Gemeente Nieuws - Milieuzaken Bouwzaken Gemeente Waddinxveen Buurtsportbus Figuranten gezocht voor veldoefening 4 Risicokaart College- programma 2010 - 2014 Bezwaar Werk in Rubriek Gemeentenieuws uit waddinxveen MELDING O.G.V. ART. 8.40 WET MILIEUBEHEER BINNENGEKOMEN SLOOPAANVRAAG VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN VERGUNNINGENLOKET HOORZITTING ONTWERP MILIEUVERGUNNING BINNENGEKOMEN BOUWAANVRAGEN SPEERPUNTEN AMBITIES SPREEKUREN RIOOLWERKZAAMHEDEN TOLLENSLAAN EN DE HER MAN HEIJERMANSLAAN PUBLIEKSBALIE AFVALBRENGSTATION PILOT COENECOOP Maandag 6 september or ganiseren Industrieel Con tact Waddinxveen (ICW) en Grontmij het seminar ‘Ver- duurzaming’. Samen met on dernemers in Waddinxveen willen zij werken aan duur zaam ondernemen op bedrij venterreinen. den ingediend of beroep wor den ingesteld. De stukken liggen niet ter inzage. ter beziet dan of met de bouw/ sloop mag worden begonnen. Aan het indienen van zo'n ver zoek zijn kosten verbonden. aanwenden. De gemeente moe digt het initiatief aan en heeft meegedacht over de opzet van het seminar. Bezoekadres: Raadhuisplein 1,2741 HR. Postadres: Post bus 400,2740 AK. Telefoon: 0182 - 624 624. E-mail: gemeen- te@waddinxveen.nl. Website: www.waddinxveen.nl. dinxveen zijn opgenomen op een risicokaart. Deze digita le kaart geeft informatie over risico’s in uw leef-, woon- en werkomgeving. Bijvoorbeeld transporten met gevaarlij ke stoffen, bedrijven die met gevaarlijke stoffen werken of de aanwezigheid van een LPG-station. Bovendien is op de achter grond van de kaart te zien of zich in de gemeente gebou wen bevinden waarin zich veel of minder zelfredzame mensen bevinden die bij een calamiteit hulp nodig heb ben (bijvoorbeeld kerken, verpleeghuizen of scholen). Voor meer informatie over de risicokaart: www.waddinxveen.nl. cués op 13 oktober aanstaande van 13:00 tot 17:00 uur en help de gemeente zich voor te berei den op een ramp of crisis waar bij opvang van evacués nodig is. In het opvangcentrum gelegen in Waddinxveen worden eva cués opgevangen van een fic tieve ramp in de gemeente. Het gaat om een situatie direct na de ramp. Alle slachtoffers melden zich bij het opvangcentrum en de ver schillende hulpverleners zorgen voor opvang, verzorging, regi straties en dergelijke. Als figu rant speelt u bijvoorbeeld de rol van evacué, verontruste buurt bewoner, gezins- of familielid van een persoon die opgevan gen wordt in het opvangcen trum. Deskundige figurantenbegelei ders zullen u coachen. We zoe ken deelnemers van jong tot oud, alleen of met meerdere vanuit een club of vereniging. Totaal is er plaats voor ongeveer 150 figuranten. Voor grote groepen gelijksoor tige bedrijven gelden algemene regels die zijn vastgelegd in de Algemene Maatregelen van Be stuur (AMvB). Een milieuver gunning is dan niet nodig. Het bedrijf kan volstaan met een melding van de activiteiten. De volgende melding is inge diend: Besluit algemene regels voor in richtingen milieubeheer - Mooy Logistics B.V., Trans- portweg 5, het veranderen van een vrachtautowerkplaats. Te gen een melding op grond van artikel 8.40 van de Wet milieu beheer kan geen bezwaar wor- De volgende sloopaanvraagis ontvangen op de tussen haakjes vermelde datum: 20100160 Prunüsstraat 12, het verwijderen van asbesthoudend zeil (18-08-2010). De volgende bouwvergunnin gen zijn verzonden op de tussen haakjes vermelde datum: 20100129 Koningin Wilhel- minaplein 10, het ge deeltelijk veranderen van de voorgevelpui (18-08-2010); 20100132 Coenecoop 570, het gedeeltelijk verande ren van een voorgevel (18-08-2010); 20100151 de Akker 94, het ge deeltelijk vergroten van een berging (17- 08-2010). Tegen bovenstaande besluiten kunt u bezwaaraantekenen (zie BEZWAAR). Met het indienen van een bezwaarschrift wordt de aanvang van de bouw/sloop niet tegengehouden. Om dat te voorkomen kunt u een verzoek om een voorlopige voorzie ning indienen bij de Rechtbank 's-Gravenhage, Postbus 20302, 2500 EH Den Haag. De rech- Hebt u een vraag over een ver gunning, dan kimt u alleen op werkdagen tussen 8:30 en 12:30 Het collegeprogramma wordt behandeld in de gemeenteraad op 22 september en in de voor afgaande commissies. Het collegeprogramma is de in put voor de programmabegro- ting. Deze begroting wordt be handeld