Boskoop op z'n kop door braderie I Activiteiten voor jong en oud 32 i Creatief Concordia Culturele kaart Actie Excelsior wellantcollege Speel-o-theek Amnesty Van der Sijs Egelopvang Brandweer De Boskoopse braderie is met recht een grote happening te noemen. Twee dagen lang - op vrijdag 17 en zaterdag 18 september-- staat door dit jaarlijkse evenement het centrum van Boskoop helemaal op z'n kop. BOSKOOP BOSKOOP BOSKOOP BOSKOOP BOSKOOP BOSKOOP BOSKOOP BOSKOOP BOSKOOP BOSKOOP BOSKOOP o» I O .3 Jong en oud vermaakt zich tijdens de jaarlijkse Boskoopse braderie. Foto: archief GK tö tussen 18.30 en 19.30 uur en op zaterdag tussen 12.00 en 13.00 uur. Het volledige programma staat el ders in deze krant. koop in de kraam. De stichting vraagt het publiek om voer in te leveren voor de egels, zoals kat tenvoer in blik en droge brokjes. Voor meer informatie: Wilma de Lange, tel.: 0172-217886 of 06-26276296. Doneren kan via 43.73.30.931 t.n.v. Stichting Egel- opvang Boskoop. laarsdiensten aan voor de par ticuliere woningmarkt onder de noemer 'Van der Sijs Woon- Actief’. Het kantoor is geves tigd aan de Engelandlaan op het ITC-terrein in Hazerswou- de-Dorp. Harmonie Excelsior gaat op de Boskoopse braderie op 17 en 18 september nieuwe klanten werven voor haar si- naasappelactie. Alle sinaas- appelklanten dingen boven dien mee naar een aantal prijzen. Hoofdprijs is een vol ledig verzorgd diner voor twee personen, aangebo den door Li Sheng en Ai Li Hu van Chinees Speciali teitenrestaurant 'De Chi nese Muur’. Alex en Sandra Lourier van 'Brasserie M’n Schoonouders’ bieden de tweede prijswinnaar van de actie ook een diner aan. Om nieuwe klanten te werven voor de actie verkoopt Excel sior op de braderie vers ge perst sinaasappelsap. Belang stellenden kunnen zich daar aanmelden voor de actie. Wie geen sinaasappelsap) lust, kan op het Kerkplein van de muziek van Excelsi or genieten: op zaterdag is het leerlingenorkest C-Ak- koord van 13.00 tot 14.00 uur aan de beurt, direct daarna gevolgd door Excelsior. Voor meer informatie over mu ziekvereniging Excelsior: www.excelsiorboskoop.nl. Het Wellantcollege Boskoop houdt tijdens de braderie in Boskoop op 17 en 18 septem ber een puzzelwedstrijd speci aal voor kinderen van groep 7 en 8 van de basisschool. Doel van de wedstrijd is de kinde ren kennis te laten maken met de activiteiten van het Wellant college. Het Wellantcollège is tijdens de braderie te vinden op het Gouweplein bij de hefbrug. In de marktkraam van het Wel lantcollege is een aantal vreem de voorwerpen te zien. De deel nemers van de puzzelwedstrijd moeten raden met welk vak de voorwerpen in verband kun nen worden gebracht. Hun ou ders mogen hen daarbij helpen. De hoofdprijs is een MP4-spe- ler en de tweede prijs bestaat uit een aantal accessoires voor een MP3-speler. De prijsuitrei king vindt plaats op woensdag 22 september in de aula van het Wellantcollege Boskoop aan de Zijde 105. Harmonie Excelsior ter waar de van 25 euro; de derde prijs is dvd/games leentegoed bij bi bliotheek De Groene Venen ter waarde van 10 euro. ber duurt de braderie langer dan voorheen, namelijk van 10.00 tot 17.00 uur. Vrijdag 17 september wordt er een aantal modeshows gegeven om 15.30 uur, 16.30 uur en 17.30 uur. Verschillende Boskoopse ondernemers werken hieraan mee, zoals La Percha, Shoeby, Donna, Monique Mode, Col- pa Optiek, Studio Feel Good en Marna kapsalon. Op beide dagen is dansschool ‘Studio Da Danza’ aanwezig op het Gouweplein met diverse op tredens door selectieklassen en het streetdance demoteam on der leiding van Annabelle van de Laar en Lotte Veen. Er zullen zowel bestaande choreografieën