wat graag in zijn eigen gemeente. Zou hij in zijn hart ook een piepklein plekje voor ons ongewenste en afgewezen dorp hebben? r viel veel te genieten. Niet alleen op culi nair gebied, inrichting en op vrijetijdsbeste ding, maar ook de exposities van kunst op glas, de bronzen beel den en de schilderijen. Organisatoren Gert Wijsman en Arie Pieter van Dijk waren zeer ingenomen met de grote belang stelling. Gert Wijsman: "Als ho venier organiseer je verschil lende open dagen, maar altijd gericht op aanleg en onderhoud van de tuin. Toch blijkt vaak dat mensen een compleet plaatje willen, waarbij alles op elkaar is afgestemd. Je wilt een fijn gevoel bij de woning en de tuin en daar om is het zo plezierig dat hier dertig topbedrijven bij elkaar zijn om hun kunnen te tonen”. De officiële opening werd ver richt door kunstenares Jacqueli ne de Vries, die met een speciaal signatuur op een door haar ge maakt schilderij het lifestyle-eve nement van start Het gaan. Res taurant Akeroord zorgde voor de inwendige mens. Eigenaar Ron de Bruin wilde graag op dit evenement aanwezig zijn omdat Ondanks het wisselvallige weer was de eerste Waddlnxpirience georganiseerd door Gert Wijs man en Arie Pieter van Dijk een groot succes. WINDOW FASHIONS ■X: -

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 3