AV'47 sluit seizoen af met goede prestaties Sport I Dertien blijkt onge luksgetal voor HSW Dames en heren ROWAH winnen Be Fair start met gelijkspel •>- De vierde regiocompetitie voor atleten werd afgelopen vrijdag en zaterdag gehouden in Boskoop en Zoetermeer. Voor de junioren en pupillen van AV'47 uit Boskoop was dit tevens de laatste wed strijd van het zomerseizoen. AV'47 was vrijdag de organisator en gastheer van deze regiocompetitie. Lekkerkerk ver slaat Floreant WADDINXVEEN BOSKOOP D WADDINXVEEN BOSKOOP Schaakseizoen begint weer BOSKOOP WADDINXVEEN Langs de Gouweloop WADDINXVEEN Een goede wissel van Amber Kooter en Joyce Kraaijenbrink. Foto: PR/Ton Groenendijk ving: www.langsdegou- weloop.nl. e junioren moesten vrijdagavond aantre den in Boskoop op het atletiekcomplex stejaars, namen hun bekers in ontvangst op het podium. Zaterdag reisden de pupillen af naar Zoetermeer voor hun laatste regiowedstrijd. Onder prachtig zomers weer streden 400 jonge atleten voor hun bes te prestaties. Aan het eind van de dag gingen vele AV’47 atleten met prijzen naar huis. Er wer den prestatieprijzen uitgereikt aan atleten die zich tijdens elke wedstrijd hebben verbeterd in hun prestaties en de bekers voor het eindklassement. De dag ein digde met estafettes voor alle at leten. Bij de meisjes pupillen D werd Marit de Bruin eerste met de combinatie ploeg estafette. Bij de jongens D won AV’47 een zilveren medaille. Comé Koet sier, Max Ferwerda, Jop van Voskuilen en Jemey Vreeswijk hadden meteen het clubrecord uit 2007 verbeterd. De meis jes pupillen C gingen met brons naar huis. Bij de meisjes pupil len A tweedejaars kwamen Am ber Kooter, Joyce Kraaijenbrink, Anouschka de Waal en Rinka Kranenburg aan start op de 4 keer 60 meter. De meiden liepen een snelle race en hadden goe de wissels. Met een scherpe tijd van 37,58 seconden werd er ge finisht. Met deze race verbeter de de meiden een clubrecord uit 1998. Ook de jongens pupillen C werden derde bij de estafet te. Jaco Oskam werd in het eind klassement tweede en kreeg een mooie beker uitgereikt op het podium. Glenn Mbome en Ste fan van Egmond kregen de pres- tatieprijs uitgereikt. Joyce Ho- gerbrugge werd bij de meisjes C vierde en mocht de beker in ontvangst nemen. Bij de meis- de kop blijft onveranderd: 1. Van Steenderen 64 punten, 2. Reichard 73 punten, 3. Re- ijm 77 punten, 4. Poldervaart 77 punten, 5. A. van Leeu wen 87 punten. Voor de ou derencompetitie werd er ge vist in de Amsteldrecht. Hier was de uitslag: 1Frans van Steenderen 3.340 gram, 2. Rinus Reichard 2.690 gram, 3. Rob Poldervaart 2.160 gram. De tussenstand: 1. Rei chard 101.200 gram, 2. Kraan 68.500 gram, 3. A. van Leeu wen 52.010 gram. ren, 3-1. Gelukkig voor Flo reant kreeg Ahdid het weer op zijn heupen. Hij slalomde door de linies en scoorde de 2-3. Aanvoerder Tim Tem pelaars kon in de voorlaat ste minuut vanaf elf meter de gelijkmaker produceren. Helaas miste hij dit buiten kansje. En uit de daaruit vol gende tegenaanval meende de scheidsrechter ook Al- phia op een elfrnetertrap te moeten trakteren. De Oran- je-hemden schoten wel raak: 4-2. Zaterdag speelt Flore ant thuis tegen de studenten club LSW. van AV’47; 141 atleten uit de re gio streden daar om het ereme taal, de drie beste wedstrijden tellen mee voor het eindklas sement. In het eindklassement werd Anniek Uitenbroek, meis je junior D eerstejaars, derde. Nadine Lammers won de bron zen beker bij de junioren meis jes C eerstejaars. Iris van Dorp liep net een