Deavers eigen productieplan Supervoordelig naar Engeland K 1: Eerst geselen dan stenigen I Historische thrillers Copycat portable scanner P&O >5, Ferries I f 4F. 1 L 'Atlanffij J Lincoln Rhyme is het product van uitgebreide studie van auteurs 3-daagse minicruise Huil €49 p.p. DVD Millennium 3 de finale van de beroemde trilogie vanStieg Larsson! i nm IIMN I HFNK SPAAN boek terecht. Less is more...’ “Ik wilde een echte mentale te- Meerdere series productieplan opgesteld. Met schijnlijk dat hij undercover Unieboek, 18,99. DEWEEKKRANT.NL I WEBWINKEL LEZERS ACTIE I P&O FERRIES Kijk voor meer informatie en kopen op www.deweekkrant.nl/webwinkel. ACTIE I OLICK WIN een duidelijk plan,” verklapt hij. “Toen ik eenmaal serieus ging Vertrek in 2010 vanaf Rotterdam/Europoort op de volgende data: september: 13,16,20,21,23,26,27,28,29,30 oktober: 4,11,13,18,26 november: elke maandag en dinsdag Inclusief 2 overnachtingen aan boord o.b.v. volbezette Standaard Inside cabin en busvervoer naar Huil centrum v.v. Toeslag bus York: 11 p.p. Toeslag zeezicht: 28 per cabin Onbijt/diner: 30 per persoon (per enkele reis) rond Katheryn Dance. Hoewel ze net als Rhyme de misdaad De Copycat is een musthave; een portable scanner (op batterijen) met opslag op Micro SD kaarten. Digitaliseer op hoge resolutie boeken, documenten en foto’s. Adviesprijs 99,- Lezersprijs 74,50 Exclusief verzendkosten Lezersprijs 19,95 Exclusief verzendkosten Bel 020 - 201 33 33 (ma - za, 09.00 -17.30 o. v.v boekcode WEG. Beperkt beschikbaar voor nieuwe boekingen. Voorwaarden van toepassing set met 3 tophoeken) Uniek pakket avontuurlijke en spannende boeken voor de liefhebbers van Dan Brown en Clive Cussler. Ruim 1.000 pagina’s complot ten en mysteries. Alleen als set te koop! Uitvoering paperback Andy Mc Dermott, De jacht op Atlantis; Paul Christopher, De Rembrandt erfenis en David Gibbins, Apostel. zer," vindt hij. "Lezers willen ze in een volgend boek terugzien. Zo lang dat zo is, kunnen ze daar op rekenen.” reis nu extra voordelig naar Engeland. Stap aan boord van de 12 dekken hoge, 215 meter lange Cruiseferries van P&O Ferries voor een 3-daagse mi- nivakantie naar Engeland. Be leef twee avonden en nachten aan boord van onze sfeervolle schepen en maak overdag kennis met de stoere stad Huil of de mooie plaats York. Huil Huil biedt in een aangename sfeer veel plezier voor de hele familie. Met een leuke haven, vele gratis musea, traditionele pubs, twee grote overdekte winkelcentra en gezellige En gelse winkelstraten, is Huil een leuke stad voor een dagje uit voor jong en oud. York Haar middeleeuwse uiterlijk en schilderachtige straatjes gecombineerd met moderne Profiteer van het lage Pond en Engeland. Stap aan boord van Omdat Carla Bruni, de Franse zangeres die is ge trouwd met haar president Nicolas Sarkozy, zich heeft uitgesproken tegen de steniging van Sakineh Mo- hammadi Ashtiani, heeft de regering van Iran haar een hoer genoemd. Nu ben je als vrouw in Iran al snel een hoer. Ashtiani is ook een hoer. Na het over lijden van haar echtgenoot, schijnt ze het met een andere F0T0: PETER ELENBAAS man te hebben gedaan. Dan ben je sowieso een hoer. Vrouwen zonder sluier zijn hoeren, vrouwen als Carla Bruni die hun mond opendoen zijn hoeren, vrouwen die werken zijn hoeren, eigenlijk zijn alle vrouwen hoeren die niet thuis in het kolen hok zwijgend voor zich uitzitten staren totdat ze mogen gaan koken. Voordat ze Sakineh gaan stenigen, krijgt ze 99 zweepslagen. Het Britse dagblad de Times heeft namelijk een foto gepubli ceerd waaronder haar naam stond, maar het was de verkeerde foto. De vrouw op de foto waaronder ten onrechte de naam stond van de ter dood veroordeelde Sakineh Ashtiani, droeg geen sluier. Intussen heeft de Times zijn verontschuldigingen