Voorbelasting centrumlocatie Politiek predikt een heid in uitstraling Pluk vindt huisje op Eben Haëzerschool weekendafsluiting spoorwegovergang introductiecursus blaasinstrumenten i i Op de centrumlocatie is een start gemaakt met het aanbrengen van de zandlaag voor de voorbelasting. Op 2 oktober vindt een Open Dag plaats in het ASR centrum aan de Kerkweg. Daar is ook de maquette te bezichtigen. Jeugddisco in De Paddestoel Open dag WADDINXVEEN WADDINXVEEN Rommelmarkt De Paddestoel WADDINXVEEN Zaterdag 18 september wordt er een rommelmarkt gehouden in De Padde stoel. Het aanbod is zeer ge varieerd. De entree is gra tis. De aanvang is van 09.00 tot 14.00 uur. De Paddestoel is gevestigd aan de Lijster besstraat 18. Voor informatie over alle activiteiten: www. wsv-depaddestoel .nl Michael J. Dance Classic WADDINXVEEN i ZEVENHUIZEN Dierenbe scherming i WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN s Door Carina Bergman Door Richard Avontuur zagen de kinderen dat hier hun huisboek te koop stond. Voor 5.000 euro mochten zij de huisboek kopen van de makelaar. Nadat juf De Kruif, de directeur van de school, naar de bank was ge weest, was de koop rond en mochten alle kinderen hun handtekening zetten onder het koopcontract en wer den zij door de makelaar met hun aankoop. In de huishoek in de kleuter klas staat nu het bord ‘ver kocht’! Wat de kinderen haast niet konden begrijpen is dat erbij de aankoop geen portemon nee vol geld aan te pas is ge komen. zijn er een omleidingsrou- tes aangegeven. Het fiets- verkeer wordt omgeleid via het Noordeinde, de Burge meester Klinkhamerweg, de noordelijke dwarsweg, het fietspad parallel aan de A12 en vice versa. De omleidingroute voor au to’s zal vanaf het Noordeinde lopen via de Burgemeester Klinkhamerweg, de Zuid- plasweg, de N219, de Brede- weg en vice versa. Ten slot te zal het landbouwverkeer omgeleid worden vanaf het Noordeinde via de Burge meester Klinkhamerweg, de Zuidplasweg, de Zuidelijke dwarsweg, de Bredeweg en vice versa. j liggen en wordt straks gebruikt voor het bestraten van de par keergarage. Over de duur van voorbelasting is geen concrete uitspraak te doen omdat dit per gebied ver schilt. Na een maand wordt via de zakbakens, de paaltjes her en der geplaatst op het ter rein, de zetting van de grond ge meten. Deze controles worden herhaald tot het moment is bereikt dat de grond bouwrijp geacht wordt. Dan wordt een deel van het zand weer afgegraven om te starten met de eerste bouw- activiteiten. Als alles vol gens planning verloopt dan verregaande samenwerking zij okay zouden vinden, zonder dat er een fusie nodig is." Waar eenheid op het gebied van bestuurlijke toekomst tussen oppositie en coalitie voor de zo mer nog ver te zoeken was, lijkt die nu vlot aanstaande. Want naast Bergman zijn ook Theo van der Velde (WD) en Her man Timmermans (PCWj het eens in de wens om eenheid. "We zitten toch met z’n allen voor Waddinxveen in de raad,” stelt Theo van der Velde. "Als je in het hart van de oppositie kijkt, willen zij ook niet fuseren. Alleen wilden wij als coalitie daar ook geen onderzoek naar. We moeten nu één lijn trekken. Die brief moeten we serieus ne men en er moet een referen dum komen. De provincie wil niet luisteren, terwijl een meer derheid in Waddinxveen te gen die fusie is." Herman Tim mermans wil de tijd die er is tot de start van de Arhi-procedu- re, medio december, nuttig ge bruiken. "Ons vertrekpunt blijft echter wel een zelfstandig Wad dinxveen.” Op 2 oktober organiseert ASR een open dag in het ASR infor matiecentrum (voormalig