podiumplaats mis bij de tweedejaars met haar vier de plaats. Bij de jongens juni oren D tweedejaars liep Mat- thijs de Waal een podiumplaats mis met zijn vierde plek. Justin Kraaijenbrink en Branco Kra nenburg, respectievelijk eerste en tweede bij de junioren C eer- De tweede competitieronde van het handbalveldseizoen ver liep voor de heren en dames van ROWAH succesvol. De dames pakten hun eerste punten tegen Concordia in Hillegom. De da mes staan dit seizoen voor het eerst onder leiding van trainer Dennis Blommere. De heren senioren speelden hun tweede competitiewedstrijd tegen Sa tumus Leiden. Bij de rust stond ROWAH twee doelpunten voor, maar Satumus nam na de rust de leiding over. Een goede Floreant zondag is de competi tie gestart met een nederlaag. Lekkerkerk boog in de tweede helft een opgelopen achterstand om. Voor de onderbreking had den de Boskopers het aan doel man Tim Verkley te danken dat de sterkere uitploeg niet op voorsprong kwam. Denny Houtman zorgde vlak na rust voor de verrassende openings treffer. De aanvaller kopte een vrije trap van broer Fred Houtman op fraaie wijze achter de Lek- kerkerk-goalie. Lang kon Flore ant niet genieten van de voor sprong. Een kwartier en twee benutte penalty’s later stond Lekkerkerk aan de goede kant van de score: 1-2. In de slotmi nuut bepaalden de gasten de einduitslag op 1-3. Zondag gaat Floreant op bezoek bij Ammer- stol. Na een zomerstop van twee maanden gaat bij Schaak club Inter Nos in Boskoop het schaken weer van start. De competitie begint don derdag 9 september in De Loods achter de Ger. Kerk aan de Zijde in Boskoop. Ie dereen, lid of geen lid, is wel kom om de strijd op de 64 velden aan te gaan. De com petitie begint om 20.00 uur. Voor meer informatie: secre taris Hans de Bruijne, tel.: 0172-210449. De vangsten in de dertiende wedstrijd van Hengelsportver- eniging Waddinxveen (HSW) in de Ringvaart bij Burgerveen waren buitensporig slecht. Het kraakheldere en stilstaande wa ter heeft hier in negatieve zin aan bijgedragen, aldus HSW. Slechts drie van de zestien deel nemers kon één of meerdere vissen ter weging aanbieden. De winst ging naar Rob Jenner met 120 gram, gevolgd door Rob Poldervaart 70 gram en Tinus Bogaard 30 gram. De stand aan eindspurt zorgde voor een over winning voor de Waddinxveen- se mannen. De beide junioren A-teams wonnen niet. De damesjunio- ren konden net als vorig seizoen deze wedstrijd niet naar zich toe trekken. De herenjunioren speelden - net als de herensenioren - tegen Sa tumus Leiden. De eerste helft ging gelijk op, maar uiteinde lijk bleek Satumus te sterk: 20- 12. Pas in de laatste vijf minuten wist Satumus de voorsprong ver uit te bouwen. jes B was het Vera Iterson die een prijs kreeg uitgereikt voor het verbeteren van haar presta ties. Tim Blanken, Floris Vink en Max van der Broek moch ten ook de prestatieprijs in ont vangst nemen. Timo van der jijden werd vierde in het eind klassement. Bij de meisjes pupil len A eerstejaars was het Minke Uitendaal die met de presta tieprijs vandoor ging en Demi Wassenaar bij de pupillen A tweedejaars. Het team van de jongens pupillen A eerstejaars werd tweede op de estafette en Sven van Dijk werd derde in het eindklassement. Steven Os kam mocht de prestatieprijs in ontvangst nemen voor zijn goe de prestaties van het afgelopen seizoen. De atleten gaan zich nu opmaken voor het cross-sei- zoen. petitiewedstrijd van het seizoen de punten gedeeld op bezoek bij LSVV’70. Lang leek de thuis ploeg op een