Lions Club schenkt bladderscan I Feestelijke heropening van Shoeby Geen raadsdiscussie over fusiedwang Akkoord over sportpark De Sniep Derde fashion week end in de Passage 19 I Eenakters Muziekfestival Nintendo Club BODEGRAVEN WADDINXVEEN GOUDA Tekenen voor kinderen WADDINXVEEN WADDINXVEEN Bingo WADDINXVEEN Infuuspalen Kennisquiz WADDINXVEEN WADDINXVEEN GOUDA De Lion's Club Waddinxveen - Boskoop heeft de kinderafdeling van het Groene Hart Ziekenhuis blij gemaakt met een zogeheten Bladder scan. Het geld hiervoor brachten zij bij elkaar met een Kennisquiz. lÏ7 kenhuis zo prettig mogelijk te laten verlopen. Hierbij moet ge dacht worden aan speelgoed in de wachtkamers, maar ook aan kindvriendelijke medische ap paratuur. Zo is er voor gekozen om van de opbrengst van de Lions Ken nisquiz 2009 een bladderscan te kopen. In het verleden moest bij kinderen via een blaaskatheteri- satie de inhoud van de blaas be paald worden. Voor kinderen is een blaaskatheterisatie een ui terst vervelende gebeurtenis. Met behulp van een bladderscan (een blaasscan) kan het zieken huis onnodige katheterisaties van de patiëntjes voorkomen. Het apparaat meet nauwkeurig de blaasinhoud, waardoor een snelle en kindvriendelijke diag nose gesteld kan worden. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I Woensdag 22 september 2010 Stichting Vonk uit Waddinx- veen organiseert samen met de Stichting Nieuwerkerk- se Muziekschool, De Zeven Muzen uit Zevenhuizen en het Muziek Collectief Bode graven een muziekfestival. Dit festival heeft de naam Kwartenfëstival meegekre gen. Het wordt dit jaar voor de tweede keer gehouden. Daarnaast wordt er dit jaar ook, als een apart deel van het festival, een drumspekta- kel georganiseerd. De finale van het Kwartenfestival is op woensdag 3 november om 19.30 uur in het Evertshuis in Bodegraven. Nu de Provincie heeft beslo ten zelf de regie over een fu sie tussen Gouda en Wad dinxveen in de hand te nemen, wil de Waddinx- veense gemeenteraad zich eerst bezinnen op de ontsta ne situatie. Hoewel het CDA en WeWa voorstander wa ren, besloten de overige vier partijen in de gemeenteraad dat er vanavond in de raads vergadering niet over ‘Gou da’ gesproken zal worden. “Wat heeft dat voor zin?" vroegen de WD en PCW zich af. '“Wij willen daar best over debatteren, maar niet wéér met dezelfde argumen ten. Dat moeten we onszelf Op 24,25 en 26 september vindt in de Goudse Schouw burg het dertigste Goudse Eenakter Festival plaats. Aan dit festival doen twee Wad- dinxveense Toneelverenigin gen mee. Maskerade speelt zaterdag de eenakter ‘Ver boden te kauwen’ onder re gie van Roelof Schut en vrij dagavond staat Toi-Toi op de planken met de eenak ter ‘Belladoc’ onder regie van Mieke Bruining. Op donderdag 30 september start een nieuwe cursus teke nen en schilderen voor kin deren bij Stichting Vonk. In deze cursus wordt met ver schillende technieken ge werkt, zowel op groot vlak met een échte schildersezel als op klein vlak. Informatie 0182-614422, of www.stich- tingvonk.nl. De commissieleden bleken te vreden te zijn over het uiteinde lijke bestemmingsplan. Nadat wethouder Kroes vraagtekens bij het bluswater, wat te wei nig voorradig zou zijn, en mo gelijke gevaren door de chloor- opslag van zwembad De Sniep en LPG-opslag van het nabij gelegen tankstation Texaco uit de weg had geruimd, stemde de commissie toe het