Barthold Jansen pakt koppositie schaken Dachser opent zeevrachtvestiging Aantal hulpvragen voor HiP stijgt k>enmerkeii:j I I Postzegelbeurs Een nieuwe kijk inloopmiddag reuma Verkoop voor Care for Family Bridgelessen Honkvast GOUDA BOSKOOP BOSKOOP REGIO WADDINXVEEN WADDINXVEEN 1 Zaterdag 18 september viert Jeu de Boulesvereniging Waddinxveen haar vijf entwintigjarig jubileum. Vooruitlopend op het grote feest organiseer de de vereniging afgelopen zaterdag een jubileumtoernooi. WADDINXVEEN Foto: Riekelt Bezemer. Door Ruud Groot *ERKEND Jij Marmoleum liinucn- huiten- onuerinfi spel in de nahand, ging lange tijd gelijk op. Pas in het verre eindspel wist oud-clubkam- pioen Hennink op beslissend voordeel te komen. Ronald Dannis haalde zijn tweede zege van het seizoen binnen door Joran Foekens te verslaan. Foekens koos in de opening de verkeerde weg, wat door Dannis sterk werd uitgebuit. Djarah Kleiweg, die dit jaar is overgestapt van de jeugd naar de senioren, maakte een uitstekend debuut door Marten Nitrauw op remise te houden. Na een evenwichtige strijd kwamen beide spelers remi se overeen in een lastig pion neneindspel. Wim van der Hoek en Mare Baten maakten er een inte ressante Spaanse partij .van. Baten kwam af en toe dicht bij remise, maar kon uitein- delijk niet voorkomen dat van der Hoek de winst naar zich toe trok. Vanuit het hele land en zelfs vanuit het buitenland kwamen jeu de boules-liefhebbers naar het ju- bileumtoemooi in Waddinxveen. keerterrein wedstrijdbanen werden aangelegd. “Er bestaat bij veel mensen nog een ver keerd beeld van het Jeu de Bou les”, zegt voorzitter Peter Rube- ling. “Vaak denkt men aan het spelletje, dat op het dorpsplein- tje in de meeste Franse plaat sen wórdt gespeeld. Natuurlijk hoort dat er ook bij, maar het Jeu de Boules is uitgegroeid tot een echte topsport, dat interna tionaal in veel landen over de hele wereld wordt gespeeld. Bij het spel komen concentratie, techniek en vooral tactiek kij ken en ook in Nederland wordt op hoog niveau gespeeld”, aldus de voorzitter. Het Jeu de Boules kent eigen lijk vele vormen van balspelen, maar door de eenvoud is Pe tanque de meest voorkomende spelvariant. De Waddinxveense Jeu de Boules vereniging kent 76 leden en volgens Peter Rubeling is de sport alleen goed te leren, door in wedstrijdverband regel matig te spelen. "Vooral de tac tiek en de techniek wordt daar door sterk verbeterd. En voor de kosten hoeft men het niet te hulpvragen is structureel en zorgt er dus voordat mensen langer geholpen worden of minder eenzaam zijn. Iedereen mag hulp vragen bij HiP, ongeacht afkomst of religie. HiP helpt daar waar gebrek is aan sociaal net werk, gezondheid of financi ële middelen. Het is mogelijk praktische hulp te vragen, zoals hulp bij boodschappen of klusjes. Ook sociale hulp is mogelijk: een stukje wande len, koffie drinken of eens sa men er op uit. De hulp wordt verleend door mensen uit Waddinxveense kerken die zijn aangesloten bij HiP. Kijk voor meer informatie op www.stichtinghip.nl. WADDINXVEEN Barthold Jansen heeft in de tweede ronde van de interne schaakcompetitie van de Wad dinxveense Schaakvereniging de leiding in het kampioen schap gepakt dankzij een over winning op koploper Jan Kra- ijesteijn. In een scherpe partij, waarin beide spelers in tegengestelde richting rokeerden, dwongjan- sen zijn tegenstander tot de ver dediging. Kraijesteijn verdedig de zijn stelling