Pronkstukken bij Pronk your Car I Sloop waterzuivering biedt nieuwe kansen Aldus Olieman Colofon Getrouwd moet er worden, en snel! Open dag bij Curves op 21 september Vrouwen van nu Kind aangere den door auto Klaverjasavond Gered Gereed schap heropend z WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN Het waterzuiveringsbedrijf aan de Willem de Zwijgerlaan wordt momenteel gesloopt. Later deze maand wordt besloten of het terrein afgestoten wordt door het Hoogheemraadschap. Dan zou het terrein mee genomen kunnen worden in de woningbouwplannen op de velden van ASW. WADDINXVEEN Door Ruud Groot Foto: Carina Bergman Door Ruud Groot cb Care for Family Waddinxveen en kinderboerderij Dierendal weer extra kunnen ondersteu nen", zegt Erik van den Noort Maar het uitzetten van een au- natie van de Rabobank kon de stichting hun lokaal en werk plaats updaten. Vrijwilligers zijn maanden aan het werk geweest met het schoonmaken, schil deren en inrichten. Ook zijn er nieuwe machines aangeschaft die stiller en veiliger werken. Vanaf 1982 wordt door een groep van ongeveer twintig vrij willigers gewerkt aan het op knappen en weer bruikbaar ma ken van gereedschappen voor ontwikkelingsprojecten in Afri ka. Dit gereedschap wordt in gezet voor jongeren maar ook voor volwassenen. Het geeft hun de kans een vak te leren. Circa 120.000 kilo aan gereed schap en naaimachines, voor nieuwbouwplannen in ontwik keling. Als het gebied van de waterzuivering vrijkomt kan dit natuurlijk in deze plannen wor- den meegenomen, al dan niet of het terrein eigendom wordt van de gemeente of van anderen, die aan het project gekoppeld zijn.” zo'n 220 projecten, zijn in die ja- ren door de handen van de vrij willigers gegaan en hebben een nieuwe bestemming gekregen. Groep (RNG) Alphen aan den Rijn Kantoor Oranjelaan 9. 2741 EP Waddinxveen Advertenties Telefoon 0182-636381 of0182-620626. Fax 0182-631088 E-mail verkoopgkw@mgnieuwsbladen.nl Advertenties kunnen tot maandag 17.00 uur worden opgegeven. men over het vervolgtraject. “Natuurlijk volgen we de Ont wikkeling rond de sloop van de waterzuiveringsinstallatie”, zegt wethouder Cees Kroes. “Voor het er naast gelegen terrein van WSE dat in eigendom is van de gemeente; zijn op termijn ions Waddinxveen Tsuytende organiseer de zondag een toerrit voor oldtimers en bij zondere auto's door het Groene Hart, waarbij de opbrengst ten goede komt aan goede doelen. Lions-lid Erik van den Noort was blij met de samenwerking met Frank Pronk en Erik van Aemsbergen van Pronk haar mode, die al vele jaren toerrit ten organiseren voor de Pronk- Baas Challenge. "We zijn als Lions natuurlijk altijd op zoek naar activiteiten, om geld in te zamelen. Deze toerrit zal naar verwachting zo’n 5.000,- op leveren waarmee we de Stich- tingOnthene, de Stichting Een 4-jarige jongen uit Wad dinxveen is zaterdag 11 septem ber omstreeks 15.45 uur aange reden op de Brederolaan. De jongen rende bij zijn moeder vandaan de weg op waar op dat moment een 19-jarige automo bilist uit Waddinxveen reed. De jongen werd met onbekend let sel overgebracht naar het UMC. Autoclub De Gouwe Rijders uit Waddinxveen organiseert Op donderdag 23 septem ber om 16.00 uur zullen Han- ny Glasbeek en Aad Verdoom het lokaal van Gered Gereed schap heropenen. Door een do- 8.30 uur en 20.00 uur. Na tuurlijk is er die dag ook een extra mooi aanbod om lid te worden. Er hoeft van te voren geen afspraak gemaakt te wor den. Voor het meten van de botdichtheid is het wel raadzaam om van te voren een afspraak te maken. In formatie en adresgegevens: Noordkade 74, Waddinx veen. T0182-615298 www.curvesalphenaan- denrijn.nl en www.osteo- check.nl op donderdag 16 september een klaverjasavond in de nieu we lokatie Gebouw De Gouwe- bloem, Tollenslaan 161. Inschrij ven kan vanaf 19.30 uur. Het klaverjassen begint uiterlijk om 20.00 uur. Er worden vier ron den gespeeld. Men hoeft geen lid te zijn. Informatie: A.A.Boer Tel. 079-3315205/06-23671549. Voor de Vrouwen van Nu start het nieuwe winterseizoen op dinsdag 21 september. Me vrouw Prabhati Boissevain-Ver- burg neemt de dames mee op tournee 'In 12 liederen de we reld rond’. Deze interactieve avond wordt gehouden in de Marchandzaal van verzorgings huis Souburgh, aanvang 20.00 uur. Belangstellenden zijn wel kom, entree 3,50. Curves Waddinxveen houdt op dinsdag 21 september een Open Dag voor iedere vrouw die geïnteresseerd is ‘30 minu ten vrouwenfitness’. Er worden die dag rondleidingen gehou den en er kunnen gratis proef- trainingen worden gedaan on der begeleiding. Tevens verricht ‘Osteocheck’ hielmetingen om de botdichtheid te meten. Deze meting wordt door de meeste ziektekostenverzekeringen ver goed. Iedereen is welkom op dinsdag 21 september tussen Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij Regionale Nieuwsbladen Groep (RNG) c.qt debetreffende auteur. -- organiseren van toerritten goed van pas. "We zijn allebei auto- gek en organiseren al jaren puz- zeltochten