Mededeling tracébesluit Ai2 Gouda - Woerden I I I I'S) VARI AVERZEKE Rl NG? cb Rijksoverheid 4K De minister van Verkeer en Waterstaat heeft, in overeenstemming met de minister van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer en de minister van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit in september 2010 een tracébesluit vastgesteld voor de 4e rijstrook op de zuidelijke rijbaan op de A12 tussen Gouda en Woerden. Het tracébesluit A12 Gouda - Woerden ligt van 15 september tot en met 28 oktober 2010 ter inzage op verschillende locaties in de regio. Op grond van de Tracéwet en de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden die hun zienswijze al bij het Ontwerp-Tracébesluit A12 Gouda - Woerden naar voren hebben gebracht, van 16 september tot en met 28 oktober 2010 beroep instellen tegen het tracébesluit bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Op dit besluit is de Crisis- en herstelwet van toepassing. Het tracébesluit is bekendgemaakt in de Staatscourant op 15 september 2010. Spoedaanpakwegen I kijk op www.onderlingereeuwijk.nl of bel (0348) 50 16 33 I S'O l*' i Achtergrond Het verkeer op de A12 tussen Gouda en Woerden staat regel matig vast. Dat is vervelend voor weggebruikers én voor omwonenden die te maken hebben met sluipverkeer, luchtvervuiling en geluidsoverlast. Rijkswaterstaat gaat dit probleem aanpakken door een vierde rijstrook in de middenbermzijde aan te leggen. Hierdoor stroomt het verkeer straks beter door. Het tracébesluit Het tracébesluit A12 Gouda - Woerden voorziet in het verbreden van de zuidbaan van de A12 tussen km 28,00 en 44,00 met een extra rijstrook. Het betreft alleen de rijrichting van Gouda naar Woerden. genoeg ruimte is voor de extra rijstrook. In verband met deze versmalling zullen rijstroken van en naar deze viaducten over een'korte lengte worden verschoven; - het uitvoeren van achterstallig onderhoud aan de viaducten in het traject; - het verhogen van het geluidsscherm bij Reeuwijk van 6 naar 8 meter; - het aanbrengen van beplanting in de middenberm bij de Waardsebaan in Woerden. Waar ligt het tracébesluit ter inzage? Het tracébesluit A12 Gouda - Woerden kunt u van 15 september tot en met 28 oktober 2010 tijdens de reguliere openingstijden inzien op de volgende locaties: - de gemeentehuizen van Gouda, Waddinxveen, Reeuwijk, Bodegraven en Woerden; - het kantoor van Hoogheemraadschap van Rijnland in Leiden; - het kantoor van Hoogheemraadschap De Stichtse Rijnlanden in Houten; - het provinciehuis van Zuid-Holland in Den Haag; - het kantoor van Rijkswaterstaat Zuid-Holland in Rotterdam; - het ministerie van Verkeer en Waterstaat in Den Haag; - het ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer in Den Haag. Hoe kunt u beroep instellen? Belanghebbenden die hun zienswijze al bij het Ontwerp- Tracébesluit A12 Gouda - Woerden naar voren hebben Nadere informatie Voor het opvragen van een exemplaar van het tracébesluit en/of nadere informatie over de inhoud daarvan, kunt u contact opnemen met de landelijke informatielijn van Rijkswaterstaat, telefoon 0800 8002 (gratis). U kunt het tracébesluit A12 Gouda - Woerden downloaden van www.centrumpp.nl. Het ondertekende beroepschrift dient ten minste te bevatten: - uw naam en adres; - de dagtekening; - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht; - een opgave van redenen waarom u zich niet met het besluit kunt verenigen. Op dit besluit is de Crisis- en herstelwet van toepassing. Dit betekent dat alle beroepsgronden binnen de beroeps termijn bekend moeten zijn. Het is niet toegestaan buiten de termijn nog (aanvullende) beroepsgronden aan te voeren. Voor het instellen van beroep is griffierecht verschuldigd. Voor particulieren is dit vastgesteld op 150,- en voor niet-natuurlijke personen op 298,-. Over de wijze waarop en binnen welke termijn u dit dient te betalen, krijgt u, na indiening van het beroep, bericht van de griffie van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Voor inlichtingen over de procedure kunt u contact opnemen met het Centrum Publieksparticipatie, telefoon 070 456 87 71. gebracht, kunnen van 16 september tot en met 28 oktober 2010 beroep instellen bij: Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State Postbus 20019 2500 EA Den Haag De At 2 Gouda - Woerden is onderdeel van de Spoedaanpak Wegen. Rijkswaterstaat pakt dertig hardnekkige knelpunten op de weg versneld aan om de doorstroming te verbeteren en de reistijd betrouwbaarder te maken. Bij deze dertig projecten gaat nog voor mei 2011 de schop de grond in. Tien projecten worden voor die tijd opgeleverd. Het gaat om uitbreiding van een snelweg met één rijstrook of met een spitsstrook. Doel is een land waarin het goed wonen en werken is; een land waar in mensen vlot kunnen bewegen en veilig kunnen leven. De komende jaren worden veel nieuwe woningen gebouwd in Gouda, Waddinxveen, Woerden en Leidsche Rijn. Dat betekent dat meer mensen gebruik gaan maken van de A12. Onderzoek laat zien dat er meer en langere files ontstaan als er geen maatregelen worden genomen. Voor dit traject is een tracébesluit vastgesteld. Het tracébesluit bevat een beschrijving van het project, een beschrijving van de gevolgen van het project en geografische kaarten waarop het project is aangeduid. Ook is een MER opgesteld waarin de milieueffecten van de voorgenomen maatregelen zijn beschreven. Het tracé besluit bevat onder andere de volgende maatregelen: - het versmallen van de vluchtstrook op de viaducten bij de Bloemendaalseweg (Gouda), Nieuwdorperweg (Reeuwijk) en Oud Reeuwijkseweg (Reeuwijk), omdat er anders niet Oudewater A12I Ai 2 Gouda - Woerden van 3 naar 4 rijstroken Knooppunt-- Gouda V. I Nn jaVen Woerden Ofiebruggen

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 23