1 I I Nu ook de Aupingspecialist I nieuw bouwdag.nl Zaterdag 25 sept. Kom langs* Nieuwbouw: zuinig en comfortabel b* I 'Nieuwbouw. Dat staat!' passend motto voor open dag 'Nieuwbouwdag prikkelt de zintuigen' 'Nieuwbouw. Dat staat!' Dat is het motto van de landelijke Nieuwbouwdag van zaterdag 25 september. Het motto van deze open dag past uitstekend bij onze tijd, zegt directeur Rob van der Schoot van de Stichting Landelijk Nieuwbouw Por taal, die de Nieuwbouwdag organiseert. "De woning markt is een kopersmarkt", zegt hij. "Er is volop keuze, deelnemer advertorial 1 I I Vijf jaar geleden begonnen Leon en Ilse van der Horst De Boxspringspecialist in Waddinxveen. In de enorme showroom met ruim 1.500 m2 oppervlakte staan meer dan vijftig showmodellen. Het was direct de grootste boxspringspeciaalzaak van de gehele regio. de stelling gehad dat wij pas tevreden zijn als de klant goed slaapt”, besluit Ilse aan. “Wij gaan net zolang op Ontdek de-voordelen van een nieuw gebouwd huis tijdens de Nieuwbouwdag op zaterdag 25 sept. Kijk op nieuwbouwdag.nl voor alle deelnemende projecten. “Auping is een superaanvulling naast onze andere top merken Norma, Velda en Avek. De aanpak van dit be drijf is van A tot Z perfect. De komende weken gaan we dus hard aan de slag met ons nieuwe paradepaardje en daar hoort uiteraard ook een passende aanbieding bij. Wie een compleet tweepersoonsbed aanschaft, mag voor 500,00 aan accessoires uitkiezen. Vraag naar de voorwaarden in de winkel.” had ik hier een echtpaar, waarbij de man 2.00 meter en de vrouw 1.60 meter lang was en en 55 kilo wogen. Dit zijn grote verschillen en je moet dan echt op zoek gaan naar de juiste combinatie zodat beiden perfect liggen. Wij investeren graag ruim tijd in zo’n opdracht.” „Het leukste van alles is dat deze mensen een week na aflevering superenthousiast belden en helemaal tevre den waren met hun boxspring. Vorige week stonden de buren van deze mensen bij ons in de showroom ze wil den ook zo’n bed en of ze door die lange blonde vrouw geholpen konden worden, ja daar ben je dan wel even trots,” valt Leon bij. “De afgelopen week hebben we samen met de mensen van Auping een groot deel van onze showroom om ge toverd in een Aupingstore. Deze shop in shop formule past goed in onze ruime winkel.” Tenslotte vult Leon aan: “Naast de grootste boxsprings pecialist van de regio en kastenspecialist zijn we nu ook Aupingspecialist. We hebben er alle vertrouwen in dat we deze groei kunnen doorzetten!” “We zijn nu helemaal trots, want sinds deze week hebben wij ons assortiment aange vuld met het Topmerk Auping. Het is Auping niet ontgaan dat wij in deze regio goed ston den aangeschreven en succesvol bezig zijn. Niet geheel toevallig kregen wij ook steeds meer de vraag of wij ook een Auping kon den leveren. Auping is één van de laatste grote familiebedrijven in Ne derland. De historie van “We wilden vanaf het begin onze klanten kunnen laten zien en voelen welke verschillende mogelijkheden er al lemaal zijn op het gebied van de boxspring”, opent Leon het gesprek. ”Het is ongelofelijk, maar er komen nog steeds mensen bij ons binnen die niet tevreden zijn met het bed dat ze hebben gekocht. Maar ook mensen die gerust 15 tot 20 jaar en soms langer op hetzelfde ma tras liggen. Met een paar simpele feiten kunnen wij de klant ervan overtuigen dat een investering in een goed bed geen overbodige luxe is. Ga maar na éénderde van je leven breng je door in bed.” Dat de formule van Leon en Ilse werkt is de afgelopen vijfjaar wel bewezen: “We hebben vanaf het begin altijd het bedrijf gaat terug tot 1888, toen de Deventer- smid Johannes Albertus zoek totdat we de perfecte combinatie hebben. Onlangs Auping van het Sint Geertruiden Gasthuis in respectievelijk 110 zijn woonplaats de opdracht kreeg om hygiënische bed den te leveren, in plaats van de tot dan toe gebruikelijke stromatrassen. Auping