post kantoor voor alle inwoners van Waddinxveen. Tevens kan men in het ASR kantoor een grote maquette van het hele plange bied bekijken. Voor iedereen die graag een blaasinstrument wil leren spe len kan bij Concordia een intro ductiecursus volgen. Tijdens deze cursus kan kennis ge maakt worden met de klarinet, trompet, euphonium (bariton), F-hoorn en trombone. Sinds kort is deze cursus uitgebreid met spelen op de hobo. De cur sus is bestemd voor iedereen die graag een instrument wil leren spelen. Voor kinderen kan dit vanaf ongeveer 7 jaar. Spelen derwijs leert men tijdens deze cursus de grondbeginselen van het spelen op de instrumenten, zoals het vasthouden, een aan tal grepen en de muzieknoten die daarbij horen en het aanbla- Op vrijdag 17 september is er een disco voor de jeugd in Wijk- en Speeltuinvereniging De Paddestoel. De jeugddis co word ondersteund door DJ School Gouda. De leef tijd is van 9 tot en met 15 jaar en de aanvang van 19.30 tot 22.00 uur. De entree is 1.50 inclusief consumptie en een verloting. Op dinsdag 7 september is de voorverkoop begonnen van de Michael Jackson Dance Classic infothema avond die gehouden zal worden op za terdag 16 oktober. De avond omvat dance muziek die ge draaid wordt door DJ Ed, be kend van Radio 182, Pro FM en de DDD-club. Tevens zal er een live optreden zijn van de 'MJ look a like’ van Ne- derland.c De kaarten zijn bij de volgende adressen te ver krijgen; The Music-Store op het KW. Plein, Cafetaria ’t Kleyntje aan de Zuidkade, Hotel de Unie op de Kerk weg, en iedere dinsdagavond tussen 20.00 en 22.00 uur in het Zuidhonk Zuidplaslaan 552. De kaarten kosten 3 euro per stuk. Plaats: Gebouw Het Zuid honk, Zuidplaslaan 552 Wad dinxveen te nemen door een zogenaam de Arhi-procedure, was volgens de oppositiepartijen een logisch gevolg. "Daar hadden wij geen blauwe jurk en de naarn Joman- da voor nodig,” reageert Step han Peters (WeWa). Toch moeten de oppositiepartij en nu allesbehalve hun armen over elkaar slaan en hun gelijk innen, stelt Henry ten Zijthoff (PvdA). "Die brief ligt er en la ten we die nu kritisch benade ren en waar mogelijk en nodig de handen ineenslaan. Over de straat rollebollen heeft nu geen zin meer.” D66-voorman Albert Grooten stelt dat Waddinxveen zo actief mogelijk deel moet ne men aan het proces. “We moe ten praten met de Provincie en de andere gemeentes. Het slechtste wat we kunnen doen is afwachten, want die Arhi geeft nog best mogelijkheden.” Hij wordt in die gedachte gesteund door Zweder Bergman (CDA). "We moeten zien hoe we nog iets kunnen betekenen op de be slismomenten. En misschien kunnen we in overleg met Gou da kijken welke vormen van In verband met werkzaamhe den is een aantal spoorweg overgangen in Zevenhuizen ko mend weekend afgesloten voor auto- en fietsverkeer. De over- gang Swanlaweg - Noordein de is van vrijdag 17 september 23.00 uur tot maandagmorgen 20 september 05.00 uur afgeslo ten voor alle wegverkeer. De spoorwegovergang Burge meester Klinkhamerweg-Juli- anaweg is voor fietsverkeer af gesloten van vrijdagavond 17 september 23.00 uur tot zater dagochtend 18 september 07.00 uur en ook van zondagavond 19 september 18.00 uur tot maan dagochtend 05.00 uur. Gedurende de afsluitingen In de week van 4 tot en met 9 oktober staat de Dieren- bescherming weer voor de deur om een bijdrage te vragen voor de dieren. De opbrengst van deze col- lecte wordt besteed aan zwerfdieren uit uw eigen regio. Het dierentehuis Midden-Holland in Gouda vangt deze dieren liefdevöl op en verzorgt ze medisch en zoekt er een nieuw