bestem mingsplan als hamerstuk naar de raad te sturen. “Bluswater is voldoende aanwezig omdat er rondom het sportpark ook nog sprake is van oppervlaktewater, aldus Kroes. De vraag over de gevaren van de chloor- en LPG-op slag kwamen van Jeanette Hee- zen (CDA). Kroes: "Zowel de chlooropslag als de LPG-opslag zijn dusdanig ver verwijderd van het sportpark dat aan de veiligheidseisen wordt voldaan. En over de aanlevering van LPG zijn duidelijke afspraken. Dat gebeurt laat op de avond en vroeg in de ochtend.” Het ontwerp voor de ver nieuwing van sportpark De Sniep, waar de nieuwe voet balclub AS W volgend sei zoen moet gaan spelen, was al even af. Vanavond (woens dag) stemt de gemeente raad ook in met het bestem mingsplan, dat de start van de verbouwing van De Sniep mogelijk maakt. Tijdens de commissievergadering Openbare Ruimte afgelopen dinsdag bleek niets een ak- kootd in de weg te staan. De vernieuwing van sport park De Sniep, waarbij de huidige kantine wordt afge broken en er een nieuw, dub- bellaags gebouw zal verrij zen op de locatie van het trainingsveld, moet bij de start van het voetbalsei zoen 2011 - 2012 gereed zijn. AS W, dat ontstond uit een fusie van WSE en w Wad- dinxveen, huist tot die tijd op de locatie van voorheen WSE. De Paddestoel organiseert op vrijdag 24 september de maandelijkse bingoavond. Er worden 10 ronden gespeeld waarmee verschillende prij zen kunnen worden gewon nen. Ook is er een superron- den en een loterij. De bingo ervoor iedereen vanaf 10 jaar. Aanvang is 20.00 uur, de zaal is open vanaf 19.30 uur. Tevens kan men zich in schrijven voor de marathon bingo die zal worden gehou den op zaterdag 9 oktober. Hier zullen 30 ronden wor den gespeeld dieren. Het doel hiervan spreekt voor zich. Kinderen zullen het veel minder eng en vervelend vinden als er een infuuspaal in de vorm van een dier naast hun bed of stoel staat, dan wanneer er een staat van kil en kaal roest vrij staal. Mulder: "Voor de herenmode geldt dat kleur heel belangrijk is. Er zijn veel blauwtinten, groen en brique, en paars blijft ook dit najaar. De kapsels van de mo dellen worden ook dit keer weer verzorgd door kapsalon Hair- maxx. “Er komt dit keer een ex tra ronde om aandacht te geven aan de haartrends van dit na jaar,’’ vertelt John Mulder. "Het leuke van deze shows is dat ie dereen er bij betrokken is.” De foodwinkels verzorgen hapjes tijdens de modeshows. Later dit najaar, op 23 oktober om precies te zijn, zullen deze winkels met elkaar een Proeverij organise ren, verklapt John Mulder. "Wat er precies gaat gebeuren, kan ik nu nog niet zeggen maar het is in ieder geval met het oog op de feestdagen.” De modeshows vinden zater dag plaats om 11.00 en 14.00 uur. Deelnemende winkels zijn It’s for Kids, La Mer, Monique Mode, Da Basto, Mulder Man nenmode, Greenfield en Blue Wave. niet aandoen,’’ vond PCW-frac- tievoorzitter Herman Timmer mans. Bij meerderheid werd besloten dat de fractievoorzitters eerst gezamenlijk over de nieuwe si tuatie in de bestuurlijke toe komst gaan praten. Dit tot te leurstelling van Stephan Peters (WeWa) en Zweder Bergman (CDA). "Met zo’n belangrijk on derwerp moetje niet eerst met een kopje thee of een borrel een standpunt voorbereiden. Een stukje verkenning zou best in de raad kunnen gebeuren, mits je het goed afbakent, stelde Bergman. Peters: "In december start de Arhi-procedure