en vastgesteld op 10 november 2010 in de gemeen teraad en ook behandeld in de voorafgaande commissies. De gemeenteraad organiseert een hoorzitting voor inwoners en organisatie om hun visie ken baar te maken op het college programma. Datum 9 septem ber, aanvang 20.00 uur in de Raadzaal. Aanmelden kan uiterlijk op 7 september via de griffie, tel. 0182 624 628. Meer informatie volgt binnenkort op onze web site. B&W zijn van plan de volgende vergunning te verlenen: - B.C. en R.L.M. Blonk: revisie vergunning voor een boom kwekerij op het perceel Bloe- mendaalseweg 7a Dit ontwerpbesluit kunt u van af 26 augustus t/m 6 oktober 2010 tijdens openingsuren in zien bij de Publieksbalie. Voor inzage buiten kantooruren kunt u telefonisch een afspraak ma ken via tel. 624624. Zienswijzen tegen de ontwerpbeschikking kunt u in de genoemde perio de indienen bij het college van B&W van Waddinxveen, maar moet u zenden aan de Milieu dienst Midden-Holland, Post bus 45,2800 AA Gouda. Voor mondelinge zienswijzen kunt u zich rechtstreeks richten tot de Milieudienst Midden-Holland via telefoon 545700. Belang hebbenden dietijdig zienswij zen naar voren brengen tegen een ontwerpbesluit kunnen la ter beroep instellen tegen een definitieve beschikking. Deze bekendmaking staat ook op www.milieudienstmiddenhol- land.nl. De volgende bouwaanvragen zijn ontvangen op de tussen haakjes vermelde datum: 20100158 Containerweg 9, het gedeeltelijk veranderen van een bedrijfsloods (17-08-2010); 20100159 Mercuriusweg 4, het gedeeltelijk veranderen van een zijgevel (18-08-2010). Het collegeprogramma rust op drie peilers: Meedoen, Leefbaar heid en Besturen. Met Meedoen wil de gemeente alle inwoners in staat stellen mee te doen aan de samenleving. Daarbij wil het college een groter beroep doen op de eigen verantwoordelijk heid en zelfredzaamheid van de individuele burger. Ook willen ze meer dan voor heen gebruik maken van de kracht en de kennis van ieder een in de samenleving. Met Leefbaarheid streeft het college naar een zelfstandig Waddinxveen waar het voor jong en oud, nu en in de toe- Het nieuwe college treedt aan in een periode van economische recessie en forse bezuinigingen vanuit het Rijk. Het collegepro gramma omvat dan ook een ste vige opgave, die alleen waar te maken is als ambities realistisch zijn en worden afgebakend. In dit kader heeft het college keuzes gemaakt waarbij ze tel kens scherp hebben afgewogen welke zaken wettel ijk verplicht, onvermijdelijk, nuttig of wen selijk zijn. Het college heeft een discus sie gevoerd over beleidskeuzes en daar is een aantal ombuigin gen cq. bijstellingen uit voortge komen. Zo zal de ambtelijke or ganisatie structureel afgeslankt worden, een groot deel van de ombuigingen blijft echter ook niet onopgemerkt voor de sa menleving. Ondanks de stevige opgave wil het college gaan voor Waddinx veen. Dat betekent dat ambi ties helder en meetbaar zijn ge formuleerd, zodat de burger het college over vier jaar daarop kan aanspreken. De buurtsportbus is weer actief in Waddinxveen. De jongeren werkers van de buurtsportbus zoeken contact met jongeren van 12 tot 18 jaar om samen sportactiviteiten uit te voeren. De buurtsportbus rijdt op maandag en dinsdag tot eind september door de verschillen de wijken van Waddinxveen. Voor meer informatie: www. waddinxveen.nl. Altijd al uw acteertalenten wil len uitproberen? Geef u dan op als figurant voor de veldoe fening hulpverlening aan eva- De risico's in de gemeente Wad- Het college van B&W heeft Wanneer u vindt dat uw directe belangen worden geschaad door de verlening van een - hiervoor genoemde - verleende vergunning/beschikking, kunt u binnen zes weken na de ver- zenddatum van de beschik king een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij het college van B&W (tenzij in de publica tie een andere procedure is ver meld). De burgemeester en de wet houders houden spreekuur op maandag van 16:00 tot 17:00 uur. Voor een soepel verloop is het nodig om vooraf een af spraak maken via 624 600. De gemeente gaat in een te van de Vondelwijk de regen waterafvoeren van de straat- en trottoirkolken afkoppelen van het hoofdriool. Dit gebeurt in de Tollenslaan en de Herman He- ijermanslaan. De afvoeren wor den van het vuilwaterriool afge koppeld. Het