leverde bedden met gevlochten ijzerdraden, gespannen in een metalen frame. Bij zijn le vering aan het Burgerziekenhuis in Amsterdam in 1890 verbeterde hij het ontwerp en zorgde ervoor dat de meta len bedbodem verend was. In 1988 werd de fabriek door Hare Majesteit begiftigd met het predicaat Koninklijk.” db Tijdens de landelijke Nieuwbouwdag zijn er tussen 11:00 en 15:00 uur honderden huizen open gesteld. cowered by niki.nl Leon showt trots de nieuwe showroom met alle Auping modellen. cb I Elke nieuwbouwwoning heeft standaard minstens energielabel A. Dat is een hoge score, en veel van dat aanbod is inmiddels geheel of gedeeltelijk opgeleverd. Een flink aantal nieuw bouwwoningen 'staat' er dus al, vaak met een compleet ingerichte modelwoning." "De Nieuwbouwdag prikkelt daardoor echt de zintui gen", aldus Van der Schoot. "In veel gevallen hoefje een nieuwbouwwoning niet meer vanaf een tekening of impressie te kopen. Je kunt er namelijk gewoon in. Je kunt de muren voelen, de geur opsnuiven, de sfeer proeven en zien hoe de woningen ten opzichte van de zon liggen. Je ervaart hoe groot de kamers zijn en kunt ter plekke beoordelen of het uitzicht je aanstaat. en dat merkt u aan uw energierekening. Die is, bij normaal gedrag en verbruik, een stuk lager dan in woningen van vergelijkbare omvang met oudere installaties en isolatietechnieken. De uitstekende isolatiekwaliteit levert u ook nog eens meer wooncomfort op. In de winter is het bij u binnen behaaglijk warm, in de zomer aangenaam koel. Daar komt bij dat bij de verwarming van uw En, ook belangrijk, je kunt de omgevingsgeluiden horen. Eerlijker kan voorlichting niet zijn." nieuwbouwwoningen minder C02 wordt uitgestoten. Bij steeds meer woningen is dat niet alleen te danken aan mo- -x derne installaties en isolatie, maar ook aan het gebruik van sr duurzame energie, zoals zonne-ener- v gie of aardwarmte. Duurzame materialen Ook op andere manieren heeft nieuwbouw vaak een duurzaam karakter. Steeds meer ontwikke laars en bouwers gebruiken duurzame bouw- de nabijheid parken, bossen of polders bevinden", aldus Van der Schoot. “Dat kun je via internet misschien ook wel vinden, maar het is veel beter om het ter plekke te zien. Ik nodig alle bezoekers dan ook uit op 25 september meteen de omgeving van de nieuwbouwprojecten te verkennen. Dat kan bij de keuze voor een woning echt de doorslag geven." materialen, zoals verantwoord gekapt hout. Zo draagt u ook op dat vlak een steentje bij. Nieuwbouw heeft standaard minstens energielabel A. Van 11.00 tot 15-00 uur Aan de Nieuwbouwdag doen landelijk vele tientallen ont wikkelaars en woningcorporaties mee. Zij stellen zowel koop- als huurwoningen open. Deskundige medewerkers leiden de bezoekers rond en geven antwoord op vragen. De Nieuwbouwdag duurt van 11.00 tot 15.00 uur. De Stichting Landelijk Nieuwbouw Portaal, die ook de partij is achter de landelijke nieuwbouwsite niki.nl, wordt bij de organisatie ondersteund door de NVB en de Neprom, de brancheorganisaties van projectontwikkelaars. Zuinige installaties, ramen van hoge kwa liteit en een goede dak-, vloer- en raamiso- latie. Nieuwbouw is energiezuiniger dan bestaande bouw en dat is te merken. Aan uw energierekening, aan uw wooncomfort en aan de milieuprestaties van uw huis. “Eerlijker kan voorlichting niet zijn", zegt Rob van der Schoot over de Nieuwbouwdag. De buurt leren kennen Tegelijkertijd biedt de Nieuwbouwdag, ook als een project nog maar net in aanbouw is, de mogelijkheid de buurt te leren kennen zoals die is. "Als je ergens een woning op het oog hebt, wil je toch weten hoe ver het lopen is naar de dichtstbijzijnde win kels, of er scholen in de buurt zijn, of je in de directe omge ving kunt sporten of uitgaan en of zich in Bezoekers maken kennis met een nieuwbouwproject tijdens een eerdere Nieuwbouwdag.

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 27