te- huis voor. De Dierenbescherming is geen overheidsinstelling en krijgt geen subsidie van de overheid. Heel veel werk wordt dan ook door vrijwilli- gers gedaan. De werkgroep in Waddinx- veen kan nog steeds collec- tanten gebruiken om een zo goed mogelijk resultaat te bereiken. Hebt u een paar uurtjes over in de collecte- week geeft u zich dan op om een paar straten te collecte- ren in uw eigen buurt. Mogen de dieren op uw hulp rekenen? Voor nadere informatie of opgeven kunt u bellen naar Macky Deen, tel 617101 of Nel Ooit tel. 616519. n de afgelopen weken is I hard gewerkt op de een- I trumlocatie. In een eer- I ste fase is 17.000 kuub zand aangebracht, waarmee een hoogte van 50 centimeter is be reikt. Dit dient als voorbelasting om zetting van de ondergrond voldoende te laten plaatsvinden. Hierna wordt een drainage aan gebracht die, nu en straks in de parkeergarage, zorgt voor de af voer van water Daarna wordt nog een laag zand aangebracht van circa 1 meter; deze laag blijft tijdens de bouw De kleuters van de Eben Ha- ezerschool zijn momenteel be zig met het lesproject ‘Pluk vindt een huisje’. Naar het boek van Annie MG Schmidt over Pluk van de Petteflat. Aanleiding voor dit project was de huishoek in de kleuterklas die ‘te koop' stond. Maar hoe gaat dat als een huis te koop staat en hoe kom je aan een huis? Om dat te weten te komen zijn de kinderen van groep 1 en 2 bij makelaardij De Pater aan de Kerkweg West op bezoek ge weest. De makelaar heeft de kinderen precies uitgelegd hoe dat werkt bij het kopen of verko pen van een huis. In de etalage van de makelaardij zen. Binnen zes lessen kun nen de eerste liedjes al ge speeld worden. Meespelen met een CD speelt hierin een grote rol. De cursus wordt gegeven op nader te bepalen avonden en tijden. Cursusgeld bedraagt Eur 30,=, inclusief de leenmate- rialen zoals het instrument, lesboek en CD. Meer infor matie en aanmeldingen: jmp. postma@gmail.com of tel. Nr. 0182-619569. Of op de re- petitieavond van C-Akkoord, iedere donderdagavond van 18.00 tot 19.15 uur in het Clubgebouw de Hoge Noot. Voor meer informatie zie ook www.concordia-wad- dinxveen.nl. gaat nog dit jaar de eerste paal voor het nieuwe winkel centrum van Waddinxveen de grond in. Een startdatum voor 1 januari is noodzake lijk om.de rijkssubsidie van 2,4 miljoen euro - bedoeld om bouwactiviteiten te stimule ren- te behouden. De kleuters van de Eben Haëzerschool ontdekten hun eigen huishoek in de etalage van de makelaar. Foto: PR. B u de Provincie Zuid-Holland voor- nemens is om zelf W leiding te gaan ge ven aan een fusieproces tussen Gouda en Waddinxveen, hoopt de Waddixveense politiek een heid over dit onderwerp te kun nen uitstralen. Zowel de drie oppositiepartijen als de drie co alitiepartijen spreken die wens uit. De WD stelt dat een refe rendum nodig is om de mening van de Waddinxveense burgers over de fusie zichtbaar te ma ken. Natuurlijk, de oppositie partijen PvdA, D66 en Weer baar Waddinxveen hadden er al voor de zomervakantie voor ge waarschuwd. Nadat het colle ge af wilde van de optie ‘fusie’ als uitkomst van een onderzoek naar samenwerkingsvormen tussen Gouda en Waddinx- veen, zouden de Gouwenaars en de Provincie weleens gepi keerd kunnen raken. Dat de Provincie vorige week kenbaar maakte zelf de regie in handen Een eerste laag van vijftig centimeter zand is aangebracht op de centrumlocatie. Foto: Carina Bergman WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN j 1 1 Woensdag 15 september 2010 JL X Ta?

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 11