aangeboden voor de vergissing en nu maar hopen dat een van die Perzische Moefti’s kan lezen. Is lezen eigenlijk toegestaan in Iran Het lijkt me typisch zo’n vergrijp waarop een stuk of 44 stokslagen op je blote voetzolen staan. Rechter: "Waar was jij op dinsdag 31 augustus?" Verdachte: "In de Openbare Leeszaal van Shiraz, your honour.” Rechter. "Heb je daar gelezen, ongelovige hond?" Verdachte: "Twee hoofdstukken maar, edelachtbare.” RechtÉr: “In welk boek?" Verdachte: “Kara ben Nemsi en de Toren van Babel, edelacht bare." Rechter: “Van de christenhond Karl May? Nee toch zeker?” Verdachte: “Ik vond hem stilistisch ook niet sterk, edelachtbare." Rechter: “Dat literaire oordeel laat ik meewegen als verzach tende omstandigheid. Twintig stokslagen op je voeten en je mag je sokken aanhouden.” Verdachte: “Geitenwollen sokken, edelachtbare?" Rechter: "Vooruit dan maar." winkels, een imposante ka- BOEK NU! thedraal, leuke attracties en meer dan 30 musea maakt de Boek uiterlijk stad York leuk voor iedereen. 25 september 2010. Maak een wandeling over de oude stadswallen om de stad te verkennen en rust tussen door uit bij een gezellige Af ternoon Tea. Binnenkort treedt Jeffery Deaver in de voetsporen van Ian Flemming met de nieuwe James Bond. En dat terwijl zijn eigen ‘held’ niets heeft van geheim agent 007. Toch is Lincoln Rhyme in zijn elektrische rolstoel op zijn manier minstens zo’n geweldenaar. Terugkijkend op zijn jeugd noemt Jeffery Deaver zichzelf een echte nerd. “Ik las liever dan dat ik speelde en werd veel geslagen op het schoolplein.” Misschien een extra reden om zich onder te dompelen in de wereld van James Bond. “En toen ik een jaar of elf was ging ik het zelf schrijven. Ik dacht dat ik dat veel beter kon.” Met korte carrières als journalist en jurist Deadlines spelen een cruciale rol in de boeken van Jeffery Deaver, achter de rug, moest hij dat idee nuanceren. “Mijn eerste thriller plotgericht en ik besteed veel In Spanningsveld moeten Rhy- gaat,” lacht Deaver. “Dat is een gooide ik weg. Het manuscript tijd aan de structuur.” van de tweede ging door de Hij noemt het de Deaver For- versnipperaar. Ik wilde het op- mula: “Het speelt zich af in een geven, maar kreeg toen toch het periode duwtje in de goede richting.” Vast plan Dat moment is zo’n 27 jaar ge- minstens één of twee verras leden en daarvan schrijft Deaver sende wendingen.” Maar ook me en zijn team het opnemen van de redenen om minstens tegen een misdadiger die zich twee series te willen hebben, van de levensgevaarlijke ei- Ideeën die ik bij Rhyme niet van drie tot vier da- genschappen van elektriciteit kwijt kan, kunnen in de boeken gen, er is informatie over een bedient. “Zoals steeds moest bijzonder onderwerp, er zijn ik heel wat research doen. Ik duidelijke deadlines en er zijn hou ervan feiten te leren, maar bestrijdt, is zij in bijna alles zijn hou wel steeds voor ogen dat tegenovergesteld.” het voor een roman bedoeld Voor beide personages geldt twintig jaar fulltime. “Volgens daarmee staat nog geen Lin- is. Daardoor komt hooguit tien dat Deaver er uiterst zorgvuldig coin Rhyme thriller op papier, procent van die kennis in het mee omgaat. “Ze zijn van de le- “Ik wilde een echte mentale te- “t „nnar,-,o schrijven, ben ik succesvolle au- genstander van de misdaad. le- teurs gaan bestuderen. Met die mand die niet eens een pistool wetenschap heb ik mijn eigen kan gebruiken.” Dat werd een Toch heeft ook Rhyme zijn be- brlljante forensisch rechercheur perkingen. “Het is niet waar- Jeffery Deaver, Spanningsveld, succes. Mijn boeken zijn erg die vrijwel geheel verlamd is. Win de DEAVER Reageren op de column? Ga naar www.deweekkrant.nl/spaan j^OYMcDESMOh! DOOR DICK SNIJDERS i

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 17