als nieuw materiaal op het podi um te zien zijn. De optredens van Studio Da Speel-o-theek De Speelstek is aanwezig op de braderie van Boskoop met een ver- keerspleintje voor kinde ren. Op al het rijdende speel goed wat de Speel-o-theek in huis heeft kunnen kinderen een uitgezet parcours. Voor meer informatie: www.despeelstek.nl. De Christelijke Muziekver eniging Concordia Boskoop geeft tijdens de braderie ver schillende optredens op za terdag 18 september. De har monie is te zien en te horen van 13.30 tot 14.30 uur, de slagwerkwerkgroep treedt- op van 14.30 tot 15.00 uur. De optredens worden gege ven op het Gouweplein bij het Remonstrantse kerkje. Wie interesse heeft in mu ziekles bij Concordia, kan langskomen tijdens een van de repetities in het ei gen clubgebouw aan de A.P. van Neslaan (achter kinder dagverblijf'het Paradijsje'). Voor het slagwerk worden de repetities gehouden op maandagavond van 19.45 tot 21.30 uur en voor het orkest op dinsdagavond van 19.30 tot 21.30 uur. Voor meer in formatie: secretaris Ani ta Fehrmann-Böing, tel.: 06- 31044359 of www.concordiaboskoop.nl. De Boskoopse brandweer houdt tijdens de braderie ver schillende activiteiten voor jong en oud. Op vrijdag 17 september zijn de brand weervoertuigen te bezich tigen van 18.30 tot 21.30 uur. Ook zijn er informatie kranten van de brandwon- denstichting en brandpre ventie. Daarnaast kan de jeugd van 19.30 tot 21.30 uur meedoen aan het ‘Brand weer Blus Spel’. Om 19.30 uur is er een grote hulpver- leningsdemonstratie. Op za terdag 18 september kan de jeugd tussen 10.00 en 15.30 uur het ‘Brandweer Blus Spel’ spelen. Ook zijn tijdens deze tijden de voertuigen te bezichtigen en is er een in formatiestand over brand preventie. Op zaterdag wor den er om 10.00,12.00 en 14.00 uur grote hulpverle- ningsdemonstraties gegeven. Amnesty International Boskoop voert tijdens de braderie op 17 en 18 september actie voor drie leden van de etnische minder heid de Karenni in Myanmar (Birma). Zij werden in 2008 op gepakt en veroordeeld tot ge vangenisstraffen van 35 en 37 jaar. Ze riepen mensen op tegen wijziging van de Grondwet te stemmen. Dat deden ze geweld loos: met graffiti, pamfletten en ballonnen. Braderiebezoekers* kunnen bij de stand van Am nesty een petitie ondertekenen waarin om hun onmiddellijke en onvoorwaardelijke vrijlating wordt gevraagd. Met een prijs vraag wil de Boskoopse Amne- stygroep geld inzamelen voor het tijdelijke steunfonds My anmar. Voor meer informatie: 0172-217143 of www.boskoop. amnesty.nl. Van der Sijs Makelaardij is op 17 en 18 september met een kraam op de braderie te vinden. De Boskoop Creatief is tijdens de braderie twee keer aanwe zig. De medewerkers staan met een kraam met demon stratieruimte op de brade rie, maar ook met twee kra men achter AH bij het VIVA Boskoop feest. In die kraam kunnen kinderen, maar ook volwassenen, tekenen en schilderen van 15.00 tot 17.00 uur. In de kraam op de bra derie worden voorbeelden getoond van werkstukken die op de komende cursus sen en workshops gemaakt kunnen worden. Op vrijdag 17 september zijn hier de monstraties speksteen be werken, mandalatekenen en encaustic art te zien. Op za terdag 18 september is er een demonstratie encaustic art. Ook kunnen kinderen van 6 tot 12 jaar op zaterdag, on der leiding van docent Anne- marie van Hooff uitprobe ren wat ze kunnen leren op de cursus klei. Voor meer in formatie: www.boskoopcre- atief.nl ofWilleke Claus, tel.: 0172-212274. vereniging Concordia en de Bill Sousa Jazzband. En voor de jon gere kinderen zijn er clowns en een draaimolen.” Voor de eerste keer wordt er dit jaar op vrijdag een rommelmarkt