regenwater wordt daarna afgevoerd naar het op pervlaktewater. In de Herman Heijermanslaan wordt ook ge lijkertijd op een aantal plaatsen het hoofdriool vervangen. Het werk wordt vanaf 30 augustus uitgevoerd door aannemings bedrijf Gebroeders van Bem- mel b.v. uit Woerden. Het werk neemt ongeveer 12 weken in be slag en kan mogelijk door slech te weersomstandigheden uitlo pen. Er zal onvermijdelijk enige overlast zijn, maar deze probe ren wij zo veel mogelijk te be perken. haar ambities vastgelegd in het collegeprogramma ‘Gaan voor Waddinxveen’. Rode draad is dat er de komende vier jaar wordt gewerkt aan een Wad dinxveen waar burgers en ge meente dichter bij elkaar staan. Waarin ze eikaars kracht en ver antwoordelijkheid gaan kennen en benutten. Waar de gemeente waar no dig de burger en de samenle ving ondersteunt en op een doordachte en praktische ma nier (samen) werkt. Het college wil werken aan een Waddinx veen dat volop in ontwikkeling is, met een eigen identiteit en een aantrekkelijke leef- en werk omgeving. Om dit te bereiken wil de ge meente o.a. inwoners, bedrij ven en maatschappelijke instel lingen veel nadrukkelijker dan vroeger betrekken bij de voor bereiding van beleidskeuzes. tesamen met de aanwezige on dernemers verder uit te wer ken. Het seminar is daarmee de aftrap om samen individue le en collectieve duurzaamheid- maatregelen op bedrijventerrei nen in Waddinxveen tot stand te brengen. De afgelopen maan den heeft advies- en ingenieurs bureau Grontmij uit eigen ini tiatief gesprekken gevoerd met een vijftiental bedrijven op de Coenecoop. Doel van deze actie was om het ‘verduurzamingpotentieel’ van de aldaar gevestigde onderne mers in te schatten. Conclusie: ondernemers zijn (onder voor behoud) geïnteresseerd, en er liggen mooie kansen voor ver- duurzaming en CO2 compen satie. Samen met het ICW heeft Grontmij het initiatief genomen om een verduurzamingslag te realiseren voor bedrijventerrein Coenecoop. De aanwezige kennis en erva ring op dit gebied bij Gront mij willen zij graag dichtbij huis Ook wanneer u minder valide bent, stellen wij uw deelname zeer op prijs. Tijdens een echte ramp moet u immers ook vakkundig ge holpen worden. Aanmelden kan via de website van Cuijpers Consultancy (www.cc-groep. nl). Ga rechtstreeks naar het aan meldformulier. Neemt u als in dividu deel aan de oefening, dan krijgt u een cadeaubon van 6 5,- Neemt u deel vanuit een club of vereniging, dan ontvangt uw club of vereniging 5,- per deel nemer. Grijp deze kans en geef u, sa men met uw clubgenoten, op want VOL VOL. Heeft u vooraf aan uw aanmelding nog vragen, dan kunt u contact op nemen met mevr. Wilma Boom van Cuijpers Consultancy via tel. 038-460 79 52. Openingstijden: maandag tot en met vrijdag 08:30-12:30 uur; woensdag, op afspraak 13:00- 16:00 uur; donderdagavond 17:00-21:00 uur. Afspraken, vra gen en meldingen 624 500. uur contact opnemen methet Vergunningenloket. Als u (uit gebreid) wilt praten over een vergunning of een aanvraag wilt inzien, dan kunt u alleen terecht als u daarvoor een af spraak heeft gemaakt met één van de medewerkers van het Vergunningenloket. U hoeft dan niet te wachten en de medewerkers kunnen zich voorbereiden op uw bezoek. gedeel- Voor vragen of het maken van een afspraak kunt u bellen met tel. 624 500. Zuidelijke Rondweg 250. Ope ningstijden: op werkdagen van 13:00 tot 16:00 uur, zaterdag van komst, goed wonen, werken en 09:00 tot 12:00 uur. Afvalinza meling en ophalen grofvuil 547 500. Het doel van de seminar is ten eerste om ondernemers te informeren over duur zaam ondernemen. Moge lijkheden voor verduurza- ming van een eigen bedrijf komen aan de orde en er wordt stil gestaan bij maatre gelen die bijdragen aan ver- duurzaming van een bedrij venterrein. Ten tweede zal het initiatief voor een pilot op Coenecoop worden toe gelicht om het vervolgens recreëren is. Het Besturen richt zich op een gemeentebestuur dat voor de burger open, trans parant en benaderbaar is. Om dat goed vorm te geven wil het college zich heroriënteren op rollen en taken. Daarnaast wil het college burgers zo min mo gelijk belasten met administra tieve verplichtingen. WEEKBLAD VGOR WADDiHXVEEN I *7 Woensdag 1 september 2010 I

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 7