overwinning af te stevenen, maar een doelpunt van John Slagboom bracht de ploegen in de slotfase alsnog op gelijke hoogte: 1-1. In het eerste bedrijf kwam Be Fair op achter stand. LSW dat vooral gevaar lijk werd in de omschakeling, kwam koppend op voorsprong. De boomlange spits van de thuisploeg zette zijn kale voor hoofd tegen de bal en zorgde zo voor de 1-0 ruststand. Na de onderbreking ging Be Fair na drukkelijk op zoek naar de ge lijkmaker. Drie keer leek het eerste Be Fair- doelpunt uit de competitie een feit, maar evenzovaak bracht de LS W-goalie knap redding. Omdat de Waddinxveners even eens verscheidene keren goed wegkwamen, bleef het duel spannend tot de laatste minuut. Vlak voor het laatste fluitsig naal kreeg Be Fair de beloning voor de getoonde strijdlust. Slagboom kon met het puntje van zijn schoen een verliespartij voorkomen. Trainer Mark Weel kon leven met de 1-1 einduit slag. “Op basis van het hele wed- worden deelgenomen met strijdbeeld is de stand terecht. Toch had er wellicht meer inge zeten. We hebben in ieder ge val gestreden voor dit verdien de punt." Zaterdag ontvangt Be Fair op eigen terrein Koude kerk, dat Lugdunum versloeg met 4-1. SC Antilope houdt zondag 3 oktober de 42e C1000 Langs de Gouweloop en de der de Waddinxveense kam pioenschappen. Om 12.00 uur start de Langs de Gou weloop met een wandel tocht van 10 kilometer voor de sportieve wandelaars en nordic walkers. Om 13.00 uur beginnen de verechil- Be Fair heeft in de eerste com- lende hardloopwedstrijden. Er is een kidsrun van 1,5 ki lometer voor de jeugd (met gratis deelname bij voorin schrijving) en er zijn loop- wedstrijden met afstanden van 5,10 of 15 kilometer. De tijden van de hardlopers worden geregistreerd met het Mylaps Tijdregistratie- systeem. De loop van 10 kilometer kent een aantal verschillende onderdelen. Zo is er een of ficiële, door de Atletiekunie erkende, wedstrijdloop van 10 kilometer, waar verschil lende geldprijzen zijn te ver dienen. Ook kunnen de wed- strijdlopers geld verdienen door de vorig jaar gevestigde parcourerecords te verbete ren (zowel voor de dames als de heren). Wie niet als wed- strijdloper meedoet, is au tomatisch een recreatielo- per. Voor het tweedejaar is er een bedrijvenloop. Deze wordt gelopen op de 10 kilo meter. Alle ploegleden leg gen individueel de 10 kilo meter af. Bedrijven kunnen hierop inschrijven met een team van minimaal 3 en maximaal 5 lopers. Er kan een dames-, heren- of ge mengd team. De 10 kilome terloop wordt gecombineerd met de derde Waddinxveen se kampioenschappen. Er is een prijs beschikbaar voor de snelste man en de snel ste vrouw uit Waddinxveen op deze afstand. Voor meer Onnodige neder- informatie en voorinschrij- laag Floreant BOSKOOP Floreant-zaterdag heeft bij Al- phia onnodig verloren. De club van Sportpark de Bijlen won uiteindelijk in de spectaculai re slotfase met 4-2. De ploegen waren aan elkaar gewaagd. Na dat Spruijt en Van der Klaauw hun kansen niet hadden benut, opende de thuisclub de score uit een vrije trap vanaf de rand zes tien. De uitblinkende Khairi Ah did zorgde al snel voor de gelijk maker. Schitterend uit de draai gescoord, 1-1. Jorik Spruijt kon nog voor rust voor een voor sprong zorgen, maar zijn inzet miste overtuiging. Door gestun tel in de verdediging kon Alphia korrachterelkaar twee keer sco- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/GOUWE KOERIER OQ Woensdag 8 september 2010 I Jz z

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 39