Gemeente Nieuws week Bouwzaken Verkeerszaken Groen Gemeentelijke belastingen Gemeente Waddinxveen College programma 2010-2014 Gemeentelijke verordening Bezwaar Figuranten gezocht Rubriek Gemeentenieuws uit Waddinxveen VERORDENING LEERLINGENVERVOER VASTGESTELD VERLEENDE BOUWVERGUNNING AANVRAAG SLOOPVERGUNNING VERLEENDE KAPVERGUN- NINGEN SPEERPUNTEN DEELNEMERS VERGUNNINGENLOKET Hebt u een vraag over een ver gunning, dan kunt u alleen op werkdagen tussen 8:30 en 12:30 uur contact opnemen met het Vergunningenloket. Als u (uit gebreid) wilt praten over een vergunning of een aanvraag wilt inzien, dan kunt u alleen terecht als u daarvoor een af spraak heeft gemaakt met één van de medewerkers van het Vergunningenloket. U hoeft dan niet te wachten en de mede werkers kunnen zich voorberei den op uw bezoek. Voor vragen of het maken van een afspraak kunt u bellen met tel. 624 500. AMBITIES AANMELDEN HOORZITTING "GAAN VOOR WADDINX VEEN" PUBLIEKSBALIE NOTA BELEIDSREGELS BE LASTINGEN VASTGESTELD Het college van B&W heeft op 24 augustus 2010 de “Nota be leidsregels belastingen” vast gesteld. In deze nota zijn de volgende beleidsregels opgeno men: OPHEFFEN ALGEMENE GEHANDICAPTENPARKEER PLAATS FREDERIK HEN- DRIKLAAN pie van de verordening krijgen. 1. beleidsregels voor het aanwij zen van een belastingplichtige in een keuzesituatie; 2. beleidsregels voor het aanwij zen van een WOZ-belang- hebbende in een keuzesitua tie; en 3. beleidsregels voor ambtshalve vermindering. Deze nota treedt in werking op de eerste dag na de publicatie datum. De nota kunt u down loaden van onze website www. waddinxveen.nl en ligt koste loos ter inzage bij De Publieks- balie. U kunt tegen betaling van legeskosten een kopie van de nota krijgen. 20100161 Herbarenerf 21, het verwijderen van de dakbedekking op de woning (24-08-2010). Oost, 2 iepen; deze bomen gaan binnenkort dood door iepziekte. vrij, dan gaat de sirene af in het gebied waar gevaar dreigt. De sirenes worden iedere eer ste maandag van de maand om 12.00 uur getest. Er is dan niets aan de hand. Gaat de sirene op een ander moment, dan is er wel gevaar. Stem dan af op omroep West (89.3 FM) voor meer informatie. Bij zeer plaatselijk gevaar kun nen geluidswagens ingezet wor den. Luister goed wat er gezegd wordt en volg de instructies op. in Waddinxveen worden eva cués opgevangen van een fic tieve ramp in de gemeente. Het gaat om een situatie direct na de ramp. Alle slachtoffers melden zich bij het opvangcentrum en de verschillende hulpverleners zorgen voor opvang, verzor ging, registraties en dergelijke. Als figurant speelt u bijvoor beeld de rol van evacué, veront ruste buurtbewoner, gezins- of familielid van een persoon die opgevangen wordt in het op vangcentrum. het college over vier jaar daarop kan aanspreken. Het collegepro gramma kunt u downloaden op www.waddinxveen.nl. Bezoekadres: Raadhuisplein 1,2741 HR. Postadres: Post bus 400, 2740 AK. Telefoon: 0182 - 624 624. E-mail: gemeen- te@waddinxveen.nl. Website: www.waddinxveen.nl. Transport van gevaarlijke stoffen vindt plaats door vrij wel heel Nederland. In Wad dinxveen vindt dit transport plaats over de weg en door buizen onder de grond. Dit brengt risico’s met zich mee, bijvoorbeeld brand, ontploffing of een gifwolk. De kans op een incident is klein. Maar als het gebeurt, is het uitermate belang rijk dat u weet wat u moet doen. Gevaarlijke stoffen zijn brandbare en giftige gas sen en vloeistoffen. Bijvoor beeld brandstof voor de auto, medicijnen of ingrediënten voor schoonmaakmiddelen. Deze gevaarlijke stoffen wor den getransporteerd van en naar bedrijven die hiermee 20100156 de Akker 9, het ver vangen van een dak kapel op het voordak- vlak (27-08-2010). Tegen bovenstaand besluit kunt u bezwaar aantekenen (zie BE ZWAAR). Met het indienen van een bezwaarschrift wordt de aanvang van de bouw/sloop niet tegengehouden. Om dat te voorkomen kunt u een verzoek om een voorlopige voorzie ning indienen bij de Rechtbank ‘s-Gravenhage, Postbus 20302, 2500 EH Den Haag. De rechter beziet dan of met de bouw/sloop mag worden be gonnen. Aan het indienen van zo’n verzoek zijn kosten ver bonden. werken. Denk aan industriële bedrijven, ziekenhuizen en het tankstation bij u in de