lange tijd met verve, maar kon uiteindelijk de laatste aanvalsgolf niet pareren. Arjen Zuurmond boekte een prachtige aanvalsoverwinning op de nummer twee van vorig jaar, Arno Luinenburg. Zuur mond wist na een openings- fout van zijn tegenstander een vernietigende koningsaanval in te zetten. Met enkele goed ge plaatste krachtzetten dwong hij zijn tegenstander tot overgave. De partij die ging tussen Ar jan Hennink en Patrick Groe nendijk, een soort vierpaarden- Op woensdagmiddag 22 sep tember van 14.00 tot 15.30 uur, Op zaterdag 18 september, tus sen 13.00 en 17.00 uur, vindt er een postzegelbeurs plaats in Ge bouw De Stek, Puttelaan 148 in Boskoop. Informatie: 0182- 615136. Komend weekend verkoopt BlitsKikkers samen met Care for Family op de Boskoopse bra derie voordelige kinderkleding van bekende merken. Vrijdag 11.00 tot 17.00 uur en zaterdag 10.00 tot 16.00 uur in het voor malige winkelpand van Blue Wave aan de Dorpsstraat 22. Uitsluitend contante betaling. x De helpdesk van stichting HiP (Hulp in Praktijk) ziet een stij gende lijn in het aantal hulpvra gen dat landelijk binnenkomt. Dit jaar kwam tot nu toe 26% hulpvragen meer binnen dan tot dezelfde periode in 2009. In Waddinxveen zijn nog genoeg vrijwilligers beschikbaar om op meer hulpvragen in te gaan. De helpdesk van HiP is bereikbaar via 0900 - 4474474. Steeds meer mensen in nood bellen naar HiP voor hulp. Een hulpvraag wordt vervolgens voorgelegd aan één van de hulp- bieders uit de buurt. Dit concept blijkt goed te werken en er ont staan ook veel contacten voor langere tijd. Zo’n 40% van de laten, want voor 56,- is men een jaar lid: Maar geïnteresseer den kunnen ook eerst kosteloos en geheel vrijblijvend vier keer kennis komen maken met deze leuke tak van sport, waarbij ook de gezelligheid een rol speelt. Het is namelijk niet alleen een sportief, maar ook een sociaal gebeuren”, aldus voorzitter Ru beling. De prijzentafel was rijkelijk ge vuld met prijzen die met gul le hand door het Waddinxveen se bedrijfsleven ter beschikking waren gesteld. Aan het eind van de dag waren negen teams ongeslagen en was het ver schil tussen nummer één en twee slechts 1 punt in het sal do. De eerste tien van het klas sement waren: 1.Marcel en Bert van Nieuwenhuizen - L’Esprit (Schiedam) 5-64; 2.Roy Huls- kamp/Jac Schillemans - Mix (Waddinxveen/Delft) 5-53; 3 Joosen/Mohammed Ali - Les Pointeurs (Alphen a.d. Rijn) 5- 47; 4.Arie Alblas/Nijs van Ben- nekum - JBV Nederlek (Lekker- kerk); 5Jan Jurczik/Aad Kaptein - L’Esprit (Schiedam) 5-42; ó.Kas Slappendel/Bert Cornelissen - JdB Waddinxveen 5-34; 7.Ton Hulskamp/Mark Overgoor - Mix (Waddinxveen/Schiedam) 5-33; 8.Frans Velthuis/Miep Overgoor - Les Boulistes (Gor- kum) 5-24; 9Janny Alblas/Le- nie Visser - JBV Nederlek (Lek- kerkerk) 5-21; lO.Krijn Kok/Alex Kruseman - L’Esprit (Schie dam) 4-37. is weer de eerste inloopmid- dag dit seizoen van de reuma- patiëntenvereniging Gouda en omstreken. Iedereen met vra gen over het leven met een van de vele soorten reuma kan hier terecht. Plaats is het patiënten servicebureau op de Jozefloca- tie van het Groene Hart Zieken huis. Een afspraak is niet nodig en er zijn geen kosten aan ver bonden. Informatie: 0182.523980 of www.gouda.reumapv.nl. "Laminaat I Gordijnen Horren an het jubileum- K toernooi werd door veelal ervaren spe- W W Iers deelgenomen. De deelnemers waren niet al leen afkomstig uit deze regio, maar onder