voor auto’s en mo toren. Het is fijn om nu met de Lions iets op te zetten, waarbij de opbrengst naar de goede doe len gaat”, zegt Erik van Aems bergen. De meeste deelnemers kwamen uit de regio, maar er waren ook inschrijvingen van uit Zutphen, Ulvenhout en Am stelveen. Onder de pronkstuk ken bevonden zich een oude Fiat Topolino, een Armstrong Siddely, een Donkervoort, een MG uit 1953, een Rolls Royce, maar ook splinternieuwe Vol- vo’s en Audi’s. De route ging door Nieuwveen, Zevenhoven, Noorden, Nieuwkoop, Goude- rak en Gouda en werd afgeslo ten met een barbecue. totocht vraagt veel inzicht en daarom kwam bij deze nieu we activiteit van de Lions de er varing die Frank Pronk en Erik van Aemsbergen hebben in het JV ow! Is die Jan Franssen even flink op z’n K teentjes getrapt! Dat ie het niet leuk zou vinden dat Waddinveen de voet dwars W W zette in de fusiedwang, was te verwach ten. Tegen een plaatselijke journalist had ie wel wat van zijn gevoelens laten blijken. Maar nu schiet Jan Xvel vol ledig in de overdrive. Geen positief opbouwende ge sprekken om het afgedwaalde schaapje weer op het juis te spoor te brengen. Geen vermanend woord en een aai over de bol voor het wederhorig kroost. Het bleef ook wel erg lang stil vanuit Den Haag. Altijd verdacht natuurlijk. Maar ja, dat kon ook aan het zomer reces liggen - een langdurig en zeer serieus genomen ge geven in het land der politieke bestuurders. In dit geval lag het anders: in het diepste geheim werd uit een vaatje getapt en een sluw plan voorgekookt. Ram bam boterham, we zetten die drie uit de klei ge trokken Waddinxveense wethouders en hun achterban in hun hemd en uit de ouderlijke macht en nemen de voogdij over. Getrouwd moet er worden! En snel ook, over twee jaar kan het huwelijk gesloten worden. Is het nu echt toevallig dat dit precies de datum is dat burge meester Cremers van zijn pensioen gaat genieten? Reken maar dat er heel wat telefoontjes zijn geweest tus sen de ambtswoning en het Provinciehuis. Cremers geeft zelf al aan dat hij niet verrast is door deze stap van de Provincie. Hij had hier toch al voor gewaarschuwd in zijn brief? Ook de drie oppositiepartijen komen weer met hun ge ijkte antwoord: ik zei het toch! Ja, zullen we dat gedeel te nu maar eens overslaan en overgaan tot actie? Behalve een hoop lobbywerk kun je nu voor de laatste keer nog zelf beïnvloeden wie je fusiepartner wordt. Ik raad de ge meentebesturen van Rijnwoude, Boskoop en Waddinx veen (alledrie geconfronteerd met vraatzuchtige buren) aan met elkaar op de hei te gaan zitten, een mooi raads voorstel te ontwerpen, die in november nog even snel aan te nemen en Jan daarmee in december mee om de oren te slaan. En wij als burgers kunnen begin 2011 strategisch stem men tijdens de Provinciale verkiezingen. Wie mag er straks over de toekomst van uw dorp beslissen? Uitgever Redactie Regionale Nieuwsbladen Carina Bergman. Telefoon 0182-638288, fax 0182-631088 E-mail weekbladvoorwaddinxveen@mgnieuwsbladen.nl Kopij kan tot maandag 12.00 uur worden aangeleverd, bij voorkeur per e-mail. De karakteristieke ronde betonnen waterbakken van de afvalwaterzuiveringsinstallatie zijn in middels gesloopt. Weekblad voor Waddinxveen is een onafhankelijk weekblad, dat in een oplage van 16.750 exemplaren wordt uitgegeven en verspreid in Waddinxveen, Moerkapelle en Zevenhuizen. Weekblad voor Waddinxveen verschijnt op woensdag. Bezorging Geen krant ontvangen? Bel 088-0131831. De redactie behoudt het recht voor om ingezonden berichten zonder opgaaf van reden te wei geren of in te korten. e sloop van de wa- terzuivering aan de Willem de Zwijger- laan is in volle gang. “De afvalwaterzuiveringsinstal latie (awzi) is overbodig gewor den, omdat de awzi Randen- burg aan de Henegouwerweg is uitgebreid en nu voldoende ca paciteit bezit om het rioolwater uit Boskoop en Waddinxveen te kunnen verwerken,” licht woordvoerder Majorie Teunis van Hoogheemraadschap Rijn land toe. Over het terrein aan de Willem de Zwijgerlaan, dat na de sloop vrijkomt, wordt op 22 septem ber in de verenigde vergade ring van Hoogheemraadschap Rijnland een eerste besluit ge nomen. De verenigde vergade ring wordt ondermeer gevormd door leden, afgevaardigden van politieke partijen en afgevaar digden van de waterschappen. In deze vergadering wordt be sproken of de Hoogheemraad schappen overgaan tot actieve of passieve verkoop van in to taal 5.500 kavels in heel Neder land. Het beleid van de Hoog heemraadschappen is er steeds meer opgericht volledig terug te keren naar beheer van water en alle andere activiteiten af te sto ten. Na een besluit van de ver enigde vergadering, zal een an der college van Dijkgraven en Hoogheemraden besluiten ne- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Q Woensdag 15 september 2010 Autoliefhebbers konden zondag een hart ophalen bij het klassie- kersevenement ‘Pronk your car’. Foto: Riekelt Bezemer.

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 3