buurt. In Waddinxveen vindt het transport van gevaarlijke stof fen onder andere plaats in tank auto’s over de weg. Daar zijn ri sico’s aan verbonden, denk aan brand, een ontploffing of gif wolk. Bijvoorbeeld bij het kan telen van een tankauto, een aan rijding of het bevoorraden van een tankstation. Daarom stelt de overheid vei ligheidseisen aan tankwagens. Ook gaan de routes voor ge vaarlijke stoffen zo min moge lijk door de bebouwde kom en alleen over hoofdwegen. Daarnaast vindt bij de aanleg van wegen, woonwijken ofbe- drijventerreinen overleg met de hulpdiensten plaats. De brandweer adviseert bijvoor beeld over de bluswatervoorzie- ning en de bereikbaarheid voor hulpdiensten. Gemeenten, politie, brandweer en ambulancepersoneel oefenen De gemeenteraad heeft op 30 juni 2010 de verordening leerlin genvervoer gemeente Waddinx veen 2010 vastgesteld. Deze verordening regelt de be kostiging van het vervoer van scholieren van en naar primair en voortgezet onderwijs. De verordening is vastgesteld naar aanleiding van het raadsbesluit van 11 november 2009, waarbij besloten is om de leeftijdscrite ria te verlagen. De verordening staat op onze website www.waddinxveen.nl en ligt kosteloos ter inzage bij De Publieksbalie. U kunt tegen betaling van legeskosten een ko- De volgende bouwvergunning is verzonden op de tussen haak jes vermelde datum: De volgende sloopaanvraag is ontvangen op de tussen haakjes vermelde datum: - Transportweg 20,4 populie ren; de kap is nodig voor de realisatie van in- en uitritten voor het bouwterrein Distri- parkA12. - IJsermanweg, 2 iepen; deze bo men gaan binnenkort dood door iepziekte. - Windsingel Sportpark de Sniep Het collegeprogramma rust op Deskundige figurantenbegelei ders zullen u coachen. We zoe ken deelnemers van jong tot oud, alleen of met meerdere vanuit een club of vereniging. Totaal is er plaats voor ongeveer 150 figuranten. Ook wanneer u minder valide bent, stellen wij uw deelname zeer op prijs. Tijdens een echte ramp moet u immers ook vakkundig ge holpen worden. Aanmelden Het nieuwe college treedt aan in een periode van economische recessie en forse bezuinigingen vanuit het Rijk. Het collegepro gramma omvat dan ook een ste vige opgave, die alleen waar te maken is als ambities realistisch zijn en worden afgebakend. In dit kader heeft het college keuzes gemaakt waarbij ze tel kens scherp hebben afgewogen welke zaken wettelijk verplicht, onvermijdelijk, nuttig of wen selijk zijn. Daar is een aantal ombuigin gen cq. bijstellingen uit voortge komen. Zo zal de ambtelijke ör- ganisatie structureel afgeslankt worden, een groot deel van de ombuigingen blijft echter ook niet onopgemerkt voor de sa menleving. Ondanks de stevige opgave wil het college gaan voor Waddinx veen. Dat betekent dat ambi ties helder en meetbaar zijn ge formuleerd, zodat de burger Heeft u vooraf aan uw aan melding nog vragen, dan kunt u contact opnemen met mevr. Wilma Boom van Cuijpers Consultancy via tel. 038 - 460 79 52. Wanneer u vindt dat uw directe belangen worden geschaad door de verlening van een - hiervoor genoemde - verleende vergun- ning/beschikking, kunt u bin nen zes weken na de verzend- datum van de beschikking een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van B W (tenzij in de publicatie een andere procedure is vermeld). kan via de website van Cuij pers Consultancy (www.cc- groep.nl). Ga rechtstreeks naar het aanmeldformulier. Neemt u als individu deel aan de oefening, dan krijgt u een cadeaubon van 6 5,-. Neemt u deel vanuit een club of vereniging, dan ontvangt uw club of vereniging 5,- per deelnemer. Grijp deze kans en geef u, samen met uw clubgenoten, op want vol vol. Altijd al uw acteertalenten wil len uitproberen? Geef u dan op als figurant voor de veldoe- fening hulpverlening aan eva cués op 13 oktober aanstaande van 13:00 tot 17:00 uur en help de gemeente zich voor te berei den op een ramp of crisis waar bij opvang van evacués nodig is. In het opvangcentrum gelegen Het collegeprogramma wordt behandeld in de gemeenteraad op 22 september en in de voor afgaande commissies. Het colle geprogramma is de input voor de programmabegroting. Deze begroting wordt behandeld en vastgesteld op 10 november 2010 in de