gehouden. Sharon Verzijl: "De rommel markt vormt dan een mooi ge heel samen met het VIVA Feest dat georganiseerd wordt door de gemeente Boskoop en de oude ambachten die er te zien zijn." De Boskoopse braderie is niet alleen maar uniek vanwe ge de twee dagen waarin het evenement gehouden wordt, zegt Verzijl. “Ook is dit een van dé weinige braderieën waarbij de samenwerking met de hore ca en andere lokale en regionale ondernemers zo goed verloopt.” Op vrijdag 17 september wordt de braderie om 14.00 uur offici eel geopend door burgemeester Danza zijn te zien op vrijdag Coos Rijsdijk en dorpsdichter Gert Gelderblom. De braderie duurt die dag tot 22.00 uur, een uur langer dan bij eerdere edi ties. Ook op zaterdag 18 septem- De Stichting Egelopvang Bos koop is op 17 en 18 september aanwezig op de braderie met een gesponsorde kraam. Aange zien de stichting geen subsidie of vergoeding krijgt, moeten de kosten voor de opvang van de egels opgevangen worden via Coos Rijsdijk opgelaten. Aan donaties, giften en uit de ver- de wedstrijd zijn culturele prijzen verbonden. De eerste prijs is een cursus of work- shop naar keuze bij Boskoop Creatief ter waarde van 50 euro; de tweede prijs bestaat uit twee proeflessen bij de Christelijke Muziekvereni- ging Concordia Boskoop of Het ‘VIVA Boskoop feest’ wordt tijdens de braderie ge houden op vrijdag 17 sep tember. Het VIVA Boskoop feest is gratis en wordt ge houden door de gemeente Boskoop in samenwerking met het verenigingsleven. Het feest vindt plaats van 15.00 tot 19.00 uur op het parkeerterrein achter de Al bert Heijn. Bovendien zal burgemeester Coos Rijsdijk tijdens het feest om 16.00 uur de culturele kaart fees telijk 'lanceren’ met een bal lonnenwedstrijd. Op het VIVA feest kunnen Bosko pers kennismaken met an dere inwoners, verenigingen makelaardij biedt nu ook make- en instellingen uit Boskoop. Voor kinderen is er onder andere een luchtkussen, een voorleesboek en een speel hoek. Voor jongeren wor den sportdemonstraties ge geven. En voor volwassenen is het onder andere mogelijk om zich aan te melden als vrijwilliger voor een vereni ging of instelling. De cultu- rele kaart wordt 'gelanceerd’ met een ballonnenwed strijd. Vanaf 15.30 uur kun nen deelnemers een kaartje ophalen en deze aan een bal lon bevestigen. Rond 16.00 uur worden de ballonnen op het teken van burgemeester e Boskoopse brade- W rie is een echte tra- ditie: dit jaar wordt het tweedaagse eve nement voor de 32e keer gehou den. Sharon Verzijl, van de Bra- derievereniging Boskoop, stelt dat de braderie zeer populair is. "Het evenement trekt altijd heel veel bezoekers uit Boskoop én de regio. Vorig jaar waren er zo’n 15.000 bezoekers verspreid over twee dagen. De Boskoop se braderie is wat dat betreft een uniek evenement, omdat de bra derie een van de weinigen is die over twee dagen wordt gehou den.” Op vrijdag 17 en zaterdag 18 september zijn er naast tiental len kramen, ook heel veel ac tiviteiten te vinden in het cen trum van Boskoop. "Er is heel veel variatie, jong en oud kan zich daarom heel goed verma ken. Zo zijn er optredens van dansgroepen en bands als Las Tapas, maar ook van muziek- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/GOUWE KOERIER I Woensdag 15 september 2010 Clowns, optredens van muziekverenigingen en bands, modeshows, demonstraties van de brand weer en tientallen kramen; de Boskoopse braderie is twee dagen lang het toneel van allerlei activi teiten. De braderie is vrijdag 17 september geopend tot 22.00 uur, op zaterdag 18 september duurt de braderie tot 17.00 uur. Foto: archief GK

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 32