de 67 teams die zich voor het toernooi hadden inge schreven, was zelfs een team uit België. Er werd gespeeld op de banen aan de Alberdingk Thijmlaan, waarbij ook voor dit grote toernooi op het par- ‘Een nieuwe kijk op’ is een prak tijk voor coaching/begeleiding. Stressconsulente Yvonne bege leidt mensen bij een bumout en na een bijna doodervaring. Zij leert hen om op een goede ma nier met stress om te gaan, om tot nieuwe inzichten te komen en oude negatieve denkpatronen los te laten. Meer informatie: te lefoonnummer 06-41209990. WINDOW FASHIONS Bezoek ook onze website www.menfinterieur.nl Wij helpen u geheel vrijblijvend een passende inrichting uit te zoeken, in ons adviescentrum of bij u thuis. Jubileumtoumooi Jeu de Boules vereniging VI t' veen als vestigingslocatie te kiezen behoort ook ande re logistieke dienstverlening tot de mogelijkheden. Dach ser beschikt in Waddinx veen over een overslagmaga- zijn van ruim 7.000 vierkante meter en 12.000 vierkan te meter aan warehouse-op- pervlak. “Klanten hebben in Waddinxveen dankzij cros- sdocking een directe aan sluiting op het Europese net werk van Dachser,” vertelt Jan Willem Das, hoofd van de nieuwe vestiging Dach ser Air Sea Logistics. Het nieuwe zeevrachtkan- toor in Waddinxveen past in de snelle groei van Dach ser in Nederland. Begin dit jaar opende Dachser Nether lands Air Sea Logistics, die al beschikte over een loca tie in Maastricht, een lucht- vrachtvestiging op Schiphol. Ook vergrootte Dachser de beschikbare oppervlakte in Waddinxveen van 8.000 tot 22.000 vierkante meter. Mark Huisman 06-22523389 FredZweere 06-53798137 info@menfinterieur.nl Zevenhuizen Telefoon 0180-632703 Fax 0180-32843j Wie wil leren bridgen, kan daar voor terecht bij Bridgeclub Honkvast. De kosten bedragen 31,-, voor twaalf lessen inclu sief een lesboek. Wie kan brid gen hoeft nooit alleen te zijn, en het is nog gezond ook omdat bridge een uitdaging is voor de hersens. Na de cursus hoeft er niet ge zocht te worden naar een brid- gevereniging, want men is welkom op de clubavond van Bridgeclub Honkvast. De lessen zullen voornamelijk op woens dagavond worden gegeven. Op donderdagavond speelt BC Honkvast in het Zuidhonk in Waddinxveen vanaf 19.30 uur. Voor meer informatie op opga ve: telefoon 0182 612718. persoonlijke benadering brede kennis goede service juisteprijs/kwaliteitsverbouding vrijblijvende offerte WADDINXVEEN Het vervoersbedrijf Dachser verzorgt vanaf nu ook wereld wijd zeevrachtvervoer van en naar Nederland. Samen met joint venture-partner Seacon heeft de divisie Air Sea Lo gistics van de internationaal lo gistiek dienstverlener een zee- vrachtkantoor geopend in Waddinxveen. Door de ope ning van het nieuwe zeevracht- kantoor biedt Dachser nu ook in Nederlandeen logistiek to taalpakket aan, met oplossingen voor opslag en land-, lucht- en zeevervoer. Het nieuwe zee- vrachtkantoor van Dachser Ne therlands Air Sea Logistics verzorgt intercontinentaal con tainervervoer van en naar de haven van Rotterdam. Het gaat daarbij zowel om volle con- tainerladingen (full container loads, FCL) als deelladingen (less than container loads, LCL). Ook douanezaken kunnen door het nieuwe kantoor van Dach ser Air Sea Logistics worden afgehandeld. Door Waddinx- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I O O Woensdag 15 september 2010 JzO :FOC-N: -3172-213200

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 38