officieel en dan komen wij in november met een reactie? Verbijsterend." De volgende wens van de Stich ting Vrienden van het Groene Hart Ziekenhuis is de aanschaf van infuuspalen in de vorm van De Lions Club Waddinxveen - Boskoop heeft de handschoen weer opgepakt en organiseert op zaterdagavond 30 oktober de Kennisquiz 2010. Onder het ge not van een hapje en een drank je worden vragen van zeer uit eenlopende categorieën gesteld, die door teams van vier tot zes personen moeten worden be antwoord. Geïnteresseerden kunnen zich aanmelden via de websi te www.lions.nl/Waddinxveen- Boskoop Kijk voor meer informatie over Stichting Vrienden van het Groene Hart Ziekenhuis op: www.vriendenvanhetghz.nl Maandag 27 september is er de Nintendo DS Club. Veel kinderen zitten graag al leen thuis op hun Nintendo DS te spelen. Het leuke van dit apparaatje is echter de in gebouwde netwerkfunctie waarmee een spel gedeeld kan worden. Zo kun je tegen elkaar racen, tekeningetjes naar elkaar sturen, of elkaar tegenkomen in een Super- mario spel. De Nintendo DS- Club is een manier om kin deren laagdrempelig met elkaar in contact te brengen waarna ze samen gaan spe len. De Nintendo DS Club is er elke 2e en 4e maandag var; de maand, van 18.30 tot 20.00 uur. Komende zaterdag vindt in de Passage alweer het derde Fashionweekend plaats. Op de catwalk op het plein tus sen kruiskerk en C1000 tó nen de bekende modezaken in de Passage de nieuwste najaarstrends in een mode show gepresenteerd door ex- Frizzle Sizzle-zangeres Laura Vlasblom. John Mulder van Mulder Mannenmode is ini tiatiefnemer van het Fashion weekend. “Ik liep al langer met dit idee rond maar voor een herenmodezaak werkt een modeshow niet omdat mannen daar niet speciaal op af komen. Maar door de kracht van een winkelcen trum en het samen onderne men, krijg je een ander pu bliek. En door het buiten te doen, maak je het laagdrem pelig. De kerk vormt ook een mooi decor en we zijn blij met de goede samenwer king.” Wat zijn de trends dit najaar? BH Ik jaar organiseert de Lions Club Waddinx veen - Boskoop een Kennisquiz. Bedrijven en instellingen, maar ook groepen met een willekeu rige samenstelling, kunnen hier aan deelnemen tegen betaling van de inschrijvingskosten. De opbrengst van deze avonden wordt geschonken aan de Stich ting Vrienden van het Groene Hart Ziekenhuis in Gouda ten behoeve van de kinderafdeling. In 2009 was het doel om van de opbrengst een bladderscan te kopen. Vorige week werd deze Bladderscan door een delegatie van Lions Club Boskoop - Wad dinxveen overhandigd aan de Vrienden van het Groene Hart Ziekenhuis. Kind en ziekenhuis is een com binatie die niemand graag ziet. De Stichting Vrienden van het Groene Hart Ziekenhuis zet zich er daarom voor in het ver blijf van de kinderen in het zie- Een delegatie van de Lion’s Club overhandigde vorige week de Bladderscan aan de kinderafdeling van het Groene Hart Ziekenhuis. Foto: PR. Sinds kort is Shoeby aan de Kanaalstraat in handen van John en Graciela van der Heijden (op de foto rechts). Afgelopen week vierden zij een heropeningsfeest. Op zaterdag was er een ballonnen clown speciaal voor de kids. Naast sterke eigen labels zoals Zoï, Eksept, Third Republic en Cult Edition vindt men bij Shoeby een uitgebreide kindercollectie. Foto: Riekelt Bezemer.

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 19