gemeenteraad en ook behandeld in de voorafgaande commissies. Om u de mogelijkheid te bie den te reageren op het college programma, heeft de gemeente raad besloten een hoorzitting te houden op donderdag 9 septem ber aanstaande, aanvang 20.00 uur in de raadzaal. Indien u van deze gelegenheid gebruik wilt maken, verzoeken wij u uiterlijk 7 september aan staande contact op te nemen met de Griffie van de gemeen te Waddinxveen, tel. 624 628. U kunt zich ook per e-mail aan melden via p.verrips@waddinx- veen.nl. De griffier informeert u daar na verder over de wijze waarop u tijdens de hoorzitting uw. visie kunt geven. Het college van B&W heeft vo rige week haar ambities vast gelegd in het collegeprogram ma ‘Gaan voor Waddinxveen’. Rode draad is dat er de komen de vier jaar wordt gewerkt aan een Waddinxveen waar bur gers en gemeente dichterbij el kaar staan. Waarin we eikaars kracht en verantwoordelijkheid gaan ken nen en benutten. Waar wij als gemeente waar nodig de burger en de samenleving ondersteunt en op een doordachte en prak tische manier (samen)werkt. Het college wil werken aan een Waddinxveen dat volop in ont wikkeling is, met een eigen identiteit en een aantrekkelijke leef- en werkomgeving. Om dit te bereiken wil de ge meente o.a. inwoners, bedrij ven en maatschappelijke instel lingen veel nadrukkelijker dan vroeger betrekken bij de voor bereiding van beleidskeuzes. drie pijlers: Meedoen, Leefbaar heid en Besturen. Met Meedoen wil het college alle inwoners in staat stellen mee te doen aan de samenleving. Daarbij willen we een groter be roep doen op de eigen verant woordelijkheid en zelfredzaam heid van de individuele burger. Ook willen we meer dan voor heen gebruik maken van de kracht en de kennis van ieder een in de samenleving. Met Leefbaarheid streeft het college naar een zelfstandig Waddinx veen waar het voor jong en oud, nu en in de toekomst, goed wo nen, werken en recreëren is. Het Besturen richt zich op een gemeentebestuur dat voor de burger open, transparant en be naderbaar is. Om dat goed vorm te geven wil het college zich heroriënteren op rollen en ta ken. Daarnaast willen we burgers zo min mogelijk belasten met ad ministratieve verplichtingen. Openingstijden: maandag tot en met vrijdag 08:30-12:30 uur; woensdag, op afspraak 13:00- 16:00 uur; donderdagavond 17:00-21:00 uur. Afspraken, vra gen en meldingen 624 500. B&W hebben besloten tot het opheffen van één van de twee algemene gehandicaptenpar keerplaatsen op de Frederik Hendriklaan. Er blijft één gehandicapten parkeerplaats beschikbaar. De andere komt te vervallen ten behoeve van een openbare par keerplaats. De ondernemers van het Koningin Wilhelminaplein hebben hiervoor een verzoek ingediend, omdat beide gehandicaptenpar keerplaatsen zeer beperkt wor den gebruikt en dit leidt tot illegaal parkeren door niet-ge- handicapten voor een vlugge boodschap. Het Platform Gehandicap ten Waddinxveen heeft inge stemd met deze maatregel. Te gen bovenstaande besluit kunt u bezwaar aantekenen (zie BE ZWAAR). Als u een bezwaar schrift heeft ingediend, kunt u een voorlopige voorziening aan vragen bij de Rechtbank ‘s-Gra- venhage, Postbus 20302,2500 EH Den Haag, tel. 070-3813815). Aan het indienen van zo’n ver zoek zijn kosten verbonden. regelmatig verschillende ramps cenario’s met elkaar. Ook worden in onze gemeen te gevaarlijke stoffen door buis- leidingen getransporteerd. Het gaat vooraj om aardgas en brandbare vloeistoffen. Buisleidingen zijn een relatief veilige en betrouwbare manier van transport. Risico’s op het vrijkomen van giftige of brand bare stoffen of een explosie ont staan bij beschadiging van de buisleiding. De grootste kans op een be schadiging komt door mense lijk handelen. Projectontwikke laars of aannemers zijn daarom verplicht een vergunning aan te vragen als ze willen gaan gra ven, want de gemeente heeft in zicht in de figging en inhoud van de buisleidingen. Daarnaast worden buisleidin gen van binnenuit beschermd tegen lekkage en moet de eige naar van de leidingen goed on derhoud plegen. Komen in uw omgeving gevaarlijke stoffen- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I ~7 Woensdag 8 september 2010 I

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 7